Olhanense – Nacional 1:1 (kon.) | FC Ferreira – Arouca 3:1 (kon.) | Benfica – Coimbra 3:0 (kon.)
Porto – Belenenses 1:0 (kon.)
Benfica Lisabon
3:0 (2:0)
Academica de Coimbra
Neděle 23.03.2014, 19:00 • Estádio da Luz • Portugalská Primeira Liga

Přeji vám hezký zbytek večera. (20:53:18)

Je tu konec zápasu, po kterém se Benfica opět o kousek přiblížila vytouženému titulu. Académicu Coimbra v zápase téměř k ničemu nedostala a po zásluze vítězí 3:0.

90+3
    Běží už poslední nastavená minuta zápasu, ale Benfica se tlačí stále dopředu. Výborný zákrok Ricarda zabránil ve vstřelení hattricku Limovi.

90+1
    Rozhodčí nastavil 3 minuty, přičemž první je téměř u konce.

89
    Magique to ještě v závěru zápasu vzal na sebe, ale jeho střela byla zblokována ještě na hranici velkého vápna.

86
    Coimbra se ubránila, ale k míči se nedostane. Benfica se vrátila až před vlastní branku.

85
    Benfica bude zahrávat rohový kop.

Dnešní utkání na Estádio da Luz sleduje přesně 49 320 diváků!

83
    Benfica situaci ukočíruje do zdárného konce. Tříbrankové vedení a s držením míče na kopačkách, to projet snad ani nelze.

78
    Hru v posledních minutách hodně rozkouskovala střídání na obou stranách. Oba celky mají střídání vyčerpána.

75
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Enzo Pérez, přichází Ruben Amorim.

74
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází Marcos Paulo, přichází Magique.

74
    Nyní se tedy hosté dostali k zahrání avizovaného přímého kopu. Ujal se toho Marcos Paulo a nutno říci, že obstojně. Branku však o několik centimetrů přesto minul.

73
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Cardozo.

72
    Nyní faul na druhé straně, Přímý kop budou zahrávat také hosté.

71
    U míče jsou hosté, kteří ale jen s obtížemi dosahují hranice pokutového území Benfiky. Pár minut zpátky to ale v podání hostů byl hodně nebezpečný průnik.

70
    Lima sražen k zemi, Benfica bude ze 36 metrů zahrávat standardku.

70
    Akce domácích se zpomalila, takže to nakonec bylo 5 na 5, s čímž už si hosté po několika nebezpečných zakončeních soupeře poradili.

69
    Benfica nyní postupuje na branku soupeře ve čtyřech proti dvěma obráncům soupeře.

68
    Zleva posílal nebezpečný centr před Oblakovu branku Djavan, nicméně zakončující útočník Rafael Lopes branku ve výskoku netrefil.

65
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Gaitán, přichází Salvio.

64
    Z dobrých 20 metrů napřáhl Fejsa, ale jeho střela byla hodně nepřesná.

61
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází Salvador Agra, přichází Marinho.

61
    Mohlo to být už 4:0, ale další tutovku domácích zatavila branková konstrukce!

59
    Benfica právě vstřelila branku!
    A onen zmíněný tlak nyní proměňuje ve třetí branku v síti Coimbry. Dobrou přihrávku dostal ENZO PÉREZ, prodral se skrz několik obránců soupeře a dva metry před brankářem Ricardem sebevědomě zakončil.

59
    Akce Coimbry jsou velmi nahodilé. Benfica si udržuje vesměs trvalý tlak.

56
    Akci Coimbry zastavil dvoumetrový ofsajd. Hosté se ale nevzdávají a u branky soupeře jsou opět.

53
    Benfica v poklidu kombinuje na vlastní polovině hřiště.

51
    Po rohovém kopu se Benfica ve vzduchu dostala do slibné pozice, zakončující hráč ale mířil necelého půl metru vedle pravé tyčky Ricardovy branky.

50
    Za skluz pod nohy střelce dvou branek Limy vidí hostující Marcos Paulo zaslouženou žlutou kartu.

48
    Už je ale vše v zažitých kolejích z první půle. U míče tedy Benfica a míří směrem k brance soupeře.

47
    Prozatím mají míč v držení hostující fotbalisté. ŽE by v šatně dostali od trenéra Conceiçãa pořádnou spršku slov?

46
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází Moussa Guyey, přichází Rafael Lopes.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:03.

Jednoznačně lepším týmem byla v prvním poločas domácí Benfica. Domácí se v 10. minutě dostali do zaslouženého vedení. I po gólu zůstávali aktivní, za což se dočkali odměny v podobě druhého gólu. Ten přišel ve 28. minutě a, stejně jako v prvním případě, i tentokrát se o něj postaral kanonýr Lima. Ten mohl v první nastavené minutě zvýšit na rozdíl tří gólů, ale proti byl brankář Coimbry Ricardo, který míč skvěle vykopl. O poločase je proto stav "jen" 2:0.

45+2

45+1
    Lima téměř zaznamenal hattrick. Nejprve na hranici šstnáctky vykoupal jednoho z obránců soupeře, ale na samotného Ricarda si nepřišel. Ten skvělým zákrokem tým podržel.

45+1
    Tu první začnou s míčem na kopačkách hráči hostů, protože Marković nezachytil přihrávku, která skončila v autu. Vykopávat bude Ricardo.

45
    Rozhodčí Rui Costa nastavuje 2 minuty.

44
    V doprovodu lékařů hřiště na okamžik opouští Moussa, jistě ale bude v utkání pokračovat.

40
    Ani z přímého kopu Benfica nemířila mezi tři tyče.

39
    Obránci Coimbry se snažili míč vyhlavičkovat, jenže se k němu dostal Lazar Marković a střelou z voleje poněkud vystrašil brankáře Ricarda. Ten nakonec jen jistil míč letící vedle tyče do autu.

36
    Siqueira se snažil rozjet po křídle další akci, ale byl zatažen za dres a Benfica tak rozehraje znovu a v klidu.

33
    Benfica hraje v naprosté pohodě, nyní, když vede o dvě branky, už se navíc do zakončení nijak přehnaně hnát nemusí a stačí ji kombinovat se soupeřem přitisknutým k jeho šestnáctce.

31
    Domácí fanoušci jsou v euforii, kterou přenášejí i na hráče.

30
    Benfica opět v obrovské šanci. Míč padající téměř kolmě k zemi nedaleko branky obrana dopravila do bezpečí dříve, než se k němu stihl dostat některý z fotbalistů v červených dresech.

28
    Po pravém křídle unikl Lazar Marković a milimetrově přesnou přihrávkou vybídl ke skórování do prázdné branky autora už předešlého gólu LIMU.

24
    Herní obraz má stále stejnou podobu. Benfica se snaží probojovat do šestnáctky soupeře, ale příliš se jí to nedaří. Občasně k protiútoku zavelí hosté, kteří se zakončením dvakrát neotálejí.

21
    Benfica stále u míče, její další rozvíjející se akci ovšem zastavil ofsajd.

19
    Benfica i po gólu zůstává aktivní, byť se spíše jedná o územní převahu bez nadbytku šancí.

17
    Z pravé strany přilétl do pokutového území Benfiky centr, který ale Luisão bezpečně odvrátil.

15
    Žlutou kartu dostává Agra (Academica de Coimbra).

15
    K zemi byl sražen Marković a červení zůstanou u míče. Salvador Agra navíc vidí za stržení soupeře k zemi žlutou kartu.

14
    Ricardo měl znovu hodně práce, tentokrát ji ale zvládl a střelu u tyče si pohlídal.

10
    Rodrigo si nejprve proklestil cestu do pokutového území Coimbry, kde podél padajícího gólmana nastřelil tyčku, jenže míč se vrátil zpět do hry a obrana nestihla rychle jednat. Míč se sice snažila vykopnout, jenže LIMA byl na svém místě včas a výraznou tečí míč dopravil do sítě. 1:0.

10
    Na míč si teď sáhl i brankář Oblak, ale Benfica už zase kontroluje hru.

9
    Hraje se ve středu hřiště. O Benfiku připravil míč soupeř, ale svěřenci Jorgeho Jesuse si míč brzy přivlastnili zpět.

8
    Tato standardka také žádné nebezpečí nesignalizovala, domácí vyvážejí míč.

7
    Nyní domácí o míč připravili fotbalisté v černém a svou akci, na rozdíl od soupeře ihned zakončili. Výsledkem je rohový kop Coimbry.

7
    Benfica stále u míče, nicméně k pořádnému zakončení se ještě nedostala.

5
    Do útoku přechází Benfica. Hráči obléhají pokutové území Académiky.

3
    V úvodu zápasu jsou aktivnější hosté, kteří právě zahrávali první přímý kop zápasu, ale jen z velké vzdálenosti.

1
    Začátek zápasu je tady. Benfica hraje v tradiční červeno-bílé kombinaci a zprava doleva, hosté z Coimbry v černém a zleva doprava.

1

-3
    Utkání lídra soutěže s Coimbrou za pár minut začne.

Benfica Lisabon: Oblak – Sílvio, Luisão, Garay, Siqueira – Marković, Enzo, Fejsa, Gaitán – Rodrigo, Lima
    Náhradníci: Artur – Ruben Amorim, Cardozo, Sulejmani, Maxi Pereira, Salvio, Jardel

Academica de Coimbra: Ricardo – Marcelo Goiano, João Real, Halliche, Djavan – Fernando Alexandre, Makelélé, Marcos Paulo – Agra, Diogo Valente – Moussa Gueye
    Náhradníci: Peiser – Aníbal Capela, Rafael Lopes, Cleyton, Nuno Piloto, Marinho, Magique

Rozhodčí: Rui Costa – Silva, Aguilar.

Academica de Coimbra:
    Coimbra je aktuálně na 10. příče se ziskem 29 bodů, nicméně na 6. místo ztrácí pouze 3 body. Pokud by Benficku porazila, dostala by se nicméně pouze na 7. příčku za Bragu, která má mnohem lepší skóre. Takovýto výsledek by ovšem byl velkým, velkým překvapením, zvláště když se hraje na Estádio da Luz.

Coimbra je třetí nejhorší tým co do počtu vstřelených gólů, kterých má pouze 16. Má však také čtvrtou nejlepší obranu, která propustila jen 22 zásahů. Trenér zkrátka spoléhá na vyrovnanost defenzívy i útoku, což se zatím relativně vyplácí. Bude to však stačit i na hvězdný tým Benfiky?

Benfica Lisabon:
    Pokud Benfica v tomto zápase uspěje, na druhý Sporting bude mít opět sedmibodový náskok, což by 6 kol před koncem při její formě velmi pravděpodobně znamenalo rázný krok k titulu. Tým totiž v dosavadním průběhu sezony inkasoval nejméně ze všech, a to pouze 15krát. Naopak 44 vstřelených gólů je jen o dva méně, než má v tomto ohledu nejlepší tým Sporting.

Z posledních 11 zápasů si Benfica připsala na své konto hned 10 vítězství, takže o její formě netřeba sáhodlouze spekulovat. Proti průměrné Coimbře se nic jiného, než zisk další tří bodů, neočekává.

Boj o titul v portugalské Primeira lize se zúžil na dva kluby – vedoucí Benfiku Lisabon a městského rivala Sporting. Prvně jmenovaný tým má však zápas s Coimbrou k dobru, a pokud v něm uspěje, získá zpět slušný 7bodový náskok.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.