Nový Zéland – Turecko 6:3 (kon.) | Jihoafrická rep. – Čína 1:4 (kon.) | Mexiko – Španělsko 3:5 (kon.)
Mexiko
3:5 (0:1, 1:3, 2:1)
Španělsko
Sobota 05.04.2014, 20:30 • Pabellon de Hielo • Mistrovství světa - II. B Divize

S konstatováním, že Španělsko zvládlo na domácí půdě vstup do turnaje a porazilo Mexiko 5:3 se s vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (22:42:25)

Střely na branku: 20-44.
    Zásahy gólmanů: 39-18.
    Vyloučení: 6-3.
    Využití: 0-1.

Španělé vstoupili do skupiny B druhé divize Mistrovství světa výhrou. Nad svým sokem z Mexika vedli již 4-0, ale nakonec dovolili Mexičanům snížit čtyřicet vteřin před koncem na rozdíl jednoho gólu. Nakonec si však díky druhému gólu Jana Munoze, druhé asistenci Pabla Munoze a třetí asistenci Carlose Queveda v dnešním zápase pohlídali výhru.

60:00

59:44
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto, po chybě Mexičanů se po levé straně prosmýkl JUAN MUNOZ, namířil si to až před de la Garmu a střílí svůj dnešní druhý gól v zápase. Asistence: Pablu Munoz, Carlos Quevedo.

59:20
    Mexiko právě vstřelilo branku!
    To je neskutečné. Mexičané dávají během pěti minut dva góly a čtyřicet vteřin před koncem zařizují drama dnešního zápasu. Vyplatila se jim hra bez gólmana, Majul si vyměnil roli střelce za nahrávače a BRIAN ARROYO překonal Alcaina v brance Španělska. Asistence: Hector Majul.

59:20
    Oddechový čas Mexičanů.

59:08
    Mexičané se ale velmi rychle dostávají do útoku a de la Garma odjíždí na střídačku. Hokejisté v zelených dresech to zkusí v šesti.

59:00
    Španělsko posílá puk do středního pásma.

58:29
    Mexičané vycítili šanci na zdramatizování zápasu a díky Majulovi se dostali do útočného pásma před Alcaina.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:21
    Mexiko se přece jen pokouší tlačit před branku Alcaina. Zatím ale bez úspěchu.

55:58
    Španělé mohou bý rádi, že Carrero nezachytil na útočné modré puk, jinak by měl před sebou moře prostoru na střelu.

55:17
    Španělé se pokouší dohrát zápas bez potíží, nechtějí inkasovat další gól a ještě více zdramatizovat průběh zápasu.

54:28
    HECTOR MAJUL z trestného střílení překonává Andera Alcaina a živí pro svůj celek maličký plamínek naděje na zisk dvou bodů. Bez asistence – trestné střílení.

Bylo nařízeno trestné střílení.

54:28
    Do samostatnéh úniku se dostával Hector Majul, byl však zahákován Alejandrem Hernandezem, což sudí Michelle Gastaldelli nemohl ocenit ničím jiným než trestným střílením.

52:32
    Dnes velmi aktivní Quevedo ujel po pravé straně a po přejetí modré čáry se pokusil vystřelit. Ke svým dvěma přihrávkám ale zatím gól nepřidal.

51:01
    Španělsko si bez potíží udržuje třígólový náskok a nepouští Mexiko ke zdramatizování zápasu, aby soupeři dovolilo přiblížit se na rozdíl dvou gólů.

50:21
    Třetí třetina rozhodně nepatří k těm, ve kterých by se nějak hodně střílelo. Oba týmy vyslali zatím na gólmany soupeře dohromady sedm střel.

50:00
    Posledních deset minut zbývá Mexiku, aby s nepříznivým výsledkem ještě něco udělalo.

48:12
    Mexičané se při útočení dopouštějí chyb. Jednu z nich se snažil potrestat Solorzano, který se ve středním pásmu zmocnil puku, vyměnil si jej s Fuentesem, ale nakonec u levé tyče de la Garmy pořádně nezakončil.

47:47
    Španělsko v plném počtu hráčů.

47:08
    Na útočné modré jsou připraveni ke střele Escandon a Colas, ani jeden z nich však puk nedostává, protože jej Sierra u levého kruhu ztratil.

47:00
    Až nyní jsou Mexičané nastěhováni před brankou Alcaina a pokoušení se o kombinaci.

46:43
    Ofsajd Mexika při přechodu přes útočnou modrou.

46:12
    Tradiční obrázek je tu, Mexiko se nemůže dostat do útočného pásma.

45:47
    Teoretickou šanci pro Mexiko vykřesala španělská střídačka, která dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Na vyloučení: 6-3.

45:12
    Hraje se převážně ve středním pásmu, jako by oba týmy byly přesvědčeny, že už je zápas téměř rozhodnut. Bez boje a bez osobních soubojů Mexičané se zápasem těžko něco udělají.

44:15
    Pol Gonzalez se nyní krásně proháčkoval až před de la Garmu, své sólo ale zakončil střelou jen do mexického gólmana.

42:55
    Tuto přesilovou hru Španělé nevyužili, zatím pouze jednou se jim to dnes podařilo. Stav tak zůstává nezměněn, Španělům to ale nemusí příliš vadit, zatím suverénně kráčejí k první výhře na turnaji a vidina postupu do skupiny A druhé divize se tak pomalu o jeden zápas přibližuje.

32:01
    Mexičané se osvobozují.

31:23
    Juan a Pablo Munozové pořádně zatápěli svými kombinacemi před de la Garmou, ke střele se však nedostali.

40:55
    Mexičané se budou bránit. Dvě minuty si jde odsedět Santiago Sierra (MEX) – hákování. Na vyloučení: 6-2.

40:36
    Úvod třetí třetíny je zatím oboustranně hodně hodně opatrný. Šance nejsou vidět ani na jedné straně.

Zásahy gólmanů ve 2.tř.: 12-6.

Pokud první třetina patřila Španělsku převahou, tak druhou část již ovládli hokejisté z Pyrenejského poloostrova i pořádně gólově. Po trefách Gonzaleze, Juana Munoze a Fuentese vedli krátce po polovině zápasu již 4-0. Mexiko si vzalo time-out a na zaáčtku šestačticáté minuty snížilo díky Carrerovi.

40:00

39:23
    Tak až nyní Mexiko zahrozilo, a to po útoku Cristofera Kela. Jeho střela z levého kruhu skončila v náručí Alcaina, navíc se po jeho zákroku strhla na brankovišti pořádná mela. Vylučovat se ale nebude.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:01
    Je to tak, během své přesilové hry neohrozili Mexičané gólmana Alcaina ani jednou. Španělsko v pěti.

37:53
    Vypadá to, ýe v této přesilové hře Mexičané ani nevystřelí.

37:12
    Španělé velmi dobře brání střední pásmo a samozřejmě i útočnou modrou, přes kterou Mexičané vůbec nemohou přejít.

36:48
    Sledujeme stále stejný obrázek. Mexiko se při svých přesilovkách nemůže dostat před branku Alcaina.

36:01
    Další přesilová hra pro Mexiko v tomto zápase. Juan Jose Palacin (ESP) dostává dvě minuty za podražení. Na vyloučení: 5-2.

35:05
    Po nepřesné střele Fuentese se dostali do rychlého útoku Mexičané. Kelo zavezl puk do útočného pásma, našel mezi kruhy HECTORA CARRERA, který po nápřahu propálil Alcaina a bere mu tak naději na shot-out. Asistence: Cristofer Kelo.

34:42
    Solorzano s Fuentesem dělali rozruch před brankou de la Garmy. Fuentes nakonec z vrcholu pravého kruhu vystřelil, nepřesný však byl jeho pokus.

33:12
    Španělům se po nahození za branku de la Garmy nepodařilo udržet kotouč před brankou Mexika.

32:28
    Vypadá to, že útočení Španělů bylo oddechovým časem na okamžik přerušeno. Hraje se nyní převážně ve středním pásmu.

31:30
    Mexičané si berou oddechový čas.

31:30
    Prosazuje se také třetí útok Španělska. V rychlém protiútoku zavezl Palacin puk po levé straně do útočného pásma, přihrál na druhou stranu Carbonellovi, jehož přihrávku poslal za záda bezmocného de la Garmy centr PATRICION FUENTES. Asistence: Alejandro Carbonell, Juan Jose Palacin.

30:22
    Mexičanům se podařilo ohrozit znovu Alcaina po tom, co Ramirez objel branku a přihrál Arroyovi. Ten z těžkého úhlu ale trefil jen Alcaina.

29:58
    Španělsko v plném počtu.

29:12
    Až nyní musel Alcaine zasahovat, proti střele Kela byl však na místě.

28:55
    Kdepak, Mexičanům se vůbec nedaří ohrozit branku Španělů.

28:12
    Španělé se ubránili a vyhazují kotouč do středního pásma.

27:58
    A právě Mexičané budou mít příležitost ukázat, jak jim jdou přesilové hry. Jorge Ehlers (ESP) totiž dostává dvě minuty za podražení. Na vyloučení: 4-2.

27:03
    Je to tak, Mexiko v plném počtu.

26:51
    Zdá se, že se Mexičané již ubrání a Španělé tak potrestají jejich dvojnásobnou nedisciplinovanost pouze jedním gólem.

26:03
    Z pokračující přesilové hry Španělů již zbývá pouze minuta.

25:33
    Přesilovková kombinace druhého španělského útoku znamená další gól. Palacin našel přihrávkou Pabla Munoze, který ještě prodloužil puk na JUANA MUNOZE a ten nekompromisně zavěšuje. Asistence: Pablo Munoz, Juan Jose Palacin.

25:03
    Přesně minutu a čtyřicet vteřin budou mít Španělé výhodu přesilovky pět na tři, protože při vyhození Mexika se následně dopustil nedovoleného bránění Manuel Escandon (MEX) a jde navštívit Ortegu na trestnou lavici. Na vyloučení: 4-1.

24:43
    Španělé si zahrají třetí přesilovou hru v zápase, dvě minuty za podražení dostává Sebastian Ortega (MEX). Na vyloučení: 3-1.

24:32
    Mexiko na chvilku vyhodilo kotouč do středního pásma, ale Španělé jej bleskově vrátili před gólmana soupeře, kterému nezbylo nic jiného než před dotírajícími protihráči podržet kotouč.

24:24
    Gonzales s Boronatem bojovali o puk u mantilenu ve svém útočném pásmu, nakonec souboj blízko levého kruhu vyhráli Španělé. Boronat vystřelil z vrcholu kruhu, ale de la Garma má kotouč ve své moci.

23:27
    Od modré čáry číhal na přihrávku Ortegy obránce Padilla. Nedočkal se však, protože Ortega vypálil z pravého kruhu a po osmém úspěšném zákroku Alcaina je hra přerušena.

22:51
    Španělé se pokoušeli dostat se do útočného pásma nahozením, nepovedlo se jim to však. U puků jsou Mexičané.

22:18
    Nahození Padilly na Alcaina končí tím, že gólman Španělů lapí puk do své výstroje.

21:10
    Po pravé straně se pokusil zaútočit Boronat, ale obrana Mexika byla tentokrát pozorná. Středoameričané vyvážejí puk do středního pásma.

20:16
    Povedený a raketový vstup Španělů do druhé třetiny korunuje po přihrávce Queveda přesnou střelou POL GONZALEZ, dvaadvacetiletý hráč Ottawa University. Asistence: Carlos Quevedo.

20:12
    Hned na začátku druhé třetiny se Španělé dostávají do útoku a tlačí se před de la Garmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 21:15.

Střely na branku: 5-19.
    Zásahy gólmanů: 18-5.
    Vyloučení: 2-1.
    Využití: 0-0.

Španělsko bylo po první třetině lepší a zaslouženě vedel, když se v desáté minutě trefil Boronat, který usměrnil puk do branky po střele Gainzy od modré. Jen díky dobrému výkonu de la Garmy neprohrávají Mexičané o více branek.

20:00

19:45
    Po pravé straně uniká s pukem Majul a zaváží ho před Alcaina. Nějaká větší kombinace už ale asi nepřipadá v úvahu.

19:23

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:23
    Minuta přesilovky Španělů je pryč, hokejisté z Pyrenejského poloostrova se ale nemůžou zabydlet před de la Garmou.

18:02
    Španělé sice svírali svého soka hodně velkými kleštěmi, nakonec se jim ale podařilo vyhodit.

17:22
    To se jim sice povedlo, ale de la Garmu neohrozili. Hra je přerušena, dvě minuty za napadení dostává Sebastian Ortega (MEX). Na vyloučení: 2-1.

17:01
    Španělsko bude hrát další přesilovou hru, Alcaine vypálil z branky jako náboj ze samopalu. Španělé se chystají zavézt puk před branku de la Garmy.

15:23
    Brabo se již sbírá z ledu a za pomoci svých spoluhráčů odjíždí na střídačku.

15:23
    Na ledě zůstává ležet Juan Brabo, obránce Španělska. Doufejme, že bude v pořádku.

14:59
    Střelou z levého kruhu se neprosadil Carlos Quevedo, který mířil je těsně vedle levé tyče Mexika.

14:49
    Velmi šikovně se před de la Garbu probíjel střelec první branky zápasu Oriol Boronat, po střele z pravého kruhu ale gólman Španělska chytá kotouč.

14:28
    Mexiko v plném počtu.

14:00
    Mexiko výborně brání obrannou modrou, přes kterou se Španělé nemohou dostat. Jejich přesilovka se pomalu blíží ke konci.

13:10
    Puk se ale odrazil k Palacinovi, který viděl na útočné modré Guillerma Betrana. Ten vystřelil, ale de la Garma opět bezpečně vyráží kotouč.

13:02
    Mezi kruhy se ke střele dostával Juan Munoz, nakonec však příliš otálel a nevystřelil.

12:50
    Nahození domácích má de la Garma ve své výstroji a hra je tak přerušena.

12:28
    Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Hector Majul (MEX). Na vyloučení: 1-1.

11:15
    Pravice hlavního sudího je nahoře a branka Španělska prázdná. Oslabení čeká také Mexičany.

11:32
    Mexiko zatím rozhodně nevypadá jako nějaký obětní beránek. I nyní se poměrně lehce dostávalo do šance, Majul se však ke střele nedostal.

10:12
    Zpoza branky se pokoušel prosadit Sierra, který hledal před Alcainem svého centra Kela, tomu však puk sjel z hokejky a španělský gólman měl při zákroku velice lehkou úlohu.

09:22
    Ofsajd Španělska, bude se vzahovat ve středním pásmu.

09:02
    Krátce po návratu vyloučeného Braba na led se dostali Španělé do rychlého přečíslení, které ještě nezakončili, když Quevedo nebyl svojí střelou ze středu kruhů přesný. Puk se však dostal na modrou, odkud vypálil Gainza a ORIOL BORONAT tečoval puk za záda de la Garmy. Asistence: Inigo Gainza, Carlos Quevedo.

08:45

08:33
    Vypadá to, že v první přesilové hře gól neuvidíme.

07:55
    Mexičanům se přesilová hra vůbec nedaří, nemohou se dostat před Alcaina v brance Španělska.

07:12
    Mexiko sice bylo chvilku před Alcainem, jenže dlouho tomu tak nebylo. Španělé vyhazují kotouč.

06:45
    Po dalším nezdaru Španělska na útočné modré se ke kotouči dostali Mexičané a Juan Brabo (ESP) se provinil podražením. Mexiko si tak zahraje přesilovou hru.

05:25
    Nyní ale Španělé propadli na útočné modré a budou se muset vracet.

04:00
    Španělé jsou velmi aktivní a zasypávají de la Garmu jednou střelou za druhou. Zatím však gólman Mexika odolává.

02:32
    Z levého kruhu se ke střele dostal Solorzano, jeho pokus byl ale ztečován mimo tři tyče.

02:12
    Španělé mají puk před mexickou brankou, ale obránce Guillermo Betran jej na útočné modré ztratil. přesto se Španělům znovu podařilo dostat se před de la Garmu.

01:26
    Mexiko se stěhuje před branku Španělska, zakázané uvolnění "domácích" hokejistů.

00:01

Utkání začne již za několik okamžiků.

Stadionem zní španělská hymna.

Mexiko: de la Garma (de Alba) – Escandon, Colas, Martinez, Padilla, Ugarte, D. L. Gonzalez – Sierra, Kelo, Cervantes – Ehlers, Ortega, Majul – Ramirez, Arroyo, Gomez – Cuevas, Samperio, Smithers – Carrero. Trenér: Diego de la Garma

Španělsko: Alcante (Carretero) – Hernandez, Ubieto, Brabo, G. Betran, Gainza, Vea – P. Gonzalez, Boronat, Quevedo – J. Munoz, Palacin, P. Munoz – Solorzano, Fuentes, Carbonell – A. Betran, Barnola, Puyelo – Ribas, Garcia-Arias. Trenér: Timo Tuomi

Rozhodčí: Michelle Gastaldelli – Jan Cerne, Yann Furet.

V prvním dnešním zápase vyhrál Nový Zéland nad Tureckem 6:3 a Jihoafrická republika podlehal Číně 1:4.

Od roku 2012 byl zaveden nový systém v rámci druhých divizí. Ty jsou rozděleny na skupinu A a skupinu B. Skupina A je nadřazená skupině B. Vítěz skupiny A postupuje do první divize, poslední ze skupiny A padá do skupiny B druhé divize, kde jej nahradí vítěz skupiny B druhé divize.

Favoritem bude podle všeho domácí Španělsko, jakýkoliv jiný výsledek než výhra Španělů by byl považován za velkou senzaci.

Mistrovství světa druhé divize se letos koná ve španělské Jace. Dnes je na programu úvodní den mistrovství, po zápasech Nového Zélandu s Tureckem a Jihoafrické republiky s Čínou přijde na programu pro domácí fanoušky zlatý hřeb večera, ve 20:30 se v Pabellon de Hielu střetne domácí reprezentace proti Mexiku.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dnešního utkání Mistrovství světa v letním hokeji druhé divize, ve kterém se proti sobě utkají reprezentace Mexika a Španělska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 36. Carrero (Kelo), 55. Majul, 60. Arroyo (Majul) – 10. Boronat (Gainza, Quevedo), 21. Gonzalez (Quevedo), 26. J. Munoz (P. Munoz, Palacin), 32. Fuentes (Carbonell, Palacin), 60. J. Munoz (P. Munoz, Quevedo)

Rozhodčí: Michelle Gastaldelli – Jan Cerne, Yann Furet

Diváci: 2350.