Dukla Praha – Brno 1:1 (kon.) | Jablonec – Slovácko 1:1 (kon.) | Příbram – Sparta 0:1 (kon.)
FK Příbram
0:1 (0:0)
AC Sparta Praha
Sobota 09.08.2014, 20:15 • Energon aréna (kapacita 9100), Příbram, Česká republika • Synot liga

Tak Sparta nakonec vybojovala u Litavky tři body za výhru 1:0. Jediný gól vsítil kanonýr David Lafata, po dobré přihrávce Krejčího. Do Energon arény zavítala další výborná návštěva – 7.062 platících diváků. Příbram se za svůj výkon nemusí stydět, odehrála další dobré utkání. Sparta byla aktivnější a zřejmě i o ten jeden gól lepší. Děkuji Vám za pozornost, z Příbrami se loučí Michal Mezera. (22:07:51)

90+1

90+1
    Sparťané už hrají takticky a nikam nespěchají. Tohle utkání již zřejmě dovedou do vítězného konce.

90
    Závar před sparťanskou brankou, Řezníček bojuje jako lev, ale zatím se mu to nedaří. Sparta se osvobozuje a může si pro tentokrát oddychnout.

89
    Sparta v závěru střídá – odchází Krejčí a přichází Mareček.

88
    Vácha vyslal zajímavý centr na Costu, který přenášel hru na Bednáře, ale ten na míč nedosáhl.

87
    Bednářův dalekonosný pokus končí hodně mimo branku Příbrami.

86
    Vácha vyslal centr na Lafatu, ale jeho pokus byl hodně dlouhý.

85
    Další šance pro domácí! Ze standardky hlavičkoval Zápotočný na branku, ale Bičík si s jeho pokusem poradil.

84
    Řezníček ve výborném náběhu hlavičkuje těsně nad branku Sparty! Velká škoda pro domácí Příbram!
    Řezníček hlavičkuje po Švancarově rohu těsně vedle.

83
    Třetí střídání Příbrami – Švancara jde do hry, opouští ji Pilík. Příbram chce vyrovnat!

82
    Tarczal si pěkně narazil se Zápotočným, ale jeho střelu zblokovali hosté na aut.

81
    Příbram musí hrát více dopředu, nyní se o to snažil aktivním přístupem Řezníček.

80
    Příbram konečně může vystřídat. Po dobrých šesti minutách přešlapování za postranní čárou jde do hry Danoski a ze hřiště Mareš.

79
    Mareš se ocitl po souboji na zemi a bude potřebovat ošetření.

78
    Sparta nadále kombinuje, Řezníček se však dobře dostal před hráče a vykoledoval si faul.

77
    Sparta zatím domácí k ničemu nepouští. Na střídání je připraven už zhruba pět minut Zoran Danoski.

76
    Další akce Příbrami končí až za Bičíkovou bránou. Příbram bude zřejmě trochu otevírat hru, na vyrovnání má zhruba čtvrthodinku.

75
    Příbram se ubránila a bude brzy střídat.

74
    Roh pro Spartu. Rozehraje ho Krejčí.

72
    Příbram se snaží vyrovnat, ale zatím se k ničemu většímu nedostala.

70
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak přeci jen se Sparta dočkává první branky utkání, která je pro ni velkým vysvobozením. DAVID LAFATA se prosazuje přízemní střelou k levé tyči po dobré Krejčího přihrávce. Sparťanský kapitán měl již jednoduchou úlohu – 0:1.
    David LAFATA - 0:1

68
    Z něj však nic nevytěžila a navíc musí rychle zpátky.

67
    Hájovský zasahuje proti Krejčímu, Sparta získává roh a stupňuje svůj tlak.

65
    Střídá také Sparta, do útoku přichází Bednář a dnes má již dohráno Hušbauer.

64
    Konečně Sparta začíná mít ve druhém poločase míč opět více na svých kopačkách.

63
    Příbram poprvé střídá – odchází velmi dobře hrající Fillo a na hřiště jde mladý a nadějný Lukáš Stratil.

61
    Fillo pěkně zpracoval míč a posílal ho dopředu, tam ho však domácí ztratili.

60
    Boháč se srazil s Kadeřábkem, který se svíjí v bolestech na hrací ploše a bude potřebovat ošetření.

58
    Rohový kop pro Spartu. Zápotočný však ve vzduchu úřaduje.
    Tečovaná střela Lafaty končí vedle.

57
    Opět domácí v akci, ale bohužel v nedostatečném počtu ve vápně Sparty, Řezníček a spol by potřebovali větší podporu ze svých řad.

56
    Příbram zatím kontroluje průběh druhé půle. Sparta se zatím k ničemu nedostala.

54
    Fillo opět v náběhu, tentokrát to měl těžší a míč nezískal.

53
    Vácha trefil záda rozhodčího a od něho zamířil míč do autu. Příbram se dostává k míči. Vidíme navíc první střídání, odchází Přikryl a přichází Konaté.

52
    Další rychlá akce Příbrami! Pilík utekl Kadeřábkovi a servíroval míč do vápna, kde však byl jen pokrytý Řezníček.

51
    Až nyní se Sparťané dostali k míči, zatím kombinují na vlastní polovině.

50
    Příbram je v úvodu druhého poločasu lepším týmem. Opět Sus pronikl do vápna Sparty jako nůž máslem, ale pokazil přihrávku na nabíhajícího Řezníčka.

48
    Pilík dorážel na obránce Sparty, už se zdálo, že je připraví o míč, ale nakonec se ozvala píšťalka sudího Jílka, znamenající faul příbramského záložníka.

47
    Aktivní Fillo vystřihl pěkně nůžky, které však zamířily asi dva metry nad branku Davida Bičíka.

46

Po prvním poločase hraje Sparta v Příbrami 0:0. Hosté byli aktivnější, ale žádnou příležitost nevyužili, naopak si museli dávat pozor na dobré a rychlé protiútoky Příbrami, která z nich několikrát zahrozila. Druhý poločas začně asi ve 21.17.

45

45
    První poločas branku zřejmě už nepřinese. Pokud chce Sparta v Příbrami zvítězit, bude muset ve druhém poločase přidat...

44
    Příbram aktivně bránila až na polovině Sparty a hosty to očividně zaskočilo.

43
    Zápotočný dobře protáhl Bičíka, který si musel hlídal levý roh své svatyně.
    Zápotočný zakončuje po rohu do Bičíkovy náruče.

43
    A do třetice roh pro 1.FK Příbram.

42
    Roh pro Příbram. Sparta se ubránila, ale v krátkém čase bude následovat další.

41
    Fillo se pěkně zbavil Costy, ale své spoluhráče ve vápně Sparty nenašel.

40
    Lafata nedosáhl na delší přihrávku Hušbauera.

39
    Sus se výborně vrátil a odzbrojil Lafatu. Tento mladý krajní bek je velkou nadějí příbramského fotbalu.

38
    Zápotočná zachytil přihrávku Sparty a snažil se míč vyvést, ale hosté také dobře zakročili a získali míč zpět.

37
    Nevesovo dlouhé autové vhazování končí v náruči Bičíka.

36
    Autové vhazování pro Příbram na polovině Sparty.

35
    Boháč uklidňuje své spoluhráče a drží míč ve své moci.

34
    Jenže s tou Přikryl nenaložil nejlépe. Míč šel hodně mimo Boháčovu branku.

33
    Sparta získává zajímavou standardku zhruba z dvaceti metrů.

32
    Opět Pražané drží míč ve své moci. Zatím se však nemohou dostat na dostřel domácí bráně.
    Krásný letní večer doprovází dnešní zápas v Příbrami.

31
    Pilík dobře dotíral na sparťanskou obranu a ta měla potíže... nakonec to však zvládla.

30
    Z něj hlavičkoval Kováč, ale příliš slabě. Boháč míč v poklidu sebral do náruče.

29
    Hájovský výborně pokryl nabíhajícího Přikryla. Roh pro Spartu.

28
    Hájovský hrál na Boháče, kterému se hrubě nepovedl odkop a poslal balón do autu.

27
    Costa neměl nárok na příliš dlouhý Švejdíkův balón.

26
    Pěkná akce domácích, na jejímž konci byl střílející Řezníček. Mířil dobře na vzdálenější tyč, ale Bičík si jí pohlídal a míč vyrazil mimo.
    Řezníček tvrdou střelou protáhl Bičíka.

24
    A opět se domácím nepodařilo déle podržet míč a dvakrát, třikrát si přihrát.

23
    Krejčí nezpracoval míč a ten mu utekl do zámezí. Příležitost pro Příbram.

22
    Opět ale míč získala Sparta a snaží se proniknout zhuštěným středem hřiště.

21
    Příbramští se ubránili a mohou jít dopředu.

20
    Pražané mají rohový kop. Rozehraje ho Krejčí.

19
    Střela ze standardky zamířila jen do Bičíkových rukavic.

18
    Faul Sparty na Daniela Tarczala, standardní situace pro Příbram.

16
    Dva fantastické zákroky příbramského gólmana Boháče ochránili Příbram před první brankou! Na Boháče si nepřišel ani Lafata, ani Krejčí!
    Boháč dvěma úžasnými zákroky zachránil Příbram před inkasováním.

15
    Opět Sparta na polovině Příbrami, zatím se domácí brání.

13
    Faul Sparty téměř na polovině hřiště. Zápotočného přihrávka ale zamířila jen na kopačky hostí.

12
    Pěkná kombinace Suse s Marešem, ale následný centr na Řezníčka nebyl nejpřesnější.

10
    Sparta opět u míče, Příbram se snaží o aktivní obranu a rychlé brejky.

9
    A obrovská příležitost i na straně Sparty! Po chybné malé domů se dostal k míči Krejčí a trefil jen vzdálenější tyč Boháčovy branky.
    Po Zápotočného hrubce mohl otevřít skóre Krejčí, mířil ale jen do tyče!

8
    Rychlý brejk po aktivní obranně domácích! Řezníček dostal přihrávku do běhu, snažil se odcentrovat na Filla, ale trefil jen prvního obránce Sparty. Velká škoda pro domácí, Fillo by měl obrovskou příležitost!

7
    První zajímavější šance utkání, Matějovský se snažil vybídnout Přikryla, ale tomu k míči scházel nějaký půlkrok. Boháč má míč ve své moci.

6
    Costa selhává v zakončení, dostal až příliš těžký balón.

6
    Opět hraje Sparta, ale domácí dobře brání již od poloviny hřiště.

5
    Tarczal poslal až příliš dlouhou přihrávku na Mareše.

4
    Oba týmy mají za zády slušný kotel, Sparťané tradičně přijeli do Příbrami v hojném počtu, domácí hráče přijeli zase podpořit fanoušci z Příbrami na Moravě.

3
    Taczal se snažil z poloviny hřiště přehodit Bičíka, ale jeho střela doletěla jen tak tak k bráně.

2
    Sparta začíná první útok, zatím se však dostala sotva za půlku.

1

Opět zaplněná Energon aréna vítá oba týmy na hrací ploše.

1.FK Příbram: Boháč – Sus, Hájovský, Zápotočný (C), Neves – Mareš, Tarczal, Fillo, Hnaníček, Pilík – Řezníček.
    Náhradníci: Krbeček – Husár, Tregler, Danoski, Stratil, Švancara, Kraut.

AC Sparta Praha: Bičík – Kadeřábek, Kováč, Švejdík, Nhamoinesu – Vácha, Matějovský – Přikryl, Hušbauer, Krejčí – Lafata (C).
    Náhradníci: Štěch – Brabec, Hybš, Mareček, Konaté, Breznaník, Bednář.

Rozhodčí: Jílek – Nádvorník, Pospíšil.
    Trenér Lavička udělal oproti zápasu ve Švédsku jedinou změnu, Dočkala nahrazuje v sestavě Krejčí. Tady je dnešní sestava Sparty v grafické podobě:

V Příbrami se pomalu, ale jistě vše připravuje k večernímu utkání.

Velmi napínavý a očekávaný souboj uvidí diváci ve Středočeské Příbrami. Sparta si chce po nepovedené kvalifikaci Ligy mistrů spravit chuť, Příbram touží zase neprohrát další utkání proti silnějšímu a kvalitnějšímu soupeři. Který tým bude po sobotě spokojenější?

Domácí Příbram poskládalo pro novou sezónu velmi kvalitní tým, se kterým chce hrát v klidném středu tabulky. Po úvodní remíze 2:2 s Plzní dokázali příbramští bodovat i na severu Čech, konkrétně v Liberci. Tam navíc byli jasně lepším mužstvem a mohli si tedy odvézt i více než jeden bod. Bodovat by nyní chtěli i proti týmu z hlavního města.

Na utkání se Spartou navíc fotbalisté 1.FK Příbram lákali fanoušky netradičním způsobem. V centru Příbrami nabízelo několik příbramských hráčů vstupenky s třicetikorunovou slevou.

To Sparta má po fiasku v kvalifikaci Ligy mistrů jiné starosti. Potřebuje si alespoň částečně udobřit své fanoušky a proto jede do Příbrami s jednoznačným cílem vyhrát. Trenér Lavička nebude zřejmě moci stále počítat se službami klíčového stopera Maria Holka a tak se tedy předpokládá opět nasazení stoperské dvojice Švejdík – Kováč.

Předpokládané sestavy:

1.FK Příbram: Boháč – Sus, Hájovský, Zápotočný, Neves – Mareš, Hnaníček, Pilík, Tarczal, Fillo – Řezníček.

AC Sparta Praha: Bičík – Kadeřábek, Švejdík, Kováč, Costa – Vácha, Matějovský – Hušbauer, Dočkal, Krejčí – Lafata.
    Příbram v dnešním zápase představí zbrusu nové dresy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.