Kladno – Kometa Brno 2:4 (kon.) | HC Plzeň – Pardubice 4:3 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 7:2 (kon.)
Sparta – Olomouc 5:0 (kon.) | Slavia – Zlín 2:0 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 4:0 (kon.)
Třinec – Chomutov 7:1 (kon.)
Rytíři Kladno
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
HC Kometa Brno
Pátek 26.09.2014, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vítáme Vás v rámci 12. kola extraligy juniorů. Dneska jsme zavítali na zimní stadion do Kladna, kde se střetnou Rytíři s Kometou. Úvodní vhazování je naplánováno na 16. hodinu.

Brněnskou juniorku v posledním zápase hostil Litvínov, který se drží na dvanácté příčce a ihned nad ním se právě ocitá Kometa. Poslední zápas se Brnu moc nepodařil, když prohrálo v základní hrací době 3:4. Hosté dnes vyráží na třetí venkovní zápas za sebou, ale ani jeden z těch předchozích se jim nevydařil, a proto si dnes na Kladno přijeli pro tři body.

Kladenská juniorka je na tom o něco lépe než ta hostující. Rytíři se zatím hřejí na sedmé příčce. Poslední zápas se Kladnu nevydařil, také jako Kometě. V jedenáctém kolem zavítali Rytíři do Boleslavi, kde podlehli svému rivalovi 2:0. I Rytíři dnes do zápasu vstoupí s pocitem vyhrát tři body.

Sestavy z posledního zápasu

Rytíři Kladno: Vladař – Větrovec, Potěchin, Bunda, Matula, Špaček, Zajíc – Hajný, Šilhavý, Křepelka – Macháček, Schildhabel, Slánský – Machač, Janeček, Doležal – Kuzďas, Miura, Kružík.

HC Kometa Brno: Jekel – Vágner, Hájek, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Vojáček, Šnajnar – Kozel, Pokorný, Dvořák, Denk, Zohorna, Biolek, Garčic, Dufek, Král, Boltvan, Grünwald, Dymáček.

00:01

01:05
    V úvodu se hra odehrává především ve středním pásmu, zatím si ani jedno mužstvo nevytvořilo tlak.

02:39
    Kometa právě vstřelila branku!
    První šance zápasu a hned se mění skóre. Závar před domácí brankou využil MARTIN BIOLEK, který poslal kometu do vedení. Asistence: Filip Vojáček a Filip Dvořák.

04:39
    Po vstřelené brance má menší převahu hostující tým.

05:27
    Kladno zatím hrozí jen zcela neškodnými střelami od modré čáry.

06:03
    Nyní jsme opět viděli kombinaci Brna v útočném pásmu. Domácí brankář si však z blízka dorážejícího Krále pohlídal.

07:39
    Brno zatím na ledě Kladna dominuje. Domácí se do svého útočného pásma dostávají velmi složitě, neboť družstvo hostí dobře brání.

09:49
    Po ataku domácího brankáře vyloučen Vojáček.

10:13
    Kladno právě vstřelilo branku!
    A máme vyrovnáno. Kladno přesilovku bleskově využilo. VOJTĚCH ŠILHAVÝ z blízka mířil přesně. Asistence: Daniel Kružík a Patrik Machač.

10:49
    Kladnu však vstřelená branka příliš nepomohla, tlak má opět Brno.

10:52
    Za hákování odchází na trestnou lavici kladenský Potěchin.

11:48
    Kladno se však zatím bez potíží brání.

12:29
    Brno se sice více méně drží v útočném pásmu, žádnou brankovou příležitost si však nevytvořilo.

13:08

13:48
    Nyní se hra přelévá na obě strany hřiště.

13:51
    Z nenápadné akce zahrozilo Kladno, akci dva na jednoho však zlikvidovala brněnská obrana.

15:10
    Nyní se dostávají do většího tlaku kladenští, kteří se drží v útočném pásmu.

16:05
    Machač vybojoval útočný faul Brna, kdy se Dymáček provinil držením protihráče.

16:26
    Brno se zatím velice dobře brání a nedovolilo Kladno kombinovat v útočném pásmu.

17:08
    Kladno se usadilo v útočné třetině, kombinaci však nezakončilo přesnou střelou.

17:41
    Necelé tři minuty před koncem první části sledujeme drobnou potyčku za hostující brankou.

17:41
    Po potyčce dostávají brněnský Švejda a kladenský Zajíc shodně 2 minuty za hrubost. Obě mužstva hrají v plném počtu.

19:00
    V závěru 1. třetiny obě mužstva spíše brání.

19:30
    Brnu se nepovedla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.

19:37
    Opět náznak emocí za hostující brankou. Rozhodčí vše řeší domluvou a nevylučují.

20:00

V úvodu utkání bylo aktivnější Brno, které se také trefou Biolka dostalo do vedení. Po téměř celou třetinu méně aktivnější Kladno vyrovnalo v přesilové hře zásluhou Šilhavého.

20:01

20:30
    Kladenský Zajíc se pokoušel zahrozit střelou od modré čáry, branku soupeře však minul.

21:27
    Brno se díky nepřesné rozehrávce provinilo postavením mimo hru.

22:10
    Nyní se zdá být aktivnější Kladno, které již vyslalo na hostujícího brankáře několik střel. Žádná však nebyla z kategorie nebezpečných.

24:15
    Hra se přelévá ze strany na stranu, spíše než hokejovou krásu sledujeme bojovné utkání plné osobních soubojů.

25:10
    Nyní platilo pořekadlo "nedáš, dostaneš". Na jedné straně hřiště nejprve hrozil hostující Král, který však kladenského Vladaře nepřekonal. Na opačné straně poté změnil skóre FILIP DOLEŽAL. Asistence: Petr Janeček.

25:18
    Machač se po střetu těžce zvedá z ledu. Vybojoval pro Kladno přesilovou hru, kdy je za vysokou hůl vyloučen Radim Zohorna (Brno).

29:00
    Machač netrefil prázdnou bránu.

29:18
    Kladno viditelně vstřelená branka dostala na koně, od té doby v utkání dominuje.

29:54
    Po dlouhé době větší akce Brna skončila špatnou rozehrávkou a zakázaným uvolněním.

30:16
    Brno se nyní na krátko usadilo v útočném pásmu a pokoušelo se ohrozit kladenského Vladaře.

30:38
    Grünwald od modré nemířil přesně.

30:56
    Dvě minuty za sekání dostává Filip Doležal (Kladno).

31:22
    Brno by nyní rádo v přesilovce vyrovnalo stav utkání. Hostující Dymáček sice hrozil z blízkosti před Vladařem, jinak se však Kladno velice dobře brání a hosté se nemohou usadit v útočné třetině.

32:42
    Brno nakonec do té doby nepříliš dobře sehranou přesilovou hru využilo. Několikátou dorážku nakonec protlačil za domácího gólmana ADAM KOZEL. Asistence: Michal Kupčík.

34:05
    Po vyrovnání je opět aktivnější Brno.

34:17
    Brno nakonec tlaku využilo a otáčí vývoj duelu. Parádní akci dva na jednoho zužitkoval HYNEK GRÜNWALD. Asistence: Jakub Boltvan a Lukáš Denk.

36:16
    Po obratu vývoje utkání je Brno viditelně lepší, Kladno je prakticky neustále pod tlakem.

37:27
    Nyní se hra vyrovnala, po delší době zahrozilo i Kladno.

37:43
    Šilhavý se pokoušel vyrovnat střelou od modré.

38:48
    Nyní je hra obou týmů velice nepřesná.

39:44
    Před konce třetiny jsme viděli zakázaná uvolnění obou celků, nynější postavení mimo hru kladenských jasně dominuje nepřesné kombinace obou mužstev v závěru třetiny.

40:00

Ve druhé třetině začalo aktivněji Kladno, které se nakonec i ujalo vedení. Brno se po obratu utkání dlouhou dobu nemohlo dostat do hry, nakonec se mu ale v přesilové hře podařilo stav utkání opět vyrovnat. Z následného tlaku pak vytěžilo i třetí branku a diváci tak viděli celkově druhý obrat ve skóre.

40:01

40:12
    Kladno bude muset ve třetí třetině najít recept na aktivní hru Brna a pokusit se minimálně vyrovnat stávající stav zápasu.

41:25
    Zatím je ale aktivnějším celkem Brno, které Kladno nepouští před svého brankáře.

41:51
    První útočný výlet Kladna ve třetí třetině a hned jsme viděli slibnou šanci, kterou nevyužil Šilhavý.

42:14
    V samostatném úniku zahrozil kladenský Doležal.

42:19
    A další zásah hostujícího gólmana proti střele Špačka. Kladno viditelně přidalo.

43:14
    V akci dva na dva zahrozili kladenský Janeček a Machač.

43:25
    Kladno kombinuje v útočné třetině.

43:55
    Po delší době se hra odehrává před domácí brankou. Brno se bude jistě snažit být v tomto prostoru co nejčastěji.

44:49
    Nepřesná rozehrávka kladenského Zajíce končí zakázaným uvolněním Kladna.

44:54
    Nyní nebezpečně hrozilo Brno, před kladenskou brankou byl nebezpečný závar.

46:39
    Šilhavá bojoval za brankou soupeře o kotouč, ze souboje ale vítězně vzešel hostující obránce Vágner.

47:39
    Hra se nyní opět odehrává v kladenském obraném pásmu. Kladno bude muset v útoku přidat, aby se stavem ještě něco udělalo.

49:18
    V závěru první poloviny třetí části mohlo Brno navýšit vedení, nikdo z brněnských však puk za Vladaře nedotlačil.

49:52
    Za sekání odchází na trestnou lavici hostující Roman Dymáček (Brno).

50:24
    Kladno má k dispozici přesilovou hru a velkou šanci na vyrovnání.

50:38
    Nepřesná kombinace Kladna končí postavením mimo hru.

52:52

53:09
    Zejména zásluhou hostujícího brankáře se Brnu povedlo udržet vedení. V závěru přesilovky mělo Kladno několik šancí, nikdo však při závarech před brankou puk za Pavla Jekela nedorazil.

53:25
    Brno se snaží nepouštět Kladno do svého pásma.

53:58
    Kladno mělo opět jistý náznak tlaku na soupeřovu branku, bohužel kombinace kladenských jsou nepřesné.

55:00
    Před domácím brankářem nyní hrozil brněnský Kubeš.

55:35
    Kladenským se pokus o vyrovnání nepodařil. Obrana domácího celku zaspala a dvougólové vedení zařídil ROMAN DYMÁČEK. Bez asistence.

57:32
    Brno v klidu dohrává utkání, Kladno se nemůže dostat do sebemenšího tlaku.

58:38
    Kladno zřejmě zápas také pouze dohraje, domácí trenéři Lidický a Tatíček se nepokusili ani o hru bez brankáře.

59:07
    Oddechový čas pro domácí. Trenér Lidický si vyžádal oddechový čas a zřejmě nakonec zkusí hru bez brankáře, neboť se vhazuje v útoční třetině Kladna.

59:10
    Kladno v šesti hráčích a v útočné třetině.

59:30
    Brnu se podařilo vyhodit do středního pásma. Dvě branky již Kladno patrně nevstřelí.

59:57
    Tři vteřiny před koncem utkání se vhazuje před hostujícím brankářem.

60:00

Utkání končí vítězstvím Brna, které nutno přiznat bylo po většinu zápasu lepším celkem. Kladno se ve třetí třetině snažilo stav utkání srovnat, chybou v obraně však o tuto šanci přišlo a Kometa si tak odváží z Kladna tři body za výhru 4:2 nad domácím Kladnem. (18:05:33)

Lukáš Eichenmann

Branky a nahrávky: 11. Šilhavý (Kružík, Machač), 26. Doležal (Janeček) – 3. Biolek (Vojáček, Dvořák), 33. Kozel (Kupčík), 35. Grünwald (Boltvan, Denk), 56. Dymáček

Rytíři Kladno: Vladař (Švihálek) – Větrovec, Potěchin, Bunda, Matula, Špaček, Zajíc – Hajný, Machač, Šilhavý, Kaprál, Macháček, Schildhabel, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík.
    HC Kometa Brno: Jekel (Šalena) – Vágner, Hájek, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Vojáček, Šnajnar – Kozel, Pokorný, Dvořák, Denk, Zohorna, Biolek, Kusko, Král, Boltvan, Grünwald, Dymáček.

Rozhodčí: Zubzanda – Jelínek, Hynek