Martin – Košice 2:3 (po pr.) | Trenčín – Banská Bystrica 1:2 (kon.) | Žilina – Poprad 2:4 (kon.)
Piešťany – Nitra 5:4 (2:1 po s.n.) | Zvolen – Skalica 5:4 (kon.)
MsHK Žilina
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
HK Poprad
sk Pátek 10.10.2014, 17:30 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Príjemný dobrý deň, vážení priaznivci slovenského hokeja a špeciálne hokejovej Tipsport extraligy. Vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 11.kola, v ktorom proti sebe nastúpia hokejisti Žiliny a Popradu. Zápas sa začína o 17:30, ešte predtým si v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v tabuľke po dlhšom čase iné ako posledné miesto. Vlci sa víťazstvom 4:0 v Skalici dostali práve pred svojho súpera z mesta trdelníkov. Nový tréner Žiliny Peter Mikula spravil v tíme niekoľko zmien, ktoré ako sa zdá, slávia úspech. Aktuálne s mužstvom trénuje brankár Karol Križan, či však v Žiline ostane je nateraz otázne.

Popradčania sú napriek omladenému tímu príjemným prekvapením celej extraligy. Kamzíkom patrí v tabuľke priebežne štvrté miesto so ziskom 18 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí však podtatranci prehrali v Nitre 3:4, no treba povedať, že na horúci ľad Nitry sa vyhrávať nechodí.

Pripomínam, že zápas sa teda začína o 17:30, k jeho sledovaniu vás z miesta komentátora pozýva Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Kosowski (Križan) – Moravec, Ďurkech – Jelínek, Bobček – Hertl, Krčula – Schroner, Niník – Procházka, Kristek, Novotný – Lipovský, Drábek, Kubiš – Valášek, Haluza, Drevenák – Jarab, Heřman, Rusnák. Tréner: P. Mikula

HK Poprad: Kostúr (Sedlačko) – Suchý, Kurali – Fabian, Takáč – Kasík, Malina – Makovský, Pitka – Bartečko, Boltun, Sýkora – Paločko, Takáč, Kroták – Hvila, Paukovček, Matis – Gápa, Mlynčár, Štrauch. Tréner: M. Jančuška

Rozhodca: Jonák – Stanzel, Tvrdoň.

Na ľade už máme oba tímy, návšteva na žilinskom zimáku je však viac než žalostná.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly vyhrali hokejisti Žiliny. Od úvodu však hostí ženie dopredu ich fanklub, ktorý teda robí v Žiline atmosféru, ktorá aspoň trochu pripomína hokejový zápas.

00:55
    Prvý náznak útočnej aktivity, puk však končí spoločne s Kristekom v postavení mimo hru.

01:35
    Domáci vysoko forčekujú rozohrávku hostí, Kasík preto stiahol puk až za bránku Matúša Kostúra a odtiaľ zakladá útok.

02:11
    Hostia z Popradu v týchto momentoch držia Žilinu v obrannom pásme, strelecky však Kamila Kosowskeho v bránke MsHK ohroziť nedokázali.

02:41
    Vhadzuje sa pred bránkou Žiliny, Poprad je od úvodu dominantnejším tímom na ľade.

03:26
    Prvá strela hostí, Peter Boltun pálil z medzikružia, puk mu však nesadol ideálne a brankár Žiliny jeho pokus bez problémov kryl.

03:49
    Kroták si prešiel žilinskou obranou ako nôž maslom a okamžite je z toho závar pred Kosowskim.

04:21
    Kamzíci z Tatier sú stále aktívnejší ako domáci Vlci, úvodné minúty vytvárajú ilúziu presilovej hry hostí, hoci je pomer hráčov na ľade vyrovnaný.

04:58
    Obrovská šanca hostí, Gápa so Štrauchom sa dostali do úniku. Pred dvojicou Popradčanov už bol len Kosowski, no Gápa namieril strelu švihom presne do hrude poľského reprezentanta v službách Žiliny.

05:23
    Hra sa po dlhom čase sťahuje pred Kostúra, ten sa do týchto chvíľ s pukom ešte ani len nevidel.

05:58
    Bomba Novotného od modrej čiary poriadne vyprášila pravý betón Matúša Kostúra!

06:26
    Tak tentoraz si silnú chvíľu vybral prvý útok Žiliny, Milan Procházka však ani na dvakrát Kostúra neprekonal.

06:55
    Taktovku zápasu preberajú do rúk hokejisti Žiliny, vhadzuje sa pred Matúšom Kostúrom.

07:32
    Tvrdé súboje zúria za bránkou Popradu, no odtiaľ sa góly dávajú len veľmi ťažko.

07:45
    Vzápätí rýchly protiútok hostí, Boltun strelou švihom z ľavého kruhu poriadne preveril pozornosť gólmana Vlkov.

07:51
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Martin Krčula za vyhodenie puku z ľadovej plochy.

08:30
    Popradčania sú v pásme pred Kosowskim, no zatiaľ si šancu vytvoriť nedokázali.

08:52
    Puk už smeruje za bránku Matúša Kostúra, hostia teda budú musieť začať svoje útočné snaženie od začiatku.

09:25
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty za sekanie dostáva Jiří Moravec.

09:25
    Hostia tak budú 26 sekúnd hrať presilovú hru o dvoch hráčov.

09:45
    Poprad v tlaku v pásme Žiliny.

09:48
    Poprad dal gól!
    Poprad využíva presilovú hru o dvoch hráčov 3 sekundy pred jej skončením. Na konci kombinačnej akcie Kamzíkov bol LUKÁŠ HVILA. Asistencie: Ľuboš Bartečko, Štefan Fabian.

09:48
    A hostia stále pokračujú v presilovej hre o jedného hráča. Sú nasťahovaní v pásme domácich a Žilinčania nevedia kam skôr skočiť.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Žilina doma prehráva s Popradom 0:1.

10:35
    Domáci sa urputne bránia, no hostia výborne kombinujú a stále sa držia v útočnom pásme.

11:25
    Domáci v plnom počte a preťažená obrana Vlkov si môže konečne trochu vydýchnuť.

11:58
    Hokejisti Žiliny už od bránky Kosowskeho zakladajú postupný útok, ktorý vyvrcholil strelou príklepom v podaní Novotného. Štěpán mal ideálnu parketu, no netrafil bránku Matúša Kostúra.

12:39
    Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke hostí. Tí však buly vyhrali a okamžite sa hrnú dopredu.

13:01
    Lipovského postávanie na modrej čiare útočnú aktivitu domácich neprinieslo, mladý útočník Vlkov sa totiž k puku nedostal.

13:55
    Domáci hráči Žiliny už dvíhali ruky nad hlavu po závare pred Kostúrom, puk však skončil len na sieti popradskej bránky.

14:22
    Útočná snaha Žiliny bola zastavená pre prihrávku rukou.

15:15
    Hrá sa prevažne v strednom pásme, oba tímy bojujú o každý meter ľadu.

15:39
    Jakub Drábek pohotovo napriahol z medzikružia, no minul bránu hostí.

15:49
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jiří Jelínek za sekanie.

16:05
    Hostia z Popradu sú okamžite nasťahovaní v útočnom pásme.

16:35
    Obrana Žiliny však v týchto momentoch dobre pracuje, puk končí za bránkou Matúša Kostúra.

17:01
    Domáci držia puk v strednom pásme a zbierajú tak cenné sekundy počas hry v oslabení.

17:28
    Hosťom sa táto presilová hra zatiaľ vôbec nedarí.

17:49
    Domáci v plnom počte.

18:06
    Fanúšikovia Popradu robia v Žiline poriadny rámus a skvele povzbudzujú svoj tím.

18:32
    Obrovská šanca Žiliny, Kristek však bekhendom triafa len hornú tyč bránky Matúša Kostúra.

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.

19:07
    Žilina dala gól!
    Parádna akcia Žiliny bola zakončená strelou JAROSLAVA KRISTEKA, ktorý z pravej strany nedal Kostúrovi žiadnu šancu. Asistencie: Martin Krčula, Milan Procházka

19:53
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty si odpyká Radoslav Suchý za nedovolené bránenie v hre.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 1:1. Za hostí skóroval v presilovej hre Lukáš Hvíla, za Žilinu vyrovnával tesne pred koncom tretiny Jaroslav Kristek. Druhá časť hry sa začne približne o 18:15.

Informácia pre všetkých futbalových fanúšikov. Slovenská reprezentácia do 21 rokov prehráva v Zlatých Moravciach s Talianskom 0:1.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:02
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hostí, Žilina však hrá presilovú hru.

20:55
    Domáci už sú v útočnom pásme pred Matúšom Kostúrom.

21:00
    Jaroslav Kristek našiel spoza bránky ideálnou prihrávkou Milana Procházku, ktorý pálil z prvej. Kostúr však vytiahol parádny zákrok a zachránil svoj tím.

21:30
    Tlak Žiliny trvá a Kostúr nevie kam skôr skočiť.

21:53
    Hostia v plnom počte.

22:05
    Nuž, druhá tretina začala vskutku zaujímavo, uvidíme, či nastolené tempo hry vydrží.

22:41
    Do hry sa po oslabení dostávajú aj podtatranci, Kosowski je zatiaľ pozorný.

23:09
    Hra je v týchto momentoch vyrovnaná, oba tímy sa snažia strhnúť vedenia na svoju stranu.

24:10
    Puk je za bránkou Matúša Kostúra, oba tímy striedajú počas hry. Rozohrávka hostí však končí v postavení mimo hru a tak sa bude vhadzovať pred brankárom Popradu.

25:01
    Máme za sebou päť minút druhej tretiny, stav v Žiline je stále vyrovnaný 1:1.

25:04
    Tomáš Sýkora v úniku s Petrom Gapom neuspeli. Sýkora hľadal Gapu zadovkou, no ten sa k puku už nedostal.

26:11
    Tempo hry nám mierne opadlo, zatiaľ sa hrá najviac v strede poľa.

26:32
    Vhadzuje sa pred Matúšom Kostúrom.

27:11
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Jaroslav Kasík za podrazenie.

27:35
    Domáci okamžite v útočnom pásme, no Kostúr prvú šancu Vlkov v tejto presilovej hry zmaril.

27:52
    Puk smeruje za bránku Kamila Kosowskeho, Žilina musí začať ďalší útok od vlastnej bránky.

28:27
    Tvrdá rana Igora Bobčeka od modrej čiary úspech neslávila, Kostúr bol pozorný.

28:50
    Domáci znovu v tempe v útočnom pásme.

28:52
    Nuž a v Žiline mám rozbité ochranné plexisklo, hrať sa teda zrejme dlhšie nebude.

28:52
    Hlavný rozhodca poslal oba tímy do kabín.

28:52
    Informácia pre futbalových fanúšikov, v Zlatých Moravciach je po góle Adama Zreľáka vyrovnaný stav zápasu Slovensko U21 – Taliansko U21 1:1.

28:52
    Plexisklo je úspešne vymenené, snáď by sme už mohli pokračovať.

28:52
    Oba tímy máme na ľade, tak snáď už budeme konečne pokračovať.

29:10
    Žilina využíva presilovú hru. Jiří Moravec pálil od modrej čiary, Kostúr vyrážal len pred seba a JURAJ ĎURKECH bekhendom dostal puk za chrbát brankára Popradu. Asistencia: Jiŕí Moravec.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu a Žilina už vedie nad Popradom 2:1.

30:34
    Nad ľadom sa vznáša jemný opar, ventilátory však idú na plný výkon.

31:08
    Vedenie domácej Žiliny netrvalo dlho, pretože Jaroslav Kasík skvelou prihrávkou vysunul do úniku FILIPA MLYNČÁRA, ktorý blafákom do ľavej strany prekonal Kosowskeho. Asistencia: Jaroslav Kasík.

32:11
    Vhadzuje sa pred bránkou Žiliny, hosťom dodal gól novú chuť a energiu do zápasu.

33:07
    Hostia sú v týchto momentoch aktívnejší, majú viac z hry a snažia sa dostať vedenie na svoju stranu.

33:45
    Dopredu ich ženú takisto skvelí fanúšikovia, ktorí neúnavne povzbudzujú svoj tím.

34:30
    Drevenák ostal chvíľu nestrážený pre bránkou hostí, z otočky skúšal bekhendom prekvapiť brankára hostí, no ten dobre prečítal jeho zámer.

35:15
    Vzápätí ďalšia šanca Žiliny a opäť v nej bol Milan Drevenák. Tentoraz pálil príklepom, no prestrelil bránku hostí.

35:30
    Nuž a platí staré známe pravidlo nedáš – dostaneš. ĽUBOŠ BARTEČKO dostal na pravú stranu dobrú prihrávku, zbavil sa obrancu a nedal Kosowskemu šancu. Asistencie: Peter Boltun, Tomáš Sýkora

35:54
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Ľubomír Dinda za podrazenie.

36:18
    Domáci začínajú ďalší útok počas presilovej hry od vlastnej bránky, no vôbec sa im nedarí udržať sa v útočnom pásme.

37:15
    Žilinčania sú konečne rozostavení v presilovkovom lichobežníku, no strela Bobčeka minula bránku Popradu.

37:54

38:14
    Nuž, diváci v Žiline sledujú dnes výborný hokej, veľká škoda, že ich tu nie je viac.

38:48
    Vylúčenie Poprad, 2 minúty dostáva Štefan Fabian za hákovanie.

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta hry.

39:08
    Bartečko získal puk v strednom pásme a strelou švihom preveril pozornosť Kosowskewho v bránke Žiliny. Získal tak i vhadzovanie v útočnom pásme.

39:35
    Domáci už sú usadení pred Matúšom Kostúrom, no puk po dobrom obrannom zákroku hostí smeruje von z pásma.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine máme v Žiline stav 2:3. Domáci sa dostali do vedenia zásluhou Juraja Ďurkecha, no hostia odpovedali gólmi Mlynčára a Bartečka. Tretia tretina sa začne približne o 19:12.

Na ľade už máme hokejistov Popradu, čakáme na hráčov domáceho MsHK.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:25
    Dnešné stretnutie sleduje 521 divákov.

40:47

41:37
    Domáci sa trošku v presilovej hre vytrápili, hostia veľmi pozorne bránia obrannú modrú čiaru.

42:11
    Tvrdý súboj v obrannej zóne Popradu, jeden z hráčov hostí sa veľmi ťažko zbiera z ľadu.

43:08
    Hostia začínajú postupný útok od vlastnej bránky, no Žilinčania ich rozohrávku vysoko forčekujú.

43:55
    Žilinčania sa veľmi snažia vyrovnať, ale obrana hostí hrá v týchto momentoch naozaj skvele.

44:45
    Jaroslav Hertl dostal puk na pravej strane, bekhendom ho už však nestihol zdvihnúť nad ležiaceho Matúša Kostúra.

45:26
    Kubiš nahadzoval puk na bránku Popradu, ten však nikto z jeho spoluhráčov nedokázal tečovať za chrbát Matúša Kostúra.

46:20
    Nuž a opäť platí nedáš – dostaneš. Tentoraz to však bol naozaj šťastný gól hostí, pretože po strele Suchého sa puk odrazil od korčule ĽUBOŠA BARTEČKA za chrbát nešťastného Kamila Kosowskeho. Asistencie: Radoslav Suchý, Tomáš Sýkora.

47:17
    Tak dvojgólové manko sa už bude hokejistom Žiliny veľmi ťažko doháňať.

48:01
    Žilinčania ešte bojujú, ale je vidieť, že si uvedomujú, že čas hrá proti nim.

49:20
    Len to tak v DOXXbet Aréne zahučalo, to preto, že Jakub Kubiš bekhendom tesne minul odokrytú bránku hostí.

50:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelá polovica, domáci hokejisti Žiliny sú teraz v mohutnom nápore.

50:57
    Znovu sa opakovala situácia ako pri štvrtom góle hostí. Suchý nahadzoval puk na bránku Žiliny, Bartečko ho kolenom tečoval tesne vedľa bránky Vlkov.

51:30
    Tentoraz sú v miernom tlaku Kamzíci z Popradu, ktorí tak zbierajú cenné sekundy. Zatiaľ to vyzerá tak, že si dnes do tabuľky pripíšu tri body za víťazstvo.

52:30
    Domáci hokejisti tentoraz začínajú útočnú akciu od vlastnej bránky, táto akcia sa im však vôbec, ale vôbec nepodarila.

53:41
    Domáci sa ešte snažia čo to vymyslieť, ale v týchto momentoch sa im vôbec, ale vôbec nedarí.

54:01
    Žilinčania vysoko napádajú rozohrávku hostí, ale budú hrať v oslabení. Zdá sa, že je to definitívny koniec nádejí vlkov v tomto zápase.

54:15
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Martin Krčula za podrazenie.

54:45
    Drevenák sa prebíjal cez trojicu hráčov hostí a takmer sa mu to podarilo.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva menej ako päť minút a Poprad stále vedie v Žiline 4:2.

55:40
    Strela zo stredného pásma končí vďaka teču Kostúra na ochrannej sisti za bránkou Popradu. Bude sa tak vhadzovať v útočnom pásme Žiliny.

56:15

56:16
    Vylúčenie Poprad, menší trest dostáva Jakub Makovský za krošček a domácim tak svitá aspoň malá iskierka nádeje.

57:01
    No vôbec sa im presilová hra nedarí, puk je za bránkou Žiliny a domáci nevedia prekonať obranný val Popradu.

58:01
    Puk znovu končí za bránkou Kamila Kosowskeho.

58:16

58:35
    Tréner Peter Mikula vyzerá byť na lavičke Žiliny poriadne nasrdený. A niet sa mu čo čudovať.

59:01
    Do konca tretej časti hry ostáva necelá minúta.

59:30
    Domáci sa ešte snažia, ale naozaj sa im vôbec nedarí.

59:55
    Zápas sa končí, Poprad získava cenné, no zaslúžene víťazstvo.

60:00

Dámy a páni, skončilo sa stretnutie 11.kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom Žilina podľahla Popradu 2:4. Ja vám pre dnešok ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Verím, že nášmu portálu Onlajny.eu zachováte svoju priazeň. (19:47:02)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 20. Kristek (Krčula, Procházka), 30. Ďurkech (Moravec) – 10. Hvila (Bartečko, Fabian), 32. Mlynčár (Kasík), 36. Bartečko (Boltun, Sýkora), 47. Bartečko (Suchý, Sýkora)

MsHK Žilina: Kosowski (Križan) – Moravec, Ďurkech – Jelínek, Bobček – Hertl, Krčula – Schroner, Niník – Procházka, Kristek, Novotný – Lipovský, Drábek, Kubiš – Valášek, Haluza, Drevenák – Jarab, Heřman, Rusnák. Tréner: P. Mikula

Rozhodčí: Jonák – Stanzel, Tvrdoň