NY Islanders – San Jose 4:3 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Dallas 2:3 (kon.) | NY Rangers – Carolina 2:1 (1:0 po s.n.)
Washington – New Jersey 6:2 (kon.) | Montreal – Boston 6:4 (kon.) | Ottawa – Colorado 5:3 (kon.)
Los Angeles – St. Louis 1:0 (1:0 po s.n.)
Montreal Canadiens
6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Boston Bruins
Pátek 17.10.2014, 01:45 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Přeji vám vydařený pátek. (05:09:23)

0+2, 2 střely, čas na ledě 14:59

Zápas napínavý až do samotného konce. Tak by se dalo shrnout střetnutí dvou týmu z Atlantické divize, Montrealu Canadiens a Bostonu Bruins, ze kterého stejně jako v loňském play off vzešli vítězně domácí Habs. V pětapadesáté minutě sice ještě Simon Gagne snížil na rozdíl jedné branky, avšak veškeré šance Medvědů na vyrovnání pohřbil necelou a minutu a půl před koncem Milan Lucic, když se nechal naprosto zbytečně vyloučit.

Do souboje dvou elitních celků zasáhli i tři Češi a jeden Slovák a ani jeden z nich nevyšel bodově naprázdno. Největší uznání si však za svůj výkon zaslouží Jiří Sekáč. Dvaadvacetiletý rodák z Kladna totiž v devětatřicáté minutě zápasu vstřelil svůj vůbec první gól v NHL.

60:00

59:40
    Lucic po vstřeleném gólu utrousil před rozhodčím několik nemístných poznámek, za což dostává desetiminutový osobní trest. Kanadský forward míří do kabin.
    Pierre-Alexandre PARENTEAU - 6:4

59:51
    Zápas se dohrává v obranném pásmu Habs.

59:40
    Montreal právě vstřelil branku!
    O vítězi dnešního utkání je rozhodnuto. Bostonským při útočení utekl kotouč, kterého se ve středním pásmu zhostil PIERRE-ALEXANDRE PARENTEAU a lehkým bekhendovým nahozením dává gól. Asistence: Alex Galčenjuk, Tomáš Plekanec.

59:08
    Svedberg opouští bránu. Bruins to zkusí v pěti.

58:59
    Canadiesn nikam nespěchají, pouze kombinují ve třetině svého soupeře.

58:40
    Veškeré šance Bostonu na vyrovnání právě pohřbil Milan Lucic. Míří na trestnou lavici za vražení na hrazení.

58:24
    Domácí mají puk na svých hokejkách a šetří čas.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Dokáže Boston srovnat?

57:53
    Střela Praciorettyho netrefuje Svedbergovu bránu.

57:10
    Soderber prokličkoval přes střední pásmo, v útočné třetině ovšem nedokázal přesně nahrát.

56:45
    Boston ztrácí kotouč při přechodu do útoku.

56:19
    Price si po delší době připisuje úspěšný zákrok. Následuje komerční přestávka.

Miroslav Vozdecký

Branky a nahrávky: 12. Pacioretty (Desharnais, Gallagher), 28. Gallagher (Desharnais, Pacioretty), 39. Sekáč (Tinordi, Bourque), 40. Parenteau (Plekanec, Jemelin), 48. Gallagher (Pacioretty, Jemelin), 60. Parenteau (Galčenjuk, Plekanec) – 10. Chára (Krejčí, Lucic), 29. Soderberg (Kelly, Eriksson), 32. Eriksson (Krug, Kelly), 55. Gagne (Lucic, Krejčí)

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Jemelin, Markov, Gilbert, Tinordi, Weaver, Beaulieu – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Galčenjuk, Plekanec, Parenteau – Bourque, Eller, Sekáč – Prust, Malhotra, Weisse – Moen
    Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Chára, Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Krug, Miller – Lucic, Krejčí, Griffith – Marchand, Bergeron, R. Smith – Kelly, Soderberg, Eriksson – Paille, Spooner, Gagne – Fraser

Diváci: 21 287