Skalica – Nitra 1:8 (kon.) | Banská Bystrica – Poprad 1:2 (0:1 po s.n.) | Piešťany – Zvolen 2:5 (kon.)
Martin – Trenčín 2:3 (0:1 po s.n.) | Žilina – Košice 1:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
HK Poprad
sk Neděle 26.10.2014, 17:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Milí hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri pokračovaní seniorskej hokejovej extraligy. Jedným zo zápasov dnešného sedemnásteho kola je aj stretnutie medzi HC´05 Banská Bystrica a HK Poprad.

Domáci hokejisti získali v šestnástich odohratých zápasoch tridsaťjeden bodov, vďaka čomu sa nachádzajú na tretej priečke tabuľky. Nad štvrtým Zvolenom majú domáci náskok iba lepšieho skóre. Na svojho dnešného súpera, druhý Poprad, strácajú šesť bodov. V predchádzajúcom šestnástom kole odohrala Banská Bystrica zápas v Skalicu. O výsledku sa rozhodlo už v prvej tretine, v ktorej najskôr hostia prehrávali, ale v priebehu necelej minúty dvomi gólmi skóre otočili a nakoniec zvíťazili 1:2.

Popradčanom so ziskom tridsiatichsiedmich bodov v osemnástich zápasoch patrí v tabuľke druhé miesto. Nad Banskou Bystricou majú šesťbodový náskok, za prvými Košicami zaostávajú o päť bodov. Posledný zápas odohral Poprad na ľade Košíc. V tomto východniarskom derby sa až do päťdesiatej minúty hralo nerozhodne 1:1, ale v jej úvode sa presadil Richard Jenčík, ktorý rozhodol o zisku troch bodov pre domáce HC Košice.

V jedinom doterajšom vzájomnom zápase sa tieto dva tímy stretli v rámci ôsmeho kola. Popradčania vtedy na vlastnom ľade vyhrávali po druhej tretine už 3:1, ale hosťom sa v poslednej dvadsaťminútovke podarilo streliť až štyri góly a zápas vyhrali 3:5.

Najproduktívnejší hráči obidvoch tímov:

HC´05 Banská Bystrica: Petr KAFKA – 17 bodov (10 gólov + 7 asistencií)
    HK Poprad: Tomáš SÝKORA – 19 bodov (8 gólov + 11 asistencií)

Percentuálna úspešnosť brankárov:

HC´05 Banská Bystrica: Miika WIIKAN – 92,06%
    HK Poprad: Matúš KOSTÚR – 92, 18%

Dnes pod Urpínom môžeme očakávať kvalitný hokejový duel. Domáci budú určite chcieť získať tri body, ktorými by sa v tabuľke ešte viac priblížili dnešnému súperovi. Hostia naopak potrebujú navýšiť svoj náskok. Ako zápas nakoniec skončí Vás pozývame sledovať prostredníctvom nášho prenosu.

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Wiikman (Košarišťan) – Hudec, White, Kudrna, Rosandič, Jaborník – Handlovský, Preisinger, Kafka, Bamúch, Luža – Block, Kytnár, Róth, Biro, Gachulinec – Matoušek, Zigo, Lamper, Bendík, Predajniansky

HK Poprad: Kostúr (Sedlačko) – Bartečko, Boltun, Sýkora, Suchý, Kurali – Paločko, Takáč, Kroták, Fabian, Dinda – Hvila, Mlynčár, Matis, Kasík, Malina – Gapa, Nagy, Štrauch, Makovský, Gáborčík.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:26
    V úvodnom buly úspešnejší White, domáci s prvou strelou na Kostúra.

01:10
    Pre Wiikmanom nebezpečne zakončoval Bartečko, domáci gólman pozorný.

01:43
    Luža nastrelil puk do útočnej tretiny, tam sa ho ale zmocnili hostia.

02:39
    Spomedzi kruhov zakončoval Mlynčár, Wiikmanovi museli pomôcť spoluhráči.

03:30
    Zatiaľ sa hrá bez prerušení, rovnako sme ale nevideli ani žiadnu vážnejšiu streleckú príležitosť.

03:52
    Prvýkrát sa prerušuje, po strele Kafku sa bude vhadzovať po Kostúrovej ľavici.

04:42
    Boltun mohol v obrovskej šanci zakončovať do odkrytej brány, ale puk mu v rozhodujúcom okamihu zobral šikovne z hokejky domáci kapitán Hudec.

05:13
    Ďalšia nebezpečná príležitosť Popradu, Wiiikman musel puk podržať v lapačke.

05:27
    Prvé vylúčenie zápasu, Matis dostáva dve minúty za hákovanie.

05:55
    Popradčania sa dobre bránia, puk sa im darí dostať až za Wiikmanovu bránu.

06:13
    Opäť sa prerušuje pre postavenie mimo hry domácich hráčov.

06:41
    Vo vlastnom oslabení zakončoval Takáč, domáci brankár musel zakročiť vyrážačkou.

06:51
    Znovu sa píska ofsajd Bystrice, buly v stredovom kruhu.

07:15
    Hostia sa stále bránia výborne, zdá sa, že toto oslabenie už ustoja bez inkasovania.

07:27
    Hostia hrajú na ľade v plnom počte.

08:30
    V ďalšej šanci Bartečko, Wiikman iba vyrazil do rohu klziska.

08:45
    K puku sa dostal v obrannej tretine Zigo, ktorý prekorčuľoval až pred Kostúra, v zakončení ale mieril vysoko ponad.

09:06
    Prihrávka rukou a vhadzovanie naľavo od Wiikmana.

09:45
    Ďalší ofsajd domácich posúdený ako úmyselný, vhadzovať sa preto bude v ich obrannom pásme.

10:07
    Znovu postavenie mimo hry Bystričanov, buly v strednom pásme.

10:15
    Tentokrát sa píska zakázané uvoľnenie Popradu.

10:50
    Spoza ľavého kruhu nebezpečne vystrelil Kroták, jeho pokus išiel ale iba tesne ponad hornú žŕdku.

11:11
    Ďalšie zakázané uvoľnenie hostí.

11:48
    White sa spoza brány natlačil až pred Kostúra, ale puk sa mu nepodarilo pretlačiť až za jeho chrbát.

12:21
    Opäť veľmi tesný ofsajd baranov.

13:59
    Domáci sa teraz usadili v útočnom pásme, ale sú bez strely na bránu hostí.

14:25
    Hostia teraz čakajú s pukom za vlastnou bránou, rozohrať sa im síce darí, ale domáci opäť dostávajú veľmi rýchlo hru pred Kostúra.

14:48
    Spomedzi kruhov pálil Rosandič, jeho strelu však stečoval obranca hostí až do rohu klziska.

14:58
    Ofsajd hostí a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

15:28
    Dlho sa nehralo a znovu sa prerušuje kvôli ofsajdu Popradu.

16:47
    Puk na modrej nezachytil obranca Gachulinec, domáci sa tak sami pripravili o útočnú tretinu.

17:36
    Barani sa opäť nepresnosťami pripravujú o útočné pásmo a na útok tak dávajú šancu hosťom.

17:47
    Útočnú akciu Popradu zastavil na modrej čiare ofsajd.

18:14
    Pre zmenu sa psíka ofsajd aj na opačnej strane, buly v strednom pásme.

19:03
    Hvila dostal puk až do útočného pásma, no tam ho oň pripravili domáci hráči, ktorí okamžite rozohrali útočnú akciu až pred Kostúra.

19:33
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skončila sa prvá tretina zápasu, v ktorej sme gól nevideli, preto sa pod Urpína hrá zatiaľ bezgólovo 0:0.
    Druhá tretina sa začne o 17:44.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:23
    Z otočky skúsil zakončiť Sýkora, jeho šanca išla tesne mimo pravej Wiikmanovej žŕdky.

20:33
    Prvé vylúčenie domácich – Rosandič dve minúty za seknutie.

21:00
    Od modrej vystrelil Fabian. puk išiel mimo bránu.

21:14
    Domáci sa zásluhou Bambúcha, ktorý vyhadzuje puk, oslobodzujú.

22:00
    Hostia sa síce dostali na chvíľu spať pred Wiikmana, no puk sa opäť ocitá až v strednom pásme.

22:30
    Poprad dal gól!
    Hostia tesne pred koncom využívajú presilovú hru a ujímajú sa vedenia! LUKÁŠ HVILA sa po Bartečka prihrávke od ocitol sám pred odkrytou bránou, do ktorej nemal problém zakončiť.
    Asistencie: Ľuboš Bartečko, Radoslav Suchý

23:21
    Píska sa ofsajd domáceho celku, buly v strednom pásme.

24:12
    Blízko ku gólu mal aj Kytnár, ktorý sa natlačil až pred Kostúra, ale tesne minul jeho bránu.

25:02
    Z blízka strieľal Takáč, ale Wiikman si dobre postrážil bližšiu žŕdku.

25:53
    Hostia opäť usadení v útočnom pásme, zatiaľ bez vážnejšej gólovej situácie.

26:46
    Bude sa vylučovať na strane hostí – Matis dostáva dve minúty za hákovanie Preisingera v strednom pásme.

27:20
    Block v obrovskej šanci zakončoval do úplne prázdnej brány,ale puk tesne pred bránkovou čiarou tečoval do rohu jeden z o brancov hostí.

27:40
    Domáci to majú zatiaľ rozohraté veľmi dobre, ale hostia sa obetavo hádžu do každej strely.

28:10
    Poprad sa oslobodzuje vyhodením puku cez všetky čiary.

28:30
    Znovu musia domáci korčuľovať po puk až za vlastnú bránu.

28:44
    Handlovského zakončenie spomedzi kruhov skončilo na ochrannej sieti.

28:50
    Poprad hrá v plnom počte.

29:00
    Zakázané uvoľnenie hostí.

29:15
    Hneď po buly sa hostia dopúšťajú ďalšieho zakázaného uvoľnenia.

29:40
    Opäť sa hrá súvislejšie a hostia mohli konečne vystriedať.

29:50
    Dlho to však netrvalo a znovu sa píska zakázané uvoľnenie Popradu.

30:36
    Kytnár hľadal svojou prihrávkou voľného Handlovského, jeho úmysel však prečítal obranca Popradu a prihrať mu neumožnil.

30:45
    Ofsajd Banskej Bystrice.

31:18
    Znovu sa prerušuje, tentokrát pre zakázané uvoľnenie hostí.

31:50
    Po Bartečkovej prihrávke sa v šanci ocitol Sýkora, ktorý v zakončení mieril vysoko ponad.

32:45
    Konečne sa pod Urpínom hrá dlhšie bez prerušení, ale ani jednému mužstvu sa nedarí dostať sa do väčších streleckých príležitostí.

33:20
    Z pravej strane skúsil zakončiť Kafka, Kostúr bol dobre pripravený.

33:44
    Lamperovu strelu sa snažil doraziť zblízka Block, ale ani ten Kostúra zatiaľ neprekonáva.

34:35
    Gachulinec šikovne zastavil rodiacu sa príležitosť Takáča a puk upratal do rohu klziska.

34:35

34:42
    Zakázané uvoľnenie domácich hráčov.

35:00
    Hudecovu strelu Kostúr iba s problémami vyrazil ľavý betónom.

35:20
    Ofsajd domácich posúdený ako úmysel, buly naľavo od Wiikmana.

36:19
    V útočnom pásme zakončoval Gapa, domáci brankár ale zasahovať nemusel.

37:00
    Kafka sa dostával do samostatného nájazdu, ale šikovne mu puk z hokejky zobral Suchý.

37:10
    Ďalší ofsajd domáce tímu.

38:05
    Hra je opäť prerušená kvôli posunutej bráne hostí.

38:48
    Ďalší ofsajd Banskej Bystrice.

39:12
    Prebieha posledná minúta prostrednej tretiny.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Skončila sa druhá tretina, v ktorej sme videli jediný gól. Poprad sa využitím presilovej hry dostal do jednogólového vedenia a na ľade Banskej Bystrice vyhráva 0:1.
    Tretia tretina sa začne o 18:30.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:36
    Domáci usadení pred Kostúrom, ale zatiaľ bez strely.

41:27
    Z uhla strieľal Kafka, jeho šancu Kostúr vyrazil pred seba.

41:42
    Strelu Fabiana domáci brankár podržal v lapačke.

42:28
    Block prudko vystrelil od modrej, dorážať sa ešte snažil Kudrna, ale brankár hostí je dnes spoľahlivý.

42:55
    Ofsajd hostí.

43:48
    Domácim sa teraz nedarí dostať cez stredné pásmo.

45:00
    Opäť pálil od modrej Block, ktorý skúsil Kostúra prekonať ešte aj z dorážky, ale jeho úmysel mu nevyšiel.

45:30

46:02
    Niekoľko pekných šancí Bystrice, ani jedna sa však nedostala do brány hostí.

46:15

46:59
    Sýkora sa teraz natlačil až pred Wiikmana, položil si ho na ľad, ale ani tak ho prekonať nedokázal.

47:32
    Domáci sa opäť nepresnosťami sami pripravili o útočné pásmo.

48:02
    Barani sa snažia vyrovnať skóre zápasu, ale cez dobre brániacich hostí sa im to príliš nedarí.

48:38
    Boltunov pokus spomedzi kruhov Wiikman iba vyrazil.

49:36
    Takáčova strela zblízka narobila Wiikmanove obrovské problémy, ale dokázal si s ňou poradiť.

49:45
    Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

51:40
    Patrik Luža dostáva za faul kolenom v strednom pásme dve minúty.

52:10
    Kasikovu strelu od modrej tečoval jeden z domácich obrancov, Wiikman musel aj tak zasahovať.

52:27
    Zakázané uvoľnenie hostí počas ich presilovej hry.

52:57
    Hostia opäť nasťahovaní pred Wiikmanom, po ich strele vyhadzuje puk za Kostúra Gachulinec.

53:10
    Puk ďaleko od domácej brány.,, zdá sa že barani toto oslabenie zvládnu.

53:40
    Domáci hrajú na ľade v pätici.

54:10
    Hudec vystrelil z ľavej strany,ani táto šanca však Kostúrovi problémy nerobí.

55:24
    Šanca hostí, Wiikman si s ňou ale poradil a stále dáva šancu svojim spoluhráčom na vyrovnanie.

Dnešné stretnutie sleduje 1 709 divákov.

56:06
    Na ľadovej ploche po súboji pri mantineli zostal ležať jeden z domácich hráčov. Nakoniec Patrik Lamper odchádza z ľadovej plochy na nosidlách, Veríme, že všetko bude v poriadku.

56:06
    Vylučovať sa za zákrok na Lampera bude – Dinda dostáva trest v hre za napadnutie zozadu. Domáci tak budú hrať presilovú hru až do konca tretiny.

57:06
    Domáci usadení pred Kostúrom, nie však na dlho, hostia sa oslobodzujú.

58:00
    Kytnár nastrelil puk do útočnej tretiny, tam sa k nemu dostal hráč hostí, ktorý ho poslal opäť až za Wiikmana.

58:10
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

58:36
    Bystričanom sa stále nedarí dostať sa do väčšej gólovej šance.

59:00
    Blíži sa koniec tretej tretiny a hostia sa v tomto oslabení stále bránia výborne.

59:20
    Domáci na ľade v šestici.

59:50
    Banská Bystrica dala gól!
    Domácim sa v závere tretiny darí vyrovnať! Po Jaborníkovej strele od modrej sa pred Kostúrom najlepšie zorientoval PATRICK WHITE, ktorý dorazil puk do brány hostí.
    Asistencie: Henrich Jaborník, Petr Kafka

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Keďže o víťazovi sa nerozhodlo v riadnom hracom čase, po trojminútovej prestávke uvidíme pod Urpínom päťminútové predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:05
    Na začiatku predĺženia budú mať domáci Bystričania výhodu vyše minútovej presilovej hry.

60:30
    Kafka spoza pravého kruhu mieril vysoko ponad.

60:44
    Ďalšiu Kafkovu šancu tečoval Kroták na ochrannú sieť.

60:58
    V šanci aj Bambúch, Kostúr betónom vyrazil pred seba.

61:07

62:20
    V predĺžení sa zatiaľ hrá veľmi opatrne, bez šancí na jednej, či druhej strane klziska.

63:08
    Začali sa posledné dve minúty predĺženia.

63:33
    Puk sa ocitol na domácej striedačke, buly v strednom pásme.

64:06
    Zblízka pálil Kudrna iba do Kostúrovej hrude.

64:48
    Gachulincova príležitosť z ľavej strany, ale ani ten o výsledku zápasu nerozhodne.

64:49
    Vylúčenie domácich – Kytnár dve minúty za hákovanie.

64:49
    Oddychový čas hostí.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Po úprave ľadovej plochy uvidíme samostatné nájazdy.

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Poprad.
    Rozhodujúci samostatný nájazd premenil kapitán hostí ARNÉ KROTÁK.

Skončilo sa stretnutie Tipsport extraligy medzi Banskou Bystricou a Popradom, v ktorom dokázali zvíťaziť hostia až v samostatných nájazdoch, v ktorých rozhodol Kroták.
    Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok víkendu. (19:22:54)

Radoslava Harvánková

Branky a nahrávky: 60. White (Jaborník, Kafka) – 23. Hvila (Batečko, Suchý), rozh. náj. Kroták (TS)