SK Karviná – Technika Brno 4:5 (po pr.) | Mor. Budějovice – Pelhřimov 4:3 (po pr.) | Přerov – Frýdek-M. 3:4 (kon.)
Poruba 2011 – Val. Meziříčí 5:2 (kon.) | Sokolov – Kolín 2:3 (1:2 po s.n.) | Jindř. Hradec – Klatovy 2:0 (kon.)
Jablonec n/N – Děčín 6:2 (kon.) | Trutnov – Řisuty 3:2 (kon.) | Kobra – Tábor 3:2 (po pr.)
Nymburk – Klášterec nO 2:5 (kon.) | Vrchlabí – Žďár n/S 3:7 (kon.) | SHK Hodonín – Opava 2:3 (po pr.)
Nový Jičín – Vsetín 6:4 (kon.)
HC Stadion Vrchlabí
3:7 (1:1, 1:4, 1:2)
SKLH Žďár nad Sázavou
Úterý 28.10.2014, 18:00 • DD Eletromont Aréna, Vrchlabí • 2. liga skupina Západ

Je dobojováno. Do třetí třetiny vlétly Plameny ze Žďáru a dvěma rychlými brankami utekly do šestibrankového náskoku. Domácí měli možnost trestného střílení, kterého se zhostil Tomáš Jirků a ten si poradil na výbornou. Další branka již nepadla a hosté jsou tedy prvním týmem, který dokázal porazit Vrchlabí v základní hrací době. S konstatováním, že Žďár vítězí ve Vrchlabí 7:3, se s Vámi loučím. (20:14:52)

60:00

59:32
    Hosté jsou v útočném pásmu a snaží se vstřelit ještě jednu branku.

58:59
    Martin Pleva vypálil od modré čáry a Martin Abrahám vykopl kotouč pravým betonem.

58:40
    Ovšem ne na dlouho. Patrik Lenoch dostává 2+10 za naražení zezadu. Dvouminutový trest za něj odpyká Patrik Urban.

58:22
    Domácí jsou v plném počtu.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Skvěle zasáhl Abrahám po střele Padělka z vrcholu kruhů.

56:55
    Domácí vyhazují kotouč ven z pásma.

56:22
    Hra se na ledě přiostřuje. Ondřej Hamerský je vyloučen za podražení. Emoce obou mužstev jsou více, než viditelné.

55:49
    Domácí přesilovou hru nevyužili a hráči Žďáru hrají opět v plném počtu.

55:05
    Domácí jsou v pásmu a kombinují. Od modré čáry vypálil Martin Klement, jehož pokus zlikvidoval lapačkou Sláma.

54:34
    Domácí jsou v plném počtu a začíná jim zkrácená přesilová hra.

53:49
    Síly na ledě se vyrovnají. Hostující Kunstmüller je vyloučen na dvě minuty za držení.

53:43
    Kotouč je ve středním pásmu, hostům se přesilová hra příliš nedaří.

53:06
    Domácí hrají ve čtyřech.

52:34
    Dvaatřicet vteřin budou domácí ve třech! Vyloučen je Klement na dvě minuty za nedovolené bránění.

51:53
    Hosté pokračují v přesilovce 5 na 4.

51:06
    Za hákování je vyloučen Hamerský a Vrchlabí jde do tří. Hosté budou hrát sedmačtyřicet vteřin přesilovou hru 4 na 3.

50:24
    Klement si počkal na Plevu a čistým zákrokem ho poslal na zem.

49:53
    Domácí Bláha si něco vyříkává s hostujícím Staňkem. Oba hráči jsou vyloučeni za hrubost.

49:24
    Fořt s Filipem zavezli kotouč do útočného pásma, kde musel zakročil gólman Žďáru, který přerušuje hru.

48:42
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    K trestnému střílení se rozjel TOMÁŠ JIRKŮ a svým blafákem do bekhendu překonal Slámu.

48:42
    Je nařízeno trestné střílení pro HC Stadion Vrchlabí.

48:01
    Staněk má kotouč za svou brankou a hledá, komu by přihrál.

47:30
    Dnešní utkání sleduje 1016 diváků.

46:12
    U levé tyče skvěle zasáhl Abrahám, který nepustil kotouč za svá záda.

45:32
    Ta samá situace se opakuje o chvíli později.

45:18
    Díky nepřesné přihrávce se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Abraháma.

44:26
    Střelu Jebavého od modré se snažil tečoval Půlpán, ale jeho pokus se nevešel mezi tři tyče.

44:01
    Stadion nahazuje kotouč do útočného pásma, kde s ním operuje Půlpán společně s Bláhou.

43:02
    Z předchozí roztržky je vyloučen domácí Klement a hostující Pleva. Oba borci dostali 2+2 minuty za hrubost. Hra bude pokračovat s pěti hráči na obou stranách.

43:02
    Po šanci domácích se strhla mela, ve které byl domácí Klement společně s hostujícím Plevou.

42:21
    Žďár právě vstřelil branku!
    Je tu další branka Žďáru. Ránu Staňka od modré vyrazil Abrahám, ale na další pokus PAVLA STAŇKA byl již krátký. Asistence: Aleš Padělek, Petr Beneš

41:22
    Na druhé straně se dostal do slibné šance Šťastný, ale jeho pokus kryje lapačkou Sláma.

40:35
    Martin Abrahám si ještě nesáhl na kotouč a hosté se znovu prosazují. Mezi kruhy napřáhl PAVEL STANĚK a trefil se přesně. Asistence: Aleš Padělek, Michal Kaňka.

40:28

40:01

Domácí jdou do třetí třetiny se změnou v brankovišti. Jakuba Neužila vystřídal Martin Abrahám.

Skončila druhá perioda dnešního utkání. Hosté využili tři početní výhody a dostali se do zaslouženého vedení 4:1. Domácím se podařilo kontrovat zásluhou Jirků. Ovšem ze strany domácích to bylo prozatím vše a naopak na druhé straně udeřili opět hosté, kterým vrátil tříbrankové vedení Petr Beneš.

40:00

39:31
    Stadion drží kotouč daleko od své branky.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:28
    Hosté si navíc zahrají v početní převaze. Dvě minuty vyfasoval domácí Kadavý za nedovolené bránění.

37:54
    Na pravé straně ujel Padělek a ten naservíroval kotouč přes brankoviště na volného PETRA BENEŠE a pro toho byla úloha lehká – dorazit kotouč do prázdné branky. Asistence: Aleš Padělek, Michal Kaňka.

37:31
    Vrchlabí zatlačilo svého soupeře a z toho pramenilo zakázané uvolnění Žďáru nad Sázavou.

37:03
    Tomáš Smejkal nahodil kotouč do pásma, kde se ho zmocnili hráči Stadionu a okamžitě jeli do protiútoku, který zastavil hostující brankář.

36:28
    Po dalším ofenzivním výpadu musí zasahovat hostující Sláma, který raději přikryl kotouč a nechal přerušit hru.

34:55
    Domácí ovšem rychle odpovídají. TOMÁŠ JIRKŮ si vyjel s kotoučem a poslal ho přesně mezi betony Slámy. Asistence: Patrik Urban.

34:34
    Odražený kotouč se dostal na modrou čáru, kde se do kotouče opřel JOSEF KOLDA a ten mířil přesně do levého horního rohu domácí branky. Třetí využitá přesilová hra v podání Žďáru. Asistence: Luboš Kunstmüller.

33:59
    V útočném pásmu fauloval Tomáš Bláha, který si jde odpočinout na dvě minuty za sekání.

33:24
    Domácí nahodili kotouč do pásma, kde ovšem brzy o kotouč přišli.

32:47
    Zpoza branky vybruslil Patrik Urban, který se snažil na několikrát dorazit kotouč do branky, což se mu nepodařilo.

32:14
    Rozhodčí přerušili hru – zakázané uvolnění domácích.

31:34
    Žďár využívá druhou přesilovou hru v dnešním utkání. Z těžkého úhlu se z pravé strany trefuje ALEŠ PADĚLEK, který překvapil domácího brankáře. Asistence: Petr Beneš.

30:59
    Hostující mužstvo je natlačeno v pásmu Vrchlabí, kde kombinuje. Před Neužilem je chvílemi pěkné horko.

30:30
    Domácí jdou opět do čtyř, když si jde za hákování odpočinout Ondřej Hamerský.

29:29
    Na druhé straně trefil Patrik Lenoch břevno hostující svatyně.

29:01
    Aleš Padělek mohl dorážet do prázdné branky, ale trefil pouze boční síťku,

28:40
    Od modré čáry pálil nepřesně Jebavý, jehož rána minula pravou tyč.

27:40
    Kotouč mají na hokejkách domácí hráči, kteří se ženou do útočné třetiny.

27:02
    Michal Kaňka vyhrál v útočném pásmu buly na LUKÁŠE KRUPKU, který ihned pálil a trefil se přesně nad rameno Neužila. Asistence: Michal Kaňka.

26:51
    Hosté kombinují v útočné třetině. Neužila zatím nemusel zasahovat.

26:18
    Šťastný se snažil vyhodit kotouč ven z pásma, ale trefil pouze hlavního rozhodčího.

25:54
    Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Martin Klement.

25:48
    Bude se vylučovat, hosté mají výhodu.

25:12
    Hosté hrají v plném počtu.

25:01
    Fořtovu ránu z pravé strany kryje pohotový Sláma. Hostující obránci následně nenechali dorážet Martina Filipa.

24:43
    Žďáru se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

24:12
    Až nyní se dostali domácí do pásma, kde se snaží prokombinovat do šance.

23:40
    Kotouč je u Neužila. Hokejisté Vrchlabí se ještě nedostali do útočného pásma.

23:12
    Domácí budou hrát v početní převaze. Na dvě minuty je vyloučen Kaňka za zdržování hry.

22:58
    HC Stadion se dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

22:39
    Za domácí brankou zůstává ležet hostující Josef Hron. Vypadá to, že hostující hráč bude pokračovat v utkání.

21:44
    Půlpán se snažil prokličkovat před branku, ovšem do zakončení se dostal a kotouč skončil v rohu kluziště.

21:21
    Kunstmüller se snažil propasírovat kotouč u levé tyče domácí branky. Jakub Neužil si mezeru u tyčky pohlídal.

20:50
    Kaňkova rána od modré končí vedle levé tyče domácí branky.

20:01

Skončila nám první dvacetiminutovka. Zatím sledujeme vyrovnané utkání, ve kterém šli hosté do vedení v sedmé minutě zásluhou Aleše Padělka, který prostřelil Neužila. O dvě minuty bylo již skóre vyrovnané po akci Tomáše Jirků a jeho jmenovce Bláhy. Domácí asistent kapitána zakončil do prázdné branky a vyrovnal na 1:1.

20:00

19:55
    Ještě se bude vhazovat po levé ruce Slámy.

19:45
    Hosté jsou s kotoučem v útočném pásmu.

19:18
    Hosté jsou ve čtyřech a hra pokračuje s plným počtem hráčů na obou stranách.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:13
    Vrchlabí šlo střídat a na levé straně vypálil Aleš Padělek, jehož ránu vyrazil Neužil k domácí střídačce. Stadion jde ihned do útoku.

17:32
    Nahození Hamerského vyrazil Sláma mimo tři tyče.

17:18
    Je tu další vyloučení na straně Žďáru. Za hákování vyfasoval dvě minuty Luděk Pilný.

16:27
    Kotouč skončil mimo kluziště a vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:54
    Před brankou hostů se zjevil Jakubec, jehož pokus neskončil za brankovou čarou.

15:18
    Další dobrá šance domácích. Zpoza branky našel Jirků volného Patrika Urbana, který svou střelou nepřekonal připraveného Slámu.

14:31
    U pravé tyče byl osamocený Tomáš Šťastný, který netrefil prázdnou branku.

14:05
    Žďár se ve čtyřech ubránil a Vítek je zpět na ledě.

13:12
    Domácím se přesilová hra příliš nedaří. Hosté vyhazují kotouč za branku Vrchlabí.

12:25
    Padělek ujel po levé straně a vystřelil na domácího brankáře, který vyrazil kotouč vyrážečkou do ochranné sítě.

12:05
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen David Vítek.

11:48
    Z levé strany vypálil David Vítek, následný semafor Neužila donutil domácí fanoušky k potlesku.

11:22
    Puk je ve středním pásmu, kde následně nahazovali domácí hráči do pásma a šli vystřídat.

10:16
    Aleš Půlpán pálil mezi bruslemi jednoho z hostujících obránců, ovšem kotouč byl tečován a skončil v rohu kluziště.

09:43
    Hokejisté od Sázavy se usadili v pásmu, ale k přímému ohrožení Neužilovy branky nedošlo.

08:36
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

08:20
    Nádherná akce domácích! Bláha jel s Tomášem Jirků dva na jednoho. Prvně jmenovaný nahrával Tomáši Jirků, který kotouč vrátil zpět TOMÁŠI BLÁHOVI a ten střílel do prázdné branky. Asistence: Tomáš Jirků.

07:30
    Výbornou práci odvedl Hamerský, který se protáhl přes obránce a zakončoval v bezprostřední blízkosti do náruče Slámy.

07:08
    Domácí se vydali do útoku, který musel zastavit pohotovým zákrokem Jiří Sláma.

06:36
    Bude se vylučovat na obou stranách. Klement je vyloučen za krosček, na druhé straně je za faul loktem vyloučen Pleva.

06:13
    Hosté se ujímají vedení v zápase zásluhou ALEŠE PADĚLKA, který prostřelil Neužila přízemní střelou. Asistence: Michal Kaňka.

05:23
    Vhazovat se bude po pravici Neužila.

05:05
    Mezi kruhy dostal nabito Michal Kaňka, který nepřekonal mezi betony domácího gólmana.

03:54
    Dobrý práce Urbana, který vybojoval kotouč za brankou Slámy. Nicméně se dostali následně hosté ke kotouči a jeli rychle do protiútoku.

03:25
    Hostující celek se provinil zakázaným uvolněním.

02:33
    Do dobré šance se dostal domácí Hamerský, jehož ránu tahem z prostoru mezi kruhy, ukryl ve své lapačce Sláma.

02:17
    Před dotírajícími hráči Žďáru raději podržel kotouč Jakub Neužil a přerušuje hru.

01:17
    Šťastný dojel kotouč, který nahodil Bláha, ovšem Vrchlabí se dlouho v pásmu neudrželo.

00:27
    Na levé straně se dostal do zakončení Padělek, jehož pokus srazil Neužil do rohu kluziště.

00:05
    Na úvodním buly byli úspěšnější hosté.

00:01

Oba celky jsou již na ledové ploše a za několik málo okamžiků budeme svědky úvodního vhazování.

HC Stadion Vrchlabí: Neužil (Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Petráček, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý – Jakubec (C), Filip, Fořt, Vlach, Bláha, Šťastný, Půlpán, Urban, Jirků, Marks, Krsek

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Vlach) – Beneš, Staněk, Pleva, Pilný, Smejkal (C), Kolda, Vítek M., Krupka, Kaňka, Padělek, Kunstmüller, Zídek, Gregar, Vítek D., Hron, Man

Rozhodčí: Batěk – Hurita, Doležal.

Poslední vzájemná utkání

V minulé sezóně se oba celky potkaly celkem pětkrát a pokaždé odešli z ledu šťastnější hráči od řeky Sázavy. V základní části zvítězil Žďár 3:2 a 6:2, ve druhém kole Play off postoupily plameny přes Vrchlabí po třech zápasech, 7:2, 5:4pp, 4:1.

Žďár je po osmi kolech na desátém místě tabulky, když se mu daří opravdu střídavě. Jedno vítězství vždy střídá jednu prohru. V posledním utkání se Žďáru podařilo porazit Nymburk na svém ledě 5:4 po samostatných nájezdech, což je vizitka toho, že dnešní utkání nebude pro domácí procházkou růžovým sadem.

Poslední utkání Kobry Praha
    25.10.14 Žďár – Nymburk 5:4sn
    18.10.14 Kobra – Žďár 6:2
    11.10.14 Žďár – Trutnov 3:1

Domácí Stadion má odehráno osmnáct utkání v letošním ročníku 2. ligy s bilancí osmi výher, čtyř výher v prodloužení či po sam. nájezdech, dvou proher v prodloužení či sam. nájezdech a čtyř proher po základní hrací době. S celkovým počtem čtyřiatřiceti bodů se Vrchlabí nachází na páté příčce tabulky. V posledním kole si poradilo Vrchlabí na ledě Jablonce s místními Vlky, kde musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl Daniel Vlach.

Poslední tři ligové utkání Stadionu:
    17.12.14 Jablonec nad Nisou – Vrchlabí 3:4sn
    13.12.14 Vrchlabí – Jindřichův Hradec 9:5
    06.12.14 Vrchlabí – Sokolov 3:5

Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů 2. ligy, kde se dnes střetne domácí HC Stadion Vrchlabí, který přivítá na svém ledě SKLH Žďár nad Sázavou. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 9. Bláha (Jirků), 35. Jirků (Urban), 49. Jirků – 7. Padělek (Kaňka), 28. Krupka (Kaňka), 32. Padělek (Benes), 35. Kolda (Kunstmüller), 38. Beneš (Padělek, Kaňka), 41. Staněk (Padělek, Kaňka), 43. Staněk (Padělek, Beneš)

HC Stadion Vrchlabí: Neužil (41. Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Petráček, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý – Jakubec (C), Filip, Fořt, Vlach, Bláha, Šťastný, Půlpán, Urban, Jirků, Marks, Krsek

Rozhodčí: Batěk – Hurita, Doležal