Nitra – Martin 4:2 (kon.) | Poprad – Skalica 6:1 (kon.) | Trenčín – Piešťany 3:0 (kon.)
Košice – Zvolen 4:1 (kon.) | Žilina – Banská Bystrica 3:2 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
MsHK Žilina
3:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Úterý 28.10.2014, 17:30 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Dobrý deň, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 18.kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú hráčov HC 05 Banská Bystrica. Zápas sa začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Hokejistom Žiliny patrí v priebežnej tabuľke 9.miesto so ziskom 16 bodov. V poslednom doterajšom zápase hokejisti s vlkom na hrudi podľahli doma Košiciam 1:3, keď ich jediný gól vsietil český legionár Štěpán Novotný. Najproduktívnejším hráčom tímu je Milan Procházka, ktorý v 17 zápasoch nazbieral 15 bodov za 6 gólov a 9 asistencií. Stabilnou brankárskou jednotkou je už Karol Križan.

Hráčom Banskej Bystrice patrí v tabuľke 4.miesto so ziskom 32 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí však podľahli na domácom ľade Bystričania Popradu 1:2 po samostatných nájazdoch. O jediný gól Baranov sa postaral navrátilec Patrick White. Najproduktívnejším hráčom Banskej Bystrice je Petr Kafka, ktorý 17 zápasoch získal 18 bodov za 10 gólov a 8 asistencií. Stabilnou brankárskou jednotkou je Miika Wiikman.

Zápas sa teda začína o 17:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Križan (Cibuľa) – Hudec, Bajaník – Ďurkech, Dresler – Dlouhý, Krčula – Hertl, Bobček – Procházka, Kristek, Kanko – Jabrocký, Novotný, Šimko – Valášek, Rusnák, Drevenák – Haluza, Drábek, Schroner. Tréner: P.Mikula

HC 05 Banská Bystrica: Wiikman (Košarišťan) – Rosandič, Jaborník – Bambúch, Luža – Biro, Gachulinec – Predajniansky – Hudec, Kytnár, Block – Handlovský, White, Kafka – Kudrna, Zigo, Róth – Gašpar, Matoušek, Bendik. Tréner: M.Chudý

Rozhodca: Orolin T. – Orolin M., Tvrdoň.

Na ľade už máme hráčov oboch tímov.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Prvé buly vyhral hosťujúci Milan Kytnár.

00:35
    V tlaku však okamžite domáci hokejisti, Kanko v spolupráci s Procházkom neuspel.

01:10
    Nuž ale rohy vystrčili aj banskobystrickí barani, Križan však zasahovať nemusel.

02:21
    Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty dostáva Rastislav Gašpar za sekanie.

02:28
    Bude sa vhadzovať v strednom pásme, bližšie k bránke hostí.

02:55
    Kanko drží puk za bránkou Žiliny, Vlci striedajú počas presilovej hry.

03:41
    Kristekova bomba z pravého kruhu tesne minula bránku hostí.

03:55
    Strela Novotného od modrej čiary preverila pozornosť Wiikmana, ktorému puk vypadol. Hlavný rozhodca napriek tomu zapískal.

04:21
    Hostia v plnom počte.

04:58
    Hostia kombinujú v útočnom pásme, zatiaľ však Križana ohroziť nedokázali.

05:11
    Nahodený puk Križan radšej podržal v lapačke, bude sa vhadzovať v obrannom pásme Žiliny.

05:36
    Znovu sa vhadzuje po ľavej ruke Karola Križana.

06:01
    Hostia stále výborne kombinujú, domácim sa nedarí prechod do útočného pásma.

06:52
    Patrick White sa predral do útočného pásma Žiliny, spoza obrancu skúsil vystreliť švihom, no Križan bol pripravený.

07:36
    Hostia držia puk za svojou bránkou, dlho sa hrá bez prerušenia a oba tímy striedajú počas hry.

08:36
    Obrovská šanca Žiliny, Valášek spoza bránky hostí našiel v medzikruží úplne voľného Ondreja Rusnáka, ktorý z prvej napálil puk len do Miiku Wiikmana.

08:36
    Brankár hostí sa zdá sa pri zákroku zranil, v bránke hostí prichádza ku striedaniu. Do bránky mieri exžilinský Andrej Košarišťan.

09:01
    Hostia sú znovu pred Karolom Križan, o puk sa však vedie vojna za bránkou Žiliny.

09:42
    Hostia však majú stále viac z hry, Žilinčanom sa nedarí oslobodiť sa z tlaku baranov, robia totiž banálne chyby.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Žilina zatiaľ remizuje s Banskou Bystricou 0:0.

10:23
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jakub Drábek za hákovanie.

11:00
    Ani hosťom sa však presilová hra nedarí, zatiaľ sa nedokázali usadiť v pásme Žiliny.

11:36
    Puk mieri za bránku Andreja Košarišťana, oba tímy bleskovo striedajú.

12:01
    Puk je opäť za bránkou hostí, domáci sa počas tejto presilovej hry dobre bráni.

12:23
    Domáci v plnom počte.

12:45
    Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty dostáva Daniel Gachulinec za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

13:16
    Domáci sú usadení pred Košarišťanom, puk však mieri von z pásma.

13:45
    Do úniku sa dostala dvojica Handlovský – White. Druhý menovaný zakončoval, no Križan priestor pri pravej tyčke dobre pokryl.

14:07
    Žilina opäť v pásme hostí, ale bez streľby to veru nepôjde. Na lavičku hostí mieri Austin Block, ktorý dostal ranu pukom do tváre.

14:45

14:48
    Vhadzovanie pred Košarišťanom, vyhrali ho hostia a okamžite sa ženú do útoku.

15:01
    Máme za sebou pätnásť minút úvodnej tretiny a doposiaľ sme nevideli ani jeden gól.

15:47
    Atmosféra v DOXXbet aréne je takisto studená ako ľad, diváci dnes veľa dôvodov na dobrú náladu zatiaľ nemajú.

16:32
    V úniku Jaroslav Kristek, no bol tienený jedným z hosťujúcich obrancov. Napriek tomu dokázal zakončiť a Košarišťan si pripisuje prvý výborný zákrok.

16:58
    Hra sa trošku rozbieha, napriek tomu je to doposiaľ pomerne nuda, najmä zo strany domácej Žiliny.

17:35
    Prechod stredným pásmom dnes Vlkom vôbec nejde, hostia si vlastnú modrú čiaru dôsledne strážia.

18:01
    Dlouhý je s pukom za bránkou Križana, oba tímy striedajú počas hry.

18:39
    Dovolím si povedať, že ani jednému z tímov sa v prvej tretine nedarí.

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.

19:47
    Domáci sa nadýchli k útoku, Kanko pálil z priestoru pred Košarišťanom, no netrafil bránku hostí.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretiny máme v Žiline stav 0:0. Zápas je zatiaľ pomerne nudný, videli sme na oboch stranách minimum šancí. Druhá tretina sa začne približne o 18:10.

Na ľade máme oba tímy, čochvíľa sa začne druhá tretina dnešného súboja.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny patrí opäť hosťom.

20:48
    Hostia začali druhú tretinu náporom, strelecky však Križana neohrozili.

21:05
    Domácim sa črtala šanca na útok, no Kanko puk len nahodil do pásma hostí a odchádza striedať..

21:28
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Karola Križana.

21:30
    Žilina dala gól!
    Expresne rýchly protiútok Žiliny, JAROSLAV JABROCKÝ preletel do pásma hostí po ľavej strane a bombou z kruhu doslova prestrelil Andreja Košarišťana. Asistencia: Štěpán Novotný.

22:07
    Do šance sa predieral hosťujúci Austin Block, no v rozhodujúcom momente sa pošmykol a spadol.

22:51
    Do šance sa dostal domáci Patrik Schroner, strieľal z dobrej pozície, no Košarišťan ho vychytal. Žilinský mladík však napriek tomu dnes hrá skutočne výborne.

23:41
    Obrovský závar pred bránkou Žiliny, Križan ale puk kontroloval a skryl do lapačky.

24:19
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Dávid Bajaník za nedovolené bránenie v hre.

24:41
    Puk je v obrannom pásme hostí a domáci bleskovo striedajú.

25:16
    Hráči HC 05 už sú nasťahovaní pred Križanom, ktorý chytá strelu od modrej čiary a puk následne posiela von z obranného pásma.

25:54
    Ján Šimko sa vo oslabení prebil pred Andreja Košarišťana, v zakončení však tesne minul bránku Banskej Bystrice.

26:11
    Vhadzuje sa po pravej ruke Križana.

26:19

27:01
    Domáci majú stále problém s prechodom do útočného pásma.

27:41
    Keď sa im to však podarí, tak si dokážu vypracovať i šancu. Jabrocký hľadal pred bránkou hostí Šimka, ten sa však v poslednom momente k puku nedostal.

27:49
    Vylúčenie Banská Bystrica, 2 minúty dostáva Tomáš Matoušek za krošček.

28:07
    Domáci dnes ale robia priam neuveriteľné chyby v rozohrávke.

28:31
    Od modrej čiary strieľal Krčula, no tento puk ohroziť Košarišťana nemohol.

29:05
    Vlci sa zubami nechtami držia v útočnom pásme, no puk už mieri von z pásma.

29:49

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina vedie nad Banskou Bystricou 1:0.

30:26
    Do pásme Žiliny vletel útočník hostí Petr Kafka, no bezpečne ho od puku odstavil Stanislav Hudec.

30:59
    Znovu závar pred bránkou Žiliny, kde do Križana dobiedza Milan Kytnár. Domáca obrana mu však okamžite ukazuje cestu na striedačku.

31:32
    Jeden z domácich hráčov inkasuje škaredý zásah do tváre, rozhodca hru prerušil až po niekoľkých sekundách.

31:48
    Novotný sa pozbieral z ľadu a zdá sa, že bude v poriadku. Môžeme ďalej pokračovať v zápase.

32:27
    Hrá sa prevažne v strednom pásme, stále vidíme máličko situácií, ktoré by dostali do varu pár stovák prítomných divákov.

33:25
    Petr Haluza ostal s pukom sám pred Košarišťana, stiahol si ho na ideálne zakončenie, pretože brankár hostí už ležal na ľade. Český legionár však puk zdvihol príliš vysoko a bránku prestrelil.

34:10
    Domáci rozohrávajú od bránky Križana, opäť im však hapruje prechod do útočného pásma.

35:02
    Domáci však postupne zapínajú vyšší prevodový stupeň, prichádza však nepochopiteľné vylúčenie.

35:20
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Igor Bobček za údery.

35:42
    Dvojica Žilinčanov v úniku pred Košarišťanom, zakončenie sa však neoplatí ani komentovať. Košarišťan sa pod maskou smeje snáď ešte teraz.

36:30
    Domáci sa však dobre bránia, hostia sa zatiaľ nedokázali usadiť v útočnom pásme.

37:20

37:29
    Domáci využili zmätok v strednom pásme po skončení trestu Bobčeka. Milan Procházka našiel na modrej čiare voľného JAROSLAVA KRISTEKA, ktorý si zbehol do pásma a strelou švihom nedal Košarišťanovi žiadnu šancu. Asistencia: Milan Procházka.

38:21
    Hostia sú po druhom góle aktívni a snažia sa o kontaktný gól.

38:49
    Banská Bystrica dala gól!
    Neuveriteľné. Po strele PATRICKA WHITEA Križan puk síce vyrazil pred seba, no ten sa následne od niektorého zo Žilinčanov odrazil za bránkovu čiaru. Asistencie: Petr Kafka, Marek Biro.

39:32
    Petr Kanko v útočnom pásme šikovne našiel Jaroslava Kristeka, ten z podobnej pozície ako pri góle páli do tyčky banskobystrickej bránky.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretiny máme v Žiline stav 2:1. Domáci išli do vedenia zásluhou Jabrockého, v 38.minúte zvyšok na 2:0 Kristek, no hostia o niekoľko sekúnd strelili kontaktný gól zásluhou Patricka Whitea. Tretia tretina sa začne približne o 18:55.

Na ľade máme hráčov oboch tímov, o pár sekúnd sa začne tretia tretina.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny znovu v prospech hostí.

40:30
    Hostia začali tretiu tretinu aktívne, Handlovský však Križana neprestrelil.

41:17
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Križana. Domáci vhadzovanie vyhrali a ženú sa dopredu.

42:01
    Hráči Banskej Bystrice hrajú v obrane tvrdo, no čisto. Aktuálne to pocítil Ondrej Rusnák, ktorý od Bambúcha odletel ako od steny.

42:48
    Obrana Vlkov však robí chyby, na veľké šťastie domácich ich Barani nedokážu využiť.

43:17
    Na útočnej modrej čakal na prihrávku Mário Róth, puk mu však preskočil čepeľ hokejky.

44:40
    Veľká šanca Žiliny, Ján Šimko šiel sám na Košarišťana, no ten vytiahol skvelý zákrok vyrážačkou. K následnej dorážke sa už Novotný nedostal.

45:01
    Dnešné stretnutie sleduje 620 divákov.

45:25
    Zopár stoviek zmrznutých divákov však začína povzbudzovať domáci tím.

45:56
    Kristekova jedovka od modrej čiary našla gólmana hostí pripraveného.

46:12
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Ján Šimko za vyhodenie puku z ľadovej plochy.

46:45
    Hosťom sa však nedarí dostať sa do útočného pásma. Domáci po zisku puku rýchlo striedajú.

47:11
    Znovu v úniku Kristek, no zjavne mu chýbali sily a tak len z diaľky príklepom preveril pozornosť brankára hostí.

47:59
    Puk smeruje za bránku hostí.

48:12

48:52
    Žilinčania však vysoko forčekujú rozohrávku hostí a tí s tým majú pomerne veľké problémy.

49:12
    Rýchly útok Žiliny končí postavením mimo hru, diváci sa proti verdiktu rozhodcov veľmi búria.

49:50
    Procházka zachytil v útočnom pásme rozohrávku hostí, snažil sa puk prepasírovať na Petra Kanka, no to sa mu nepodarilo.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina vedie stále 2:1.

50:36
    Hostia ale v týchto momentoch poriadne zatlačili, zdá sa, že obrana Žiliny stojí na pevných nohách.

51:17
    Domáci však pochopili, že najlepšia obrana je útok a Kristek pohrozil hosťom nepresnou strelou švihom.

51:26
    Andrej Kudrna pálil z ľavého kruhu, Karol Križan vytiahol skvelý reflexívny zákrok lapačkou.