Vítkovice – Vsetín 8:1 (kon.) | Zlín – Poruba 2011 7:1 (kon.) | Slavia – Chomutov 7:5 (kon.)
K. Vary – HC Litvínov 2:1 (2:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Liberec 0:8 (kon.) | PZ Kladno – Letňany 3:2 (1:0 po s.n.)
Kladno – HC Plzeň 2:3 (kon.) | Sparta – Písek 7:0 (kon.) | Havířov – Kometa Brno 0:3 (kon.)
Č. Budějovice – Pardubice 3:4 (po pr.) | Jihlava – Hr. Králové 3:6 (kon.)
HC Motor České Budějovice
3:4 (0:1, 3:0, 0:2 - 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 14.11.2014, 18:00 • 2. ledová plocha Budvar arény • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Budějovickým dorostencům se v letošní sezóně příliš nedaří. Z devatenácti zápasů jich zatím vyhráli pouze šest a v tabulce skupiny Střed jim patří šestá příčka. Před pauzou sice ještě stačili utnout sérii pěti porážek výhrou nad Pískem, ale vzápětí prohráli v Mladé Boleslavi.

Pardubicím se daří o poznání lépe a nyní se vezou na vítězné vlně. Posledních pět zápasů se jim totiž podařilo vyhrát. V předposledním zápase dokonce svému rivalovi z Hradce Králové nasázeli v derby devět branek. V tabulce jsou Pardubice o bod za prvním Libercem.

Hezký páteční podvečer, vítám vás u sledování online přenosu z utkání Rako extraligy staršího dorostu mezi HC Motor České Budějovice a HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Na první ledové ploše Budvar arény dnes koncertuje "božský" Karel Gott, takže se dorostenci musejí spokojit s vymrzlou halou číslo dvě. Doufejme tedy, že se zde odehraje neméně zajímavý koncert než v hale vedlejší.

Oba týmy nastupují, Stanislav Mertl je připraven vhodit buly.

00:01

00:25
    První útok založili hosté, ke střele se ale nedostali.

00:36
    První střelu zkusil z levé strany Voženílek, ale Němec zasahovat nemusel.

01:20
    Domácí se brání a vyhazují na zakázané uvolnění.

02:20
    Na puku jsou zatím víc hosté, ale Motor svědomitě brání.

02:48
    K první vážnější střele se dostal Martinec, který dostal přesnou přihrávku mezi kruhy a střílel z první. Bohužel pro hosty jen doprostřed branky.

03:33
    První střelu si připisují i hosté, dostal se k ní Jakub Doktor, ale příliš dobře nezamířil.

04:41
    Tomáš Fencl nahodil puk na Červeného, který chtěl původně patrně rozehrát, ale Fencl byl u něj tak rychle, že si rozehrávku nakonec rozmyslel.

05:44
    Do útoku jdou zase hosté, Hoskovec si vyměnil puk s Rohlíkem, ale ten se už do šance nedostal.

06:05
    Střelou ale zahrozily i České Budějovice, vhazovat se bude před Červeným.

06:44
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Do vedení jdou zaslouženě hosté. Němec neudržel Tomaníkovu střelu, puku se hbitě zmocnil Dušek, objel branku a nahrál na zcela volného VOŽENÍLEK, který dával do prázdné branky. Asistence: Dušek, Tomaník.

08:40
    Domácí jakoby obdržený gól trochu nakopl. Červený musel několikrát zasahovat.

09:21
    O puk teď v rohu bojovala hned čtveřice hráčů. Nakonec jej získal Krejčík, vyjel na kruhy a chtěl zakončovat bekendem, jeho pokus byl ale zblokován.

11:01
    Domácí jsou opět pod tlakem. Pardubice je v jejich obraném pásmu slušně rozebraly. Od modré pak napřáhl Rudy, ale Němec jeho pokus vyrazil mimo hřiště.

12:31
    Faltys zkoušel dlouhou přihrávku z obranného pásma až na modrou čáru, ale opřel se do puku trochu moc, a ten doputoval až na zakázané uvolnění.

13:32
    Veprostřed hřiště se teď nezaviněně srazili dva hráči a nakonec to vypadalo jako efektivní hit.

14:41
    Velmi nebezpečnou střelu vyslal na Červeného budějovický kapitán. Jakub Doktor dostal přihrávku na modré čáře, udělal lehkou kličku a přes obránce zakončoval střelou mezi lapačku a beton, což je pro brankáře velice obtížné. Červený si ale se štěstím poradila kotouč drží.

15:51
    Jakub Doktor byl znovu v nadějné šanci, ale na poslední chvíli dostal před pardubickou bránou čistý hit.

16:31
    Němec kryje další střelu a vhazovat se bude po jeho pravici.

17:01
    Domácí jsou teď ale daleko aktivnější než na začátku zápasu.

18:12
    Motor byl usazený v útočném pásmu a Fencl svým pohybem motal pardubickým obráncům hlavu, zakončení mu ale přeci jen pokazili.

18:54
    Klinecký nepřesně rozehrál, bude to zakázané uvolnění.

19:30
    Tintěra prošel přes střední pásmo až do toho útočného, jednou rukou držel hokejku a druhou si tlačil hostujícího obránce od těla. K zakončení mnoho prostoru neměl, takže jeho pokus Červený kryje.

19:49
    Do konce první třetiny zbývá jedenáct vteřin. Ještě stihneme jedno vhazování před Červeným.

20:00

V první třetině měli z počátku navrch jasně hostující hráči, jejichž aktivitu odměnil první brankou utkání David Voženílek. Domácí hráči se ale postupně začali dostávat do zápasu a ke konci třetiny měl práci také pardubický brankář. Druhá třetina by tak mohla být o něco zajímavější.

20:01

20:26
    První útok zakládají domácí hokejisté, jejich aktivita z konce první třetiny trvá.

21:32
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Domácím aktivita ze závěru první třetiny opravdu vydržela a v té druhé rychle srovnávají. František Bárta najížděl z pravé strany, vystřelil mezi betony Červeného, který stačil mezírku utěsnit, ale ne tak dobře, aby puk podržel. K němu se tak rychle dostal NATAN VRÁBLÍK a rychlou střelou Červeného překonal. Asistence: Bárta.

22:26
    Tomu se říká nástup do třetiny! Tintěra podobně jako Bárta předtím ujel po pravé straně, jeho pokus ale Červený opět vykryl. Hra pokračovala, k puku se dostal JAKUB DOKTOR a střelou zápěstím zavěsil do horního růžku.

22:26
    Velkolepý nástup domácích teď ale zbrzdí technický problém. Hráči si všimli, že jedno z plexiskel je uvolněné a pořadatelé teď musí rozbitou část vyměnit.

22:26
    Kompletní mužstva teď krouží na ledě jak při veřejném bruslení a technici pracují jak o život.

22:26
    Uvolněné sklo se už podařilo vyndat, teď ještě upevnit to nové.

22:26
    Zdá se, že se dílo podařilo. Můžeme pokračovat ve hře.

22:59
    Vráblík obral jednoho z obránců o puk a snažil se objet branku a zakončit.

23:56
    Petrus zkoušel přejít modrou čáru, ale Tintěra se mu postavil do cesty.

25:02
    Prodleva způsobená technickými problémy přišla Pardubickým vhod. Po dvou obdržených gólech ze začátku třetiny se pomalu dostávají do klidu.

25:40
    Jakub Doktor vypíchl na modré čáře puk jednomu z pardubických obránců, který se zrovna chystal ke střele, a uháněl sám na Červeného. Zkusil střelu mezi nohy, ale nepodařilo se.

26:18
    Tak zas do takové pohody se ještě Pardubice nedostaly. Naopak, Budějovice znovu udeřily. Vráblík vystřelil ze strany, Červený si myslel, že drží puk pod lapačku, ale opak byl pravdou. Volného kotouče si nejrychleji všiml BÁRTA, dojel k brance a dorazil jej za pardubického brankáře.

26:18
    Na Červeného už to bylo příliš. Pardubice střídají brankáře. Do brankoviště se postaví Klouček.

27:48
    U pardubické střídačky se srazili dva hráči. Hostující hráč ležel chvilku na zemi a rozhodčí raději přerušil, nakonec to snad ale bude bez zranění.

28:05
    V půlce zápasu přichází první vyloučení, Oliver Pánek (CEB) vyhodil kotouč z obranného pásma mimo hřiště.

28:45
    Pardubicím se zatím přesilovka nedaří, nepřesnou přihrávkou se dostaly ven z pásma.

29:33
    Hosté jsou v pásmu. Od modré střílel Vála.

30:05

30:50
    Vráblík zkoušel střelu mezi nohy, Klouček pozorný.

31:37
    Jakub Martinec nedosáhl na prudkou přihrávku a puk došel na zakázané uvolnění.

32:20
    Tomáš Fencl chytře nahrál zpoza branky na Martina Maška, který z první zakončoval do horní části branky, Klouček se však stihl přemístit rychle.

33:16
    Hosté se osvobozují z tlaku na zakázané uvolnění.

33:55
    Roubal se hezky protáhl kolem budějovických obránců, ale k bráně se nakonec nedostal.

34:05
    Pardubice mají další příležitost snížit skóre v přesilové hře. Martin Mašek (CEB) je vyloučen za krosček.

34:58
    Němec chtěl vyhodit kotouč, ale nepovedlo se, Pardubice stále v útočném pásmu.

35:44
    Tahle přesilovka už je od Pardubic daleko lepší. Motor se brání.

36:03
    Hosté si zahrají dvě vteřinky proti třem. Farka (CEB) vyloučen za nedovolené bránění.

36:27
    Kratičkou přesilovku 5 na 3 hosté nevyužili, mají ještě ale šanci v té 5 na 4.

37:12
    Domácí dobře brání. Pardubicím se nedaří kombinovat.

38:08

38:24
    Němec vyrazil puk před sebe, ke mohl dorážet Rohlík téměř do prázdné branky. Němec ale předvedl skok hodný fotbalového brankáře a puk na poslední chvíli chytil.

39:22
    Hosté jsou v útočném pásmu a chtějí ještě korigovat skóre. Do šance se dostal Vála.

39:38
    Jan Farka (CEB) si chtěl zjednat pořádek na brankovišti, ale trochu to přehnal. Rozhodčí to vyhodnotil jako hrubost.

40:00

Domácí ve druhé třetině navázali na dobrou hru z konce té první a v prvních minutách zaskočili Pardubice dvěma rychlými brankami. Po nucené přestávce způsobené technickými problémy na plexiskle přidali ještě třetí a vyhnali Červeného z branky. Pokud nastolené tempo udrží, Pardubice budou mít co dělat, aby skóre otočily.

40:01

40:22
    Hosté začínají třetí třetinu v početní výhodě.

41:05
    Domácí se zatím osvobozují a Bárta se navíc snaží narušovat rozehrávku hostů i u jejich branky.

42:01
    Domácí už jsou v plném počtu, ale Pardubice jsou teď v útočném pásmu.

42:18
    U mantinelu zůstal ležet Jakub Hoskovec, rozhodčí raději přerušili hru.

42:38
    Filip Roubal dostal hezkou přihrávku do jízdy a mohl střílet z první, puk ale netrefil.

43:27
    Tintěra střílí z levého kruhu, Klouček vyráží mimo hřiště.

44:35
    Miroslav Rohlík špatně ustál souboj a z bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.

45:30
    Dominik Dušek byl blízko gólu. Dostal přihrávku těsně před brankovištěm a z první se snažil uklidit puk k tyči. David Němec se ale rychle přemístil a kotouč vykopl.

46:42
    Pardubice přeci jen snižují. Matouš Boček napřáhl od modré a jeho střelu těsně před Němcem tečoval ONDŘEJ VÁLA. Němec už na změnu směru nestihl zareagovat. Asistence: Boček, Rohlík.

48:19
    Pardubice jsou gólem pochopitelně nabuzeni a čeká nás dramatických deset minut. Vhazuje se před Němcem.

48:57
    Motor teď několikrát po sobě vyhodil na zakázané uvolnění. Zdá se že je teď spíš v defenzivě.

49:09
    A vyrovnání přichází záhy. A zase je u toho stejná dvojice. Miroslav Rohlík přihrál ONDŘEJI VÁLOVI, který rychlou střelou z kruhů překonal Němce. Asistence: Rohlík.

50:18
    Pardubice teď mají očividně více ze hry.

51:16
    Zdálo se, že puk dojde na zakázané uvolnění, ale rozhodčí nakonec upažil a Jakub Martinecse málem dostal do šance.

52:22
    Pavel Tomaník nebezpečně vypálil, ale Němec nechal vyniknout svojí lapačku a sklidil zasloužený potlesk publika.

52:26
    Jan Farka (CEB) je po třetí na trestné lavici, tentokrát za sekání. Pardubice jsou v laufu a mají možnost jít do vedení.

53:23
    První minuta přesilovky ale hostům nevyšla. Motor dobře brání.

54:26

54:35
    Tahle přesilovka se Pardubicím nepovedla, přesto jsou i po jejím skončení pořád na puku.

55:49
    Na Motoru je teď vidět, že spíše brání výsledek, kdežto Pardubice se snaží strhnout výhru na svou stranu ještě v základní části.

56:55
    Teď ale zahrozil i Motor. Fencl se snažil prokličkovat ke Kloučkově bráně.

58:08
    Voženílek proklouzl po pravé straně, ale než stačil zakončit vytlačil ho domácí obránce za branku.

58:58
    Schmidmayer střílí z ostrého úhlu a Klouček raději drží kotouč.

59:20
    Fencl s Maškem ujížděli dva na jednoho ale Fenclovu přihrávku dokázal zblokovat poslední pardubický obránce.

60:00

Pardubice ve třetí třetině zabraly a během tří minut vyrovnaly stav utkání. Motor pak měl co dělat, aby udržel alespoň remízu. Nyní nás čeká pětiminutové prodloužení.

60:01

60:26
    Ondřej Vála pálil od modré, Němec vyráží betonem a Tintěra vyhazuje na zakázané uvolnění.

61:35
    Jan Farka prokličkoval přes celé hřiště až před Kloučka, pak se ještě snažil přihrát, ale v tom už tak úspěšný nebyl.

63:01
    David Svoboda udělal chybu při rozehrávce v obranném pásmu a Pardubičtí jeho chybu tvrdě trestají. SAMUEL RUDY objel branku a došťouchal kotouč za ležícího Němce. Asistence: Rohlík, Martinec.

Pardubice ve vyrovnaném utkání nakonec zaslouženě vítězí. Domácím patřila pouze druhá třetina, ve které skvěle zvládli začátek, ale první a poslední část opanovali hosté. V prodloužení pak po chybě domácího obránce vystřelil bod navíc Samuel Rudy. Hezký zbytek večera a u hokej zase někdy na shledanou! (20:29:08)

Jakub Musil

Branky a nahrávky: 22. Vráblík (Bárta), 23. Doktor (Tintěra), 27. Bárta (Vráblík) – 7. Voženílek (Dušek, Tomaník), 47. Vála (Boček, Rohlík), 50. Vála (Rohlík), 64. Rudy (Rohlík, Martinec)

HC Motor České Budějovice: Němec – Stehlík, Kadlec, Farka, Kubeš, Klinecký, Tintěra, Dvořák, Svoboda – Bláha, Pánek, Schmidmayer, Vráblík, Bárta, Jiřinec, Bahula, Doktor, Fencl, Mašek.
    HC Dynamo Pardubice: Červený (od 27. Klouček) – Faltys, Rudy, Horyna, Kučera, Vála, Mikuláček, Boček, Budík – Krejčík, Tomaník, Petrus, Cach, Hoskovec, Roubal, Rohlík, Kubišta, Dušek, Voženílek, Martinec.

Rozhodčí: S. Mertl – Jindra, Samuel