Chabarovsk – Kazaň 1:8 (kon.) | Vladivostok – Jekatěrinburg 1:4 (kon.) | Novokuzněck – Magnitogorsk 2:1 (po pr.)
Barys – Omsk 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Ufa 7:0 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 2:4 (kon.)
Viťaz – Jaroslavl 4:3 (po pr.) | Riga – Minsk 4:1 (kon.) | Záhřeb – Atlant 4:1 (kon.)

Marek Kvapil (Čerepovec) – do utkání nezasáhl

Na straně Novgorodu nefiguruje v soupisce týmu nikdo z českých, ani slovenských hráčů. (19:23:35)

Je dobojováno. Ve třetí třetině byli jasně lepší hráči Severstalu, kterým se podařilo v první minutě třetí třetiny vstřelit třetí branku z trestného střílení, které proměnil bezpečně Buchnevič. Místo toho, aby domácí přidali, tak to byli hosté, kteří znovu udeřili. Na 4:2 zvyšoval Kagarlitskij v devětačtyřicáté minutě. Domácí se na závěrečný tlak nezmohli a tak zaslouženě prohrávají na svém ledě Severstalu Čerepovci 2:4.

60:00

59:38
    Berdnikov mohl přidat další branku, ale netrefil prázdnou branku.

59:11
    Zraněného Štěpánka nahrazuje na poslední necelou minutu Smirjagin.

59:11
    Po odpískání dohrál Štěpánka domácí Wojtek Wolski, který je vyloučen. Domácí hráč dostal ihned důrazně domluveno na ledě od hostujících obránců.

58:37
    Po střele jednoho z domácích hráčů vypadl Štěpánkovi kotouč z lapačky a vykutálel se kolem tyčky mimo branku.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:22
    Kovyršin pálil bekhendem z otočky, ale jeho slabý pokus nemohl ohrozit Jachina.

56:48
    Severstal hraje v naprosté pohodě a na ledě to vypadá, že se domácí nebudou snažit ani o závěrečný tlak.

55:42
    Od modré čáry vystřelil Šefer, jehož pokus byl tečován mimo tři tyče domácí svatyně.

54:21
    Do útoku se hnali opět hosté. Stoljarov ovšem brzy o kotouč přišel.

53:37
    Touš je ve středním pásmu, daleko od branky Severstalu. Hosté se zatím do šancí nedostávají.

52:48
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

52:48
    Bude se vylučovat. Na straně domácích je vyloučen Grigorjev a na straně hostů je to Urbom. Oba hříšníci dostali dvě minuty za hrubost.

51:23
    Wojtek Wolski schoval svůj pokus za obránce, ale jeho pokus mířil mimo hostující klec.

50:48
    Jsou to ovšem zase hosté, kdo drží svého soupeře pod tlakem. Domácí následně vyhazují a osvobozují se.

50:01
    Domácí mají posledních deset minut na to, aby s výsledkem něco udělali, pomýšlí-li na nějaký bodový zisk.

49:57
    Petteri Nokelainen je dalším domácím hráčem, který nevyzrál na českého gólmana.

49:24
    Na druhé straně musel zasahovat Štěpánek, který raději přikryl kotouč ve výstroji a nechal své spoluhráče vystřídat.
    KAGARLITSKIJ - 2:4

48:34
    Na domácí straně dochází ke změně v brankovišti. Kasutina vystřídal Jachin.

48:34
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Aktivita se hostům vyplatila. DMITRIJ KAGARLITSKIJ se dostal na levé straně ke kotouči, udělal obránci stahovačku a s kotoučem se dostal za branku. Zpoza branky přihrával před hostující svatyni a nešťastný Kasutin si srazil betonem kotouč do branky. Bez asistence.

47:26
    Hosté jsou aktivnějším týmem a svého soupeře drží v útočné třetině. Štěpánek je nyní bez práce.

46:08
    Monachov operuje v útočné třetině. Nemá ovšem komu přihrát, jelikož jeho spoluhráči odešli střídat.

45:02
    Hosté mají kotouč za svou brankou a nikam nespěchají.

44:24
    Kasutin přikryl kotouč po pokusu Nikonceva. Vhazovat se bude po pravé straně domácího brankáře.

43:50
    Trubačjov je zpět na ledě a to znamená, že se hraje v plném počtu na obou stranách.

42:57
    Ránu Hietanena od modré čáry obětavě zastavil tělem Stasenko.

42:14
    Po jemné teči Chomitskije končí kotouč v hledišti.

41:50
    Rozhodčí posílají na dvě minuty za podražení hostujícího Trubačjova, který již usedá na trestnou lavici.

41:25
    Štěpánek raději přikryl kotouč před dotírajícími protihráči.

40:48
    Ullstrom zůstal ležet před domácí brankou, ale vypadá to, že bude hostující hráč v pořádku.
    BUCHNEVIČ - 2:3

40:26
    K nájezdu se rozjel PAVEL BUCHNEVIČ a svým blafákem do bekhendu překonává Kasutina mezi betony.

40:26
    Bylo nařízeno trestné střílení pro Severstal Čerepovec.

40:01

Stejně jako v první třetině jsme viděli dvě branky. Na začátku druhé části šli do vedení domácí, kteří využili přesilovou hru zásluhou Salminena. Hosté se nevzdali a přidali na tempu. Zásluhou jim bylo vyrovnání z hole Šefera. Rozhodne třetí třetina nebo se bude muset prodlužovat? Na to si budeme muset ještě počkat.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:37
    Střelu Stoljarova vyrazil připravený Kasutin do ochranné sítě.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:34
    Domácí šli dva na jednoho. Salminen měl kotouč na pravé straně a rozhodl se pro střelu, kterou si svou lapačkou zkušeně pohlídal Jakub Štěpánek.

38:23
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

38:02
    Torpedo se následně osvobozuje vyhozením kotouče přes všechny čáry.

37:38
    Šefer vystřelil tahem od modré, ale branku domácích minul.

37:08
    Stoljarov zavezl po levé straně kotouč do pásma, kde se hosté usadili a kombinují.

36:23
    Domácí jsou potrestání za příliš mnoho hráčů na ledě. Hosté tak budou hrát na konci druhé třetiny v početní výhodě.

35:14
    Hra je přerušena po zákroku Kasutina, který musel likvidovat pokus Šefera od modré čáry. Vhazovat se bude po pravé ruce domácího brankáře.

34:21
    Rána Osipova od modré nemohla ohrozit pozorného Štěpánka, který byl se svou lapačkou připraven.

33:39
    Následuje komerční přestávka.

32:48
    Hraje se dlouho bez přerušení a v momentální chvíli jsou to hosté, kdo udává tempo utkání.

31:45
    Hráči v bílých dresech uzamkli svého soupeře, ale tomu se po chvíli podařilo vyhodit ven z pásma.

30:36
    Hosté jsou kompletní a hrají opět v plném počtu.

29:27
    Torpedo je v útočné třetině, ale do zakončení se vůbec nedostává.

28:36
    Domácí mohou vzápěti odpovědět, jelikož budou mít k dispozici přesilovou hru. Na dvě minuty odchází na trestnou lavici Alexander Urbom za hákování.
    ŠEFER - 2:2

27:58
    Od modré čáry vypálil tahem ANDREJ ŠEFER a trefil se přesně. Nutno říci, že před brankou dobře clonil Stoljarov a Kasutin měl zakrytý výhled. Asistence: Jurij Trubačjov.

27:05
    Buchnevič se dostal na levé straně do zakončení, ovšem jeho pokus kryje ramenem výborný Kasutin.

26:38
    Čerepovec musí začínat další útočnou snahu od svého brankáře.

25:52
    Domácí se zatím dobře brání a Severstal do ničeho nepouští.

24:54
    Za předchozí incident dostává 2+2 minuty domácí Denis Kazionov, za hru vysokou holí.

24:54
    Vypadá to, že hostující útočník bude v pořádku.

24:54
    Kagarlitskij zůstává ležet na ledě po zásahu hokejkou do jeho obličeje.

24:16
    Hráči Čerepovce jsou v pásmu, kde motají hlavy svým protihráčům, kteří jsou na ledě dlouho a viditelně již nemohou.

23:28
    Kotouč je daleko od domácí branky. Hostům se přesilová hra příliš nedaří.

22:55
    Přesilovou hru si zahrají hostující hráči. Za držení si jde odpočinout Bernatskij, který nabízí Severstalu šanci na vyrovnání.

21:55
    Ovšem na druhé straně měli domácí štěstí po střele Ullstroma a následné dorážce Černova.

21:26
    Torpedo je rázem při chuti a snaží se přidat další branku do Štěpánkovy branky,
    SALMINEN - 2:1

20:52
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Druhá využitá přesilová hra v podání Novgorodu je na světě. Odražený kotouč od zadního mantinelu poslal bekhendem do branky SAKARI SALMINEN, který posílá domácí do vedení 2:1. Asistence:

20:15
    Domácí pokračují v přesilové hře.

20:01

Je za námi první dvacetiminutovka. Domácí začali vcelku ve velkém tempu, ale byli to hosté, komu se podařilo vstřelit první branku, o kterou se postaral v páté minutě Černov. Hosté svými fauly nabídli několik přesilových her svému soupeři. Ten jednu z nich využil v devatenácté minutě, když zůstal před brankou nepokrytý Immonen a ten si už věděl rady. Do druhé třetiny půjdeme tedy za stavu 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:54
    Ještě se bude vylučovat. Za hákování si jde odpočinout další hráč Čerepovce. Tentokrát je to Dmitrij Kagarlitskij.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.
    IMMONEN - 1:1

18:24
    Domácím se přeci jen daří využít přesilovou hru. Dnes velmi aktivní JARKKO IMMONEN zůstal chvíli před brankou nepokrytý a finský střelec nepohrdl přihrávkou od Wolského. Asistence: Wojtek Wolski.

17:51
    Torpedo je opět v útočné třetině. Do větších šancí se ovšem nedostává.

17:11
    Z dobré pozice vypálil Hietanen, ale jeho golfový pokus nebyl přesný a skončil mimo hostující branku.

16:37
    Bude se opět vylučovat. Za hákování je vyloučen hostující kapitán Andrej Šefer.

15:49
    Hráči Torpeda se snaží o vyrovnání, ale přes dobře pracující obranu Čerepovce se nemohou prosadit.

14:41
    Bernatskij má kotouč za vlastní brankou a hledá, komu by mohl přihrát.

13:32
    Kasutin byl na kotouči a najednou spadl na led. Naštěstí pro domácí nebyl v jeho blízkosti nikdo z hostujícího mužstva.

12:29
    Hosté hrají v plném počtu.

11:43
    Nyní jsou již domácí v útočné třetině, ale přes dobře postaveno obranu Severstalu, se nemohou prosadit.

11:13
    Severstal se zatím brání bez větších potíží. Kotouč je za brankou Novgorodu.

10:29
    Za hru vysokou holí je vyloučen hostující Berdnikov, který tak oslabuje svůj tým.

10:23
    Kasutin předvedl výborný zákrok. Hosté jeli dva na jednoho. Trubačjov zvolil střelu tahem a domácí brankář ho výborně vychytal.

10:04
    Hietanen vyvezl kotouč do středního pásma, kde o něj záhy přišel.

09:02
    Dlouho tam nevydržel a hosté se již probíjí do útočného pásma.

08:32
    Immonen je s kotoučem v útočném pásmu.

07:13
    Čerepovec oslabení přežil a hraje opět v plném počtu.

06:12
    Kotouč je za brankou Kasutina a domácí musí rozjíždět útok od své vlastní branky.

05:39
    Salminen šikovně tečoval kotouč u pravé tyče. Jeho pokus vyrazil Štěpánek. Kotouč se dostal zpět k domácímu útočníkovi, který objel branku a snažil se zasunout kotouč do branky, to se mu nakonec nepovedlo.

05:13
    Domácí mají dobrou příležitost na vyrovnání. Za hru vysokou holí si jde odpočinout Zachar Arzamascev.
    ČERNOV - 0:1

04:42
    Udeřilo na druhé straně. Do přečíslení se dostali hosté. PAVEL ČERNOV měl kotouč na pravé straně a hledal na druhé straně volného spoluhráče, ovšem jeho přihrávku si nešťastně srazil bruslí jeden z domácích obránců do branky. Asistence: Dmitrij Kagarlitskij.

04:16
    Před Štěpánkem bylo horko. Domácí vytvořili tlak na hostující branku, ale český brankář vše výborně vyřešil.

03:58
    Domácí vyhodili kotouč přes všechny čáry a rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

03:25
    Domácí jsou v plném počtu.

03:03
    Novgorod navíc vyhazuje kotouč ven z pásma a osvobozuje se.

02:50
    Domácí jsou stále pod tlakem. Hosté se ovšem ještě nedostali ke střele.

01:58
    Severstal tlačí svého soupeře ve třetině, ale domácí se zatím zodpovědně brání.

01:25
    Až nyní se vylučuje. Za hákování je vyloučen Jarkko Immonen, který nabízí šanci hostujícímu celku.

00:32
    Bude se vylučovat na straně domácích. Čerepovec má výhodu.

00:11
    Immonen se dostal do třetiny Čerepovce, ovšem rozhodčí odpískali ofsajd.

00:01

Torpedo dnes nastupuje v modrých dresech, oproti tomu Severstal bude hrát v dresech bílých.

Oba celky jsou již na ledové ploše a po následných ceremoniích budeme svědky úvodního vhazování.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Jachin) – Grigorjev, Hietanen, Osipov, Chomitskij, Blažijevskij, Bernatskij, Malevič – Wolski, Galuzin, Filatov, Salminen, Immonen, Drugov, Nokelainen, Iljin, Krasnoslobodcev, Dmitrij Kazionov, Denis Kazionov, Potapov, Kuljomin

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Smirjagin) – Stasenko, Šinin, Šefer, Lukin, Urbom, Pyett, Antropov, Arzamascev – Berdnikov, Kagarlickij, Kupcov, Trubačjov, Ullstrom, Černov, Nikoncev, Stoljarov, Monachov, Kovyršin, Buchnevič, Dedunov

Rozhodčí: Belov, Safiullov – Maitak, Pronskich.

Marek Kvapil (Čerepovec)

Torpedo má odehráno v letošním ročníku KHL již sedmadvacet utkání s bilancí jedenácti výher, tří výher na samostatné nájezdy, dvou proher na samostatné nájezdy, tří proher v prodloužení a osmi proher. S celkovým počtem čtyřiačtyřiceti bodů se Novgorod nachází na páté příčce západní konference.

Jarkko Imonnen 17 (6+11)

Hostující Severstal je na dvanácté pozici v západní konferenci, když dokázal ze šestadvaceti odehraných utkání vytěžit čtyřiatřicet bodů, za sedm výher, pět výher po samostatných nájezdech, dvou proher po samostatných nájezdech, prohru po prodloužení a jedenácti proher.

Jevgenij Mons 16 (7+9)

Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes střetne domácí Torpedo Nižnij Novgorod, který přivítá na svém ledě Severstal Čerepovec. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:00. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 19. Immonen (Wolski), 21. Salminen – 5. Černov (Kagarlitskij), 28. Šefer (Trubačjov), 41. Buchnevič, 49. Kagarlitskij

Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (49. Jachin) – Grigorjev, Hietanen, Osipov, Chomitskij, Blažijevskij, Bernatskij, Malevič – Wolski, Galuzin, Filatov, Salminen, Immonen, Drugov, Nokelainen, Iljin, Krasnoslobodcev, Dmitrij Kazionov, Denis Kazionov, Potapov, Kuljomin
    Severstal Čerepovec: Štěpánek (60. Smirjagin) – Stasenko, Šinin, Šefer, Lukin, Urbom, Pyett, Antropov, Arzamascev – Berdnikov, Kagarlickij, Kupcov, Trubačjov, Ullstrom, Černov, Nikoncev, Stoljarov, Monachov, Kovyršin, Buchnevič, Dedunov

Rozhodčí: Belov, Safiullov – Maitak, Pronskich