Vsetín – Zlín 2:5 (kon.) | Chomutov – K. Vary 0:3 (kon.) | Třinec – Poruba 2011 10:1 (kon.)
Letňany – Kladno 5:3 (kon.) | Písek – Mladá Boleslav 1:0 (po pr.) | Havířov – Vítkovice 0:1 (1:2 po s.n.)
PZ Kladno – Slavia 3:5 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 5:4 (kon.)
Hr. Králové – Liberec 3:2 (kon.) | Pardubice – Jihlava 2:3 (1:2 po s.n.) | Kometa Brno – Olomouc 1:4 (kon.)
HC Motor České Budějovice
5:4 (1:1, 2:1, 2:2)
HC Sparta Praha
Pondělí 17.11.2014, 18:00 • Budvar aréna • Extraliga staršího dorostu

Celý zápas se hrál ve velmi vysokém tempu a byl to pohledný hokej. Ve třetí části se Motor dostal do tříbrankového trháku, ale Sparta zásluhou dvou rychlých gólů z hole Koldy snížila na rozdíl jediné branky. Další gól už ale ani jeden z týmů nepřidal a domácí tak získávají velice cenné tři body. (20:07:22)

60:00

59:07
    Motor drží puk. Tohle už by mohli zvládnout.

58:31
    Oddechový čas pro hosty.

58:31
    Martin Jandus (SPA) vyloučen na dvě minuty za sekání.

58:31
    Dobrá střela od Schmidmayera. Brízgala nebyl úplně ideálně postavený, ale puk dokázal chytit.

57:09
    Kadlecova pumelice končí mimo.

57:08
    Z kruhu střílel Vráblík. Brízgala opět připraven.

56:29
    Motor spíše brání. Sparta to ale nevzdává.

55:31
    Iniciativu přebírá Sparta. Puk se nebezpečně odrazil přímo k Maršounovi, který byl v ideální pozici. Na poslední chvíli mu ale do střely vložil hůl jeden z beků Motoru a puk tak končí vysoko v ochranné síti.

54:47
    Opět střílel Vráblík. Puk mu ale sjel z hokejky a zamířil mimo.

54:36
    Natan Vráblík střílel z levého kruhu. Brízgala jistým zákrokem lapačkou střelu zneškodnil.

53:37
    Hraje se nahoru dolů. Akce většinou končí na připrevených obranách.

52:52
    Sparta je aktivnější. Motor se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

51:53
    Na druhé straně pěkně pálil Šulek, ale Brízgala jeho střelu vyrazil.

50:53
    Michnáč z mezikruží nebezpečně vypálil. Jeho projektil zastavila rukavice Davida Němce, který teď Motor výborně podržel.

50:46

50:30
    Patrik Sedliský z boré pozice trefil tyč domácí brány.

49:32
    Sparta kombinuje před Němcem, ale zatím žádná nebezpečná střela. Domácí dobře brání.

48:44
    Jiří Kubeš (CEB) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

47:54
    Hra je vyrovnaná. Oba týmy dobře bruslí a zápas je stále otevřený.

47:15
    Sparta právě vstřelila branku!
    Rázem je to opět drama. Němec chyboval v rozehrávce, čehož dokázal dokonale vužít opět VOJTĚCH KULDA. Bez asistence.

46:12
    Tak jsem to zakřikl. První střela v této přesilové hře končí gólem. Z bezprostřední blízkosti se prosadil VOJTĚCH KULDA. Asistence: Václav Zídek.

45:52
    Sparta zatím v této přesilovce nevystřelila.

45:07
    Motor se výborně brání. Natan Vráblík vyhazuje přes všechny čáry.

44:28
    Daniel Klinecký (CEB) vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

43:56
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    ONDŘEJ ŠULEK si vybruslil do ideální pozice a střelou zápěstím našel skulinu nad Brízgalovým ramenem. Asistence: Natan Vráblík, Ondřej Kachyňa.

43:06
    Nebezpečnou střelu od modré vyslal Kachyňa. Brízgala ukryl kotouč do lapačky.

42:21
    Domácí využívají přesilovou hru. Nahození do modré čáry tečoval za Brízgalova záda JAKUB JIŘINEC. Asistence: Daniel Klinecký, Jakub Doktor.

41:56
    Jakub Doktor v dobré pozici přestřelil bránu.

41:26
    Sparta ve čtyřech.

41:23
    Trest pro hráčskou lavici Sparty. Hosté hráli v šesti a dvouminutový trest odsedí Patrik Sedliský.

40:25
    Přesilová hra se domácím příliš nevede.

40:01

Hráči už nastupují na led. Motor bude mít po začátku třetiny ještě minutu a půl přesilovou hru.

Také druhá třetina nabídla dobrý hokej. Motor se dostal do dvoubrankového vedení záluhou Jana Bárty a Ondřeje Šulka. Třetí gól ve své síti už neunesl Antonín Hofmann a přepustil své místo Brízgalovi. Hosté se ale nevzdali a ve 37. minutě snížil Pšenička. Stav je tak 3:2 a třetí část slibuje napínavou podívanou.

40:00

39:49
    Šulek zpoza brány našel Jana Bártu, kterému ale střela nesedla a Brízgala si ji pohlídal.

39:27
    Tomáš Jandus (SPA) je vyloučen na dvě minuty za sekání. 5/4.

38:43
    Oba týmy výrazněv zvýšily tempo. Žádné větší šance však k vidění nejsou.

36:23
    Zleňák střílel z levého kruhu, ale puk mu sjel z čepele tak, že ze střely vznikla přihrávka před prázdnou bránu pro TOMÁŠE PŠENIČKU, který touš pohotově zametl do branky. Asistence: Vojtěch Zeleňák.

35:55
    V samostatném úniku byl Erik Bahula, ale forhendový blafák se mu nepovedl a puk končí na betonu Brízgaly.

35:30
    David Němec chyboval za bránou v rozehráce, čímž kromě sebe překvapil i dotírajícího Sparťana, který tak jen projel. Skvělý trik.

34:50
    Jan Bárta se dostal k poskakujícímu kotouči a z velkého úhlu poslal bekhendovou střelu směrem k Brízgalovy, který se štěstím nasměroval puk mimo tři tyče,

34:16
    Bekhendový pokus Tomáše Fencla se neujal.

33:51
    Martin Dubský zkusil štěstí z pravé strany. David Němec jeho pokus bez obtíží likviduje.

32:45
    Bárta poslal lahůdkovou přihrávku do ideální pozice na Šulka. Ten byl ale tísněn a k puku se nakonec nedostal.

31:53
    Hra se uklidnila. Hraje se převážně ve středním pásmu.

30:45
    Domácí jsou teď na koni, ale kvůli pozorné rudé obraně se nemohou dostat ke střele.

30:25
    Nepřesná rozehrávka Sparty znamená zakázané uvolnění. Vhazuje se před Brízgalou.

29:55
    Albert Michnáč se proháčkoval až k zakončení, ale Němec výborně zakročil betonem.

29:39
    Jakub Jiřinec prověřil Brízgalu z úhlu. Sparťanský gólman byl ale pozorný.

28:31
    Sparta střídá brankáře. Hofmanna nahradil Adam Brízgala.

28:31
    ONDŘEJ ŠULEK obdržel krásný křižný pas přes celé pásmo od Bárty a poslal puk kolem levé tyčky do brány. Asistence: Jan Bárta, Natan Vráblík.

27:47
    Od modré nahazoval Farka, ale sparťanský gólman měl volný výhled a puk tak bez problémů udžel.

27:32

27:08
    Na únik se vydal Natan Vráblík, ale střela mu příliš nevyšla a Hofmann tak bez problémů kotouč udržel.

26:26
    Zeleňák nahazoval na bránu, kde tečoval Chlouba. Němec ale dokázal udžet puk mimo bránu.

25:32
    První přesilovku si zahrají také hosté. Martin Mašek jde na trestnou lavici za vražení na hrazení.

25:02
    Martin Jandus pálil od modré, ale jeho střela byla sražena bruslemi jednoho z Jihočechů. Následně domácí vyhazují až na zakázané uvolnění.

23:42
    Procházka vyslal střílený pas před Němcovu bránu, kde tečoval Chlouba. Puk ale míří hodně mimo.

22:53
    Hosté v klíčových chvílích kazí rozehrávku, což jim už několikrát zamezilo dostat se do šance.

20:45
    Nedáš, dostaneš. Ondřej Kachyňa vyslal nádherný pas na JANA BÁRTU, který byl za obranou úplně sám a dokázal svůj samostatný nájezd zužitkovat. Asistence: Ondřej Kachyňa.

20:19
    Do útoku se ihned vrhla Sparta a ve vynikající příležitosti se ocitl Vojtěch Komárek, který měl před sebou prázdnou bránu, ale netrefil.

20:01

Oba týmu už nastupují na led. Druhá třetina začne každou chvíli.

Další třetina začne přibližně v 18:43 .

První třetina nabídla vcelku pohledný hokej z obou stran. Opticky měli mírně navrch hosté, kteří vynikají především v osobních soubojích a převyšují Jihočechy silou. Na druhou stranu Motor je vyditelně bruslivější a mírně jistější v rozehrávce. Vyrovnaný stav je tak spravedlivý.

20:00

19:59
    Radek Jeřábek nebezpečně pálil od modré čáry, ale David Němec proti jeho střele vytáhl efektní semafor, kterým zamezil Spartě strhnout vedení na svou stranu.

18:26

18:20
    Z ostrého úhlu to zkoušel Šulek, ale střela mu nevyšla a Hofmann tak v pohodě zakročil.

17:46
    Kubešova střela končí jen na bruslích bránících hráčů.

16:26
    Ondřej Procházka (SPA) je vyloučen na dvě minuty za faul kolenem. Ve stejném čase navíc Albert michnáč (SPA) dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

15:48
    Po delší době měl dobrou šanci také Motor. Ondřej Kachyňa z levého kruhu nebezpečně vypáli a Hoffman jen se štěstím vyškrábl kotouč lapačkou.

14:38
    Sparta začíná domácí tlačit. Němec musel řešit několik složitých situací před svou bránou. Naštěstí pro domácí Sparta ani jednu šanci neproměnila.

13:45
    Led dnes zřejmě klouže více, než je běžné. Hráči často padají bez zjevné příčiny.

12:09
    Hra je vyrovnaná, ale hosté předčí domácí ve hře do těla, což na vlastní kůži poznal Natan Vráblík, který se po čistém hitu kácí k zemi.

10:57
    Sparta už dobrou půl minutu operuje v obranném pásmu Motoru, ale domácí obětavě brání.

09:15

09:00
    Natan Vráblík dobře našel najíždějícího Bártu, ale do jeho střely výborně padl jeden z hostujících obránců a zablokoval ji.

08:10
    Domácím se zatím přesilovka příliš nedaří. Sparťané dobře brání modrou čáru.

07:15
    Zbytečným faulem se prezentoval Vojtěch Komárek (SPA) a posedí si tak dvě minuty na trestné lavici za podražení. 5/4.

05:48
    Po nepřesnostech za domácí bránou a možná i trochu smolnému pádu jednoho z domácích beků se puk odrazil přímo k VOJTĚCHU ZELEŇÁKOVI, jehož střela švihem našla přesně levý horní roh domácí brány. Asistence: Tomáš Pšenička.

05:15
    Natan Vráblík poslal nádhernou přihrávku přes celé hřiště do jízdy Janu Bártovi, tomu ale puk utekl.

04:57
    Dvojice Bárta – Šulek měla dobrou příležitost, ale střela ani jednoho z nich se neujala.

04:34
    Až teď si připisuje první zákrok domácí Němec.

04:00
    Těsně před bránou mohl střílet Jiřinec, ale byl včas odstaven od puku.

02:10
    Domácí jsou i nadále aktivnější. Sparta se jen velice ztěží dostává ke kotouči.

00:18
    To je rozjezd! Od modré pálil Ondřej Kachyňa a před bránou skvěle tečoval JAN BÁRTA. Motor tak jde velice brzy do vedení. Asistence: Ondřej Kachyňa.

00:01

Hráči právě odešli do kabin z rozbruslení. Zápas začne přibližně za třináct minut.

HC Motor České Budějovice: Němec (Klestil) – Stehlík, Kadlec, Kachyňa, Farka, Kubeš, Klinecký, Tintěra, Dvořák, Svoboda – Pánek, Schmidmayer, Vráblík, Jiřinec, Šulek, Bahula, Doktor, Bárta, Fencl, Mašek, Vochozka. Trenér: Jaroslav Formánek.

HC Sparta Praha: Hofmann (Brízgala) – Eliáš, Jeřábek, Zeleňák, Janda, Pacovský, Sedliský – Jandus M., Kulda, Šrámek, Zídek, Jandus T., Michnáč, Pšenička Maršoun, Chlouba, Seniov, Komárek, Dubský, Procházka. Trenér: Richard Žemlička.

Rozhodčí: Dvořák – Brůha, Vondráček.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně
    1. kolo: Sparta – Motor 5:1
    8. kolo: Motor – Sparta 4:1
    15. kolo: Sparta – Motor 3:2

V dnešní zápase se střetne aktuálně druhá Sparta se šestými Českými Budějovicemi. Aktuální postavení v tabulce samozřejmě lecos napovídá i o tom, kdo bude dnes favoritem. Pražany táhne především gólman Adam Brízgala a útočník Václav Zídek, který se s 21 body (13+8) řadí mezi nejproduktivnější hráče soutěže. Na straně Motoru jsou klíčovými hráči brankář Petr Kváča a Erik Bahula (10+5).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jaroslav Pešek

Branky a nahrávky: 1. Bárta (Kachyňa), 21. Bárta (Kachyňa), 29. Šulek (Bárta, Vráblík), 43. Jiřinec (Klinecký, Doktor), 44. Šulek (Vráblík, Kachyňa) – 6. Zeleňák (Pšenička), 37. Pšenička (Zeleňák), 47. Kulda (Zídek), 48. Kulda

HC Sparta Praha: Hofmann (29. Brízgala) – Eliáš, Jeřábek, Zeleňák, Janda, Pacovský, Sedliský – Jandus M., Kulda, Šrámek, Zídek, Jandus T., Michnáč, Pšenička Maršoun, Chlouba, Seniov, Komárek, Dubský, Procházka. Trenér: Richard Žemlička.

Rozhodčí: Dvořák – Brůha, Vondráček