Newcastle – Chelsea 2:1 (kon.) | Hull City – West Brom 0:0 (kon.) | Liverpool – Sunderland 0:0 (kon.)
Queens Park – Burnley 2:0 (kon.) | Stoke – Arsenal 3:2 (kon.) | Tottenham – Crystal Palace 0:0 (kon.)
Manchester City – Everton 1:0 (kon.)
Stoke City
3:2 (3:0)
Arsenal FC
Sobota 06.12.2014, 16:00 • The Britannia Stadium, Stoke on Trent • Anglická Premier League

Děkuji Vám za pozornost a přeji pěkný zbytek sobotního dne. (18:06:28)
    V posledních devíti zápasech na domácí půdě proti Arsenalu zvítězilo Stoke už pětkrát a prohrálo pouze jednou.

Rozhodčí Taylor dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas, ve kterém Stoke City zvítězilo nad Arsenalem, a to v poměru 3:2. Domácí tým se dostal do vedení už v 1. minutě, když se přesně trefil Crouch a ve 35. minutě navýšil na 2:0 Krkić, no a o 10 minut později zaznamenal branku také Walters. Fotbalisté Stoke byli v prvním poločase aktivnější a vedli naprosto zaslouženě. Nicméně do poločasu druhého vstoupil aktivněji londýnský Arsenal, který se snažil s nepříznivým stavem něco udělat. V 68. minutě fauloval ve vápně Diouf a hosté dostali výhodu pokutového kopu, který Cazorla bezpečně proměnil. Hráči Arsenalu dostali chuť a o 2 minuty později snížili na 3:2, to se přesně trefil Ramsey. V 78. minutě oslabil mužstvo Chambers, jenž si nechal udělit dnešní druhou žlutou kartu a musel předčasně odejít do sprch. Arsenal tak dohrával pouze v deseti hráčích, ale i přesto se snažil o gól na 3:3, který však nepřišel. Stoke City se tak raduje z důležitého vítězství. Fotbalsité Arsenalu si tedy nepřilepšili a na pohárové příčky se nevyšoupli.
    Statistiky z dnešního utkání.

90+6

90+6
    Už se hraje nad rámec nastaveného času a domácí tým se zlobí.

90+5
    Hosté vsadili na dlouhý míč za obranu, ale tato myšlenka se ani trochu nepodařila.

90+5
    Arsenal se ubránil, získal míč pro sebe a nyní se snaží dostat na soupeřovu polovinu.

90+4
    Domácí fotbalisté rozehrávku soupeře aktivně napadali a donutili hráče Arsenalu chybovat. Nepřesná přihrávka skončila v zámezí a bude následovat aut pro Stoke.

90+3
    Cazorla odcentroval balon před branku, ale nikdo ze spoluhráčů se ke střele nedostal.

90+3
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Kieran Gibbs, přichází Joel Campbell.

90+2
    U míče jsou fotbalisté Arsenalu, kteří na soupeře vyvíjí tlak. Nicméně domácí tým se brání pozorně a nyní odehrál centrovaný míč na rohový kop.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 5 minut.

88
    Na levém křídle si o přihrávku řekl Gibbs, ale zodpovědně k němu přistoupil protihráč a k ničemu ho nepustil.

87
    Dohráno má Krkić, kterého vystřídal Huth.

86
    Protože Begović vytěsnil míč na rohový kop, tak Arsenal měl další výhodu standardní situace, ale tentokrát branku soupeře vůbec neohrozil.

85
    Begović se teď skvěle natáhl k tyči a zabránil stoprocentnímu gólu, který měl na kopačce Cazorla.

85
    Sánchez poslal zajímavý centr na bližší tyč, ale nikdo z jeho spoluhráčů balon mezi tři tyče nedostal. Nicméně Arsenal zůstává u balonu.

85
    Následuje standardní situace pro Arsenal a na starost si ji bere Sánchez.

Lucie Rapantová

Branky: 1. Crouch (Diouf), 35. Krkić (Walters), 45. Walters – 68. Cazorla (pen.), 70. Ramsey (A. Sánchez)

Karty:   44. Muniesa (STK), 46. Crouch (STK), 84. Adam (STK) – 61. Chambers (ARS), 72. Gibbs (ARS)   78. Chambers (ARS)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:5.
    Stoke City: Begović – Bardsley, Shawcross (C), Muniesa (63. Whelan), Pieters – N´Zonzi, Cameron – Krkić (87. Huth), Diouf (69. Adam), Walters – Crouch.
    Náhradníci: Butland – Huth, Whelan, Adam, Shenton, Ireland, Assaidi.

Arsenal FC: Martínez – Bellerín (46. Welbeck), Mertesacker (C), Chambers, Gibbs (90+3. Campbell) – Flamini, Ramsey – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, A. Sánchez – Giroud (63. Podolski).
    Náhradníci: Szczęsny – Podolski, Campbell, Ajayi, Koscielny, Welbeck, Maitland-Niles.

Rozhodčí: Taylor – Collin, Hussin