Mönchengladbach – Hertha 3:2 (kon.) | Hannover – Wolfsburg 1:3 (kon.) | Stuttgart – Schalke 0:4 (kon.)
Kolín nad Rýnem – Augsburg 1:2 (kon.) | Paderborn – Freiburg 1:1 (kon.) | Bayern – Leverkusen 1:0 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
3:2 (1:1)
Hertha BSC
Sobota 06.12.2014, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga

Z tohoto zápasu to bude všechno, přeji příjemný zbytek sobotního večera! (17:26:38)

Střely na branku: 11:7
    Střely mimo: 2:4
    Držení míče: 54% : 46%
    Rohové kopy: 4:3
    Zákroky: 1:6

Více už ale Herthě umožněno nebylo, Mönchengladbach vítězí 3:2!
    Do vedení se domácí tým dostal už v deváté minutě, když se po centru Hazarda prosadil Tony Jantschke. Vyrovnání zařídil na konci první půle Julian Schieber.
    Po osmi minutách poločasu druhého skóroval po přihrávce od Domíngueze Raffael a bylo to 2:1. Třetí gól do otevřené obrany Herthy přidal v 83. minutě Thorgan Hazard. V první minutě nastavení fauloval Jantschke ve vápně Salomona Kaloua, jenž se sám ujal nařízené penalty a snížil na 2:3. Více už ale Hertha nestihla.

90+3
    Salomon KALOU - 3:2

90+2
    Hertha právě vstřelila branku!
    SALOMON KALOU nedal Sommerovi šanci a nekompromisní ranou ho propálil, 3:2!

90+1
    Žlutou kartu dostává Tony Jantschke (Borussia Mönchengladbach).
    Penaltový zákrok

90+1
    Ale ještě to může být drama! Jantschke ve vápně fauloval Kaloua a bude z toho penalta pro Herthu!

90+1
    Rozběhlo se nám dvouminutové nastavení. To už je pro berlínský tým málo času.

90
    Ronny svůj centr moc přetáhl a Yann Sommer získal míč do své moci.

90
    Vše ale ještě zdržuje menší strkanice uvnitř pokutového území.

89
    Ještě tu je šance pro Herthu, Ronny byl faulován Patrickem Herrmannem. Z tohoto přímého kopu zřejmě přijde centr do vápna.

88
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází André Hahn.

87
    Schieber se dostal ke střele, Sommer jí ale dobře vyrazil.

87
    Domácí fotbalisté se už pochopitelně nikam s míčem neženou.

86
    A nyní se Hertha dopustila útočného faulu, konkrétně se provinil Roy Beerens.

85
    Hosté jsou z této branky pochopitelně hodně opaření a domácí tak mají dost prostoru. Kramer poslal z úhlu míč vedle brány, vykopávat bude Kraft.

Michal Belšán

Branky: 9. Jantschke (T. Hazard), 53. Raffael (Domínguez), 83. T. Hazard – 45. Schieber (Ben-Hatira), 90+2. Kalou (pen.)

Karty:   68. Xhaka (MNC), 90+1. Jantschke (MNC) – 9. Hegeler (HER), 55. Hosogaj (HER), 80. Skjelbred (HER)

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Brouwers, Jantschke (C), Domínguez – Herrmann, Kramer, Xhaka, T. Hazard (84. Johnson) – Raffael (65. Traoré), M. Kruse (88. Hahn).
    Náhradníci: Heimeroth – Wendt, Johnson, Traoré, Nordtveit, Hahn, Hrgota.

Hertha BSC: Kraft – Pekarík (C), Hegeler, Brooks, van den Bergh – Hosogaj (72. Niemeyer), Skjelbred – Beerens, Ben-Hatira (72. Kalou), Schulz (29. Ronny) – Schieber.
    Náhradníci: Almenning Jarstein – Heitinga, Ronny, Ndjeng, Niemeyer, Kalou, Haraguči.

Rozhodčí: Fritz – Dietz, Schaal

Diváci: 50190