AS Řím – Sassuolo 2:2 (kon.) | Turín – Palermo 2:2 (kon.)
AS Řím
2:2 (0:2)
US Sassuolo Calcio
Sobota 06.12.2014, 18:00 • Stadio Olimpico (kapacita: 82 307 diváků), Řím • Italská Serie A

To je z dnešního zápasu vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera. (19:57:13)

V Římě je dobojováno! Nakonec končí dnešní utkání remízou 2:2. Hosté vedli po poločase 2:0, když využili dvou velkých chyb domácího týmu. AS měl v prvním dějství také několik slibných příležitostí, ale v koncovce měl kolikrát i dost smůly – například když Holebas orazítkoval břevno. Začátek druhého poločasu odstartovala červená karta pro De Rossiho. Poté to vypadalo, že AS se v početní nevýhodě už pouze protrápí k prohře. Jenže to odmítl Ljajić, který nejprve zdramatizoval zápas proměněným pokutovým kopem a v nastaveném čase tentýž hráč rozhodl o konečné remíze 2:2!

90+5

90+5
    AS Řím tlačí a snaží se třetí branku. Sassuolo odolává ze všech sil.

90+4
    A máme tu další červenou kartu. Vrsaljko dohrál ostře Nainggolana a za tento faul uviděl druhou žlutou kartu. Obránce hostů tak míří předčasně pod sprchy.
    Adem LJAJIĆ - 2:2

90+3
    AS Řím právě vstřelil branku!
    Domácí to dokázali! Po krásné přihrávce Gervinha se ocitl zcela sám za hostující obranou Florenzi, který naservíroval míč na ADEMA LJAJIĆE, jenž ho suveréně uklidil do odkryté svatyně.

90+1
    Rezervní sudí seznamuje všechny přítomné, že se budou nastavovat ještě 4 minuty!

90
    Ljajić umotal hned trojici soupeřů a poté se snažil naservírovat míč na volného Florenziho. Toho připravil o jasnou příležitost doslova za minutu dvanáct včasným skluzem Cannavaro.
    Řím tlačí ke gólu celý stadion.

88
    Domácím se pomalu, ale jistě krátí čas na vyrovnání. Trenér Garcia nabádá své svěřence, aby hráli více přímočařeji a tlačili se do pokutového území.

86
    Peluso sestřelil ze zadu Gervinha a ještě se diví, že za svůj zákrok dostal žlutou kartu. AS bude mít navíc možnost rozehrávky přímého volného kopu z dobré pozice.

84
    Poslední střídání hostů. Do hry se podívá Floccari, odpočinout si jde dvougólový střelec Zaza.

83
    Holebasův prudký centr srazil Cannavaro na rohový kop. Vše se teď stěhuje do pokutového území Sassuola.

82
    A ještě jedno střídání na straně hostů. Do útoku přijde čerstvý Floro Flores, který nahradí Berardiho.

81
    Ze hřiště odchází bývalý říman Brighi, jehož nahradí Biondini.

80
    Hosté šetří čas, což se nelíbí domácím hráčům, ani publiku. Sudí teď hráče Sassuola napomíná.
    Adem LJAJIć - 1:2

78
    ADEM LJAJIĆ nic nevymýšlel, počkal si na pohyb brankáře a poté poslal drze míč doprostřed branky! AS je tak zpět ve hře o body!

Petr Král

Branky: 78. Ljajić (pen.), 90+3. Ljajić (Florenzi) – 15. Sansone, 18. Zaza (Missiroli)

Karty:   26. Pjanić (ASR), 34. De Rossi (ASR), 61. Nainggolan (ASR) – 64. Berardi (SAS), 77. Vrsaljko (SAS), 86. Peluso (SAS)   51. De Rossi (ASR) – 90+4. Vrsaljko (SAS)

AS Řím: De Sanctis – Florenzi, Yanga-Mbiwa, Manolas, Holebas – Pjanić (72. S. Keita), De Rossi (C), Strootman (54. Nainggolan) – Ljajić, Destro, Iturbe (55. Gervinho).
    Náhradníci: Skorupski – Cole, Maicon, S. Keita, Nainggolan, Gervinho, A. Sanabria, Totti, Borriello, Astori, Somma.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Vrsaljko, Cannavaro, Acerbi, Peluso – Taïder, Missiroli, Brighi (81. Biondini) – Berardi (82. Floro Flores), Zaza (84. Floccari), Sansone.
    Náhradníci: Pomini, Polito – Longhi, Antei, Chibsah, Biondini, Ariaudo, Pavoletti, Gazzola, Terranova, Floccari, Floro Flores.

Rozhodčí: Irrati – Passeri, Stallone