Waregem – Charleroi 1:3 (kon.) | Kortrijk – Gent 2:3 (kon.) | Mechelen – Mouscron 1:0 (kon.)
Lierse – Club Bruggy 0:6 (kon.) | Anderlecht – Westerlo 4:0 (kon.)
Lierse SK
0:6 (0:5)
Club Bruggy KV
Pátek 26.12.2014, 18:00 • Herman Vanderpoortenstadion (Kapacita : 14 538) • Belgická Jupiler Pro League

Ode mne je to pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:01:34)

Máme tu konec dnešního utkání. Utkání skončilo podle očekávání a hosté vítězí rozdílem třídy 0:6. Hosté měli vyhraný zápas už po prvním poločase kdy vedli 0:5 a domácí hráli od 31. minuty o desíti. Jako první se trefil do vlastní branky Matoukou už v 10. minutě. Dále se prosadil ve 27. minutě De Fauw a už to bylo 0:2. Ve 31. dostal za tvrdý faul ve vápně červenou kartu Bensebaini a domácí musel zápas dohrávat v deseti lidech a navíc Refaelov proměnil pokutový kop a tak stav byl už 0:3. Dále se ve 38. minutě prosadil Izquierdo a ve 42. minutě De Sutter. První poločas tak skončil za stavu 0:5. Druhý poločas byl o ničem jiném, domácí skvěle bránili a hosté dokázali vstřelit už jen jednu branku a to v 73. minutě Refaelov z hranice vápna.

Držení míče : 41% – 59%
    Střely celkem : 8 – 18
    Střely na branku : 3 – 12

90+1

90+1
    A další žlutá karta, nyní pro Silvu za nevybíravý faul na jednoho z obránců.

90
    Ryan nyní vyjel až na polovinu hřiště a míč zasáhl rukou a rozhodčí ihned vytahuje žlutý kartónek.

89
    Gedoz byl faulován zhruba na polovině hřiště a hosté nebudou pospíchat s rozehráním tohoto přímého kopu.

88
    Oulare znovu v akci, nyní ale tvrdě zajel do jednoho z domácích hráčů a může být rád že nevidí žlutou kartu.

87
    Oulare se dostal k míči na hranici vápna, ale vypálil příliš slabou střelu se kterou Bajkovič neměl větší problémy.

86
    Oulare vypálil z velké dálky, ale míč končí vysoko nad brankou.

85
    Domácí už brání se všemi hráči a snaží se už nedostat žádnou branku.

84
    Refaelov se nyní až příliš tvrdě probíjel k míči a rozhodčí mu píská faul.

83
    Curto vyfasoval žlutou za předchozí tvrdý faul.

82
    Hosté už nikam nespěchají a s míčem kombinují na své polovině hřiště a domácí fanoušci na ně pískají.

81
    Právě nám běží poslední desetiminutovka zápasu.

80
    Hosté střídají potřetí. Hřiště opouští Mechele a místo přenechává Bolingolovi-Mbombovi.

80
    Refaelov se dostal s míčem až do zámezí a odkopávat od branky bude Bajkovič.

78
    Keita se dostal do obrovské šance a mohl alespoň snížit na 1:6. Na pravé straně dostal míč do úniku a zcela sám se řítil proti Ryanovi, ten však předvedl fantastický zákrok a míč chytá.

77
    Bourabia vypálil jedovatou střelu z velké dálky a ten jen těsně míjí pravou tyč Ryanovi branky!

76
    Bajkovič si dává načas s rozehráním míče do hry a hostující fanoušci na něj pískají.

75
    Oulare se nyní ocitl v ofsajdu a rozehrávat bude Bajkovič.

74
    Hosté nyní sevřeli domácí na vlastní polovině a téměř jim nepůjčují míč.
    Lior REFALEOV - 0:6

73
    Bruggy právě vstřelily branku!
    LIOR REFAELOV napálil míč z hranice vápna přímo k levé tyči Bajkovičovi branky a ten tak neměl šanci tuto střelu chytit.

72
    Hosté střídají podruhé. Hřiště opouští De Sutter a místo přenechává Oularemu.

71
    Fanoušci domácího celku nyní na stadionu pozpěvují známou koledu Jingle Bells.

70
    De Fauw centroval z pravé strany, ale tento centr nenašel nikoho v oranžovém a tak míč končí v zámezí.

69
    Domácí budou potřetí střídat. Hřiště opouští Kouemaha a místo něj nastupuje Keita. A zároveň střídají také hosté. Hřiště opouští Meunier a místo přenechává Silvovi.

68
    První žlutou kartu v utkání vyfasoval za tvrdý skluz zezadu domácí hráč Wils.

67
    Zizo se snažil míč nacentrovat z pravé strany, ale jeho byl zblokovaný a následně je míč v držení hostujících hráčů.

66
    Izquierdo se dokázal zbavit elegantně jednoho z obránců, ale míč si moc předkopl a další z obránců už míč odkopává z vlastního vápna.

65
    Simons dostal na pravé straně pas do úniku, míč mu však odskočil od nohy do zámezí.

64
    Po následném rohu nevzniklo ve vápně žádné nebezpečí a míč končí až na půlící čáře.

63
    Refaelov v další velké šanci, tentokrát ale dokázal Bajkovič včas vyběhnout a míč vyráží na roh.

63
    Refaelov vypálil blízko hranice vápna na vzdálenější tyč a tu míč míjí jen o kousíček.

62
    Izquierdo si dokázal obhodit jednoho obránce, ale dalšího už překonat nedokázal a ten míč odkopává daleko od svého vápna.

61
    Hosté nyní v pohodě kombinují na své polovině hřiště a pomalu postupují směrem dopředu.

60
    Curto se provinil útočným faulem a hrát budou opět hosté.

59
    Gedoz nacentroval míč z pravé strany do vápna a nejvýše vyskočil De Sutter, Bajkovič však ještě dokázal míč zastavit na brankové čáře.

58
    Domácí se stále snaží, ale nedaří se jim dostat přes obranu hostujících.

57
    Curto dostal skvělý pas za obranu, ale byl v ofsajdu a tak nemůže pokračovat ve hře.

56
    Hosté se příliš nikam neženou a hrají klidný fotbal.

55
    Kouemaha si stežuje že byl na hranici vápna faulován, ale rozhodčí tento zákrok jako nedovolený neviděl a hra pokračuje dále.

54
    Nepřesná přihrávka jednoho z domácích hráčů a míč končí v zámezí.

53
    Bourabia napřáhl z velké dálky a Ryan musel předvést důležitý zákrok proti této střele!

52
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

51
    De Sutter dostal dobrou přihrávku za obranu, ale byl mu odmáván a odpískán ofsajd.

50
    Meunier nyní dostal příliš dlouhou přihrávku za obranu a míč už nestihl na hrací ploše.

49
    Izquierdo napřáhl z velké dálky a míč jen těsně míjí pravou tyč Bajkovičovi branky!

48
    Gedoz se nyní provinil útočným faulem.

48
    Refaelov hledal přízemním centrem ve vápně De Suttera, ten byl však dobře ubráněn jedním z domácích obránců.

47
    Ti ale míč ihned ztrácí a hosté ihned spěchají s míčem dopředu.

47
    Simons fauloval na polovině hřiště a míče se tak chopí domácí.

46
    Hosté rozehráli druhý poločas a ihned se tlačí do útoku.

46

První poločas byl velmi zajímavý. Padlo v něm pět gólů, ale jen do sítě domácích. Jako první se trefil už v 10. minutě do vlastní branky Matoukou a hosté vedli 0:1. Dále se trefil ve 27. minutě De Fauw a už to bylo 0:2 a to nebylo ještě zdaleka všechno. Dále se trefil ve 33. minutě z penalty Refaelov a poté ve 38. minutě Izquierdo a poté ve 43. minutě De Sutter. Stav je tedy po poločase 0:5 a domácí se budou nyní hodně bránit aby nedostali další branky.

Držení míče : 31% – 69%
    Střely celkem : 5 – 9
    Střely na branku : 1 – 8

Druhý poločas začne zhruba v 19:05.

45

44
    Domácí nyní měli slibnou šanci z přímého kopu, Zizo však trefil pouze zeď.

43
    Domácí poprvé střídají. Hřiště opouští Matoukou a místo přenechává Swinkelsovi a zároveň také střídá Nwofor a místo přenechává Curtovi.
    De SUTTER - 0:5

42
    Gedoz napálil míč z hranice vápna do obránce před sebou, což nečekal brankář Bajkovič a míč se od obránce odráží k úplně volnému TOMU DE SUTTEROVI a ten už neměl problém zakončit do odkryté branky.

41
    Gedoz nyní vypálil z hranice vápna obrovskou ránu a Bajkovič musel předvést nádherný zákrok.

40
    Refaelov se dostal nyní ve vápně ke střele, trefil však před sebou stojícího Hanina a hosté tak budou mít šanci z rohového kopu.

39
    Domácí jsou na tom nyní dost špatně a budou to mít ještě hodně těžké aby nedostali další branky.
    IZQUIERDO - 0:4

38
    Obrovská chyba v domácí obraně a JOSÉ IZQUIERDO využil této chyby, míč si ještě navedl na střed hranice vápna a poté vypálil na bližší tyč, Bajkovič si na míč dokázal sáhnout, ale v cestě do sítě mu už nezabránil.

37
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco dopředu.

36
    Domácí se přeci jenom velmi snaží a Losada nyní pálil z velké dálky, bohužel pro něj vysoko nad branku.

35
    Meunier centroval míč do vápna a De Sutter jen těsně míjí hlavou míč.

34
    De Fauw se nyní provinil útočným faulem a míče se tak po dlouhé době chopí také domácí.
    REFAELOV - 0:3

33
    LIOR REFAELOV se postavil sám k pokutovému kopu a míč posílá do protipohybu brankáře a zvyšuje tak svému týmu vedení na 0:3.
    Bensebaini vyfasoval červenou kartu.

31
    Tak a další velký problém pro domácí! Refaelov dostal skvělý pas za obranu a už se řítil sám proti brankáři, tak ho zezadu tvrdě sestřelil Bensebaini a utkání pro něj skončilo, rozhodčí totiž vytahuje rovnou červenou kartu. Hosté budou mít tak šanci vstřelit branku z pokutového kopu.

30
    Hosté tlačí svého soupeře a domácí se prakticky vůbec nemohou dostat k míči.

29
    Po rohovém kopu se nikým nehlídán dostal na malém vápně k hlavičce Simons a míč poslal na zadní tyč kde ještě číhal Refaelov, ten však míč netrefil a ten tak končí v zámezí.

28
    Skvělou přihrávku do vápna dostal De Sutter a jeho střela jen těsně míjí pravou tyč brankářovi branky. Nicméně střela byla ještě tečována brankářem a hosté tak budou zahrávat rohový kop.
    De FAUW - 0:2

27
    Domácí už prohrávají o dvě branky! De Bock našel skvělým přízemním centrem ve vápně DAVYHO DE FAUWA a ten zakončuje k bližší tyči.

26
    Matoukou nyní příliš tvrdě fauloval jednoho z hostujících hráčů a rozhodčí mu musí domluvit.

25
    Nepřesná přihrávka jednoho z domácích hráčů končí v zámezí. Vhazovat zhruba z poloviny hřiště budou hosté.

24
    Bourabia fauloval na polovině hřiště jednoho ze svých protihráčů a u míče jsou tak znova hosté.

23
    Nepovedený centr Wilse končí v rukavicích Ryana.

23
    Hosté mají nyní míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

22
    Následný roh míří přímo do rukavic Ryana.

22
    Kouemaha se s míčem dostal na levé straně až do vápna, poté se snažil přihrát na druhou stranu na volného spoluhráče, to však nedovolil Ryan, který proti němu vyběhl a míč vyráží na roh.

21
    Kouemaha opět pálil z hranice vápna a jeho střela míří daleko vedle levé tyče branky.

20
    De Sutter dostal skvělý pas za obranu, poté ještě sklepával na Gedoze, ten však byl dobře ozbrojen a domácí obránci ho k míči nepustili.

19
    Gedoz se dostal ke střele z pravého úhlu a Bajkovič předvedl skvělý zákrok proti jeho střele!

18
    Nwofor nyní předvedl ukázkový šlapák zhruba na polovině hřiště a hrát budou hosté.

17
    Kouemaha nyní vyslal jedovatou střelu z hranice vápna a ta jen těsně míjí pravou tyč Ryanovi branky.

16
    Domácí nyní kombinují s míčem na své polovině.

15
    Losada však napálil míč pouze do rukavic Ryana.

14
    Bourabia nyní předvedl skvělou zidanovku, poté byl ale faulován a domácí budou mít slibnou šanci z přímého kopu.

13
    Ve vápně se z ničeho nic ocitl s míčem na noze Nwofor, ale jeho slabá střela nenadělala Ryanovi mnoho práce a střelu v pohodě chytá.

12
    Hosté se ihned po vstřelené brance dostali k další nebezpečné střele z hranice vápna, Bajkovič byl ale připravený a míč chytá.
    MATOUKOU - 0:1

10
    Tak to je smůla pro domácí! Refaelov z pravé strany centroval míč do vápna, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a Matoukou mohl v pohodě míč odehrát svým spoluhráčům, to se však nestalo a ERIC MATOUKOU si střílí vlastní branku.

9
    Zizo centroval z pravé strany míč do vápna, ale našel pouze hlavu Mecheleho který míč hlavičkuje do bezpečí.

8
    Meunier už už směřoval svou přihrávku na rozeběhnutého Rafaelova, ale tuto přihrávku vystihl jeden z domácích obránců a míč odkopává.

7
    Hosté nyní hráli až ke svému brankářovi, kterého ještě napadal Nwofor, Ryan však dokázal v pohodě míč odkopnout.

7
    Izquierdo dostal dobrý pas za obranu, ale míč nedokázal dobře zpracovat a ten mu tak utíká do zámezí.

6
    Rafaelov se snažil projít na pravé straně mezi dvěma obránci, to se mu však nepovedlo a u míče jsou domácí.

6
    Hosté nyní kombinují s míčem na své polovině hřiště.

5
    Meunier nyní fauloval na polovině hřiště a míče se tak chopí domácí.

4
    První střela domácích. Kouemaha zkusil překonat Ryana z hranice vápna, ale jeho střela těsně míjí levou tyč branky.

3
    Izquierdo však napálil míč do zdi.

2
    Gedoz zkusil své štěstí z hranice vápna, ale trefil jen před sebou stojícího obránce od kterého se míč odrazil k jednomu z domácích, který blízko vápna zahrál rukou a domácí budou mít slibnou šanci z přímého kopu.

1
    Zizo se snažil projít na pravé straně přes De Bocka, ten však Ziza dále nepustil a u míče jsou nyní hosté.

1
    Domácí rozehráli první poločas a ihned se tlačí do útoku.

1

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v černo-žlutých pruhovaných dresech, hosté dnes oblékli oranžové dresy.

Lierse SK: Bajkovič – Hanin, Matoukou, Bensebaini, Traoré – Zizo, Wils – Losada, Bourabia – Nwofor, Kouemaha
    Náhradníci: Goris – Swinkels, Benson, Kasmi, Keita, Tahiri, Manuel Curto

Club Brugge KV: Ryan – De Bock, Mechele, Duarte, De fauw – Simons, Meunier – Gedoz – Izquierdo, Rafaelov – De Sutter

Nejlepší střelci obou mužstev

Lierse SK – Na domácí straně to je Guinejský útočník Alhassane Keita, který má na svém kontě 5 branek.

Club Brugge KV – Na druhé straně to je Chilský útočník Nicolás Castillo, který má na svém kontě 8 branek.

Club Brugge KV

Club Brugge je pravým opakem jejich dnešního soupeře. V tabulce se nacházejí na prvním místě s jednačtyřiceti body na kontě. Z dvaceti odehraných zápasů mají na svém kontě 11 výher, 8 remíz a 1 porážku. Na venkovním hřišti zatím odehráli deset zápasů ze kterých 4 vyhráli, 5 remizovali a 1 prohráli. Potvrdí v dnešním zápase roli favorita a dokáže porazit nejhorší tým Belgické ligy?

Lierse SK

Lierse se nachází v tabulce na posledním místě a zatím to vůbec nevypadá že by se nějak vzchopili. Z dvaceti odehraných zápasů mají na svém kontě jen 14 bodů za 3 výhry, 5 remíz a 12 porážek. Na domácí půdě zatím odehráli 9 zápasů ze kterých 2x vyhráli, 4x remizovali a 3x prohráli. Dokáží dnes překvapit vedoucí tým tabulky Club Brugge?

Charleroi – Lierse 6:0
    Lierse – Westerlo 3:3
    Oostende – Lierse 2:1
    Waregem – Lierse 2:1 pp (POHÁR)
    Lierse – Lokeren 1:1

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky. Dnes nás čeká zápas jednadvacátého kola Belgické Jupiler League mezi Lierse SK a Club Brugge KV.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Penker

Branky: 10. Matoukou (vla.), 27. Fauw, 33. Refaelov (pen.), 38. Izquierdo, 42. Sutter, 73. Refaleov

Karty:   68. Wils (LRS), 83. Curto (LRS) – 90. Ryan (BGY), 90+1. Silva (BGY)   31. Bensebaini (LRS)

Lierse SK: Bajkovič – Hanin, Matoukou (43' Swinkels), Bensebaini, Traoré – Zizo, Wils – Losada, Bourabia – Nwofor (43' Curto), Kouemaha (69' Keita)

Club Bruggy KV: Ryan – De Bock, Mechele (80' Bolingoli Mbombo), Duarte, De Fauw – Simons, Meunier (69' Silva) – Gedoz – Izquierdo, Refaelov – De Sutter (72' Oulare)
    Náhradníci: Dioudis – Silva, Castillo, Storm, Coopman, Oularé, Bolingoli-Mbombo

Rozhodčí: Geldhof – Hermans, Baillieul