Edmonton – Florida 2:4 (kon.) | Chicago – Minnesota 4:1 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 5:4 (3:2 po s.n.)
Chicago Blackhawks
4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Minnesota Wild
Pondělí 12.01.2015, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

Ode mě to bude všechno. Děkuji vám za pozornost a někdy příště u onlajnu na počtenou! (04:39:49)

Střely: 35:37 (13:14, 14:12, 8:11)

Je dobojováno, Chicago se raduje z vítězství 4:1 nad trápící se Minnesotou!

Do vedení se dostalo už v páté minutě, kdy se prosadil slovenský útočník Marián Hossa. Na 2:0 při výborném začátku domácích zvyšoval v osmé minutě Bryan Bickell. Třetí branku přidal ve 32. minutě Brad Richards. Zajímavostí je, že tito tři hráči dali všichni svou devátou branku v sezoně. Hosté poté mohli snížit, když se jim nabídla možnost trestného střílení. To ale Zucker neproměnil, což si dlouho a mocně vyčítal. Hůř mu bylo ve 39. minutě, kdy přečíslení 3 na 1 proměnil obránce Johnny Oduya. Další branka padla až v 56. minutě a postaral se o ní Matt Cooke. Jednalo se ovšem pouze o kosmetickou úpravu skóre.

Blackhawks tak získali dva body za vítězství 4:1.

60:00

59:41
    Zápas už se pochopitelně pouze dohrává.

59:04

58:59
    Pět sekund před koncem přesilovky se dostala Minnesota do ofsajdu.

58:45
    Tu zakončil Jared Spurgeon ranou mimo.

58:20
    Saad spolu s Hossou dostali puk do útočného pásma a následně i do lapačky Bäckströma, ten ale rozehrál a založil další akci Wild.

57:50
    A nyní Seabrook, Blackhawks nyní velmi dobře brání.

57:35
    O další výhoz se postaral Krüger.

57:20
    Po vhazování vyhodil Hjalmarsson přes všechny čáry.

57:17
    Nabito dostal Jason Pominville, jeho svižnou střelu z první ale lapil Corey Crawford!

57:04
    David Rundblad (CHI) vyhodil kotouč přes mantinel a je tak vyloučen za zdržování hry. Minnesotě tak svitla ještě malá naděje na zvrat.

56:41
    Sharp obral o puk Cookea a vyrazil do protiútoku, následně ale neměl dobře seřízená mířidla a kotouč tak skončil mimo.

56:07
    Střely: 33:36

56:07
    Nyní jim byl ovšem odpískán ofsajd, po němž následuje reklamní blok.

55:40
    I Minnesotští pochopitelně naději vycítili a hrají s mnohem větším elánem, než v předchozích minutách.
    Matt COOKE - 4:1

55:08
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Tak přecijen se hosté dočkali! Střelu Kylea Brodziaka svým betonem dobře vyrazil Crawford, k dorážce se ovšem dostal MATT COOKE, který snížil na 1:4! Že by ještě naděje? Asistence: Kyle Brodziak a Jonas Brodin.

54:45
    Jason Zucker v útočném pásmu přišel o kotouč. Konkrétně to bylo za brankou.

54:02
    Patrick Kane vystřelil a pozorný musel být i Niklas Bäckström. A byl.

53:13
    Parise po pokusu Sutera dorážel před brankou, Corey Crawford ale i nadále drží čisté konto.

52:32
    Zakázané uvolnění Blackhawks.

52:10
    A nyní uspěl i proti pokusu Brodina od modré čáry. Včas totiž vymrštil svůj levý beton.

52:07
    Ryan Carter vyzkoušel pozornost brankáře domácích. Crawford uspěl.

51:41
    Bickell se snažil zorientovat ve skrumáži před brankou, rozhodčí ale veškeré vzrušení ukončil odpískáním přihrávky rukou od Keitha.

51:20
    Brad Richards z pozice falešného obránce mířil mimo.

51:09
    Což dává prostor ke komerční pauze.

51:09
    A puk byl nyní s přispěním mantinelu odpálen do hlediště.

51:01
    Čtvrtá formace Blackhawks teď vytvořila dobrý útočný tlak, Krüger se ale neprosadil.

50:32
    A máme tu zakázané uvolnění Wild.

49:50
    Hossa se odhodlal k individuální akci, překonání čtyř protihráčů ale bylo příliš velké sousto.

49:12
    Střely: 31:29

49:12
    A opět jsem to zakřikl. Přihrávka rukou a následuje komerční přestávka.

48:49
    Pokus Spurgeona o založení protiútoku neslavil úspěch. Opět se hraje velmi dlouho bez přerušení!

48:25
    Teräväinen z otočky nahrál do mezikruží na Shawa, ten ihned napálil kotouč, jenže nezamířil dobře.

48:00
    Nyní se v útočném pásmu ale proti dobře organizované obraně neprosadili i domácí.

47:35
    Chicago velmi zodpovědně brání a hostům toho moc neumožňuje.

46:51
    Keith dostal nabito do dobré střelecké pozice, jeho ránu ale vyrazil Niklas Bäckström.

46:16
    Zach Parise se zmocnil volného puku v útočném pásmu, následně i vystřelil, ale nemířil přesně a puk tak skončil mimo.

45:46
    A nynější dělovou ránu Rundblada zblokoval Jonas Brodin.

45:24
    Rundblad střílel od modré a před brankou dorážel Teräväinen, tomu dnes ale první branka v NHL přána není.

45:10
    Nyní nesledujeme zrovna pohlednou část hry.

44:34
    Niederreiter se snažil něco vymyslet v útoku, přes bránící hráče se ovšem k ničemu nedostal.

43:47
    První přerušení až nyní, kotouč totiž skončil v hledišti.

43:16
    Pominville vyslal spíše propagační střelu od mantinelu, Crawford s ní neměl problémy. Hraje se od začátku třetiny bez přerušení.

42:03
    Silnou střelu zápěstím vyslal Nino Niederreiter, Crawford jí ale dokázal vyrazit pomocí své vyrážečky.

41:30
    Brodinův pokus od modré čáry vyrazil Crawford v pohodě do rohu kluziště.

40:50
    Coyle chtěl založit útok průnikem po levé straně. Nepodařilo se mu to.

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrálo Chicago.

40:01

Třetí třetina je před námi. Podaří se Minnesotě s tímto zápasem ještě něco udělat? Rovnalo by se to menšímu zázraku, ale nemožné není nic.
    Suter není zrovna ve formě
    Ryan Suter měl z posledních 18 utkání bilanci -15, dnes už byl na ledě při dalších třech inkasovaných brankách.

Střely: 27:26

Máme za sebou 40 minut dnešního utkání. Chicago se díky brance ve 32. minutě ujalo vedení 3:0, trefil se Brad Richards. Hosté měli možnost snížit v čase 36:17, ale Zucker trestné střílení neproměnil. Následně ještě jednu branku přidal domácí celek, ve 39. minutě skóroval Johnny Oduya.

Další třetina začne přibližně ve 3:58.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:53
    Ještě tu ale máme zakázané uvolnění Chicaga.

39:47
    Tato třetina už se zřejmě pouze dohraje v klidu.

39:00
    Poslední minuta ve druhé třetině.
    Johnny ODUYA - 4:0

38:25
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Blackhawks se z následného protiútoku ujímají vedení 4:0! Po chybě Sutera se do přečíslení 2 na 1 dostal Toews s Kanem, přihrávce mezi nimi ale zamezil Spurgeon. K odraženému puku si ovšem sjel JOHNNY ODUYA, který prostřelil Bäckströma! Asistence: Jonathan Toews a Marián Hossa.

38:15
    Spurgeon se dostal ke kotouči, mířil ale mimo.

38:00
    Po střele Prossera byl před brankou na dorážku připravený Matt Cooke! Ten se k zakončení také dostal, Corey Crawford ale udržel puk pod sebou a zabránil tak první brance hostů v dnešním utkání!

37:33
    A další zákrok finského brankáře přerušil hru. Na střídačce stále sledujeme zklamaného Zuckera, který dokonce rozlámal svou hokejku na několik kousků.

37:26
    Bäckström podržel puk a dal tak prostor oddychu.

36:17
    Jason Zucker své první tresné střílení v kariéře ale neproměnil! Svůj bekhendový blafák "poslal" mimo branku. Nejlepší střelec Minnesoty se na sebe hodně zlobí.

36:17
    Jason Zucker projel krásným způsobem přes Hjalmarssona a následně byl v úniku faulován, uvidíme tak trestné střílení! Stejně, jako tomu bylo v předchozím vzájemném utkání v United Center!

35:39
    Přihrávka Saada na Toewse byla moc prudká. Kapitán domácích jí nezachytil a je z toho icing.

35:31
    A přišla z toho dobrá střela Kanea, kterou ovšem Bäckström vyrazil betonem.

35:20
    Blackhawks další akci začínají zpoza své branky.

34:40
    Pokus Teräväinena z mezikruží byl zblokovaný jednou z hostujících hokejek.

34:20
    Střely: 23:23

34:20
    A máme tu přestávku, která slouží jako komerční.

34:20
    Chicagu se rodil zajímavý protiútok, jenže Toews se dostal do ofsajdu a tak z toho nic nebylo.

34:11
    Parise zajímavě poslal puk směrem na Crawforda, ten velmi nejistě, ale přecijen vyrazil puk!

33:53
    Při rozehrávce se nyní Černí jestřábi dopustili zakázaného uvolnění.

33:31
    Zucker nabral rychlost, ale když přejel přes modrou čáru, tak uklouzl a o kotouč tedy nejlepší střelec hostů přišel.

32:52
    Na druhé straně musel být pozorný Bäckström, k zakončení se dostal Ben Smith. Brankář Wild ale zasáhl a puk vyrazil před sebe.

32:42
    Nebezpečnou střelu Sutera od modré zblokoval Krüger.

32:11
    Nyní už je ale icing odpískán správně, dopustilo se ho ovšem Chicago.

32:00
    Rozhodčí se i za svou chybu omluvili a vhazuje se ve středním pásmu.

32:00
    Zakázané uvolnění Wild, hostům se ale toto odpískání moc nelíbí.
    Deváté góly v sezoně

31:31
    Střely: 22:22

31:31
    A následuje komerční přestávka.

31:31
    Wild se nepovedl přechod do útoku a je z toho ofsajd.
    Brad RICHARDS - 3:0

31:08
    Na tohle už ale hostující obrana nestačila! Po vystřídání všech hráčů na ledě získal kotouč Bickell, který jej předal na Kanea. Jeho pokus byl zblokován, puk se poté dostal na hůl BRADA RICHARDSE, jenž překonal Bäckströma a dal na 3:0! Asistence: Patrick Kane a Bryan Bickell.

31:00
    Minnesota se nyní urputně brání proti tlaku Blackhawks.

30:30
    Rozsívalova bomba od modré šla vedle.

30:05
    Coyle poslal kotouč před branku, kde se nejlépe zorientoval Fontaine. Puk ovšem za záda domácího brankáře nezasunul!

29:27
    A máme tu další zakázané uvolnění, tentokráte ze strany Chicaga.

29:21
    Pariseho zakončení bylo nepřesné, ačkoliv přišlo z poměrně zajímavé střelecké pozice.

28:50
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

28:38
    Pokus Mariána Hossy na druhé straně zlikvidoval Bäckström.

28:03
    Minnesota si nyní vytvořila zajímavé šance, nejprve se nikdo neprosadil z množství dorážek, následně se ale k puku dostal Nate Prosser, jenž trefil tyčku!

27:32
    Akci 2 na 2 zakončil Marián Hossa, jeho pokus ale vyrazil Niklas Bäckström.

26:52
    Richards napálil kotouč od mantinelu, mezi tři tyče ovšem nezamířil.

26:38
    Střely: 16:18

26:38
    Komerční přestávka.

26:38
    Niederreiter se zmocnil v útočném pásmu kotouče a snažil se vytvořit útočnou akci, ale nepodařilo se mu to, neboť jeho přihrávka byla ztečována do hlediště.

25:46
    Shaw se obtočil okolo branky a hledal Sharpa, skvěle bránící Suter ovšem tomuto pasu zamezil.

25:27
    Střela Duncana Keitha byla zblokována Parisem.

24:46
    Puk se následně dostal na druhou stranu, kde ho přikryl Corey Crawford. Ten dnes zatím podává spolehlivý výkon.

24:34
    Teräväinen se v útočném pásmu dostal ke kotouči a napálil ho na branku, Bäckström byl ale pozorný.

23:50
    Po vhazování se ke střele dostal Blum, kotouč ale poslal mimo bránu.

23:46
    Střelu Ryana Sutera od modré čáry zblokoval Richards do ochranné sítě nad ledem, hra je tak přerušena.

23:24
    Pokus obránce Spurgeona byl zblokován do rohu kluziště, Wild jsou nyní lepším týmem.

22:55
    Crawford na druhé straně po Pariseho akci podržel puk a uklidnil hru.

22:43
    A nyní si Niklas Hjalmarsson sjel do zajímavé příležitosti, kotouč ale poslal mimo!

22:21
    Na druhé straně zakončoval od modré Hjalmarsson zápěstím, Suter ale tento pokus zblokoval.

21:57
    Pokus Pominvillea od mantinelu Crawford nejistě vyrazil, o dorážku se ovšem nikdo nepostaral.

21:37
    Carcillo chtěl posunotu kotouč na Krügera, jenže tato přihrávka neprošla.

21:02

20:55
    Přihrávku Kanea na Sharpa velmi dobře zablokoval Ryan Suter, který posléze vyhodil.

20:27
    Po střele Toewse před brankou dorážel Sharp, Bäckström byl ale pevný jako skála a puk za svá záda nepustil.

20:15
    Spurgeon odpaloval kotouč z pásma, a ten trefil hokejku Teuva Teräväinena na střídačce. Hra je tak přerušena.

20:09
    Chicago se hned v úvodu třetiny chtělo pustit do útoku, dopustilo se ovšem ofsajdu.

20:01

Oba celky jsou připraveny na druhou třetinu a tak již jejich zástupci krouží po ledové ploše United Center.

Střely: 13:14

Druhou třetinu začnou Blackhawks přesilovkou, 58 sekund před koncem té první byl totiž vyloučen hostující útočník Ryan Carter.

Máme za sebou úvodní dějství hry, které můžeme rozdělit do dvou polovin – na tu úvodní, kterou zcela jasně ovládlo Chicago, a na tu druhou, kterou zase ovládla Minnesota.

Blackhawks ale vedou díky brankám v páté a osmé minutě 2:0, na listinu střelců se svými devátými zásahy v sezoně zapsali Marián Hossa a Bryan Bickell.

Další třetina začne přibližně ve 3:03.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55
    Nepřesně mířil nyní od mantinelu i Seabrook.

19:35
    Střelu Keitha od modré hostující brankář jistě neviděl, nakonec to ale nevadilo – puk šel totiž mimo.

19:07
    Wild ovšem ihned po buly vyhazují.

19:02
    Po dobrém zákroku Crawforda betonem zcela zbytečně fauloval Ryan Carter (MIN), který tak dává možnost domácím vrátit se zpět do hry. Dvě minuty za podražení.

18:19
    Do velmi dobré příležitosti dostal nahrávku Prosser. Obránce Wild okamžitě vystřelil, trefil ovšem pouze prostor, kde byl Corey Crawford připraven zasáhnout!

18:10
    Hosté se opět natlačili do útočného pásma.

17:38
    Na druhé straně musel být pozorný Bäckström proti střeleckému pokusu Brenta Seabrooka.

17:21
    Od modré střílel Jonas Brodina, střela byla ovšem zblokována mimo branku a tak si Crawford mohl oddechnout.

16:45
    Minnesotu přesilovka evidentně nabudila a pokračuje v tlaku.

16:17
    Parise to zkusil ze zajímavého úhlu, Crawford vyrazil puk před sebe, kam se ihned odstal Haula, jehož pokus ale lapil Crawford.

16:08
    Střely: 12:10

16:08
    Na druhé straně po vhazování podržel Crawford kotouč. To dává prostor ke komerční přestávce.

15:51
    Saad poslal z levé strany přihrávku na Hossu, jehož zakončení mezi betony ztlumil Bäckström tak šťastně, že se kotouč zastavil těsně před brankovou čárou, odkud ho poté vytáhl Kyle Brodziak!

15:33

15:15
    A další dobré zákroky Crawforda, nebezpečná byla například teč Niederreitera stojícího před brankou.

14:55
    Corey Crawford nyní vyrazil pokus Brodina betonem, zlikvidoval i další dorážky.

14:30
    Chicago vyhazuje přes všechny čáry.

13:58
    Parise nedokázal za Crawforda zasunout puk, k odraženému kotouči se ovšem propracoval Koivu, jehož ale domácí brankář parádně vychytal!

13:33
    A přesilovou hru si vyzkouší i hosté. Johnny Oduya (CHI) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

13:14

12:43
    Hossův pad na Brada Richardse neprošel a Spurgeon vyhodil kotouč do středního pásma.

11:56
    Obrovská šance Chicaga, na jejímž počátku byl opět Sharp! Tentokráte po jeho střele dorážel před brankou kapitán Jonathan Toews, a ačkoliv měl odkrytou klec, trefil břevno Bäckströmovy branky!

11:44
    Nynější pokus Patricka Sharpa zblokoval Brodin.

11:24
    Sharp nahrával pěkně na Toewse, ten se ale k zakončení nakonec dostat nedokázal.

11:14
    Střely: 10:3

11:14
    Máme tu první vyloučení. Za podražení usedne na trestnou lavici Erik Haula (MIN). Po komerční přestávce nás tak čeká přesilovka Chicaga.

10:45
    Folinův pokus sice zblokoval Johnny Oduya, poté ale nikdo nevěděl, kde je kotouč. Nakonec se ho zmocnili bránící hráči.

10:32
    A máme tu další icing, Hossa se za kotoučem prodrat nestihl.

10:08
    Wild se poprvé v zápase dostali do menšího tlaku, domácí tak raději vyhodili na zakázané uvolnění.

10:01
    Suter to zkusil z velkého úhlu, jenže trefil pouze mantinel.

09:35
    Bäckström nyní vychytal svého krajana Teräväinena, zákrok betonem ovšem nebyl zrovna jistý.

09:00
    Carter napadal domácí při rozehrávce a obral Rozsívala o puk, následně ale český bek svou chybu napravil a získal ho zpět.

08:45
    Střely: 9:3

08:45
    Ofsajd Blackhawks. Následuje první komerční přestávka.

08:35
    Hjalmarsson před brankou velmi dobře pohlídal pas na Pariseho, nebezpečí tak zažehnal.
    Bryan BICKELL - 2:0

07:53
    Ale vzápětí domácí přidávají svou druhou branku! BRYAN BICKELL zůstal po velmi zdařilé kličkované Kanea zcela nehlídaný před brankou a dopravil tak kotouč do branky! Chicago tak vede už 2:0. Asistence: Patrick Kane a Brad Richards.

07:48
    Keith si vyměnil kotouč s Kanem a vystřelil, bránu ovšem minul.

07:14
    Keith při nahození vyjel z pásma, a tak ho spolu se spoluhráči musel vyklidit.

06:40
    Chicago teď svému soupeři motá hlavy, vytváří si opravdu veliký tlak. Vypadá to, jakoby se hrála přesilová hra.

06:07
    Dobrou střelou Toewse od mantinelu vyrazil Bäckström betonem!

05:49
    Teď už jí ovšem měl, zasahovat musel proti střele Nina Niederreitera. Švýcarský útočník se teď natlačoval přes Oduyu před branku.

05:27
    Suterův pokus na druhé straně zblokoval Shaw do strany, Corey Crawford tak práci neměl.

05:02
    Po vhazování pálil od modré bleskurychle Rundblad, jenže branku minul a tak z toho nakonec nic nebylo.

04:59
    A opět hostující gólman pokryl kotouč a zajistil tak přerušení hry.

04:42
    Bäckström před atakujícími útočníky podržel raději puk.
    Marián HOSSA - 1:0

04:17
    A máme tu první branku! MARIÁN HOSSA nyní těžil z velmi dobré práce svých spoluhráčů! Saad z pravé strany nahrál na druhou na Toewse, který krásným způsobem předložil slovenskému forvardovi puk před branku a ten už se nemýlil! Asistence: Jonathan Toews a Brandon Saad.

04:03
    Zucker projel do útoku a následně chtěl nahrát na Koiva, jenže pas neprošel.

03:44
    Richards přešel přes modrou čáru a povedenou kličkou obehrál Spurgeona, následně chtěl poslat přihrávku před branku, ale obránce Minnesoty své zaváhání napravil jejím zblokováním.

03:00
    Chicago se dlouho drželo v útočném pásmu a vytvářelo si zajímavé šance, většina střel šla ovšem mimo.

02:30
    Michal Rozsíval svou nynější střelou zařídil tlak na branku Niklase Bäckströma, Shaw se obtočil okolo branky, ale svou příležitost nevyužil.

02:13
    Kotouč se bleskurychle dostal na druhou stranu, kde po nahrávce od Smithe střílel Daniel Carcillo. Finský brankář ale máchnul svou lapačkou a puk chytil.

01:56
    Pokus Brodina zblokoval před brankou Ben Smith.

01:26
    Nebezpečný střelecký pokus měl na svědomí Seabrook, brankář Bäckström ale puk dokázal lapačkou vytěsnit nad svou branku.

01:04
    Při nahrávce se Minnesota dopustila chyby, je z toho ofsajd.

00:43
    Dopředu se tak dostali i hosté. Z krátkého tlaku resultovala střela Ryana Sutera mimo branku.

00:25
    Do útočné snahy se hned pustili domácí, Kane se ale proti přesile neprosadil a o puk tak u mantinelu přišel.

00:01
    Vítězem úvodního buly dnešního utkání se stali Blackhawks.

00:01

Fanoušci v United Center už se radují a na tvářích každého z nich je vidět natěšenost – úvodní vhazování se totiž koná za pár sekund!

Americká hymna dozněla a hráči už usedají na střídačky. Tedy kromě členů zahajovacích formací a brankářů. Utkání za několik okamžiků začne!

V brance domácího celku nastoupí dle očekávání Corey Crawford. Na straně Divočáků bude chytat Niklas Bäckström, Kuemper je totiž zraněný.

V NHL již bývá zvykem, že utkání začíná o několik minut později. Dnešní utkání není výjimkou. Týmy jsou už ale na ledě United Center a nyní si vyslechnou americkou hymnu.
    Spřátelené soupeřky
    Fanynka Minnesoty se celý víkend nachází na "nepřátelském území". I proto doufá, že jí Wild nezklamou.

Ještě jednou zdravím všechny nespavce u sledování tohoto utkání! Chicago je dnes jasným favoritem, o tom nelze pochybovat. Minnesota ale nebude chtít dát svou kůži lacino.

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Seabrook, Oduya, Hjalmarsson, Rundblad, Rozsíval – Saad, Toews, Hossa – Bickell, Richards, Kane – Sharp, Shaw, Teräväinen – Carcillo, Krüger, Smith

Minnesota Wild: Bäckström (Curry) – Suter, Spurgeon, Brodin, Folin, Blum, Prosser – Zucker, Koivu, Pominville – Parise, Haula, Vanek – Niederreiter, Coyle, Fontaine – Carter, Brodziak, Cooke

Rozhodčí: Pollock, Martell – Lazarowich, Knorr.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemné zápasy
    Letos za sebou už tyto celky mají dva vzájemné zápasy. Z obou se z vítězství radovalo Chicago.

Chicago 5:3 Minnesota
    29. Seabrook, 33. Hossa, 37. Toews, 57. Kane, 60. Smith – 13. Vanek, 48. Niederreiter, 51. Scandella

Minnesota 2:4 Chicago
    22. Zucker, 55. Pominville – 6. Sharp, 17. Kane, 47. a 60. Bickell

Československá stopa v obou týmech
    Marián Hossa (CHI) – 42 zápasů, 8+21
    Michal Rozsíval (CHI) – 31 zápasů, 1+3

Divočáci zatím nezažívají moc dobrou sezónu a mají na svém kontě 41 bodů ze 40 odehraných zápasů. To je řadí na 12. pozici v Západní konferenci.

Z posledních šesti utkání prohrála Minnesota celkem pětkrát, z toho čtyřikrát v řadě, a to i přes to, že tři zápasy hrála za sebou doma.

Naposledy podlehla vedoucímu týmu z Nashvillu 1:3. V utkání dokázal v čase 14:14 vyrovnat Charlie Coyle, na více už se ovšem Wild nezmohli.

Minnesota 1:3 Nashville
    15. Coyle – 5. Fisher, 44. Järnkrok, 49. Wilson

V čele klubové produktivity se nachází Jason Pominville, který ve 40 odehraných zápasech zaznamenal 32 bodů (9+23). Nejlepším střelcem klubu je s 15 brankami Jason Zucker. Lídrem produktivity mezi obránci je Ryan Suter (1+21).

S brankáři má Minnesota poměrně problém. Nejvíce utkání odchytal Darcy Kuemper (celkem 28, s úspěšností zákroků 90,2%). Do 17 zápasů zasáhl Niklas Bäckström (89,3%), jednou dostal možnost si zachytat i brankář John Curry (čtyři inkasované góly z 23 střel).

Nejproduktivnější hráč: Jason Pominville – 40 zápasů, 9+23
    Nejlepší střelec: Jason Zucker – 36 zápasů, 15 branek
    Nejproduktivnější obránce: Ryan Suter – 38 zápasů, 1+21
    Nejtrestanější hráč: Stu Bickel – 9 zápasů, 46 TM a Ryan Carter – 36 zápasů, 46 TM
    Nejlepší +/-: Zach Parise – 33 zápasů, +6
    Nejhorší +/-: Nino Niederreiter – 40 zápasů, -14

Jestřábi jsou díky získaným 56 bodům ze 42 zápasů na třetím místě Západní konference. Se skóre 130:94 patří na páté místo co se počtu vstřelených branek týče a druhé co se inkasovaných branek týče (samozřejmě v počtu nejvíce vstřelených, resp. nejméně inkasovaných).

Od začátku ledna 2015 sehrálo Chicago celkem pět utkání, vyhrát ale dokázalo pouze dvakrát.

Naposledy velmi překvapivě prohrálo na ledě Edmontonu. V utkání sice nejprve po brance Saada vedlo, pak alee skóre domácí otočili. Na 2:2 vyrovnal opět Saad, poté už se ale prosadili pouze domácí a bylo rozhodnuto – 5:2.

Edmonton 5:2 Chicago
    9. Pouliot, 14. Roy, 27. Petry, 57. Jakupov, 58. Hall – 8. a 26. Saad

V čele klubové produktivity je útočník Patrick Kane, který dokázal ve 42 zápasech dát 20 gólů a přidat 25 asistencí. Nejproduktivnějším obráncem týmu je Duncan Keith – 26 bodů ve 41 zápasech.

Roli brankářské jedničky plní Corey Crawford, který odchytal 26 utkání s úspěšností zásahů 92,1%. 10 zápasů si zachytal finský gólman Antti Raanta (93,4%) a sedm utkání Scott Darling (93,7%).

Nejproduktivnější hráč: Patrick Kane – 42 zápasů, 20+25
    Nejlepší střelec: Patrick Kane – 42 zápasů, 20 gólů
    Nejproduktivnější obránce: Duncan Keith – 41 zápasů, 6+20
    Nejtrestanější hráč: Andrew Shaw – 39 zápasů, 30 TM a Daniel Carcillo – 29 zápasů, 30 TM
    Nejlepší +/-: Kris Versteeg – 34 zápasů, +14
    Nejhorší +/-: Patrick Sharp – 28 zápasů, -6

U přenosu hokejového utkání mezi Chicago Blackhawks a Minnesota Wild vás zdraví Michal Belšán. Doufejme, že tento šlágr naplní očekávání a dočkáme se pohledného hokeje.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 5. Hossa (Toews, Saad), 8. Bickell (Kane, Richards), 32. Richards (Kane, Bickell), 39. Oduya (Toews, Hossa) – 56. Cooke (Brodziak, Brodin)

Rozhodčí: Pollock, Martell – Lazarowich, Knorr

Diváci: 21809