NY Islanders – Pittsburgh 6:3 (kon.) | Columbus – NY Rangers 1:2 (kon.) | Carolina – Vancouver 0:3 (kon.)
Nashville – Washington 4:3 (kon.) | Chicago – Winnipeg 2:4 (kon.) | Anaheim – New Jersey 5:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Winnipeg Jets
Sobota 17.01.2015, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji ničím nerušený zbytek noci! (05:23:17)

3. Teuvo Teravainen (CHI) 1+0

Hokejisté Winnipegu Jets potvrzují výbornou formu z posledních zápasů a porážejí domácí Chicago 2:4. O všem rozhodovala až třetí třetina, do které se vstupovalo za stavu 1:1. Klíčové momenty zápasu přišly během 28 sekund v 50. minutě. Nejprve Boghosian v přesilovce připravil gól pro Bryana Littla a chvíli poté zvýšil přesnou tečí už na 1:3 Chris Thorburn. Černí jestřábi ještě stačili o necelé dvě minuty později zásahem Teuva Teravainena snížit na rozdíl jediné branky, ovšem poslední slovo si vzaly Tryskáči. V čase 59:31 poslal puk do prázdné klece Andrew Ladd.

Střely na branku ve 3. třetině – 11:11, celkem – 33:35

Dnešní utkání navštívilo 22051 diváků.

60:00
    Andrew LADD - 2:4

59:31
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Blake Wheeler posunul puk k ANDREWOVI LADDOVI, který z pravého kruhu pohodlně trefil prázdnou domácí svatyni. Asistence: Blake Wheeler a Dustin Byfuglien.

59:05
    Domácí hrají bez brankáře!

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí části.

58:30
    Blake Wheeler vybojoval kotouč a pustil se dopředu. Sice se až do šance nedostal, ale alespoň pro svůj tým ušetřil cenné sekundy.

58:01
    Dvě minuty do konce třetí třetiny, domácí se nadechují k závěrečnému náporu.

57:30
    Seabrookovo nahození vyrazil Hutchinson a o zbytek se postarala obrana Jets.

56:55
    Do Sharpa se poté pustil Stuart, ale nešlo o nic tak závažného, aby se za to vylučovalo.

56:55
    Oduya z rohu nahodil kotouč před branku, kde ho ještě tečoval Sharp. Hutchinson stačil zalehnout puk před brankovou čárou!

56:02
    Domácí mají ještě čtyři minuty na vyrovnání.

55:30
    Před brankou se dostal k puku Toews, Byfuglien ho vytlačil k zadnímu mantinelu.

55:00
    Další postavení mimo hru v podání Blackhawks.

54:20
    Ofsajd Chicaga, ještě jedna reklamní přestávka.

53:36
    Hutchinson nyní zabránil vyrovnání, když betonem zlikvidoval bekhendové zakončení Saada z bezprostřendí blízkosti! Hosty čekají ještě těžké chvilky.
    Teuvo TERAVAINEN - 2:3

52:43
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí si vynutili obrovský tlak, který nakonec vedl ke snížení! Puk se od brusle Patricka Kana odrazil k TEUVOVI TERAVAINENOVI, jenž z mezikruží rozvlnil síťku za Hutchinsonem a střílí svůj premiérový gól v NHL – 2:3. Asistence: Michal Rozsíval.

50:55
    Domácí mohli snížit, ale před výborným Hutchinsonem neuspěli Saad a po něm ani Hossa! Hosté poté raději vyhodili na icing.
    Chris THORBURN - 1:3

49:59
    Zaskočení domácí inkasují 28 sekund po druhém gólu i potřetí! Střelu Adama Lowryho před brankou pohotově tečoval CHRIS THORBURN a Crawford byl bez šance! Asistence: Adam Lowry a Dustin Byfuglien
    Bryan LITTLE - 1:2

49:31
    Hosté přesilovku využívají a jdou do vedení 1:2! Jets nejprve přestáli příležitost Toewse a poté rychle vyrazili do útoku. Na konci celé akce už mohl Zach Bogosian z pravého kruhu střílet, ale místo toho ještě nahrál na zadní tyč BRYANOVI LITTLOVI, který zakončoval do odkryté branky. Asistence: Zach Bogosian a Blake Wheeler.

49:08
    Od modré pálil Enström, prostor mezi tyčemi netrefil.

48:56
    Tryskáči si svou aktivitou vynutily přesilovku! Na trestnou lavici usedá Andrew Shaw – držení.

48:02
    Hosté teď k soupeři rychle přistupují, což dělá Blackhawks problémy.

46:51
    Střela Byfugliena zazvonila o brankovou konstrukci!

46:25
    Z levé strany střílel bekhendem Halischuk, Crawford má puk ve výstroji. Následuje reklamní přestávka.

45:56
    Pohotovou střelu Slatera z levého kruhu vyrazil Crawford.

45:39
    A další zákrok Michaela Hutchinsona, kterým hostující brankář přerušil hru.

45:24
    Po levé straně se dostal do zakončení Sharp, jeho bekhend vytěsnil za branku Hutchinson.

45:01
    Icing Tryskáčů.

44:49
    Bekhendový pokus Toewse byl sražen mimo hrací plochu.

44:30
    Hosté v postavení mimo hru.

43:41
    Na druhé straně měl velkou šanci Halischuk. Svůj průnik zakončil střelou golfákem z pravého kruhu, kterou Crawford dokázal zastavit vyrážečkou.
    Mathieu Perreault utrpěl v závěru druhé třetiny zranění v horní části těla a do zbytku dnešního zápasu již nezasáhne.

42:15
    Domácí vstoupili do třetí třetiny aktivně. Teravainenovu střelu z mezikruží stačil vyrazit Hutchinson a dorážka Shawa skončila mimo.

41:51
    Oba týmy jsou v plném počtu, hraje se 5 na 5.

41:36
    Patrick Sharp si sjel s pukem na střed hřiště, ale poté vypálil jen do zadního mantinelu.

40:49
    Byfuglien v útočném pásmu přenášel hru na Littla, tomu ale kotouč odskočil.

40:17
    Kane předal kotouč Seabrookovi a do akce musela Hutchinsonova lapačka.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 4:31.
    Evander Kane za Jets skóroval v předchozích třech utkáních. Prosadí se i dnes?

Ve druhé třetině žádný gól nepadl a Chicago tak stále hraje s Winnipegem nerozhodně 1:1. I nadále sledujeme vyrovnaný hokej plný osobních soubojů a zajímavé příležitosti se střídají na obou stranách.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:8, celkem – 22:24
    Faul Carcilla

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Daniel Carcillo je vyloučen na dvě minuty za krosček a na trestnou lavici usedl také hostující Mark Scheifele. Ten je potrestán za sekání. Bude se tedy hrát 4 na 4.

39:50
    Vše odstartoval krosček Carcilla na Perreaulta. Domácí útočník by měl být vyloučen. Ale uvidíme, rozhodčí se zatím radí.

39:50
    Hromadná šarvátka, do které se zapojilo po třech hráčích na obou stranách. Uvidíme, co na to rozhodčí.

39:33
    Byfuglien svou střelu schovával za stínícího Perreaulta, puk ale jen prolétl kolem domácí klece.

39:01
    Běží poslední minuta druhé části.

37:53
    Lowry a Halischuk rozpoutali před domácí klecí další závar, Crawford odolal.

37:43
    Evander Kane nametl kotouč před brankoviště a Crawford se musel pořádně ohánět, aby ho uklidil před Halischukem..

36:52
    Dopředu vyrazil Richards, který svou střelu cpal pod vyrážečku Hutchinsona. Ten stačil potřebný prostor ucpat a vyrazit puk.

36:14
    Od modré střílel Hjalmarsson, ale kotouč skončil na blokujícím Wheelerovi.

35:34
    Teravainenova střela skončila na dobře postaveném brankáři Hutchinsonovi.

34:47
    Duncan Keith vypálil od modré o centimetry vedle tyče Hutchinsonovy klece!

34:41

34:16
    Hosté ztratili kotouč ve svém obranném pásmu a Hutchinson musel likvidovat pohotový pokus jednoho z hráčů Chicaga.

33:14
    Rozsíval zahrál na icing.

32:17
    Hosté vyrazili do protiútoku, na jehož konci byl Byfuglien, jenž naskončil do hry z trestné lavice. Jeho střelu stačil zblokovat Bickell.

31:45
    Střelu Sharpa z pravé strany vyrazil Hutchinson.

31:05
    Obránce Bogosian se vydal na ofenzivní výlet, který skončil střelou, jež musel likvidovat Crawford.

30:08
    Máme tu oboustranné vyloučení. Dustin Byfuglien nejprve zahákoval Bryana Bickella, ale ten oplácel a na trestnou lavici tak odešli oba hokejisté.

30:01
    Máme za sebou první polovinu utkání, stav je stále nerozhodný 1:1.

29:21
    Bickell před Hutchinsonem pohotově tečoval letící kotouč a brankář Winnipegu měl co cělat, aby puk vyrazil svou holí.

29:14
    Sharp našel výbornou přihrávkou Teravainena, který nebezpečně střílel z levého kruhu. Hutchinson byl však na místě a puk drží ve výstroji.

28:50
    Icing Jets.

28:33
    Saad posílal bekhendem kotouč před branku, tam na něj nedosáhl Toews.

27:26
    Pokračuje velmi vyrovnané utkání.

26:50
    Patrick Kane hledal, kudy by se dostal až před Hutchinsona. Hostující obrana ho k brankovišti nepustila.

26:25
    Puk se ocitl mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.

26:02
    A následuje reklamní přestávka.

26:02

25:47
    Pozornost Crawforda vyzkoušel Harrison, domácí gólman přerušil hru.

25:33
    Ožilo domácí publikum, které si žádá gól v síti soupeře.

24:35
    V závěru oslabení mohli domácí dokonce strhnout vedení na svou stranu. V přečíslení 2 na 1 Saad posunul kotouč na Mariána Hossu, po jehož střele měl Hutchinson štěstí, že puk proskákal vedle tyčky.

24:10
    Winnipegu se tato přesilovka nedaří, zase se bude vhazovat před brankou Tryskáčů.

23:51
    Po vyhraném buly pohotově pálil Smith, skóre se nemění.

23:47
    Hosté při své přesilovce zahráli na icing, hra se stěhuje před Hutchinsona.

23:35
    Kruger odpálil touš až za branku soupeře.

23:13
    Domácí nyní vyhodili.

23:04
    Od modré vystřelil Byfuglien, Crawford má puk ve výstroji.

22:36
    Brad Richards podrazil Littla a domácí se budou muset dvě minuty bránit v oslabení.

21:49
    Evander Kane se pokusil zatáhnout kotouč do útočného pásma, ale domácí obránci ho o hrací předmět obrali.

20:59
    Toews se krásně prokličkoval až mezi kruhy, ale netrefil branku.

20:38
    Zakázané uvolnění Jets.

20:19
    Aktivní Michael Frolík vypálil po vyhraném buly, Crawford má puk pod sebou.

20:16
    Střelu Ladda z levé strany srazil Crawford do ochranné sítě za brankou.

20:01
    Zach Bogosian zaznamenal svůj třetí gól v sezóně a po první třetině zajímavého hokeje tak platí stav 1:1.

Další třetina začne přibližně ve 3:31.

Máme za sebou velmi zajímavou první třetinu. Skóre zápasu otevřel už po 53 sekundách přesnou bekhendovou střelou Brandon Saad, ovšem za Jets srovnal v 11. minutě Zach Bogosian. Hra se většinu třetiny přelévala ze strany na stranu a oba brankáři mají hodně práce.

Střely na branku v 1. třetině – 12:16

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

18:24
    Akci Blackhawks zakončoval z nebezpečné pozice Richards, Hutchinson byl na místě.

17:42
    Velmi aktivní pasáž ze strany Jets. Nyní to hned třikrát v krátkém sledu zkoušel Frolík, ale Crawford domácí podržel!

16:29
    Domácí se dopustili postavení mimo hru, které bylo posouzeno jako úmyslné.

15:48
    Hned po buly pálil Stuart, kotouč však skončil až v ochranné síti za brankou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:44
    Ještě jedna reklamní přestávka.

15:16
    Blackhawks v plném počtu.

14:51
    Blake Wheeler z dobré pozice minul domácí klec.

14:14
    Domácí vyhazují.

13:15
    Domácí bek je navíc vyloučen na dvě minuty za sekání, takže Jets budou hrát přesilovku.

13:15
    Pětiminutové tresty pro oba borce.

13:15
    Další bitka! Brent Seabrook vs Jim Slater.

12:21
    Hosté jsou povzbuzeni vyrovnávacím gólem. Z pravé strany střílel na Crawforda Frolík, domácí brankář si připsal úspěšný zákrok.
    Zach BOGOSIAN - 1:1

10:46
    A je srovnáno! Za brankou získal kotouč Andrew Ladd, který s ním vykroužil až ke kruhům a poté našel zpětnou přihrávkou ZACHA BOGOSIANA, jenž od modré z voleje prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Andrew Ladd a Bryan Little.

10:41
    Hosté zbytek oslabení zvládli dobře a jsou v plném počtu.

09:38
    Velkou šanci měl Patrick Kane, který z mezikruží těsně minul horní růžek hostující klece. Poté situaci pro Jets uklidnil Hutchinson, který přerušil hru po střele Seabrooka.

08:40
    Blake Wheeler to však přehnal a dopustil se faulu na domácího brankáře. Další přesilovka pro Chicago.

08:40
    Hned po buly vypálil Bogosian a Crawford předvedl důležitý zákrok, když kotouč zůstal v jeho výstroji, přestože před brankovištěm velmi nepříjemně pracoval Wheeler.

08:35
    Na střely vedou 6:8 hostující Tryskáči.

08:35
    Hra přerušena, máme tu první reklamní přestávku.

07:32
    Už momentě, kdy byli hosté v plném počtu, mohlo Chicago zvýšit svůj náskok! Po velkém závaru však puk nedokázal dopravit do odkryté klece opět Saad.

06:29
    Od modré vypálil Rundblad, Hutchinson vyráží.

05:29
    Peluso byl označen za iniciátora bitky a hostům je tedy navíc udělen dvouminutový trest. Bickell dostává tradičních pět minut za bitku. V součtu je z toho tedy dvouminutová přesilovka pro Černé jestřáby.

05:29
    Bitka! Domácí Bryan Bickell si to rozdal s Anthonym Pelusem!

03:23
    Také hosté se snaží hrát dopředu, Little ale pozorného Crawforda nepřekonal.

02:45
    Prudkou ránu Sharpa vyrazil Hutchinson.

01:58
    Hutchinson si nyní trochu spravil chuť, dobře pokryl pokus Bickella.
    Brandon SAAD - 1:0

00:53
    Hosté nebezpečně zaútočili jako první, když Crawford musel vytáhnout velmi dobrý zákrok proti Scheifelemu. Po buly však vyrazil dopředu BRANDON SAAD, který překvapil Hutchinsona bekhendovou střelou nad rameno. Brankář Jets zřejmě očekával přihrávku najíždějícímu Toewsovi. Asistence: Marián Hossa a Jonathan Toews.

00:01

Oficiality už máme za sebou, za chvilku bude vhozeno úvodní buly.

Zazněla národní hymna Kanady, nyní je na řadě hymna Spojených států amerických.
    Hvězdy Blackhawks, Jonathan Toews a Patrick Kane, si dnes vyzkoušeli své dresy pro All-star game.

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Rundblad – Hossa, Toews, Saad – P. Kane, Richards, Bickell – Teravainen, Shaw, Sharp – Smith, Kruger, Carcillo. Trenér: Joel Quenneville

Winnipeg Jets: Hutchinson (Pavelec) – Bogosian, Enström, Byfuglien, Chiarot, Harrison, Stuart – Wheeler, Little, Ladd – Frolík, Scheifele, Perreault – Halischuk, Lowry, E. Kane – Peluso, Slater, Thorburn. Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Hebert, Koval – Cherrey, Heyer.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Obránce Jets Zach Bogosian stihl před startem rozbruslení vyměnit tkaničky na svých bruslích.

Československá stopa:
    Michal Rozsíval (CHI) – 32 zápasů, 4 body (1+3)
    Marián Hossa (CHI) – 43 zápasů, 31 bodů (9+22)

Michael Frolík (WPG) – 45 zápasů, 25 bodů (9+16)
    Ondřej Pavelec (WPG) – 29 zápasů, průměr 2,46, úspěšnost 91,3%

Vzájemné zápasy:
    Winnipeg není pro Blackhawks oblíbený soupeř, vždyť Jets v United Center zvítězili už třikrát v řadě. V loňské sezóně tam vyhráli 3:1 a v probíhajícím ročníku přidali vítězství 1:0 a 5:1.

Chicago Blackhawks:
    Předloňští vítězové Stanley Cupu mají stále k dispozici velmi kvalitní mužstvo, které patří k největším favoritům na zisk hokejového grálu. Hráči Chicaga mají aktuálně na svém kontě 58 bodů, což v tabulce Západní konference stačí na třetí místo. Z posledních pěti zápasů Blackhawks třikrát zvítězili a dvakrát odešli poraženi. Naposledy na svém ledě přehráli Minnesotu 4:1. Černí jestřábi disponují druhým nejlepším útokem – 134 gólů, i obranou – 95 gólů, v rámci jejich konference. Mezi největší tahouny týmu patří hvězdná ofenzivní dvojice Jonathan Toews – Patrick Kane. Daří se také brankáři Coreyovi Crawfordovi.