NY Islanders – Pittsburgh 6:3 (kon.) | Columbus – NY Rangers 1:2 (kon.) | Carolina – Vancouver 0:3 (kon.)
Nashville – Washington 4:3 (kon.) | Chicago – Winnipeg 2:4 (kon.) | Anaheim – New Jersey 5:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Winnipeg Jets
Sobota 17.01.2015, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Srdečně zde vítám všechny fanoušky toho nejkvalitnějšího hokeje! Kolotoč jménem kanadskoamerická NHL pokračuje také v noci z pátku na sobotu a já Vám přiblížím souboj dvou týmů z Centrální divize – Chicago Blackhawks přivítá Winnipeg Jets. Domácí Černí jestřábi tradičně patří k tomu nejlepšímu, co soutěž nabízí a v tabulce Západní konference se momentálně usadili na třetí příčce. Také Jets si letos vedou velmi dobře a jejich výkony jsou příjemným překvapením sezóny. Výsledkem toho je průběžné páté místo v konferenční tabulce. Těšit se tak můžeme na velmi zajímavý zápas.

Winnipeg Jets:
    Po letech snažení se letos konečně zdá, že by se letos mohlo ve Winnipegu chodit na zápasy play-off. Tryskáči totiž uhrály už 54 bodů a v tabulce Západní konference vystoupaly již na páté místo. Na deváté Calgary navíc mají pětibodový náskok. V posledních čtyřech zápasech Jets pokaždé bodovali – připsali si tři výhry a jednu porážku po nájezdech. Naposledy přivezli vítězství 2:1 z Dallasu, předtím doma deklasovali Floridu 8:2. Oproti loňsku šly nahoru výkony brankáře Ondřeje Pavelce, kterého navíc výborně doplňuje druhý gólman Michael Hutchinson.

Chicago Blackhawks:
    Předloňští vítězové Stanley Cupu mají stále k dispozici velmi kvalitní mužstvo, které patří k největším favoritům na zisk hokejového grálu. Hráči Chicaga mají aktuálně na svém kontě 58 bodů, což v tabulce Západní konference stačí na třetí místo. Z posledních pěti zápasů Blackhawks třikrát zvítězili a dvakrát odešli poraženi. Naposledy na svém ledě přehráli Minnesotu 4:1. Černí jestřábi disponují druhým nejlepším útokem – 134 gólů, i obranou – 95 gólů, v rámci jejich konference. Mezi největší tahouny týmu patří hvězdná ofenzivní dvojice Jonathan Toews – Patrick Kane. Daří se také brankáři Coreyovi Crawfordovi.

Patrick Kane – 47b (20+27)
    Jonathan Toews – 38b (13+25)
    Marián Hossa – 31b (9+22)

Brankář:
    Corey Crawford – 27z, průměr 2,15, úspěšnost 92,4%

Vzájemné zápasy:
    Winnipeg není pro Blackhawks oblíbený soupeř, vždyť Jets v United Center zvítězili už třikrát v řadě. V loňské sezóně tam vyhráli 3:1 a v probíhajícím ročníku přidali vítězství 1:0 a 5:1.

Československá stopa:
    Michal Rozsíval (CHI) – 32 zápasů, 4 body (1+3)
    Marián Hossa (CHI) – 43 zápasů, 31 bodů (9+22)

Michael Frolík (WPG) – 45 zápasů, 25 bodů (9+16)
    Ondřej Pavelec (WPG) – 29 zápasů, průměr 2,46, úspěšnost 91,3%
    Obránce Jets Zach Bogosian stihl před startem rozbruslení vyměnit tkaničky na svých bruslích.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Rundblad – Hossa, Toews, Saad – P. Kane, Richards, Bickell – Teravainen, Shaw, Sharp – Smith, Kruger, Carcillo. Trenér: Joel Quenneville

Winnipeg Jets: Hutchinson (Pavelec) – Bogosian, Enström, Byfuglien, Chiarot, Harrison, Stuart – Wheeler, Little, Ladd – Frolík, Scheifele, Perreault – Halischuk, Lowry, E. Kane – Peluso, Slater, Thorburn. Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Hebert, Koval – Cherrey, Heyer.
    Hvězdy Blackhawks, Jonathan Toews a Patrick Kane, si dnes vyzkoušeli své dresy pro All-star game.

Zazněla národní hymna Kanady, nyní je na řadě hymna Spojených států amerických.

Oficiality už máme za sebou, za chvilku bude vhozeno úvodní buly.

00:01

00:53
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hosté nebezpečně zaútočili jako první, když Crawford musel vytáhnout velmi dobrý zákrok proti Scheifelemu. Po buly však vyrazil dopředu BRANDON SAAD, který překvapil Hutchinsona bekhendovou střelou nad rameno. Brankář Jets zřejmě očekával přihrávku najíždějícímu Toewsovi. Asistence: Marián Hossa a Jonathan Toews.
    Brandon SAAD - 1:0

01:58
    Hutchinson si nyní trochu spravil chuť, dobře pokryl pokus Bickella.

02:45
    Prudkou ránu Sharpa vyrazil Hutchinson.

03:23
    Také hosté se snaží hrát dopředu, Little ale pozorného Crawforda nepřekonal.

05:29
    Bitka! Domácí Bryan Bickell si to rozdal s Anthonym Pelusem!

05:29
    Peluso byl označen za iniciátora bitky a hostům je tedy navíc udělen dvouminutový trest. Bickell dostává tradičních pět minut za bitku. V součtu je z toho tedy dvouminutová přesilovka pro Černé jestřáby.

06:29
    Od modré vypálil Rundblad, Hutchinson vyráží.

07:32
    Už momentě, kdy byli hosté v plném počtu, mohlo Chicago zvýšit svůj náskok! Po velkém závaru však puk nedokázal dopravit do odkryté klece opět Saad.

08:35
    Hra přerušena, máme tu první reklamní přestávku.

08:35
    Na střely vedou 6:8 hostující Tryskáči.

08:40
    Hned po buly vypálil Bogosian a Crawford předvedl důležitý zákrok, když kotouč zůstal v jeho výstroji, přestože před brankovištěm velmi nepříjemně pracoval Wheeler.

08:40
    Blake Wheeler to však přehnal a dopustil se faulu na domácího brankáře. Další přesilovka pro Chicago.

09:38
    Velkou šanci měl Patrick Kane, který z mezikruží těsně minul horní růžek hostující klece. Poté situaci pro Jets uklidnil Hutchinson, který přerušil hru po střele Seabrooka.

10:41
    Hosté zbytek oslabení zvládli dobře a jsou v plném počtu.

10:46
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    A je srovnáno! Za brankou získal kotouč Andrew Ladd, který s ním vykroužil až ke kruhům a poté našel zpětnou přihrávkou ZACHA BOGOSIANA, jenž od modré z voleje prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Andrew Ladd a Bryan Little.
    Zach BOGOSIAN - 1:1

12:21
    Hosté jsou povzbuzeni vyrovnávacím gólem. Z pravé strany střílel na Crawforda Frolík, domácí brankář si připsal úspěšný zákrok.

13:15
    Další bitka! Brent Seabrook vs Jim Slater.

13:15
    Pětiminutové tresty pro oba borce.

13:15
    Domácí bek je navíc vyloučen na dvě minuty za sekání, takže Jets budou hrát přesilovku.

14:14
    Domácí vyhazují.

14:51
    Blake Wheeler z dobré pozice minul domácí klec.

15:16
    Blackhawks v plném počtu.

15:44
    Ještě jedna reklamní přestávka.

15:48
    Hned po buly pálil Stuart, kotouč však skončil až v ochranné síti za brankou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

16:29
    Domácí se dopustili postavení mimo hru, které bylo posouzeno jako úmyslné.

17:42
    Velmi aktivní pasáž ze strany Jets. Nyní to hned třikrát v krátkém sledu zkoušel Frolík, ale Crawford domácí podržel!

18:24
    Akci Blackhawks zakončoval z nebezpečné pozice Richards, Hutchinson byl na místě.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou velmi zajímavou první třetinu. Skóre zápasu otevřel už po 53 sekundách přesnou bekhendovou střelou Brandon Saad, ovšem za Jets srovnal v 11. minutě Zach Bogosian. Hra se většinu třetiny přelévala ze strany na stranu a oba brankáři mají hodně práce.

Střely na branku v 1. třetině – 12:16

Další třetina začne přibližně ve 3:31.
    Zach Bogosian zaznamenal svůj třetí gól v sezóně a po první třetině zajímavého hokeje tak platí stav 1:1.

20:01

20:16
    Střelu Ladda z levé strany srazil Crawford do ochranné sítě za brankou.

20:19
    Aktivní Michael Frolík vypálil po vyhraném buly, Crawford má puk pod sebou.

20:38
    Zakázané uvolnění Jets.

20:59
    Toews se krásně prokličkoval až mezi kruhy, ale netrefil branku.

21:49
    Evander Kane se pokusil zatáhnout kotouč do útočného pásma, ale domácí obránci ho o hrací předmět obrali.

22:36
    Brad Richards podrazil Littla a domácí se budou muset dvě minuty bránit v oslabení.

23:04
    Od modré vystřelil Byfuglien, Crawford má puk ve výstroji.

23:13
    Domácí nyní vyhodili.

23:35
    Kruger odpálil touš až za branku soupeře.

23:47
    Hosté při své přesilovce zahráli na icing, hra se stěhuje před Hutchinsona.

23:51
    Po vyhraném buly pohotově pálil Smith, skóre se nemění.

24:10
    Winnipegu se tato přesilovka nedaří, zase se bude vhazovat před brankou Tryskáčů.

24:35
    V závěru oslabení mohli domácí dokonce strhnout vedení na svou stranu. V přečíslení 2 na 1 Saad posunul kotouč na Mariána Hossu, po jehož střele měl Hutchinson štěstí, že puk proskákal vedle tyčky.

25:33
    Ožilo domácí publikum, které si žádá gól v síti soupeře.

25:47
    Pozornost Crawforda vyzkoušel Harrison, domácí gólman přerušil hru.

26:02
    Hosté v postavení mimo hru.

26:02
    A následuje reklamní přestávka.

26:25
    Puk se ocitl mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.

26:50
    Patrick Kane hledal, kudy by se dostal až před Hutchinsona. Hostující obrana ho k brankovišti nepustila.

27:26
    Pokračuje velmi vyrovnané utkání.

28:33
    Saad posílal bekhendem kotouč před branku, tam na něj nedosáhl Toews.

28:50
    Icing Jets.

29:14
    Sharp našel výbornou přihrávkou Teravainena, který nebezpečně střílel z levého kruhu. Hutchinson byl však na místě a puk drží ve výstroji.

29:21
    Bickell před Hutchinsonem pohotově tečoval letící kotouč a brankář Winnipegu měl co cělat, aby puk vyrazil svou holí.

30:01
    Máme za sebou první polovinu utkání, stav je stále nerozhodný 1:1.

30:08
    Máme tu oboustranné vyloučení. Dustin Byfuglien nejprve zahákoval Bryana Bickella, ale ten oplácel a na trestnou lavici tak odešli oba hokejisté.

31:05
    Obránce Bogosian se vydal na ofenzivní výlet, který skončil střelou, jež musel likvidovat Crawford.

31:45
    Střelu Sharpa z pravé strany vyrazil Hutchinson.

32:17
    Hosté vyrazili do protiútoku, na jehož konci byl Byfuglien, jenž naskončil do hry z trestné lavice. Jeho střelu stačil zblokovat Bickell.

33:14
    Rozsíval zahrál na icing.

34:16
    Hosté ztratili kotouč ve svém obranném pásmu a Hutchinson musel likvidovat pohotový pokus jednoho z hráčů Chicaga.

34:41

34:47
    Duncan Keith vypálil od modré o centimetry vedle tyče Hutchinsonovy klece!

35:34
    Teravainenova střela skončila na dobře postaveném brankáři Hutchinsonovi.

36:14
    Od modré střílel Hjalmarsson, ale kotouč skončil na blokujícím Wheelerovi.

36:52
    Dopředu vyrazil Richards, který svou střelu cpal pod vyrážečku Hutchinsona. Ten stačil potřebný prostor ucpat a vyrazit puk.

37:43
    Evander Kane nametl kotouč před brankoviště a Crawford se musel pořádně ohánět, aby ho uklidil před Halischukem..

37:53
    Lowry a Halischuk rozpoutali před domácí klecí další závar, Crawford odolal.

39:01
    Běží poslední minuta druhé části.

39:33
    Byfuglien svou střelu schovával za stínícího Perreaulta, puk ale jen prolétl kolem domácí klece.

39:50
    Hromadná šarvátka, do které se zapojilo po třech hráčích na obou stranách. Uvidíme, co na to rozhodčí.

39:50
    Vše odstartoval krosček Carcilla na Perreaulta. Domácí útočník by měl být vyloučen. Ale uvidíme, rozhodčí se zatím radí.

39:50
    Daniel Carcillo je vyloučen na dvě minuty za krosček a na trestnou lavici usedl také hostující Mark Scheifele. Ten je potrestán za sekání. Bude se tedy hrát 4 na 4.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Faul Carcilla

Ve druhé třetině žádný gól nepadl a Chicago tak stále hraje s Winnipegem nerozhodně 1:1. I nadále sledujeme vyrovnaný hokej plný osobních soubojů a zajímavé příležitosti se střídají na obou stranách.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:8, celkem – 22:24
    Evander Kane za Jets skóroval v předchozích třech utkáních. Prosadí se i dnes?

Třetí třetina začne přibližně ve 4:31.

40:01

40:17
    Kane předal kotouč Seabrookovi a do akce musela Hutchinsonova lapačka.

40:49
    Byfuglien v útočném pásmu přenášel hru na Littla, tomu ale kotouč odskočil.

41:36
    Patrick Sharp si sjel s pukem na střed hřiště, ale poté vypálil jen do zadního mantinelu.

41:51
    Oba týmy jsou v plném počtu, hraje se 5 na 5.

42:15
    Domácí vstoupili do třetí třetiny aktivně. Teravainenovu střelu z mezikruží stačil vyrazit Hutchinson a dorážka Shawa skončila mimo.
    Mathieu Perreault utrpěl v závěru druhé třetiny zranění v horní části těla a do zbytku dnešního zápasu již nezasáhne.

43:41
    Na druhé straně měl velkou šanci Halischuk. Svůj průnik zakončil střelou golfákem z pravého kruhu, kterou Crawford dokázal zastavit vyrážečkou.

44:30

44:49
    Bekhendový pokus Toewse byl sražen mimo hrací plochu.

45:01
    Icing Tryskáčů.

45:24
    Po levé straně se dostal do zakončení Sharp, jeho bekhend vytěsnil za branku Hutchinson.

45:39
    A další zákrok Michaela Hutchinsona, kterým hostující brankář přerušil hru.

45:56
    Pohotovou střelu Slatera z levého kruhu vyrazil Crawford.

46:25
    Z levé strany střílel bekhendem Halischuk, Crawford má puk ve výstroji. Následuje reklamní přestávka.

46:51
    Střela Byfugliena zazvonila o brankovou konstrukci!

48:02
    Hosté teď k soupeři rychle přistupují, což dělá Blackhawks problémy.

48:56
    Tryskáči si svou aktivitou vynutily přesilovku! Na trestnou lavici usedá Andrew Shaw – držení.

49:08
    Od modré pálil Enström, prostor mezi tyčemi netrefil.

49:31
    Hosté přesilovku využívají a jdou do vedení 1:2! Jets nejprve přestáli příležitost Toewse a poté rychle vyrazili do útoku. Na konci celé akce už mohl Zach Bogosian z pravého kruhu střílet, ale místo toho ještě nahrál na zadní tyč BRYANOVI LITTLOVI, který zakončoval do odkryté branky. Asistence: Zach Bogosian a Blake Wheeler.
    Bryan LITTLE - 1:2

49:59
    Zaskočení domácí inkasují 28 sekund po druhém gólu i potřetí! Střelu Adama Lowryho před brankou pohotově tečoval CHRIS THORBURN a Crawford byl bez šance! Asistence: Adam Lowry a Dustin Byfuglien
    Chris THORBURN - 1:3

50:55
    Domácí mohli snížit, ale před výborným Hutchinsonem neuspěli Saad a po něm ani Hossa! Hosté poté raději vyhodili na icing.

52:43
    Domácí si vynutili obrovský tlak, který nakonec vedl ke snížení! Puk se od brusle Patricka Kana odrazil k TEUVOVI TERAVAINENOVI, jenž z mezikruží rozvlnil síťku za Hutchinsonem a střílí svůj premiérový gól v NHL – 2:3. Asistence: Michal Rozsíval.
    Teuvo TERAVAINEN - 2:3

53:36
    Hutchinson nyní zabránil vyrovnání, když betonem zlikvidoval bekhendové zakončení Saada z bezprostřendí blízkosti! Hosty čekají ještě těžké chvilky.

54:20
    Ofsajd Chicaga, ještě jedna reklamní přestávka.

55:00
    Další postavení mimo hru v podání Blackhawks.

55:30
    Před brankou se dostal k puku Toews, Byfuglien ho vytlačil k zadnímu mantinelu.

56:02
    Domácí mají ještě čtyři minuty na vyrovnání.

56:55
    Oduya z rohu nahodil kotouč před branku, kde ho ještě tečoval Sharp. Hutchinson stačil zalehnout puk před brankovou čárou!

56:55
    Do Sharpa se poté pustil Stuart, ale nešlo o nic tak závažného, aby se za to vylučovalo.

57:30
    Seabrookovo nahození vyrazil Hutchinson a o zbytek se postarala obrana Jets.

58:01
    Dvě minuty do konce třetí třetiny, domácí se nadechují k závěrečnému náporu.

58:30
    Blake Wheeler vybojoval kotouč a pustil se dopředu. Sice se až do šance nedostal, ale alespoň pro svůj tým ušetřil cenné sekundy.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí části.

59:05
    Domácí hrají bez brankáře!

59:31
    Je hotovo! Blake Wheeler posunul puk k ANDREWOVI LADDOVI, který z pravého kruhu pohodlně trefil prázdnou domácí svatyni. Asistence: Blake Wheeler a Dustin Byfuglien.
    Andrew LADD - 2:4

60:00

Dnešní utkání navštívilo 22051 diváků.

Hokejisté Winnipegu Jets potvrzují výbornou formu z posledních zápasů a porážejí domácí Chicago 2:4. O všem rozhodovala až třetí třetina, do které se vstupovalo za stavu 1:1. Klíčové momenty zápasu přišly během 28 sekund v 50. minutě. Nejprve Boghosian v přesilovce připravil gól pro Bryana Littla a chvíli poté zvýšil přesnou tečí už na 1:3 Chris Thorburn. Černí jestřábi ještě stačili o necelé dvě minuty později zásahem Teuva Teravainena snížit na rozdíl jediné branky, ovšem poslední slovo si vzaly Tryskáči. V čase 59:31 poslal puk do prázdné klece Andrew Ladd.

Michael Frolík (WPG) 0+0, 6 střel, čas na ledě 19:38

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji ničím nerušený zbytek noci! (05:23:17)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Saad (Hossa, Toews), 53. Teravainen (Rozsíval) – 11. Bogosian (Ladd, Little), 50. Little (Bogosian, Wheeler), 50. Thorburn (Lowry, Byfuglien), 60. Ladd (Wheeler, Byfuglien)

Rozhodčí: Hebert, Koval – Cherrey, Heyer

Diváci: 22051