Anderlecht – Lierse 3:0 (kon.) | Westerlo – Standard 1:1 (kon.) | Lokeren – Genk 1:1 (kon.)
RSC Anderlecht
3:0 (2:0)
Lierse SK
Neděle 18.01.2015, 14:30Belgická Jupiler Pro League

Zápas je u konce a domácí RSC Anderlecht nakonec vítězí dle očekávání nad Lierse SK 3:0. Hra po poločasu byla pomalá, RSC útočilo a hosté pouze betonovali. Domácí se skoro nedostávali ani do zakončení, ale to se změnilo v 80. minutě. Nově přišlý Alvarez dokázal v 80. minutě překonat Bajkoviče a zvýšil na 3:0. Hra se dále kouskovala střídáními. RSC si výsledek pohlídalo a hru si v klidu užilo, Lierse ať dělalo co dělalo branku vstřelit nedokázalo. Ode mě je to dneska všechno, já se s Vámi loučím a na shledanou. (16:27:18)

90+3

90+2
    Leya hlavičkoval mimo.

90
    Klještan dobře vystřelil, Bajkovič připraven.

86
    Domácí si hru evidentně užívají, Lierse by už radši slyšelo závěrečný hvizd.

84
    Další změny, u domácích střídá Leya Najara a u hostů Benson Wamberta.

83
    Druhé střídání RSC Anderlechtu, odešel Defour a na poslední minuty přišel Klještan.

83
    Defourova skákavá střela nadělala Bajkovičovi mnoho problémů a balón nakonec skončil na rohu.
    ALVARAZ SALAZARA - 3:0

80
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    N'Sakala našel volného ALVAREZE SALAZARA, který zvládl bránění několika hráčů Lierse a střelou do protipohybu Bajkoviče zvyšuje již na 3:0!

78
    Domácí se stále snaží, ale ne a ne se dostat do gólové šance.

75
    Domácí střídají, Kabasele opustil hřiště na úkor Alvareze.

72
    Tielemans předvedl krásnou kličku, míč předal dál a obránci Lierse si pak už situaci pohlídali, zakončení šance domácích bylo spíše z povinnosti.

69
    Dendoncker byl s míčem sám za hranicí šestnáctky, balón si zpracoval, tím prováhal nejlepší dobu pro střelu a následné zakončení levačkou za moc nestálo.

67
    Kabasele nedosáhl na centr z pravé strany.

64
    Hosté podruhé střídají, odchází Losada a do hry se zapojuje Velikonja.

64
    Kabasele před Bajkovičem se ve vzduchu snažil sklepávat balón, ale neúspěšně.

62
    Tielemans dostal výzvu, která byla velmi obtížná, Ngawa měl k balónu blíže a také u něj nakonec blyl dříve.

60
    Je za námi hodina hry a stav je stále 2:0. Druhý poločas probíhá tak, že domácí tlačí a Lierse je zalezlé na své polovině a pouze brání, což se mu prozatím daří.

59
    Dendoncker střílel z první šajtlí hodně nepřesně, Bajkovič mohl zůstat stát nehybně.

57
    N'Sakala v souboji používal nejvíce ruce a sudí Delferiere mu odpískal faul.

56
    Defour se zamotal u autové čáry a místo toho, aby balón odkopl, upadl na zem a balón skončil za postranní čárou.

54
    Další balón do šestnáctky obrana Lierse odvrátila. Tlak Anderlechtu stále roste.
    Těsně vedle

53
    Defour si dobře seběhl na přední tyč, Najar dobře ocentroval a Defour jen o vlásek netrefil hlavou bránu.

51
    Akci domácích ukončil Najar, který fauloval a RSC tak o balón přišlo.

49
    Traoré zůstává na hřišti po střetu s Kabaselem, po krátkém ošetření už je na nohou.

48
    Kabasele se snažil hlavičkvoat před Bajkovičem, ale ve výskoku fauloval.

46
    Do druhé půle vstupují hosté s jednou změnou, na hřišti už není Kouemaha, ale Keita.

46

První půle je za námi a domácí RSC vede 2:0. Od začátku byli domácí lepším týmem a ve 23. minutě byl Cyriac faulován v pokutovém území a Tielemans penaltu proměnil. V 36. minutě přišla červená karta pro Ntambweho a hosté od té doby hráli v deseti. Přesilovku fialoví dokázali využít ještě před přestávkou, v druhé minutě nastavení se trefil krásnou střelou Dendoncker. Stav je tedy 2:0 a domácí si nejspíš utkání pohlídají. Druhá půle začíná přibližně v 15:38.

45+2
    Leander DENDONCKER - 2:0

45+2
    Najar centroval na Kabaseleho, ten už vystřelit nezvládl a tak vracel dozadu na N'Sakalu, který si všiml volného LEANDERA DENDONCKERA, který krásnou střelou z dálky trefil levou šibenici! 2:0.

45
    Kabasele to opět zkoušel z levé strany, jeho střela skončila přímo v rukavicích Bajkoviče.

43
    Najar si v souboji s Kouemahou počínal nedovoleně a je potrestán žlutou kartou.

41
    Kopu od praporku se hosté ubránili. Domácí si tento kop zopakovali, ale ani podruhé nebyli úspěšní.

40
    Tlak domácích roste, Cyriac vybojoval rohový kop.
    Faul na červenou kartu

36
    Ntambwe podkosil hodně ošklivě Tielemanse a sudí Delferiere tasil červenou kartu.

35
    Ntambwe odstrčil Tielemanse a domácí se vrací k balónu.

33
    Dendoncker se postavil k zahrátí přímého kopu, nastřelil pouze zeď, od které se balón odrazil za.

32
    Tempo hry se poněkud zklidnilo, domácí stále tlačí a Lierse zatím útokům stačí.

29
    RSC šlo do protiútoku asi ve čtyřech lidech, dvakrát šel balón z jedné strany na druhou. Nakonec zakončoval Najar, který trefil pouze Swinkelse před sebou.

28
    Wamberto se také dostal ke střele, jeho pokus byl velmi pomalý a Proto se pouze pro balón ohnul.

25
    N'Sakala zůstává po zákroku Mojsova na zemi a běží k němu lékaři.
    Youri TIELEMANS - 1:0

23
    YOERI TIELEMANS kopl penaltu k levé tyči, Bajkovič sice vystihl směr, ale na balón už nedosáhl! 1:0.

22
    Cyriac pronikal pokutovým územím a byl podražen, Tielemans bude zahrávat pokutový kop.

22
    Byla nařízena penalta pro Anderlecht.
    Bajkovič vytasil dobrý zákrok

20
    Kabasele vystřelil zopza obrany na levé straně a Bajkovič se musel hodně natahovat, aby na balón dosáhl.

18
    Hodně riskantně si teď počínal Heylen, který hlavou sklepával Protovi a málem jim tato předávka nevyšla.

16
    Bourabia odstavil od balónu Tielemanse a domácí budou rozehrávat z polioviny hřiště.

15
    Ten se modrým nepovedl a dopředu opět uháněli domácí.

14
    Krásná ulicí byl nalezen Losada, k tomu se ale rychle vrátil N'Sakala a vytlačil ho na roh.

13
    Domácí teď zastavil ofsajd.

10
    Cyriac upadl ve vápně a fanoušci si žádali penaltu, sudí Delferiere se však nenechal rozhodit.

8
    Wamberto byl zastaven dvěma vracejícími se hráči Anderlechtu. Lierse rozehrálo pomalu dozadu.

6
    Cyriac to zkusil z dálky, ale jeho rotovaná střela byla velmi nepřesná.

4
    Najar jako první vystřelil na bránu, z pravé strany si balón připravil pro svou levačku a prověřil Bajkoviče.

3
    V úvodních minutách drželi míč hosté. Ti o něj teď přišli, Kouemaha fauloval.

1
    S malým zpožděním utkání začalo, rozehrávali domácí ve fialových dresech. Hráči Lierse nastoupili ve světle modrém.

1

RSC Anderlecht: Proto – Colin, Heylen, Deschacht, N'Sakala – Najar, Dendoncker, Defour, Tielemans, Kabasele – Cyriac
    Náhradníci: Alvarez, Klještan, Roef, Leya, Matthys, Vanden Borre, Tarfi

Lierse SK: Bajkovič – Traoré, Mojsov, Swinkels, Ngawa – Losada, Ntambwe, Bourabia, Manuel Curto, Wamberto – Kouemaha
    Náhradníci: El Messaoudi, Benson, Keita, Goris, Wils, Velikonja, Nwofor

Rozhodčí: Delferiere – De Neve, Hutsebaut.

Dobrý den všem fanouškům belgického fobalu. Zimní kratičká přestávka je pryč a já Vás vítam u online reportáže 22. kola Jupiler Pro League mezi RSC Anderlechtem a Lierse SK. Domácí legendární klub je momentálně na druhém místě, když ho z čela tabulky sesadil Club Brugge. Na Club momentálně fialový ztrácejí čtyři body, ale mají zápas k dobru. Hosté z Lierse jsou se 14ti body jasně poslední a jen marně sbírají body na záchranu. V podzimním střetnutí těchto týmu Lierse oloupilo RSC o bod, zápas skončil smírně 2:2. Dnes je však na domácím hřišti jasným favoritem Anderlecht, který nebude chtít zaváhat. Uvidíme, jak zápas dopadne, začíná ve 14:30 pod vedením Sebastiena Delferierem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.