Chabarovsk – Novokuzněck 0:3 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Omsk – Čerepovec 2:3 (po pr.)
Magnitogorsk – Ufa 0:0 (12:30) | Novosibirsk – Čeljabinsk 0:0 (12:30) | Omsk – Barys 0:0 (12:30)
Jekatěrinburg – Chanty-Mansijsk 2:0 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Toljatti – Nižněkamsk 6:2 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 0:0 (15:00) | Kazaň – Minsk 2:1 (kon.)
Petrohrad – Záhřeb 5:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Viťaz 3:2 (kon.) | Jokerit – Atlant 2:0 (kon.)
Soči – Jaroslavl 4:1 (kon.) | Riga – HC Slovan 6:0 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
HC Dinamo Minsk
Neděle 01.02.2015, 15:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanoušky KHL. Kontinentální hokejová liga má na programu další hrací den a my se zaměříme na souboj mezi celkem AK Bars Kazaň a HC Dinamo Minsk. Tímto mačem vás provede Karel Janeba.

AK BARS KAZAŇ

Kazaň vévodí východní konferenci, na svém kontě má 105 bodů a tým je v absolutní pohodě. Na druhý Sibir mají náskok sedmi bodů a pokud dnes vyhrají, může se náskok zvýšit až na 10 bodů, což zní lákavě. Bars navíc poslední 3 utkání vyhrál, naposledy porazil Čeljabinsk 2:1. Přidá čtvrtou výhru v řadě dnes?

HC DINAMO MINSK

Ani hosté z Minsku na tom nejsou špatně, v západní konferenci se nachází s 88-mi body na pátém místě s tím, že na čtvrtou Moskvu ztrácejí 25 bodů, což se dohání velmi složitě. I tak ale upevnění pozice před dotírajícím Lokomotivem, na který mají náskok pouhých tří bodů je dostatečná motivace. Navíc Minsk už tři zápasy v řadě nevyhrál, přeruší dnes tuto sérii?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Tokranov, Kornejev, Zacharčuk, Nikulin, Denisov, Rylov – Petrov, Burmistrov, Obuchov – Azevedo, Moller, Varnakov – Kosticyn, Vrána, Gluchov – Lukojanov, Svitov, Mirnov

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Haugen) – Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačjov, Lisovec, Šinkevič – Szczechura, Matěruchin, Cheechoo – Pavlovič, Vesce, Ellison – Meleško, Linglet, Kulakov – Kitarov, Razvadovskij, Štěpanov, Drozd

Rozhodčí: Vjačeslav Bulanov, Sergej Kulakov – Eduard Metalnikov, Alexandr Sirotkin.

Hráči Kazaně nastupují na ledovou plochu s doprovodem ohně. Poté si poslechneme hymny a utkání bude moci začít.

00:01

00:12
    Ihned v úvodu se ke střele dostal Alexandr Svitov, Milčakov byl ale připraven. Vhazovat se bude v pásmu Minsku.

00:42
    Minsk ustál chvilkový nápor Kazaně a Kulakov nyní vyváží kotouč dopředu.

01:36
    Nyní je kotouč na holích defenzívy Minsku, konkrétně Goroško zakládá útočnou akci.

02:10
    Dmitrij Meleško vyslal přesný pas na Charlese Lingleta, který ihned prověřil Nilssona. Švédský gólman sice kotouč hledal, nakonec jej ale nalezl pod svými betony.

03:14
    Máme zde první vyloučení. Za držení si jde sednout Nick Bailen (MIN).

03:28
    Kazaň kombinuje v útočném pásmu, nicméně ke střele se dostal až nyní Moller. Jeho projektil skončil v lapačce připraveného Milčakova.

04:02
    Varnakov doslova poslal obranu Minsku na párek, jenže kotouč nedokázal za Milčakova protlačit.

04:30
    Zacharčuk to nyní zkusil klasickou dělovkou. Jeho pokus avšak letěl mimo klec. Následně si skvěle vybruslil místní sniper Burmistrov, ten ale také netrefil odkrytou klec.

05:03
    Tokranov neudržel pásmo a Minsk jede dopředu.

05:14
    Domácím se přesilovku využít nepodařilo. Hosté v plném počtu.

06:02
    Linglet měl možnost zasunout kotouč do odkryté sítě, avšak reagoval příliš pozdě. Následně při střele Krajíček zlomil hůl.

06:27
    Alexandr Matěruchin si udělal výlet do útočného pásma, i přesto ale neskóroval. Následně to ze strany zkoušel bývalý hráč Medveščaku Jonathan Cheechoo, ani on ale Nilssona nepřekonal.

06:55
    Minsk prohrál vhazování a Kazaň se sunula dopředu. Ke střele se dostal obránce Zacharčuk, mířil ale pouze do hrudi Milčakova.

07:38
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení! Denisov vyslal od modré čáry střelu, kterou stihl JUSTIN AZEVEDO tečovat za záda Milčakova. Asistence: Vladimir Denisov, Oscar Moller
    Justin AZEVEDO - 1:0

08:03
    Máme zde přesilovku pro hosty. Jakov Rylov (KZN) si jde sednout za držení.

08:41
    Minsk se až nyní usadil v pásmu Kazaně a začíná kombinovat.

09:29
    Minsku se nedaří vytvořit si souvislý tlak a u kotouče je tak Kazaň. I přesto se ale puk nachází momentálně v jejich pásmu.

10:03

10:45
    Hraje se velmi plynule a hra se prakticky nepřerušuje. Až nyní, kdy střelu, kterou vyslal Pavel Razvadovskij schoval do své náruče Nilsson.

11:42
    Jevgenij Lisovec si drží kotouč na holi a nikam nespěchá s rozehrávkou.

12:27
    Minsk nyní kombinuje v pásmu Barsu, ke střele se ale nedostává.

13:01
    Azevedo se nyní prezentoval úchvatnou otočkou, čímž dal prostor obráncům k nahození puku do pásma Dinama.

14:34
    Arťom Lukojanov vyslal nádhernou střelu, se kterou si ale Milčakov poradil. Hraje se opět dlouhodobě bez přerušení.

15:04
    Kombinaci Barsu završil Igor Mirnov. Jeho pokus ale gólem neskončil.

15:22
    Defenzíva Kazaně vybojovala kotouč a zakládá protiútok.

16:11
    Varnakov nezachytil přihrávku a Kazaň musí rozehrávat znovu.

16:39
    Rozehrávka se jim nepovedla a ke střele se dostal Alexandr Pavlovič, naštěstí pro domácí byl však Nilsson připraven.

17:18
    Minsk si nedokázal udržet pásmo a u kotouče je nyní Bars. Konkrétně Petr Vrána zakládá útočnou akci.

18:17
    Další vyloučení. Za podražení si jde sednout Alexandr Kitarov (MIN).

18:37
    Kornejev vyslal jedovatou střelu, ta si však cestu do svatyně Milčakova nenašla.

19:01
    Nyní to zkoušel Tokranov, jeho střela z pravého kruhu však skončila na hrudi Milčakova.

19:22
    Třetina se již spíše dohrává, u puku je Kazaň a nikam dvakrát nespěchá.

19:52
    Nikulinův projektil propadl Milčakovi mimo klec.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi vyrovnaná první třetina. Hosté se z počátku sice hledali, pak však ale drželi krok. Padl pouze jediný gól a to, když v osmé minutě tečoval Denisovu střelu bývalý hráč Lva Praha Justin Azevedo. Co nám přinese následujících 40 minut?

20:01

20:10
    Druhou periodu načala Kazaň atakem na klec Milčakova.

20:50
    Gluchov ztratil puk, jehož se ujal Szczechura. Hosté nyní podnikají výpad dopředu.

21:29
    U puku je HC Dinamo, s rozehrávkou však nějak nespěchá.

22:15
    Rylov sebral hostům kotouč a pokoušel se o rozehrávku, ovšem kousek černé pryže poslal pouze na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Nilssona.

22:41
    Komplikace pro domácí. Konstantin Kornejev (KZN) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

23:03
    Cheechoo se z ničeho nic dostal ke střele z mrtvého úhlu! Puk však Nilssonovi nepropadl do sítě.

23:37
    Puk je opět ve středním pásmu, ujímá se ho Matt Ellison.

24:05
    Nepokrytý Alexandr Matěruchin obdržel přesný pas, nicméně vystřelil moc pozdě. Nilsson už se stihl přesunout. Zaručeně největší šance Minsku.

24:41

24:50
    Bývalý Pražák Azevedo se nyní dostal k další střele, napodruhé však Milčakova neprostřelil.

25:09
    Kazaň nyní spolehlivě kombinuje v třetině Minsku. Vyústí toto v gól?

26:03
    Střela Jevgenije Lisovece byla sice tečována, ovšem mimo klec Barsu.

26:39
    Nedáš – dostaneš. DMITRIJ OBUCHOV získal puk v útočném pásmu a dlouho rozmýšlel, co s ním. Nakonec se rozhodl pro střelu a ta byla úspěšná. Kazaň tak Minsku odskakuje na rozdíl dvou branek. Bez asistence
    Dmitrij OBUCHOV - 2:0

27:34
    Bouře ale neutichá a Kazaň je stále u puku v pásmu Minsku.

28:32
    Lukáš Krajíček se nyní pokoušel o snížení skóre, Nilsson ale jeho střelu přečetl a zastavil.

29:04
    U kotouče je nyní Arťom Lukojanov, jež zakládá útočnou akci.

30:05
    To domácím ale dlouho nevydrželo a ke střele se dostal jak Nick Bailen, tak Jevgenij Nogačjov. Ani jeden však gólový účet hostí neotevřel.

31:09
    Burmistrov to nyní zkoušel ze stejné pozice, jako pár okamžiků zpět jeho kolega Obuchov. Hráč s číslem 69 na zádech ale neuspěl.

31:25
    Ošklivá situace se děje na ledu TatNeft arény. Zacharčuk tvrdě srazil Jonathana Cheechooa a kapitán hostujícího celku momentálně jen leží na zemi.

31:25
    Jonathan Cheechoo nyní za pomoci spoluhráčů míří na střídačku, odkud se přesouvá do útrob arény.

31:48
    Přesilovka pro domácí. Za podražení míří na trestnou lavici Ryan Vesce (MIN).

32:15
    Minsk se ubránil nátlaku a Szczechura nyní vyváží kotouč.

33:02
    Hra se přesouvá do stádia 4 na 4. Stěpan Zacharčuk (KZN) je vyloučen na pět minut za úder do oblasti hlavy a krku.

33:02
    Zacharčuk po zpětném posouzení rozhodčích, kdy nejprve srazil tvrdě Cheechooa a o chvíli později bodyčkem srovnal se zemí Meleška úderem do oblasti hlavy a krku, opouští hřiště a míří do šatny.

33:48

34:11
    Nyní trvá pětiminutová přesilovka Minsku, Linglet zaváží kotouč do pásma.

35:37
    Minsk sice kombinuje v pásmu Kazaně, k vážnějšímu ohrožení klece Nilssona ale nedošlo.

36:13
    Po delší době se přerušuje. Šinkevič to zkoušel od modré, avšak Nilsson byl připraven a schoval puk pod lapačku.

37:00
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Úchvatná branka! Linglet našel skvělým pasem MATTA ELLISONA, který si stylově vybruslil před Nilssona a poté jej překonal. Asistence: Charles Linglet, Paul Szczechura
    Matt ELLISON - 2:1

37:53
    Minsk se stále zdržuje v pásmu Kazaně a snaží se o skórování.

38:02

38:56
    Nyní se pokoušel o třetí gól Varnakov, jeho projektil však skončil v lapačce Milčakova.

39:12
    Zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje opět před Milčakova.

39:37
    Ak Bars Kazaň si drží kotouč a snaží se o pokojné dohrání třetiny.

39:52
    Další icing Minsku.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Je za námi druhá třetina, i po ní vedou domácí. Tentokrát však 2:1. Nejprve ve 27. minutě navýšil na 2:0 Dmitrij Obuchov. Za deset minut však bylo sníženo, když se v pětiminutové přesilovce stylově trefil Matt Ellison. A právě pětiminutovou přesilovku zavinil Stěpan Zacharčuk, který nejprve tvrdě atakoval Jonathana Cheechoo a poté zásahem do oblasti hlavy a krku poslal k zemi Meleška. Po těchto dvou excesech se odebral domácí obránce do sprch. Co nám přinese poslední třetina?

40:01

40:08
    Třetí třetina nám začíná přechodem Minsku do útoku.

40:42
    Alexandr Svitov to zkoušel od mantinelu, Milčakov byl pozorný.

40:55
    Po přihrávce od Denisova vyslal prudkou ránu Mirnov. Jeho projektil zastavil až mantinel.

41:15
    Přechod Barsu do pásma zastavil ofsajd.

41:45
    Jakov Rylov rozehrává další útočnou akci svého týmu.

42:49
    Tempo hry značně upadlo, nejsou k vidění víceméně žádné šance a oba týmy hrají jakoby na půl plynu.

43:25
    Charles Linglet nedokázal nadvakrát protlačit kotouč za záda Nilssona!

43:52
    Sergej Kosticyn vyslal neskutečnou bombu z bezprostřední blízkosti, ta ale skončila v náruči Milčakova.

44:09
    Do útoku se tlačil hostující Minsk, zastavil je však ofsajd.

45:50
    Minsk protlačil kotouč do sítě, avšak gól nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

46:20
    Razvadovskij nyní zakládá útočné snažení hostů, ti logicky chtějí vyrovnat.

47:23
    Kirill Petrov měl na holi gól na 3:1! Skákající puk ale do klece nedopravil.

48:14
    Minsk se tlačí před branku Nilssona, ten si zatím ale vše drží pod kontrolou.

49:30
    Tokranov drží puk na své hokejce a rozmýšlí, jak by mohl rozehrát. Hra se opět přesunula do stádia, kdy moc šancí není k vidění.

50:35
    Dinamo se stále drží v pásmu Kazaně. Vyústí jejich snažení v gól?

51:46
    Na ledě se začíná přiostřovat. Na dvě minuty je vyloučen Alexandr Matěruchin (MIN), jelikož hákoval soupeře.

51:52
    Obrana Minsku se neprodleně snažila poslat kotouč z pásma a to se jim také povedlo.

52:27
    Azevedo obdržel pěkný pas, avšak kotouč do sítě nedopravil.

52:50
    Obrovská chyba v obraně Kazaně! Paul Szczechura upaloval zcela sám na Nillsona, ten jej ale vykryl betonem a podržel tak svůj tým nad vodou.

53:21
    Tohle bude ještě zajímavé, Minsk jde do třech! Matt Ellison (MIN) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Domácí fandové skandováním "šajbu, šajbu" dávají najevo, že chtějí gól na 3:1.

53:39
    Dělovka Ilji Nikulina proletěla kolem klece.

53:46
    Minsk už je ve čtyřech. I tak je ale Kazaň furt v jejich pásmu a velmi silně atakuje branku Milčakova.

54:29
    Kazaň má nyní kotouč na svých hokejkách, hokejky jsou ovšem v jejich pásmu.

55:12
    Domácí sice kombinují, k výraznějšímu ohrožení klece ale nedochází.

55:21

56:02
    Dějištěm hry se nyní stává obranná třetina Kazaně, ta se brání tlaku Minsku.

56:39
    Střelu Vrány ze středního pásma zajistil Milčakov. Posléze se dostali hosté do útoku, a proto se bude vhazovat před Nilssonem.

57:26
    Minsk kombinuje v pásmu Kazaně. Vyústí jeho snažení v gól?

58:02
    Milčakov je stále v brance. Nyní však byl důvod, jelikož na něj střílel Kosticyn. Hostující gólman ale vše zvládl.

58:42
    Oddechový čas pro hosty.

58:42
    HC Dinamo Minsk hraje v šesti lidech!

59:04
    Tvrdá rána z hole Ryana Vesce se od Nilssona odrazila před branku, kde se strhla pořádná mela. Gólový účet je však zatím stejný.

59:17
    A opět Ryan Vesce! Ani teď ale jeho dělovka neprošla za záda Nilssona do jeho svatyně.

59:45
    Charles Linglet obdržel pěkný pas a tak se rozhodl vystřelit. Na dorážku byl připravený Kulakov, ovšem nebylo třeba. Nilsson puk přidržel.

59:47
    Ihned po buly pálil Linglet, ovšem vedle.

60:00

Tak a je dobojováno. V poslední třetině padl jen jeden gól, který ale nebyl uznán. Stav tak zůstal 2:1 ve prospěch Kazaně i přesto, že Minsk v závěru solidně tlačil.

Československá stopa
    Petr Vrána (KZN) 0+0, čas na ledě 14:44
    Lukáš Krajíček (MIN) 0+0, čas na ledě 22:15

Dnešní utkání sledovalo 5495 diváků.

Toto je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (17:20:56)

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 8. Azevedo (Denisov, Moller), 27. Obuchov – 37. Ellison (Linglet, Szczechura)