Novokuzněck – Barys 3:2 (1:0 po s.n.) | Novosibirsk – Omsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 4:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | CSKA Moskva – HC Slovan 12:0 (kon.) | Čerepovec – Záhřeb 4:3 (1:0 po s.n.)
Jaroslavl – Chabarovsk 2:1 (po pr.) | N.Novgorod – Soči 2:1 (2:1 po s.n.) | Petrohrad – Riga 3:1 (kon.)
Viťaz – Dynamo Moskva 3:6 (kon.)
po s.n. (1:0)
Severstal Čerepovec
4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Medveščak Záhřeb
Středa 11.02.2015, 17:00 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

Dnešní zápas vyvrcholil nájezdovou loterií, v níž byl úspěšný pouze domácí Kagarlickij. Toto je ode mě dnes vše, přeji Vám příjemný zbytek středečního večera. (19:38:54)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.
    Jediným úspěšným exekutorem byl DMITRIJ KAGARLICKIJ, jenž ve třetí sérii rozhodl o plusovém bodu pro domácí Čerepovec.

3. série
    1:0
    A máme tu první gól v nájezdové loterii! Proti Heeterovi se rozjel Dmitrij Kagarlickij a svou střelou zajišťuje domácím výhru – 1:0.

3. série
    0:0
    Třetím nájezdníkem hostů ze Záhřebu je Pascal Pelletier. Ani on ale nebyl úspěšný, takže stav je stále 0:0.

2. série
    0:0
    Druhým hráčem domácího souboru je Čech Marek Kvapil, jenže ani on nepřekonal Heetera – 0:0.

2. série
    0:0
    Druhou sérii započal Bill Thomas, avšak také nebyl úspěšný – 0:0.

1. série
    0:0
    Proti Heeterovi se jako první rozjel Maxim Trunjov a také on neproměnil svůj nájezd – 0:0.

1. série
    0:0
    Jako první jel James Wright a neproměňuje – 0:0.

Jako první pojedou hosté ze Záhřebu.

Samostatné nájezdy začínají.

Příliš mnoho šancí jsme v prodloužení neviděli, takže rozhodnout bude muset nájezdová loterie.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Zdá se, že ani nastavovaných pět minutek nerozhodne o vítězi tohoto střetnutí.

64:01
    Začala nám poslední minuta hry v prodloužení.

62:50
    Jestli se nestane nic zvláštního, tak uvidíme za chvilku nájezdy. Puk je stále v moci Čerepovce, avšak Heeter je téměř bez práce.

62:02
    Puk mají stále na čepelích domácí, kterým se ve hře 4 proti 4 daří více než hostům ze Záhřebu.

61:00
    Calvin Heeter si připisuje úspěšný zákrok proti pokusu Kagarlickijského.

60:01

Hráči Záhřebu dokázali ve třetí periodě vyrovnat stav zápasu na 3:3. Díky tomu uvidíme za pár chvil prodloužení případně nájezdy.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Domácí již pouze kontrolují kotouč.

59:20
    Všechno již nasvědčuje tomu, že uvidím prodloužení.

59:00
    Na druhé straně zachraňuje situaci brankář Heeter a hra se tak stěhuje do pásma Záhřebu.

58:05
    Mark Flood vyslal tvrdou střelu na Jakuba Štěpánka, jenže ten vytahuje skvělý zákrok proti pokusu kanadského obránce. Vhazuje se před brankou domácího celku.

57:00
    Nyní byli k vidění obrovské šance na obou stranách! Oba týmy chtějí strhnout vítězství na svou stranu, avšak zápas pomalu ale jistě směřuje k nastavení.

Cestu na dnešní zápas si našlo 2 500 diváků.

55:56

55:30
    Hráči Medveščaku se snaží o rozhodnutí dnešního střetnutí, domácí se ale dobře brání.

53:56
    Domácí střídačka špatně střídala, a na ledě bylo v jeden moment více hráčů, než je povoleno. Hosté tak mají k dispozici dvouminutovou početní výhodu.

53:45
    Berdnikov dostal skvělou nahrávku před Heeterovu klec, avšak amerického brankáře překonat nedokázal. Čerepovec můžou tyto neproměněné šance mrzet.

53:00
    Nyní má více práce brankář Heeter, jenž musí řešit několik střeleckých pokusů domácích.

52:30
    Obrovská šance domácího družstva! Kagarlickij ujížděl sám na brankáře Heetera, avšak svým pokusem ho nedokázal překonat a stav tedy zůstává vyrovnaný.

51:30
    Thomas se dostal do velmi dobré pozice, avšak jeho střelu dokázal zneškodnit brankář Štěpánek. Domácí se po inkasované brance dostali do menšího útlumu.

50:50
    Dokáží hosté strhnou zatím vyrovnaný zápas na svou stranu? O tom se přesvědčíme v následujících minutách.

50:21
    Hosté v plném počtu. Domácí opět nevyužili nabídnutou příležitost.

49:30
    Čerepovci početní výhody stále nevycházejí, ani tato zatím na tom nic nemění.

48:21
    Hutchinson (ZAG) odchází na trestnou lavici a domácí budou mít možnost znovu se dostat do vedení.

47:46
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Zdálo se, že domácí svůj náskok bezpečně pohlídají, avšak hosté opět vyrovnávají dnešní duel. Ihned po vhazování vystřelil od modré čáry Morrison. Před Štěpánkem kotouč tečoval ANDREW MURRAY, jenž tak překonává českého muže s maskou. Asistence: Shaone Morrison.

47:20
    Nyní dochází k přerušení hry po velmi dlouhé době. Může za to úspěšný zákrok Štěpánka proti střele Pelletiera.

46:30
    Hosté sbírají kotouč za svou klecí, domácí stále kontrolují vývoj střetnutí.

45:50
    Hráčům Záhřebu se nedaří dostat černou pryží do útočné třetiny, puk tak lehko dostává domácí družstvo.

45:00
    V první pětiminutovce byla hra poměrně vyrovnaná. Více to vyhovuje domácí, kteří vedou o jednu branku.

44:30
    Monachov zkusil překvapit Heetera, jenže ten ukryl kotouč ve své lapačce. Vhazuje se tedy před brankou amerického gólmana.

44:00
    Medveščak se snaží usadit v útočné třetině, avšak domácí jim to nedovolují. Nyní je k vidění boj o kotouč v rozích kluziště.

43:20
    Hráči Severstalu nyní kontrolují hru a drží kotouč ve své moci.

42:40
    Začátek třetího dějství je vyrovnaný, oba celky již měli své sřelecké pokusy.

42:00
    Vzápětí musel zasahovat na druhé straně Štěpánek, který kryl střelu Thomase.

41:10
    Poprvé ve třetí části musel zasáhnout brankář Heeter, jehož pozornost vyzkoušel Trunjov.

40:20
    Hosté jsou od začátku v tlaku, Štěpánek musí být na pozoru.

40:01

Druhé dějství nám přineslo po třech brankách, dvě padly za záda Heetera a jednou byl překonán i Jakub Štěpánek. V první polovině byli domácí jasně lepší, avšak následně se hra vyrovnala. Čerepovci se přeci jen podařilo dostat do vedení, které kontrovali až do konce této dvacetiminutovky.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30
    Probíhá poslední minuta hry v této periodě. Puk mají aktuálně na hokejkách hosté, kteří podnikají jednu z posledních akcí.

38:20
    Hra je přerušena, kvůli ofsajdu hostů.

38:00
    Hosté ze Záhřebu jsou usazeni v útočné třetině, avšak domácí dobře brání a nepouští soupeř ke střeleckým pokusům.

37:20
    Hutchinson vyzkoušel pozornost Štěpánka, který kryje kotouč do lapačky.

37:09
    Oba celky jsou v plné počtu hráčů.

36:30
    Další útočná snaha domácích. Heeter si dává pozor aby ho domácí nepřekvapili nějakou nečekanou střelou.

35:09
    Nathan Perkovich (ZAG) a Jevgenij Kovyršin (CER) jsou směřováni na nejméně oblíbené místo v hale. Síly na ledové ploše, tak budou vyrovnány.

35:00
    Perkovich si to chtěl rozdat rovnou s dvojící domácíh hokejistů.

35:00
    Zápas je nyní vyrovnaný, avšak před brankou Štěpánka je pořádně rušnou, dokonce byla k vidění i menší potyčka.

33:49
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí celek vrací vedení na svou stranu pohlednou akcí na jejímž konci stál osamocený NIKOLAJ KAZAKOVCEV, jenž usměrnil za Heeterova záda přihrávku Chlochova. Asistence: Ilja Chlochov.

33:40
    Medveščak zlepšil svůj herní projev a dostává se do šancí. Štěpánek má nyní více práce, než tomu bylo například v úvodu této třetiny.

33:00
    Hráči Čerepovce se dostali do protiútoku 3 na 2. Hosté se ale stihli vrátit a vzápětí jejich šanci zastavil ofsajd.

32:20
    Štěpánek drží kotouč po pokusu některého z hostujících hokejistů. Následuje komerční přestávka.

31:30
    Hra se nám pomalu ale jistě srovnává. Medveščaku se daří přejí přes střední třetinu, avšak v útoku si hráči chorvatského celku nevědí příliš rady.

30:40
    Ani vyrovnávací trefa nezměnila pořádky. Domácí neustále útočí. Hosté zřejmě čekají na další dobrý protiútok.

29:39
    A máme opět vyrovnáno! Dnešní hokej je tak trošku jako houpačka. Hráči Záhřebu se po delším období dostali ze sevření protivníka a díky dobré práci BILLA THOMASE srovnávají stav. Asistnce: Shaone Morrinson.

29:00
    Hráči Čerepovce jsou nyní aktivnější a zaměstnávají Heetera svými střelami. Americký brankář ale zatím všechno bez větších problém chytá.

28:30
    Domácí předvedli další pěknou akci. Heeter drží kotouč ve své lapačce.

27:26
    To co se nepodařilo domácím v početní výhodě, tak to se podařilo krátce po návratu vyloučeného Martinovice. Puk za záda Heetera dostal ANATOLIJ NIKONCEV. Asistence: Sergej Monachov.

27:08

26:30
    Ani tato přesilovka domácí příliš nejde. Brankář Calvin Heeter musel zasáhnou proti jediné střele.

25:35
    Jsem zvědav co domácí předvedou, v první periodě jim početní výhody příliš nevycházely.

25:08
    Na trestnou lavici je vykázán Sasa Martinovic.

25:02
    Severstal dostává výhodu, bude se vylučovat na straně Medveščaku.

24:32
    Hosté po vhazování jen odevzdali kotouč na hole hráčů Severstalu. Domácí tak mohou pokračovat v útoku.

23:43
    Nikoncev v rychlém brejku se snažil ještě vyšperkovat útočnou akci a našel nahrávkou Monse, jenž ale nepřelstil brankáře Heetera.

22:50
    Hosté přebrali iniciativu. Štěpánka ohrožoval svou střelou Popovic. Vhazuje se po levici českého brankáře.

21:48
    Hráči Čerepovce posílají kotouč do středního pásma, čímž se dostali z protivníkova sevření.

21:18
    Domácí jsou v úvodu aktivnější. Nyní si střelu připravil Kazakovcev.

20:59
    Útočnou kombinaci Severstalu zastavuje postavení mimo hru.

20:17
    Hned v úvodu střílel od modré Lukin, jenže Heeterovi v brankovišti Záhřebu problém nenadělal.

20:01

Vše se již chystá na pokračování duelu, jehož stav je po úvodní periodě vyrovnaný.

První třetina nabídla vcelku vyrovnaný hokej s pokusy na obou stranách. Nejprve šli do vedení hosté, zásluhou Wrighta. V poslední minutě skórovali i domácí, přesně mířil Trunjov.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55
    Třetina se dohrává ve středním pásmu.

19:15
    Maxim Trunjov předvedl pěknou individuální akci, dostal se mezi dva beky a střelou na lapačku srovnává skóre zápasu. Asistence: Logan Pyett, Pavel Lukin.

18:50
    Bill Thomas (ZAG) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

18:10
    Pokus Chochlova k brance Záhřebu nedoletěl. Domácí navíc příšli o útočnou třetinu.

16:53

16:00
    Hráči Záhřebu posílají kotouč přes všechny čáry.

15:29
    Čerepovci se zatím příliš nedaří usadit se v útočné třetině.

14:53
    Edwin Hedberg (ZAG) je nyní potrestán dvěma minutami.

13:23
    Po střele Hutchinsona se puk odrazil od zadního mantinelu přímo na hůl Billa Thomase, jenž opětovně poslal kotouč na Štěpánkovu klec, před kterou černou pryž tečoval JAMES WRIGHT a posílá hosty do vedení.
    Asistence: Bill Thomas, Andrew Hutchinson

12:06
    Máme tu dalšího hříštníka. Na deset minut je vyloučen Fin Ville Leino, jenž působí v Záhřebu.

11:23
    Puk je opět za brankou, kterou střeží Heeter.

11:02
    Jevgenij Kovyršin si nyní ani nadvakrát nepřišel na brankáře Záhřebu.

10:26
    Oba celky jsou nyní v plném počtu.

08:26
    Poměr sil na ledě se srovná. Dvě minuty za podražení dostává Brandon Segal.

08:15
    Hosté jsou s kotoučem v pásmu svého protivníka, avšak ke střelbě se zatím nedostali.

07:25
    Sudí vylučují. Trest inkasuje Andrej Koněv (CER). Domácí zadák dostává dvě minuty za úder loktem a k tomu navíc pět minut a trest do konce střetnutí za úder hlavou.

07:05
    Hedberg vyzkoušel pozornost Štěpánka, avšak domácí brankář byl připraven.

06:46
    Útočnou snahu Medveščaku končí pískaný ofsajd. Následuje komerční pauza.

06:10
    Domácí nyní nadrobili menší nepřesnosti v založení útoku, avšak hosté toho využít nedokázali.

05:40
    Heeter opět kryje černou pryž po střele domácích, vhazuje se opět po jeho levici.

05:09
    Stasenko nabil Pyettovi, jenož pokus kryje hostující brankář.

04:30
    Hosté podnikají útočnou akci, avšak zpoza vlastní branky.

04:02

03:35
    Záhřebští se osvobozují vystřelením kotouče až ke Štěpánkovi.

02:50
    Domácí jsou usazeni v pásmu Záhřebu a kombinují.

02:02
    Na trestnou lavici je poslán Nathan Perkovich (ZAG), jenž inkasuje dvě minuty.

01:40
    Jakub Štěpánek kryje střelu Glumace. Vhazue se po pravici českého gólmana.

00:50
    Po krátké návštěvě hostů v pásmu Severstalu je tu další akce domácích.

00:09
    Puk mají na svých hokejkách domácí, kteří podnikají první útok.

00:01

Oba celky již jsou na ledové ploše a kapitáni se zdraví se sudími. Utkání za moment začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Medveščak Záhřeb je o příčku níže než domácí tým, tedy na třinácté pozici. Po 54 utkáních získal chorvatský celek 66 bodů. V posledních pěti zápasech si poradil Minskem, Helsinkami a Rigou. naopak nezvládl duel s Petrohradem a odvetu s Minskem.

Domácí Severstal Čerepovec je v současné chvíly na dvanácté pozici v tabulce západní konference KHL. Na této příčce se nachází díky 71bodům, získaným v 54 utkáních. V posledních pěti zápasech pak domácí vyzráli na Novokuzněck a Ufu, prodlužovali s Omskem a Astanou a prohráli s Novosibirskem.

Příjemný den přeji všem příznivcům hokejové zábavy. Na programu je zápas Kontinentální hokejové ligy. Konkrétně mezi čerepovským Severstalem a záhřebským Medveščakem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 20. Trunjov (Pyett, Lukin), 28. Nikoncev (Monachov), 34. Kazakovcev (Chlochov), rozh. náj. Kagarlickij – 14. Wright (Thomas, Hutchinson), 30. Thomas (Morrison), 48. Murray (Morrison)