Novokuzněck – Barys 3:2 (1:0 po s.n.) | Novosibirsk – Omsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 4:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | CSKA Moskva – HC Slovan 12:0 (kon.) | Čerepovec – Záhřeb 4:3 (1:0 po s.n.)
Jaroslavl – Chabarovsk 2:1 (po pr.) | N.Novgorod – Soči 2:1 (2:1 po s.n.) | Petrohrad – Riga 3:1 (kon.)
Viťaz – Dynamo Moskva 3:6 (kon.)
po s.n. (2:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
HK Soči
Středa 11.02.2015, 17:00 • Konovalenko Sports Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky a fanynky. Vítám vás u dnešního zápasu ruské nejvyšší hokejové ligy KHL mezi Torpedo Nižnij Novgorod a HK Soči.

Novgorod se nachází na poslední příčce zajišťující postup do play off, tedy na osmé příčce s šestasedmdesáti body. Po třiapadesáti zápasech má na svém kontě 18 výher, 7 výher v prodloužení nebo nájezdech, 8 proher v prodloužení nebo nájezdech a 20 proher. Na domácím kluzišti zatím odehráli sedmadvacet zápasů ze kterých 10x vyhráli, 3x vyhráli v prodloužení nebo nájezdech, 7x prohráli v prodloužení nebo nájezdech a 7x prohráli.

HK Soči

Soči se nachází v tabulce o jednu příčku víš než jeho dnešní soupeř, tedy na sedmé příčce s sedmasedmdesáti body. Po třiapadesáti odehraných zápasech mají na svém kontě 21 výher, 4 výhry v prodloužení nebo nájezdech, 6 proher v prodloužení nebo nájezdech a 22 proher. Na venkovním kluzišti zatím odehráli sedmadvacet zápasů ze kterých 9x vyhráli, 2x vyhráli v prodloužení nebo nájezdech, 5x prohráli v prodloužení nebo nájezdech a 11x prohráli.

Soči – Novosibirsk 7:3
    Soči – Barys Astana 2:4
    Soči – Jaroslavl 4:1
    Soči – Podolsk 5:2
    Dyn. Moskva – Soči 3:0

Nejproduktivnější hráči obou mužstev

Torpedo Nižnij Novgorod – Na domácí straně to je Finský útočník Sakari Salminen, který má na svém kontě 43 bodů za 18 branek a 25 asistencí.

HK Soči – Na druhé straně to je Švédský útočník André Petersson, který má na svém kontě 35 bodů za 18 branek a 17 asistencí.

Poslední 3 vzájemná utkání

Nižnij Novgorod – Soči 3:2 pp
    Nižnij Novgorod – Soči 4:6
    Soči – Nižnij Novgorod 4:1

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na kluzišti. Domácí nastupují v tmavě modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Stadionem nyní zní Ruská národní hymna.

00:01

00:11
    Pepeljaev se dostal ihned na začátku zápasu ke střele z mezikruží, branku však těsně míjí.

01:06
    Ignatuškin zkusil své štěstí od modré, Birjukov byl však připraven a střelu v poklidu chytá.

01:27
    Domácím byl odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středu kluziště.

02:46
    Wilson se dostal ke střele z mezikruží a Birjukov vytáhl proti této střele fantastický zákrok.

03:19
    Ljudučin byl příliš rychlý a tak mu byl odpískán ofsajd.

04:25
    Bernackij nahazoval kotouč bekhendem před branku, k němu si však nenašel cestu žádný z jeho spoluhráčů a kotouč tak končí až u Gavrilova.

05:07
    Kotouč na svých hokejkách nyní drží domácí a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

05:41
    Dvurečenskij se nikým nehlídán dostal v blízkosti brankáře ke kotouči, jeho následná střela byl však velmi špatná a Gavrilov ji v pohodě vyráží do rohu kluziště.

06:11
    Salminen střílel z levého kruhu, Gavrilov byl však připraven u své pravé tyče a střelu vyráží.

06:43
    Jeden z hostujících obránců nyní vyhodil kotouč přes všechny čáry a tak se píská zakázané uvolnění.

07:08
    Ignatuškin vypálil z mezikruží, jeho střela končí vysoko nad brankou.

07:28
    Hosté nyní zamkli domácí ve své třetině, poté se ale sami připravili o kotouč, když jeden z obránců špatně přihrál.

08:04
    Filatov vypálil jedovatou střelu z mezikruží, Gavrilov však kotouč dobře viděl a střelu kryje.

08:24
    Koledov hledal zajímavou přihrávkou před brankou někoho ze svých spoluhráčů, přihrávku však dobře vystihl jeden z domácích a tak z této akce dále nic nebude.

08:48
    Jeden z domácích hráčů nahodil kotouč do útočného pásma, poté ale celá pětka jela střídat.

09:29
    Warn zahrál ve středu kluziště vysokou holí, vhazovat se tak bude po pravici Gavrilova.

09:42
    Kotouč se nějakým záhadným způsobem dostal ke Gavrilovi a ten ho raději kryje pod svou lapačkou.

10:38
    Salminen pálil z levého kruhu, Gavrilov tuto střelu dobře viděl a kotouč tak v pohodě kryje.

11:06
    Krikunov dostal skvělou přihrávku zpoza branky, jeho následnou střelu však Birjukov vyráží do rohu kluziště.

12:26
    Koledov nahodil kotouč do útočného pásma a následně jel střídat.

12:48
    Derljuk poslal kotouč od modré pouze do ochranné sítě.

13:18
    Warn se snažil zpoza branky překvapit Birjukova, ten se však nachytat nenechal a kotouč kryje svým levým betonem.

13:49
    Derljuk poslal kotouč před branku a Petersson jen o kousíček netrefil skákající kotouč do odkryté klece.

14:22
    Savinainen šikovně vracel zpoza branky kotouč před branku, nebýt Gavrilovovi hokejky a ztečování kotouče před jedním z domácích hráčů, tak je z toho branka.

15:47
    Blažjevskij pálil od modré, jeho střela však byla zblokována jedním z obránců.

16:15
    Domácím se píská ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:33
    Hosté drží kotouč na svých holích a příliš nikam nespěchají.

18:20
    Krasnoslobodtsev poslal kotouč přes všechny čáry a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po Birjukovi levici.

18:26
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Krasnoslobodtsev.

19:21
    Wilson pálil z levého kruhu, jeho střelu Birjukov vyráží do rohu kluziště.

19:45
    Hosté si nyní nepřesně přihráli a domácí nemají problém vyhodit kotouč z vlastní třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Druhá třetina začne zhruba v 17:53.

První třetina je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný. Oba týmy se dostali do pár šancí, ani jednu však nedokázali proměnit a stav utkání je tak stále nerozhodný 0:0.

Střely na branku: 6 – 5
    Vyhrané buly: 17 – 11

20:01

20:05
    Hosté budou dohrávat ještě 26 sekund přesilovku.

20:26

20:51
    Soči právě vstřelilo branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Krikunov se skvěle dostal s kotoučem až před Birjukova, ten jeho střelu vyráží pouze k ANDREJI KOSTICYNOVI a ten už neměl problém dorazit kotouč za Birjukova záda. Asistence: Ilja Krikunov
    KOSTICYN - 0:1

22:46
    Salminen pálil o modré, jeho střela končí daleko vedle pravé tyče.

23:13
    Grigorjev vypálil z pravého kruhu a Gavrilov pouze vyráží kotouč do rohu kluziště.

23:37
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hození hole vyfasoval Ljudučin.

24:06
    Krikunov se dostal do úniku v oslabení, jeho střelu z levého kruhu však Birjukov v pohodě chytá a ihned rozehrává ke svému spoluhráči.

24:33
    Wolski vypálil od modré, trefil však jen před sebou stojícího obránce.

25:19
    Krasnoslobodtsev se snažil překvapit Gavrilova zpoza branky, ten se však dokázal natlačit ke své pravé tyči a tento pokus kryje.

25:37

25:41
    Právě probíhá komerční přestávka.

26:43
    Dmitrij Kazionov dostal skvělou přihrávku před branku, do jeho střely však vložil hokejku jeden z obránců a kotouč míří vysoko nad branku.

26:58
    Savinainen vypálil z levého kruhu, Gavrilov jeho střelu v pohodě kryje.

27:31
    Ščaslivij vypálil na Birjukova z obrovského úhlu, ten si s tímto pokusem skvěle poradil a kotouč chytá do své lapačky.

27:53
    Krikunov vyzkoušel své štěstí z levého kruhu, Birjukov tuto střelu dobře viděl a fantasticky ji chytá do své lapačky.

28:19
    Jeden z hostujících útočníků byl sražen v útočném pásmu, rozhodčí však tento souboj jako nedovolený neposuzuje a hra pokračuje dále.

28:48
    Ščastlivij se dostal do úniku sám proti Birjukovovi, ten jeho střelu mezi betony chytá.

29:10
    Oddechový čas pro domácí.

29:42
    Galuzin našel skvělou křižnou přihrávkou Filatova a ten svou střelou z levého kruhu jen těsně míjí branku.

30:13
    Lapenkov se dostal ke střele z mezikruží, tu dokázal Birjukov vyrazit.

30:47
    Na ledě nyní můžeme vidět mnoho nepřesností na obou stranách.

31:51
    Savinainen pouze nahodil kotouč do útočného pásma a ihned odjel na střídačku.

32:36
    Galuzin hledal křižnou přihrávkou přes brankoviště svého spoluhráče, Gavrilov si však povyjel a kotouč chytá do své lapačky.

33:56
    Nepřesná přihrávka jednoho z hostujících hráčů a k puku se dostávají domácí.

34:34
    Denis Kazionov vyslal střelu z levého kruhu a dnes skvělý Gavrilov jeho střelu opět kryje.

35:09
    Další střela, tentokrát od Dvurečenskijho, Gavrilov opět skvělý.

36:17
    Ščitov dostal skvělou dlouhou přihrávku na pravé křídlo, poté si s kotoučem najel před Birjukova a ten jeho střelu skvěle vyráží.

36:49
    Domácím byl odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve střední pásmu.

37:57
    Stoljarov pálil bekhendem z mezikruží, jeho střela byla však příliš slabá a Gavrilovovi nenadělala příliš problémů.

38:45
    Salminen se řítil po pravé straně s kotoučem až do útočného pásma, poté vyslal tvrdou ránu na branku a Gavrilov opět skvěle tuto střelu kryje.

39:06
    Whitney se dostal ke střele z mezikruží, Birjukov tuto střelu v poklidu chytá do své lapačky a ihned rozehrává.

39:23
    Nepřesná přihrávka jednoho z hostujících obránců a kotouč míří na zakázané uvolnění.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Třetí třetina začne zhruba v 18:43.

Druhá třetina je za námi. Domácí jsou zatím mírně lepším týmem, ale jejich šance zatím skvěle kryje Gavrilov. Hosté se dokázali dostat do vedení hned na začátku třetiny, když se z dorážky prosadil Kosticyn. Jinak to není zatím příliš zajímavý hokej. Uvidíme zda padne více branek v poslední části.

Střely na branku: 13 – 14
    Vyhrané buly: 9 – 11

40:01

40:06
    Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a ihned se ženou do útoku.

40:23
    Pepeljaev vypálil od modré, kotouč však končí daleko vedle levé tyče.

41:39
    Blažjevskij vyslal bekhendovou střelu z levého kruhu, Gavrilov s ní neměl větší problémy.

42:31
    Derljuk vyslal střelu z levého kruhu, jeho střelu ještě dokázal zblokovat jeden z obránců do ochranné sítě.

43:45
    Ščitov nezachytil kotouč na modré čáře a za kotoučem se musí vracet.

43:58
    Osobní trest deset minut vyfasoval Wolski.

45:48
    Velká skrumáž se střetla nyní před Gavrilovem, nakonec však jeden z obránců odpaluje kotouč daleko od branky.

46:36
    Hosté nyní drží kotouč na svých holích a příliš nikam nepospíchají.

46:51
    Hosté se dostali od ofsajdu a tak se vhazovat bude ve středním pásmu.

47:56
    Jeden z hostujících útočníků se nyní srazil z jedním obráncem ve středu kluziště, rozhodčí však nechává hru dále pokračovat.

48:23
    Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Birjukovem.

49:12
    Kosticyn vypálil z pravého kruhu, branku však míjí.

49:26
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Domácí vyrovnávají! VADIM KRASNOSLOBODTSEV vypálil skvělou střelu z mezikruží a Gavrilovovi nedal žádnou šanci kotouč chytit. Bez asistence.
    Vadim KRASNOSLOBODTSEV - 1:1

50:00
    Pravě se hraje posledních 10 minut třetí třetiny. Stav je stále 0:1 pro hosty.

51:41
    Domácí nyní dostali chuť ke hře a prakticky nepůjčili kotouč hostujícím.

52:53
    Galuzin zkoušel překvapit Gavrilova střelou z obrovského úhlu, kotouč však míří nad branku.

53:29
    Hietanen vypálil dělovku od modré, kotouč však jen těsně míjí horní tyč branky.

54:17
    Domácí fanoušci jako by znovu ožili a svůj tým nyní plně podporují.

55:43
    Wolski se dostal s kotoučem před dva hráče, jeden z obránců mu však kotouč dokázal nakonec vypíchnout.

56:05
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování si odsedí Anisin.

56:49
    Wolski pálil z pravého kruhu, jeho střela však míjí branku.

57:19
    Hietanen to zkusil od modré a Gavrilov předvádí skvělý zákrok proti této střele.

58:05

59:22
    Anisin vypálil tvrdou střelu z mezikruží a Birjukov také předvedl své kvality a střelu vyráží do rohu kluziště.

59:36
    Domácí si ještě zahrají přesilovku. Dvě minuty si odsedí Whitney.

59:49
    Pepeljaev pálil od modré a Gavrilov si připisuje další zákrok.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina je za námi a před námi prodloužení.

Střely na branku: 14 – 2
    Vyhrané buly: 11 – 5

60:01

60:05
    Domácí načali prodloužení dohrávající přesilovkou 4 na 3.

60:22
    Pepeljaev nastřelil od modré jednoho z obránců a tomu zůstal kotouč někde ve výstroji.

60:56
    Hosté vyhazují.

61:06
    Hietanen vypálil z levého kruhu a Gavrilov byl opět připraven u své pravé tyče.

61:36

62:50
    Grigorjev nyní tvrdě dojel jednoho z hostujících hráčů, rozhodčí však nechává dále hru pokračovat.

63:18
    Domácí nyní chybovali v útočné třetině, hosté se ale z následného protiútoku dostali do ofsajdu a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

64:00
    Poslední minutka prodloužení. Nejspíše dnes uvidíme samostatné nájezdy.

64:48
    Domácí už pouze drží kotouč na svých holích a čekají až doběhne čas pětiminutového prodloužení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení nám nenabídlo žádnou branku a tak se můžeme těšit na samostatné nájezdy.

Střely na branku: 3 – 1
    Vyhrané buly: 1 – 2

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Jako první pojede Immonen. A Immonen prostřeluje Gavrilova.

1. série
    1:0
    Petersson neprostřeluje Birjukova.

2. série
    1:0
    Wolski se rozjel proti Gavrilovovi, puk mu však utekl od hokejky a branku nedává.

2. série
    1:1
    Kosticyn krásně zavěsil pod výko a vyrovnává.

3. série
    2:1
    Krasnoslobodtsev předvedl stejnou střelu jako Kosticyn a dává svému týmu vedení 2:1.

3. série
    2:1
    Emmerton následně neprostřeluje Birjukova a domácí se mohou radovat z výhry po samostatných nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Torpedo Nižnij Novgorod.
    Autorem vítězné branky je VADIM KRASNOSLOBODTSEV.
    Vadim KRASNOSLOBODTSEV - 2:1

Domácí dnes sice od 21.minuty prohrávali 0:1, poté ale ve třetí třetině, konkrétně v 50.minutě dokázal vyrovnat Krasnoslobodtsev a stejný hráč také dokázal rozhodnout samostatné nájezdy a domácí si odvážejí z tohoto zápasu 2 body, hosté potom 1 bod.

Střely na branku: 36 – 22
    Vyhrané buly: 40 – 29

Ode mne je to pro dnešek vše. Já vám přeji příjemný zbytek středečního večera a někdy příště opět na shledanou. (19:35:45)

Martin Penker

Branky a nahrávky: 50. Krasnoslobodtsev, rozh. náj. Krasnoslobodtsev – 21. Kosticyn (Krikunov)