Novokuzněck – Barys 3:2 (1:0 po s.n.) | Novosibirsk – Omsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 4:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | CSKA Moskva – HC Slovan 12:0 (kon.) | Čerepovec – Záhřeb 4:3 (1:0 po s.n.)
Jaroslavl – Chabarovsk 2:1 (po pr.) | N.Novgorod – Soči 2:1 (2:1 po s.n.) | Petrohrad – Riga 3:1 (kon.)
Viťaz – Dynamo Moskva 3:6 (kon.)
SKA Petrohrad
3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Dinamo Riga
Středa 11.02.2015, 17:30 • Ice Palace • KHL

Sledovali jsme velmi vyrovnané utkání, ve kterém se o vítězi rozhodlo až v závěrečném dějství. Domácí třemi brankami otočili nepříznivý stav a vyhrávají tak dnešní duel. Ode mně je to dnes vše a přeji hezký zbytek večera. (19:56:29)

60:00

59:26
    Střetnutí už se jen dohrává a všichni už ví, že Petrohrad si připíše do tabulky další tři body.
    Jimmie ERICSSON - 3:1

57:40
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    A je tu další branka v podání domácího týmu. JIMMIE ERICSSON se prosazuje tečí před Sedláčkem.
    Asistence: Maxim Chudinov.

56:26
    Riga se rve jak o život a statečně brání. Snaží se vyčkávat na rychlé protiútoky.

55:54
    Riga si vyžádala oddechový čas!

55:54
    Darzins zbytečně dohrál soupeře a je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

54:55
    U kotouče už je ale Petrohrad a pochopitelně nikam nespěchá.

54:10
    Cibulskis ostře vypálil od modré čáry, branku ale míjí těsně vedle!

53:00
    Riga hraje v plném počtu.

51:39
    Petrohradu se nedaří usadit v útočném pásmu, když Riga kombinuje na jejich území.

51:00
    A domácí můžou ještě navýšit svůj náskok! Na trestnou lavici míří za držení Cipulis.
    Roman ČERVENKA - 2:1

49:31
    A pozor! Domácí otáčejí průběh zápasu. ROMAN ČERVENKA obdržel přesnou přihrávku před branku, kde byl zcela osamocený a prostřeluje hostujícího gólmana.

48:28
    Petrohrad jel v přečíslení 3 na 2 a na konci akce byl opět aktivní Martensson, který trefil pouze přesouvající se ho Sedláčka!

47:31
    Riga bojuje v útočné pásmu a snaží se odpovědět na vyrovnaný stav 1:1.

45:48
    Petrohrad po vstřelené brance obživl a jek jak na koni.
    Tony MARTENSSON - 1:1

44:56
    A domácí celek vyrovnává! Ihned po buly vystřelil z kruhu TONY MARTENSSON, který trefuje levý roh branky bezmocného Sedláčka.

43:17
    Ketov si najel až do mezikruží, kde vyslal tvrdou ránu, kterou Sedláček s menšími problémy chytá. Buly po jeho levici.

42:39
    Hraje se nyní nahoru a dolu. Hra má tempo a jde vidět, že ani jede tým nechce prohrát.

41:59
    Petrohrad ztratil kotouč, u kterého už jsou zase hosté.

41:11
    Domácí vyhodili do středního pásma a tak Riga založila další útok a je už zase před Koskinenem.

40:28
    Riga se pouští se útočného pásma a bojuje o kotouč.

40:01

Ve druhé třetině jsme neviděli žádný gól, i když k tomu bylo mnoho příležitostí. Hra je i nadále vyrovnaná a rozhodne se až v závěrečném dějství, které začne přibližně v 19:15.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:48
    Výtečný zákrok domácího Koskinena, který už byl na zemi a dokázal ještě strčit ruku do střely soupeře na brankové čáře!

39:27
    Meija svůj nájezd neproměňuje, když nedokázal udělat svůj pokus rychleji.

39:27
    Meija byl faulován a je nařízeno trestné střílení!

38:20
    Petrohradu se nedaří dostat do útočného pásma.

37:55
    Kuteikin se rozhodl vypálit od modré čáry, ale na jeho střelu Sedláček bez problému viděl a chytá.

37:18
    Redlihs atakoval soupeře a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

36:24
    Tichonov nyní mohl jet sám na Sedláčka, neměl ale dostatečnou rychlost a tak pouze vypálil do připraveného Sedláčka.

34:55
    Další strkanice a další tresty. Genoway dostává dvě minuty za hrubost a na druhé straně Kovalčuk dvě minuty za hrubost + dvě minuty za faul kolenem. Další možnost pro Rigu, aby navýšila své skóre.

34:32
    Petrohrad přidává na obrátkách a Sedláček teď po jedné ze střel ani nevěděl, kde je kotouč. Zachránila ho totiž branková konstrukce!

34:06
    Opět bezchybný Sedláček si připsal další zákrok do statistik.

33:11
    Po delší době i Riga zavítala do útočného pásma, ale ne na dlouho, když ihned přicházejí o kotouč.

32:34
    Riga kompletní.

31:58
    Tichonov vystřelil z kruhu, ale Sedláček se stačil přesunout včas!

31:10
    Domácí kombinují před Sedláčkem, zatím však bez nějaké střely na branku.

30:34
    Saulietis podrazil protihráče a putuje tak na trestnou lavici. Další možnost pro Petrohrad na vyrovnání.

30:12
    Dzerins vypálil z ostrého úhlu na Koskinena, ten ale vše zvládá a bez problémů chytá. Po odpískání následovala další menší potyčka.

29:21
    Petrohrad hraje v plném počtu.

28:39
    Riga hraje v početní výhodě, ale příliš to tak nevypadá a Petrohrad výborně brání.

27:21
    Redlihs nyní tvrdě dohrál Kovalčuka, což se mu samozřejmě nelíbilo a ihned se pustil do Redlihse. Redlihs dostává dvě minuty za hrubost a Kovalčuk dostává čtyři trestné minuty.

25:51
    Domácí celek má nyní problém přejít přes modrou čáru. Riga výborně brání střední pásmo.

24:35
    Nesledujeme příliš pohledný hokej. Hru provází řada nepřesností a nevidíme ani nějaké vážnější šance.

23:16
    Genoway zavezl kotouč až za branku Petrohradu, kde už přihrál dalšímu spoluhráči. Nyní Riga kombinuje před Koskinenem.

22:06
    Riga pouze odevzdala kotouč a jede raději vystřídat. Petrohrad zakládá další svůj nebezpečný útok.

21:37
    Petrohrad kombinuje podél mantinelu v útočném pásmu a dává co proto hostujícím hráčům.

20:57
    Na druhé straně si připisuje úspěšný zákrok Koskinen a následuje vhazování po jeho pravici.

20:22
    Petrohrad se ihned pouští do útočného pásma a vymýšlí, jak by jen ohrozila brankáře Sedláčka.

20:01

Je za námi první třetina, která příliš hokejové krásy nepřinesla. Ve vyrovnané první části se prosadil pouze Darzins, když se prosadil střelou z bezprostřední blízkosti. Druhá třetina začne přibližně v 18:17.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:57
    Hosté ještě vyhazují na zakázané uvolnění a budou se muset ještě pár vteřinek bránit. Hra se stěhuje do jejich pásma.

19:00
    Probíhá poslední minuta první periody.

18:59
    Sotnieks to zkusil z mezikruží, ale jeho ránu zablokoval jeden z bránicích hráčů Petrohradu a kotouč se ocitá až v ochránné síti za brankou.

18:15

17:59
    Riga i nadále usazená v pásmu domácích.

17:11
    Videll obdržel zajímavou přihrávku na pravou stranu kluziště, po které vypálil, ale domácí gólman skvělým zákrokem vyráží!

16:15
    Další vyloučení na domácí straně. Alexandrov si jede odpykat dnes už druhý trest nyní za podražení.

15:40
    Petrohrad jel v přečíslení na Sedláčka, celou situaci však nezvládli a přicházejí o kotouč.

15:07
    Další zákrok domácího brankáře po skrumáži před brankou.

14:13
    Cibulskis vyslal od modré čáry ránu směrem na domácí klec, střela ale míří o pár čísel vedle branky.

13:21
    Koskinen raději kryje kotouč ve své náruči po nahození od modré čáry. Vhazování po jeho levici.

13:04
    Po přerušení hry se nyní odehrála menší potyčka mezi oběma celky, rozhodčí zatím ale nehodlá vylučovat.

12:05

11:50
    Riga vyhazuje až k domácímu gólmanovi.

10:33
    Sedláček výborně zasáhl po střele z bezprostřední vzdálenosti. Následuje buly po jeho levici.

10:05
    I domácí si zahrají přesilovou hru a mají možnost k vyrovnání. Na trestnou lavici putuje Dzerzins za vyhození kotouče z hrací plochy.

8:48
    Petrohrad se po inkasované brance oklepal a tlačí se za vyrovnáním.
    Laurins DARZINS - 0:1

7:32
    Riga právě vstřelila branku!
    A hosté se ujímají vedení v dnešním zápase! Riga jela v přečíslení na domácí klec a po obdržené přihrávce se prosazuje LAURINS DARZINS střelou do pravého horního rohu. Asistence: Miks Indrasis a Maris Bicevskis.

6:48
    Petrohrad se po oslabení oklepal a buší do svého soupeře.

5:58
    Nyní už Petrohrad míří dopředu a u mantinelu bojuje o kotouč český hráč Červenka.

5:12
    Petrohrad je v plném počtu.

4:32
    Riga v obrovském tlaku i nadále dělá problémy domácí obraně.

3:48
    Riga se usadila před domácí svatyní a kombinuje.

3:12
    A je tu první přesilová hra zápasu. Na trestnou lavici odjíždí Alexandrov za podražení a Riga si tak zahraje v početní výhodě.

2:30
    Hra se odehrává převážně ve středním pásmu.

2:00
    Thoresen nyní tvrdě vypálil z mezikruží a brankář Sedláček si připisuje svůj první úspěšný zákrok.

1:40
    Domácí vyhazují opět až k Sedláčkovi a Riga zakládá další útok.

0:51
    Riga má kotouč za brankou a zakládá svůj první útok v dnešním zápase.

00:01

SKA Petrohrad: Koskinen (Ezhov) – Rukavishnikov, Kalinin, Kovalčuk (C), Ericsson, Červenka – Alexandrov, Kuteikin, Dadonov, Šipačov, Panarin – Khafizullin, Chudinov, Tichonov, Martensson, Thoresen – Judin, Jermakov, Ketov, Burdasov, Khokhrjakov.

Dinamo Riga: Sedláček (Deslauriers) – Cibulskis, K. Redlihs, M. Redlihs, Videll, Bukarts – Genoway, Grinbergs, Indrasis, Trotter, Darzins (C) – Sotnieks, Jerofejevs, Meija, Dzerins, Abols – Porejs, Skvorcov, Bicevskis, Cipulis, Saulietis.

Rozhodčí: Ronn, Soin – Parfyonov, Tomilov.

Dinamo Riga
    Hostující celek je na tom o poznání hůře než SKA a v Západní konferenci se nachází až na 11.pozici. Především nyní Dinamo potřebuje každý bod, neboť na playoff má lotyšský celek pětibodové manko.
    Posledních pět zápasů odehrála Riga na domácím ledě, ale vítězství slavila, možná trochu překvapivě, jen dvakrát. Výhry s Mytišči a Slovanem byly opravdu povinností a zaváhání s Medveščakem Záhřeb či Jekatěrinburgem mohou být v boji o playoff zásadní.

Nejbohatší klub KHL si podle očekávání vede velmi dobře. Po 55 zápasech se se ziskem 112 bodů nachází na druhé příčce Západní konference a směle míří za skvělou pozicí v playoff.
    Z posledních pěti zápasů však SKA vyhrálo jen dvakrát a to neznačí před blížícím se playoff nic dobrého. Především prohra 1:2 se Slovanem či 1:3 s Mytišči není nic, čím by se měli hráči Petrohradu chlubit.
    Naposledy si SKA doma neporadilo se silnou Kazaní, které podlehlo 1:5.

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se střetnou týmy SKA Petrohrad a Dinamo Riga. Utkání začíná v 17:30.

Ondřej Terber

Branky a nahrávky: 45. Martensson (Tichonov), 50. Červenka, 58. Ericsson (Chudinov) – 8. Darzins (Indrasis, .Bicevskis)

Rozhodčí: Ronn, Soin – Parfyonov, Tomilov