Novokuzněck – Barys 3:2 (1:0 po s.n.) | Novosibirsk – Omsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 4:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | CSKA Moskva – HC Slovan 12:0 (kon.) | Čerepovec – Záhřeb 4:3 (1:0 po s.n.)
Jaroslavl – Chabarovsk 2:1 (po pr.) | N.Novgorod – Soči 2:1 (2:1 po s.n.) | Petrohrad – Riga 3:1 (kon.)
Viťaz – Dynamo Moskva 3:6 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
3:6 (1:2, 1:3, 1:1)
Dynamo Moskva
Středa 11.02.2015, 17:30 • Ice Hockey Center 2004 • KHL

Z mé strany to je pro dnešek všechno, přeji krásný zbytek dne. (19:51:00)

Je za námi utkání mezi Viťazem a Dinamem. Hosté potvrdili roli favorita a zkušeně porazili celek bojující o play-off. Třetí třetina byla ze všech tou nejnudnější, ale hosté již nikam nespěchali a hru si užívali. Naopak domácí budou muset ještě zapracovat, jestli chtějí hrát o Gagarinův pohár.

60:00

59:52
    Krásná akce Konstantina Glazačeva, jenž si šel pro hattrick, ale svojí bekhendovou kličku nedodělal, neboť jej podrazil svým betonem domácí brankář.

59:20
    Viťaz má puk u sebe a žene se ještě dopředu.

59:00
    Hraje se poslední minuta utkání.

57:53
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Dinamu ale stačí hrát jen v době, kdy se mu chce! Nikolaj Žerděv vjel do pásma a vyslal střelu, která byla zblokovaná. Podruhé se tedy rozhodl hodit puk na MAXIMA SOLOVJOVA, pro něhož už nebyl problém dopravit puk za záda branáře! Asistence: Nikolaj Žerděv

57:14
    Další pokus Afinogenova, nyní bekhendem nepřehodil Jerjomenkův beton.
    Maxim AFINOGENOV - 3:5

56:30
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Odražený puk před branku se odrazil k volnému MAXIMU AFINOGENOVI, jenž se štěstím prostřelil Jerjomenka! Stále tu jsou šance pro domácí!

55:40
    Špatná rozehrávka domácích skončila ofsajdem.

55:30
    Jerjomenko ukrývá puk ve své lapačce po střele Kempeho, utkání se spíše dohrává.

Střely na branku: 24:32

54:06
    Dinamo dokázalo opět jen nahodit a puk ztratit, domácí avšak nehrají příliš skvěle.

53:10
    Další šance pro Roberta Kousala, nyní ale Jerjomenka nepřekonal střelou pod víko.

52:10
    Hostujicí obraně ujel jeden z domácích, kterému se ale bekhendem nepovedlo překonat brankáře!

51:40

51:01
    Koroljov hledal před brankou Kučerjavenka, ale jeho hokejka letící puk netrefila.

50:04
    Po špatné přihrávce ztrácejí domácí útočné pásmo. Pro puk musejí až za svou vlastní branku.

49:32
    Viťaz ztrácí útoční pásmo. V přesilovce nehraje moc dobře.

49:16
    Na druhé straně ujížděl Denis Mosaljov, jenž trefil Alexeje Semenova přímo do kolena, hodně bolestivé.

48:55
    Další razantní rána od modré, tahle skončila mimo branku.

48:30
    Střela Kempeho z pravé stany byla zblokována.

48:15
    Jerjomenko si připsal v této přesilovce první zákrok, a to po střele od modré čáry.

47:40
    Přesilovou hru si nyní zahrají domácí. V obličeji Nikity Vyglazova je vidět dokonce krev. Kapitán Konstantin Gorovikov vyfasoval čtyřminutový trest za hru vysokou holí.

46:52
    Modrobílí se opravdu nikam neženou. Nyní kombinovali na své polovině dobrých dvacet sekund.

46:07
    Střela Romana Tatalina byla ztečována, ale přecijen Jerjomenka ohrozila. Puk skončil na levé betonu.

45:10
    Snaha Dinama není už tak velká jako v prvních dvou třetinách. Spíše stav utkání kontrolují.

44:51

44:23
    Ke střele se konečně odhodlal někdo z hostů. Maxim Solovjov mířil nad beton Satteriho. Domácí brankář puk chytá.

43:27
    Dinamu se zatím nedaří ovládat útočné pásmo.

42:51
    Selezňov (CEC) zahákoval protihráče a míří a trestnou lavici.

42:40
    Střela Dmitrije Višněvskije šla hodně mimo a navíc byla hodně slabá.

42:20
    Dinamo skvěle forčekuje a Viťaz se nemůže nikam dostat.

41:20
    Začátek třetí periody je hodně opatrný, ačkoliv o vítězi je nejspíše rozhodnuto.

40:51
    Zakázané uvolnění Dinama. Vhazuje se po levici Jerjomenka.

40:40
    Hosté s pukem na holi za svou branku.

40:36

40:01

Je za námi druhá třetina, která byla stejně jako ta první hodně gólová. V polovině zápasu přidal třetí branku hostů Glazačev. Za pár minut jej napodobil Robinson a zdálo se, že je rozhodnuto. V šestatřicáté minutě avšak snížil Robert Kousal, který dal domácím fanouškům naději, která se ale opět oddálila za pár sekund, přesněji za třiašedesát, kdy se trefil opět Glazačev.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:44
    Domácí jsou ve čtyřech.

39:14
    Puk do dobré pozice dostával Konstantin Volkov. Ten ale trestuhodně odkrytou branku netrefil!

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:36
    Alexej Semenov posílá svůj tým do tří! Dvojnásobná přesilovka Dinama.

37:44
    Selezňov (CEC) zastavil nedovoleně průnik jednoho z hostů a již míří na trestnou lavici.

37:15
    Ale dostává se jen do ofsajdu. Následuje buly ve středním pásmu.

37:07
    Viťaz má puk za svou brankou a čeká na ideální zakončení.
    Konstantin GLAZAČEV - 2:5

36:29
    Jenže Dinamo je prostě lepší a dává to jasně najevo! Alexandr Osipov vyslal na pravé straně tvrdou ránu, která padala přes rameno Satteriho. Puk se zastavil před brankou čárou, odkud jej do branky dopravil KONSTANTIN GLAZAČEV! Asistence: Alexandr Osipov
    Robert KOUSAL - 2:4

35:26
    Ale pozor. Máme tu zápletku! Bývalý pardubický hráč ROBERT KOUSAL se prosadil po krásné individuální akci. Obešel kolem bránícího hráče a dal svou devátou branku v sezóně!

34:32
    Zajímavě se do pásma prodral Mario Kempe. Poté, co se s kotoučem otočil byl zlikvidován čistým hitem.

34:10
    Další puk v moci domácího brankáře, který dnes již čtyřikrát inkasoval.

34:01
    Komeční přestávka následuje poté, co Satteri lapil puk vyslaný od modré čáry.
    Matt ROBINSON - 1:4

33:00
    Hostům jsem ale nyní křivdil. Na modré čáře se rozpřáhl MATT ROBINSON, jehož rána skončila až za zády domácího brankáře!
    Asistence: Konstantin Gorovikov, Denis Kokarev

32:27
    Dinamo ale v této početní výhodě hraje hodně kostrbatě a nedaří se jim.

31:56
    Maxim Mamin se ujal puku a sprintoval s ním dopředu, kde ho ale při kličce ztratil.

31:48
    Střela směrem na branku byla zblokována ve vzduchu a dopředu můžou domácí.

31:12
    Alexandr Kučerjavenko (CEC) zatáhl za záchrannou brzdu, dvouminutový trest pro tohoto obránce.

31:12
    Před brankou Satteriho byl hodně nebezpečný Maxim Karpov, jenž byl zfaulován.

30:20
    Viťaz kombinuje v útočném pásmu a stále bojuje.
    Konstantin GLAZAČEV - 1:3

29:09
    Jegor Dugin ujel s pukem a v útočném pásmu jej posunul na volného KONSTANTINA GLAZAČEVA, jenž chtěl puk ještě nahrávači vrátit, ale to se mu nepovedlo, neboť si kotouč do své vlastní sítě srazil domácí obránce.
    Asistence: Jegor Dugin, Alexandr Osipov

28:41

28:34
    Anton Koroljov byl u levé tyčky osamocen, ale svou šanci nakonec nevyužil!

28:33
    Hosté jsou ve čtyřech.

28:00
    Hosté se osvobodili.

27:30
    Domácí kombinují, ale nestřílejí, což je v této přesilovce snad povinností.

26:41
    Ihned po buly ale fauloval Maxim Solovjov, bude se hrát pět na tři!

26:35

26:33
    Dmitrij Sinicyn zbytečně sejmul pronikajicího hráče a odsedí si dvě minuty.

26:10
    Jeden z hráčů se nyní prodral zpoza branky až před ní, kde ale nezakončil.

25:35
    Další kombinace je opět zblokována. Dinamu se zatím moc nedaří.

25:02
    Viťaz se osvobodil a může vystřídat.

24:33
    Ale na trestnou lavici nakonec míří domácí. Anton Koroljov (CEC) hodně viditelně fauloval, a tak si odsedí dvouminutový trest.

24:24
    Po pravé straně se prodíral před branku Jerjomenka jeden z hráčů, který byl faulován.

23:40
    Nyní to hráči v červeném zkouší až od své branky, ale jejich kombinace směrem dopředu nyné vázne.

23:00
    V útočném pásmu je hodně aktivní domácí celek, ale kýžená branka se jim vstřelit nedaří.

21:45
    Dvě veliké šance Romana Horáka z bezprostřední blízkosti. Ani jednou Jerjomenko nebyl překonán.

21:31
    Urputný souboj se odehrává za brankou Dinama.

21:00
    Střela od modré jednoho z hostů byla nepřesná a po divném odrazu skončila až za brankou Dinama.

20:15
    K puku se po buly dostali domácí, ti ho ale rychle ztratili a získali jej hráči Dinama.

20:01

Hráči jsou zpět na ledové ploše, kde čekají na buly, které odstartuje druhou třetinu.

Je za námi první perioda, jenž skončila za stavu 1:2 pro hosty z Dinama. Lépe do utkání vstoupili domácí, kteří již po čtyřech minutách vedli 1:0. Dinamo ale poté zlepšilo svou hru a díky dvou brankám během necelých dvou minut stav utkání otočili. Uvidíme, jak se s tím vypořádají domácí hráči, jenž potřebují bodovat.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:27
    Posledních šedesát vteřin se rozhodli hráči Dinama strávit v útočné třetině.

19:00
    Rozeběhla se poslední minuta první třetiny.

18:41
    Hodně nebezpečně se v útoku pohybovali domácí hráči. Přihrávku z levé strany dokonce vyslal na Jerjomenka jeden z hráčů. Ruský brankář byl ale pozorný.

18:05
    Jegor Dugin se obtočil kolem branky a pokoušel se zakončit z levé strany, ale netrefil ani branku.

17:41

17:34
    Teď zase opačně. Přihrávka měla najít hráče na levé straně, tento pokus byl ale ztečován domácí obranou.

16:54
    Poměrně vtipná situace. Cvetkov byl sám na pravé straně a dostal skvělou přihrávku. Tu trestuhodně minul a poté dokonce upadl.

16:08
    Z následného protiútoku ale zahrozil Denis Kokarev, který projel celé pásmo a nakonec zakončil bekhendem. Ten Satteru chytil.

16:00
    Viťaz se nyní osvobodil.

15:41
    Roman Tatalin (CEC) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

15:25
    Zajímavě postupovali dopředu hráči v červeném. Všemu ale scházela rychlost, kterou neměli, a tak hostujicí hráči lehce domácí o puk obrali.

14:34
    Střela Nikolaje Žerděva byla vyražena Satterim nad branku. Puk poté skončila v ochranné síti nad brankou.

13:55
    Nyní puk ztratili a hrají domácí, ale těm se do útoku asi moc nechce.

13:10
    V útoku se tak usídlili hráči Dinama, kteří v něm kombinují.

12:34
    Útočné snahy jsou na obou stranách blokovány bránicími hráči. Těžko nějaký z týmů přechází až k brankce.

11:56
    Denis Mosaljov pálil z levého kruhu na přední tyč Satteriho branky. Domácí brankář si jí ale pohlídal a tvrdý pokus vyrazil.

11:17
    Maxim Afinogenov se zbavil bránícího hráče a svižně vypálil na branku. Tu ale netrefil.

10:34
    Na druhé straně si Satteriho věděl rady proti střele z levé strany. Ukryl jí v lapačce.

10:23
    Opět skvělá šance Antona Koroljova. Ten ve středním pásmu obral hostujicí bránící hráče o puk a zamířil na jejich branku. Tam byl avšak blokován a tak nezakončil ideálně.

10:09
    Další přerušení hry. Do ofsajdu vjel jeden z hráčů Viťazu.

09:29
    Zakázané uvolnění domácích. Bude se vhazovat v útočném pásmu Dinama.

09:20
    Vhazovalo se ve středním pásmu.

08:44
    Do další šance se řítili hráči z hlavního města Ruska. Před branku se řítil osamocený hráč, kterého ale nyní Satteri vychytal.
    Alexandr BUDKIN - 1:2

08:16
    A jejich útočná snaha graduje v další branku! ALEXANDR BUDKIN obdržel puk na modré čáře a tvrdou ránou nad rameno Satteriho otáčí stav utkání!

07:56
    Dinamo se pomalu ženě dopředu.

07:20
    Hra je hodně vyrovnaná a zatím vidíme opravdu pěkné utkání.
    Nikolaj ŽERDĚV - 1:1

06:42
    Veliká oblast příznivců hostů se raduje poté, co NIKOLAJ ŽERDĚV obdržel skvělou přihrávku před branku. Puk si stáhl k pravé straně a tahem překonal domácího brankáře!
    Asistence: Konstantin Volkov

06:30
    Nahozený puk raději Satteri ve své lapačce ukryl a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

05:48
    Ale puk ztrácí a od své branky mohou začít útočnou akci domácí.

05:25
    Dinama kombinuje v útočném pásmu a čeká na ideální moment, kdy zakončí.

04:52
    Za brankou Satteriho byl pěkným hitem zneškodněn hostujicí Brjukvin. Zakázané uvolnění Dinama.

03:37
    Roman Horák vybojoval puk za brankou a posunul je na své spoluhráče, a proto domácí celek drží pásmo.
    Anton KOROLJOV - 1:0

03:05
    ANTON KOROLJOV posunul po vyhrané buly puk na Kučerjavenka a vjel do útočného pásma. Druhý jmenovaný si počkal na Koroljova, puk mu předal a ten se nemýlil – 1:0!
    Asistence: Alexandr Kučerjavenko

02:28
    Přes celou šíři kluziště dostal puk jeden z hostů. Po následné střele se ale neradoval, neboť mu do rány vletěl jeden z domácích obránců a jeho pokus zblokoval.

02:14
    Dinamo se dostalo do ofsajdu, následuje vhazování ve středním pásmu.

00:57
    Ale k první šanci se dostal Roman Horák, jenž z blízkosti střílel zády k brance bekhendem, ale beton Jerjomenka byl připraven.

00:29
    Hosté jsou stále v útočné třetině a rychle kombinují.

00:01
    Na buly úspěšnější hosté, kteří puk ihned nahodili směrem na branku Satteriho.

00:01

Oceněni byli ještě mladí hráči s medailí, nejspíše jde o nějaké juniorské hráče Viťazu.

Hráči jsou již nastoupeni na modrých čarách a Ice Hockey Centerem zní hymna ruské federace.

Na led přijeli hráči obou celků. Za malou chvíli nám začne utkání, kde půjde o další důležité ligové body v boji o play-off.

Krásný podvečer vám přeje David Panuška. Za malou chvíli se nám rozeběhne utkání mezi Viťazem a Dinamem. Na místním stadiónu se drží minuta ticha.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Višněvskij, Robinson, Solovjov, Mironov, Sinicyn, Osipov, Budkin – Daugavinš, Gorovikov, Kokarev – Karšums, Cvetkov, Karpov – Žerděv, Volkov, Mosaljov – Glazačev, Dugin, Brjukvin – Sopin

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Birin, Medvěděv.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST:

Čechov se nachází přímo pod postupovou čárou, na osmé místo mu chybí 2 body, tudíž o motivaci pro dnešní duel je postaráno. Poslední dva zápasy navíc domácí vyhráli, dokáží přidat dnes třetí výhru? Dopomoci jim k tomu může Maxim Afinogenov, jež se v posledních 5-ti zápasech trefil dvakrát.

DINAMO MOSKVA:

Dinamo soupeří s Petrohradem o druhé místo v tabulce, momentálně ztrácí na SKA 3 body. Hosté navíc vyhráli posledních 5 zápasů v řadě, přidají tak šestý? Jejich formu zdobí i forma Konstantina Glazačeva, ten za posledních 5 zápasů nastřelil 4 branky.

Zdravím všechny fanoušky KHL. Kontinentální hokejová liga má na programu další hrací den a my se zaměříme na duel mezi Viťaz Moskevskou oblastí a Dinamem Moskva. Tímto mačem vás provede Karel Janeba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

David Panuška

Branky a nahrávky: 4. Koroljov (Kučerjavenko), 36. Kousal, 57. Afinogenov – 7. Žerděv (Volkov), 9. Budkin (Gorovikov, Kokarev), 30. Glazačev (Dugin, Osipov), 33. Robinson (Gorovikov, Kokarev), 37. Glazačev (Osipov), 58. Solovjov (Žerděv)

HC Viťaz Moskevská oblast: Satteri (Lisutin) – Vaščenko, Berďukov, Semenov, Porseland, Selezňov, Golovkov, Tatalin – Soloduchin, Koroljov, Kučerjavenko – Horák, Afinogenov, Kempe – Kousal, Šitikov, Makejev – Cyganov, Makarenko, Vyglazov, Mamin
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Višněvskij, Robinson, Solovjov, Mironov, Sinicyn, Osipov, Budkin – Daugavinš, Gorovikov, Kokarev – Karšums, Cvetkov, Karpov – Žerděv, Volkov, Mosaljov – Glazačev, Dugin, Brjukvin – Sopin

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Birin, Medvěděv