Vítkovice – Slavia 7:5 (kon.) | Plzeň – Třinec 4:6 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 5:2 (kon.)
Liberec – Olomouc 5:1 (kon.) | Pardubice – Zlín 2:3 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 0:3 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 2:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Berani Zlín
Středa 11.02.2015, 18:00 • Tipsport arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný sportovní podvečer, dovolte mi vás dnes provést utkáním 45. kola hokejové Tipsport extraligy,v němž se střetnou domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a hostující PSG Zlín.

PSG Zlín
    Přestože se Zlínu vstup do soutěže příliš nepovedl, tak se nyní nachází na osmé příčce s třiašedesáti body a jednobodovou ztrátou na Plzeň. V posledních zápasech se hráčům PSG daří, ovládli posledních pět duelů, což svědčí o jejich dobré formě a i dnes budou jistě chtít přidat další body na své konto do tabulky.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
    Východočechům se sice v posledních zápasech nedaří jako Zlínu, z posledních čtyřech duelů totiž vyhráli jen dva a jeden prohráli po prodloužení, ale i přesto se s jednasedmdesáti body na šesté příčce, která zajišťuje přímý postup do play-off a jsou o pohouhé dva body za rivalem z Hradce Králové.

Pardubických TOP 5:
    Góly: Petr Sýkora – 24
    Tresty: Jiří Cetkovský – 88 (2,59/zápas)
    Střely: Petr Sýkora – 205 (4,88/zápas)
    Čas na ledě: Petr Čáslava – 23:30/zápas
    Vhazování: Adam Zeman – 63,64%
    Pardubický Libor Pivko se chce i přes únavu prosadit v kádru svého celku
    Pardubice mají za sebou rozbruslení

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan (Halász) – Gregorc, Čáslava (C), Benák, Čutta, Píša, Havlík, Korím, Ščotka – Sýkora, Marcinko, Zohorna, Radil, Nahodil, Tybor – Starý, Kaut, Semorád – Voženílek, Špaček, Gašparovič.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček, Stuchlík – Svoboda, Čajánek, Veselý – Holík, Vlach, Říčka – Okál, Leška, Kubiš – Ondráček, Šťastný, Köhler.

Rozhodčí: Fraňo, Úlehla – Kis, Lučan.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hráči obou celků jsou již na ledové ploše, vše je připraveno k zahájení utkání.

00:01

00:09
    Úvodní vhazování vyhráli domácí a vydávají se do útoku.

00:23
    Po dorážkách Marcinka si připsal první zákrok Kašík.

00:38
    První zlínský útok skončil již na pardubické modré čáře.

01:12
    Robert Říčka (PCE) vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.

01:19
    Po vyhraném vhazování se Pardubice usadily v útočném pásmu a kombinují.

01:41
    Marcinko střelou z mezikruží trefil pouze prvního bránícího hráče.

01:55
    Po Marcinkově nahrávce vyslal na Kašíka svou dělovku Sýkora, hostující gólman však stihl včas sklapnout betony.

02:28
    Radil vyslal dvě střely na Kašíka, ale ani jednou ho nepřekonal.

02:41
    Další Radilův střelecký pokus mířil pouze vedle brány Zlína.

03:11
    Píšova střela příklepem od modré čáry nedoletěla ani k brance hostů, zastavila se o obránce.

03:49
    Říčkovu sraženou střelu si Kristan v pohodě pohlídal.

04:25
    Špaček zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho přenechal Gašparovičkovi, jenž pálil pouze do vyrážečky Kašíka.

04:47
    Po sražené pardubické střele končí puk mimo hrací plochu, hra je přerušena.

05:03
    Pardubice jsou jasně aktivnější, ale do žádné važnější šance se zatím nepropracovaly.

05:39
    Svobodova střela z pravého kruhu zamířila pouze do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:48
    Kristan raději podržel kotouč v lapačce a přerušil hru.

05:56
    Tybor po rychlém průjezdu středního pásma mířil nepřesně.

06:14
    Po ofsajdu Zlína následuje komerční přestávka.

06:28
    Kaut nahodil puk do útočného rohu, kde se ho ale zmocnili protihráči, kteří zakládají protiútok.

06:58
    Po pardubické střele si Kašík připisuje další úspěšný zákrok.

07:33
    Ondráček pouze nahodil kotouč do útočného pásma a jeho formace odchází střídat.

07:52
    Po zakázaném uvolnění Zlína se bude vhazovat po levici Kašíka.

08:34
    Sýkora zkazil rozehrávku, ale toho hosté nedokázali využít.

08:44
    Odpískané postavení mimo hru zastavilo útočnou akci Zlína.

09:05
    Pardubice aktivně napadají v útočném pásmu, ale nedaří se jim získat kotouč.

09:31
    Nahodilovu střelu vyrazil Kašík pouze před sebe, kde se kotouče ujali hosté.

09:52
    Starý byl zbaven kotouče, ale Pardubice se ho ihned ujaly zpět.

10:53
    Šťastného přihrávka do předbrankového prostoru neprošla a kotouče se ujímají Východočeši.

11:26
    Marcinkovu střelu z bezprostřední blízkosti zastavil Kašík na poslední chvíli betonem.

11:40
    Žižkova střela z mezikruží končí sražená v ochranné síti.

12:06
    Radil zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj ale v rohu musí bojovat s hostujícími obránci.

12:28
    Střelu Marušáka od modré čáry příklepem Kristan zlikvidoval a přerušil hru, následuje komerční přestávka.

12:48
    Marušákova střela z mezikruží byla nepřesná a skončila na zadním plexisklu.

13:18
    Zlín právě vstřelil branku!
    BEDŘICH KÖHLER nejdřive bekhendem nahodil puk na Kristana, ten ho pouze vyrazil před sebe a Köhler ho dorazil za jeho záda. Asistence: Patrik Urbanec, Jiří Marušák.
    Bedřich KÖHLER - 0:1

13:33
    Pavel Kubiš (ZLN) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za držení protihráče.

14:27
    Pardubicím se přesilová hra příliš nedaří a Zlín se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

14:59
    Další vyhození hostů, ale Tybor rychle zaváží puk zpět do útočného pásma.

15:33
    Hosté hrají v plném počtu.

16:28
    Zlín dobře brání a nepouští domácí ke střele.

16:58
    Hra se sice přelévá ze strany na stranu, ale ani jeden tým se nedokáže dostat do vážnější šance.

17:16
    Sýkorovu tvrdou ránu od modré čáry Kašík zlikvidoval.

17:40
    Nahodil ještě dokázal udržez útočné pásmo, kde Pardubice kombinují, ale ke střele se nemohou dostat.

18:10
    Čajánkovo nahození bekhendem vyrazil Kristan za svou branku.

18:10
    Radoslav Tybor (PCE) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště.

18:10
    Hráčská lavice Pardubic je potrestána dvouminutovým trestem za nesportovní chování, trest odpyká Jan Semorád.

18:59
    Kotvan poslal kotouč k modré čáře na JIŘÍHO MARUŠÁKA, který tvrdou ranou příklepem mířil přesně do odkryté části pardubické klece. Asistence: Oldřich Kotvan a Petr Leška.
    Jiří MARUŠÁK - 0:2

19:45
    Starý na poslední chvíli vystihl přihrávku Zlína a osvobozuje svůj celek.

Vhazování: 71% – 29%

V úvodu utkání sice byli aktivnější domácí, ale ve 14. minutě se po dorážce prosadil první trefou v utkání Köhler a minutu před koncem první třetiny navýšil vedení Zlína Marušák.

20:01

20:06
    Buly vyhrál Zlín a vydává se do útočného pásma.

20:34
    Leškovi se nepodařilo dostat kotouč zpoza brány na Kristana.

21:14
    Sýkorovi střílenou přihrávku tečoval Nahodil pouze do Kašíka.

21:19
    Kašík zůstává ležet na ledě a je ošetřován.

21:26
    Radilovu pohotovu střelu si Kašík pohlídal a raději přerušil hru.

21:50
    Vlach dokázal v útočném pásmu vybojovat kotouč, který poté nahodil na bránu, Říčka si ho vzal ještě do své moci, ale ležícího Kristana překonat nedokázal.

22:06
    Signalizovaná výhoda Pardubic, které hrají v šesti hráčích v poli.

22:15
    Bedřich Köhler (ZLN) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

22:23
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Východočeši bleskově využívají přesilovou hru, Sýkora poslal na modrou čáru na BLAŽE GREGORCE, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Petr Sýkora.
    Blaž GREGORC - 1:2

23:01
    Sražená přihrávka končí až v hledišti Tipsport areny.

23:19
    Kaut sice zavezl puk do útočného pásma, tam se ho ale Pardubícím nepodařilo dlouho udržet.

23:52
    Tomáš Žižka zůstal ležet na ledové ploše, rozhodčí tak raději přerušili hru.

24:16
    Říčka pouze protečoval kotouč do útočného pásma, poté se puk dostal k Marušákovi, který prověřil pozornost Kristana.

24:50
    Zlínským se podařilo dostat puk do středního pásma a mají možnost vystřídat.

25:12
    Kubišovu dorážku Kristan zlikvidoval a přerušil hru.

25:22
    Leška se chystal ke střele z otočky, ale kotouč mu sjel z čepele.

25:39
    Jakub Čutta (PCE) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

25:51
    Marcinko zavezl kotouč za zlínskou bránu, kde o něj ale přišel.

26:13
    Svobodův pokus Kristan pouze vyrazil a Zlín může pokračovat ve své útočné akci.

26:43
    Matějkovu ránu příklepem od modré čáry zblokoval obětavě Tomáš Marcinko.

27:08
    Hosté rozjíždí kolotoč přihrávek v útočném pásmu.

27:34
    Kotvan po přesné přihrávce trestuhodně minul prázdnou bránu.

27:39
    Domácí jsou v plném počtu.

27:45
    Nahodilovo vyhození končí pouze zakázaným uvolněním.

27:49
    Ihned po vhazování musel zasahovat Kristan, který byl po zákroku atakován hostujícím hráčem.

28:11
    Další zakázané uvolnění Východočechů.

28:32
    Žižkova nepřesná střela z mezikruží končí pouze na zadním mantinelu.

28:48
    Na druhé straně předvedl Kašík úspěšný zákrok proti Radilově střele z levého kruhu.

29:13
    Odpískaný ofsajd zastavil útočnou akci Pardubic.

30:05
    Marcinko projel celé střední pásmo a poté zvolil střelu z mezikruží, ale pálil nepřesně.

30:33
    Ani Zohornova střela mezi tři tyče Zlína neprošla.

31:13
    Nahodilova přihrávka na Sýkoru byla zblokována.

31:43
    Semorádův střelecký pokus zastavil Kašík betonem.

32:24
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale brankáři moc práce nemají.

32:39
    Po sražené přihrávce do hlediště následuje komerční přestávka.

33:24
    Zlín je vykázán z útočného pásma.

33:48
    Sýkora směřoval svou přihrávku do jízdy na Nahodila, ten však kotouč nedokázal poslat na bránu Zlína.

34:05
    Leška přišel v útočném pásmu o kotouč a do útoku se vydávají Pardubice.

34:18
    Po zásahu pukem zůstal na ledě ležet Oldřich Kotvan.

35:20
    Dvě minuty za podražení si odsedí Petr Čáslava (PCE).

35:28
    Po vyhraném vhazování se Zlín usadil v útočném pásmu a kombinuje.

35:41
    Po přihrávce rukou Pardubic je hra přerušena.

35:45
    Havlík posílá kotouč přes všechny čáry, hosté tak budou muset svou akci začít znovu.

36:37
    Ve vlastním oslabení se do dobré příležitosti dostali domácí, ale Radil pálil nepřesně.

37:19
    Semorád byl zcela osamocený před bránou, kam dostal přihrávku, ale puk při střele příklepem minul!

37:31
    Čáslava ihned po naskočení na led dostal přihrávku a následně pálil do připraveného Kašíka.

37:48
    Jiří Marušák (ZLN) vyloučen na dvě minuty za hákování.

37:52
    Po vyhraném vhazování se Zlín osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

38:19
    Po Marcinkově zblokované přihrávce končí puk ve středním pásmu.

38:35
    Východočeši se usadili v útočném pásmu.

38:53
    Čuttovu ránu příklepem od modré čáry vyrazil Kašík do rohu kluziště vyrážečkou.

39:42
    Puk je ve středním pásmu, ve druhé třetině se už skóre zřejmě měnit nebude.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Rozhodčí jako správný parťák! Sundal soupeře a rozjel gólovou akci. Na kuriózní situaci se můžete podívat na webu HOKEJ.CZ.

Střely: 24 – 20
    Střely mimo: 5 – 13
    Hity: 10 – 9
    Vhazování: 60% – 40%

Pardubicím se sice ve druhé třetině podařilo zásluhou přesné trefy Gregorce snížit, ale i přes dobré příležitosti snížit nedokázali. Třetí třetina začne zhruba v 19:48.

40:01

40:11
    Po vyhraném vhazování Pardubic se domácí vydali do útoku, ale dlouho se v útočném pásmu neudrželi.

40:49
    Ani další útok domácím nevyšel, do protiútoku se vydává Zlín.

41:45
    Řezníčkova tečovaná střela skončila pouze v rohu kluziště.

42:29
    Ani Matějíčkova rána na bránu nemířila.

43:21
    Zohornovu ránu z pravého kruhu si Kašík pohlídal a přerušil hru.

43:49
    A je vyrovnáno! PETR SÝKORA dostal přesnou přihrávku zpoza brány od Nahodila a poslal puk do protipohybu Kašíka. Asistence: Lukáš Nahodil, Jakub Čutta.
    Petr SÝKORA - 2:2

44:29
    Semorád inkasoval tvrdý hit u mantinelu a jen těžce se zvedá z ledu.

45:04
    Zohorna poslal zadovku na Čáslavu, jehož střela si ale cestu mezi tři tyče nenašla.

45:39
    Kubiš si rukavicí zpracoval puk a poté ho poslal na Okála, který pálil ale pouze do připraveného Kristana.

46:01
    Semorád se ocitl v další dobré šanci, ale ani tuto nedokázal proměnit v branku.

46:04
    Jan Semorád (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.

46:16
    Matějíčkova střela od modré čáry skončila pouze u Kristana a následně za jeho bránou.

46:51
    Východočechům se nedaří vyhodit kotouč z obranného pásma.

47:23
    Benák poslal puk do středního pásma, ale nestačil jít vystřídat.

47:36
    Po sražené střele do ochranné sítě se bude vhazovat po levici Kristana.

48:09
    Kotvanovo tečované nahození od modré čáry Kristan na poslední chvíli zlikvidoval.

48:26
    Čáslavova střela se odrazila ke Kautovi, který ale mířil velice nepřesně.

49:07
    Čáslava sice obral o puk Čajánka, ale domácím se nepodařilo dostat puk z obranného pásma.

49:34
    Po rychlém protiútoku Zlína si Kristan připsal další úspěšný zásah.

49:54
    Dlouhé nahození hostujícího obránce přes celé hřištěse dostalo k Okálovi, který se ale nedokázal prosadit.

50:27
    Součastně vyloučeni Tomáš Zohorna (PCE) hrubost, trest za něj odpyká Michael Špaček a Zdeněk Okál (ZLN) za sekání a hrubost. Tomáš Marcinko (PCE) obdržel navíc osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

50:32
    Ihned po vhazování se Zlín osvobozuje vyhozením přes celé hřiště.

50:56
    Odpískaný ofsad zastavil útočnou akci Pardubic.

51:17
    Signalizovaný ofsajd Pardubic, které musí opustit útočné pásmo.

52:07
    Východočechům se přesilová hra příliš nedaří, až nyní se usadili v útočném pásmu.

52:12
    Ránu Radila vyrazil Kašík maskou do ochranné sítě.

52:27

52:28
    Po zákroku hostujícího gólmana následuje komerční přestávka.

52:47
    Domácí se usadili v útočném pásmu a kombinují, ale nedaří se jim dostat ke střele.

53:28
    Přihrávka Starého před bránu žádného z pardubických nenašla.

53:49
    Rychlý protiútok Zlína zastavil úspěšným zákrokem Robert Kristan.

54:02
    Po zakázaném uvolnění Pardubic se bude vhazovat po levici Kristana.

54:02
    Lukáš Nahodil je vykázán z kruhu pro vhazování, nahradí ho Radil.

54:26
    Svobodova střela z jízdy mířila pouze do rohu kluziště.

55:05
    Petr Leška (ZLN) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

55:43
    Zlín se vyhozením osvobozuje a hráči odchází střídat.

56:01
    Gregorcovu ránu od modré čáry vyrazil Kašík do rohu kluziště.

56:29
    Zohornův střelecký pokus skončil pouze na plexisklu za hostující bránou.

56:55
    Ani Benákova střela si cestu mezi tři tyče nenašla.

57:32
    Po nahození Píši raději Kašík přerušil hru, vhazovat se bude po jeho levici.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:27
    Do Vlachovi střely se vložil Havlík, který jí zblokoval.

58:42
    To je krutý trest pro Pardubice, přestože byly v posledních minutách lepší, tak inkasují z protiútoku, střelou nad ležícího brankáře se prosadil PETR HOLÍK. Asistence: Petr Čajánek.
    Petr HOLÍK - 2:3

58:42
    Oddechový čas pro domácí.

58:49
    Po zakázaném uvolnění Pardubic se hra přesouvá před Kristana.

58:54
    Kristan odjíždí z brány a domácí hrají v šesti hráčích v poli!

59:01

59:12
    Kristan opět odjíždí z brány, u puku jsou Pardubice.

59:32
    Puk skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:46
    Sýkorova přihrávka před bránu na Radila neprošla.

60:00

Nejlepší hráči utkání:
    Pardubice – Petr Sýkora
    Zlín – Jiří Marušák

Toto utkání je již minulostí, ve prospěch hostujícího celku ho rozhodl minutu před koncem utkání Petr Holík.

Statistiky utkání:
    Střely: 36 – 29
    Střely mimo: 8 – 17
    Hity: 15 – 10
    Vhazování: 58% – 42%

To je ode mne pro dnešek vše, budu se těšit u dalších onlajnů, na počtenou.

Videosestřih ze zápasu si můžete už deset minut po jeho skončení prohlédnout na webu HOKEJ.CZ. (20:29:43)

Adam Joska

Branky a nahrávky: 23. Gregorc (Sýkora), 44. Sýkora (Nahodil, Čutta) – 14. Köhler (Urbanec, Marušák), 19. Marušák (Kotvan, Leška), 59. Holík (Čajánek)

HC Dynamo Pardubice: Kristan (Halász) – Gregorc, Čáslava (C), Benák, Čutta, Píša, Havlík, Korím, Ščotka – Sýkora, Marcinko, Zohorna, Radil, Nahodil, Tybor – Starý, Kaut, Semorád – Voženílek, Špaček, Gašparovič.
    Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček, Stuchlík – Svoboda, Čajánek, Veselý – Holík, Vlach, Říčka – Okál, Leška, Kubiš – Ondráček, Šťastný, Köhler.

Rozhodčí: Fraňo, Úlehla – Kis, Lučan