Kometa Brno – Jihlava 5:1 (kon.) | Hr. Králové – Kladno 8:1 (kon.) | HC Plzeň – Sparta 2:8 (kon.)
Chomutov – K. Vary 5:3 (kon.) | Slavia – Pardubice 0:4 (kon.) | Třinec – Žďár n/S 7:0 (kon.)

59:10
    Najsar se natahoval po dorážce, k té se ale nakonec nedostal.

58:15
    Máme tady ještě jedno vyloučení. Melichar si odpyká menší trest za podražení.

58:09
    Probíhají poslední dvě minuty dnešního zápasu.

56:34
    Ránu Michálka Kulich vyrazil a o chvíli později si poradil také s nepříliš prudkou střelou Korčáka.

55:23
    Blízko gólu byl také Raška, jeho teč se ale neujala.

55:02
    Třinec právě vstřelil branku!
    DAN PRZYBYLA se protáhl na modré čáře kolem bránících hráčů, dostal se před branku a odtud poslal kotouč za záda Kulicha. Asistence: Filip Rufer.

53:42
    Nečas si odpyká dvě minuty za vražení na hrazení.

53:32
    Prudká rána Timoteje Marguše branku minula.

53:02
    Jeden z hostujících beků srazil vlastního gólmana a hra je tak přerušena.

52:15
    Papaj se snažil tečovat nahození Michálka, to se mu úspěšně nepovedlo.

51:42
    Trejbal se vydal do útoku, proti přesile toho ale příliš vymyslet nedokázal.

50:52
    Oceláři už téměř minutu drží Žďár v jejich obranném pásmu, k ohrožení Kulicha ale příliš nedošlo.

49:38
    Molinova rána skončila pouze na mantinelu za brankou.

48:59
    Po střele Indrsta raději přerušil žďárský gólman hru.

48:01
    Přihrávka na Poula nebyla přesná a u kotouče tak jsou opět domácí.

47:09

46:55
    Ránu Krzaka vyrazil Kulich na hůl svého obránce, který kotouč poslal pryč.

45:39
    Adámek vracel kotouč do brankoviště, kde mohl dorážet do prázdné klece Hladonik, to by si ale musel kotouče všimnout.

45:09
    Donda si odpyká dvě minuty za podražení.

44:10

43:52
    Papaj našel v dobré pozici Przybylu, ten ale promáchl.

42:25
    Rufer od modré trefil pouze boční tyč.

42:10
    Plandor byl u mantinelu tvrdě dohrán a rozhodčí mu musí na střídačku pomoci. Za tento zákrok, klasifikovaný jako vražení na hrazení, si Jirčík odpyká dvě minuty.

42:00
    Oceláři dlouho kombinovali v útočném pásmu, ohrozit Kulicha ale nedokázali.

41:10
    Krzak bojuje o kotouč v útočném pásmu.

40:09
    Další střelecký pokus vyslal na žďárskou branku Kalus, jeho zakončení vyrazil Kulich betonem mimo.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky a protože obě padly do sítě Žďáru, mají Oceláři již šesti gólový náskok.

Další část začne přibližně v 19:40.

40:00

39:47
    Przybyla nahodil kotouč do brankoviště, kde se o dorážku pokoušel Papaj, ale neúspěšně.

39:00
    Do brejku se dostal Molin, Kulich si ale s jeho zakončením poradil.

38:26
    Hladonik drží kotouč v útočném pásmu a čeká než spoluhráči dostřídají.

37:36
    Střela Indrsta z mezikruží skončila v lapačce Kulicha.

36:29
    Najsar teď zariskoval za vlastní brankou, celou situaci ale nakonec zvládl vyřešit.

36:06
    Hladonik s Kalusem se dostali před Kulicha, který ale domácím útočníkům kotouč sebral.

35:13
    Poul nahodil kotouč do brankoviště, odkud jej zase dostal rychle pryč Ochman.

34:41
    Oba týmy v plném počtu.

34:15
    Przybyla se protáhl před branku, zakončit už ale nedokázal.

33:27
    Hladonik sice se svou střelou neuspěl, jeden z obránců Žďáru ale nedokázal odpálit kotouč pryč a JAN KALUS už jej dokázal dostat do sítě. Bez asistence.

33:07
    Kalus nejprve obkroužil žďárskou branku a následně poslal kotouč pryč z pásma.

32:41
    Donda si odpyká dvě minuty za vysokou hůl, Raška pak stejnou dobu za držení protihráče. Oba týmy hrají ve čtyřech.

32:33
    O kotouč se bojuje v útočném pásmu SKLH.

30:56
    Molinova přihrávka byla na Hladonika příliš prudká a k ohrožení branky tak nedošlo.

29:45
    Jeden z Ocelářů vracel kotouč Michálkovi, tomu se ale puk odrazil od bruslí a domácí obránce se tak musel hodně rychle vracet.

29:09
    Ve vlastním oslabení si dvě dobré šance vypracovali Raška s Indrstem, ani jednu z nich ale využít nedokázali.

28:48
    O chvíli později pak zůstal volný kotouč v Ochmanově brankovišti, domácí gólman se k němu ale dostal dřív než Nečas.

28:16
    Nečas se snažil o teč před třineckou brankou, ta mu ale příliš nevyšla.

28:03
    Rufer hasil nebezpečnou situaci pouze za cenu faulu a odpyká si tak dvě minuty za nedovolené bránění.

27:24
    Ke střele se dostal Molin, branku ale minul a na druhé straně si stejně vedl také žďárský útočník.

26:43

25:27
    Žďárští mladíci se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu a domácí se tak v poklidu brání.

24:43
    Papaj si odpyká dvě minuty za držení hole.

23:54
    Na levém kruhu se ke střele dostal DOMINIK MOLIN a našel místo nad ramenem Kulicha. Asistence: Jakub Adámek.

23:05
    Do brejku se mohl dostat Donda, to by mu ale musel jeho spoluhráč přesně přihrát.

21:35
    Papaj se snažil předat kotouč Przybylovi, ten si toho ale nevšiml.

20:47
    Dobrou příležitost si vypracoval Kalus, zakončení už ale třineckému útočníkovi příliš nesedlo.

20:08
    Zakázané uvolnění přesune hru před Ochmana.

20:01

Máme za sebou úvodní třetinu prvního čtvrtfinále, které se zatím mnohem lépe vyvíjí pro domácí mladíky.

Další část začne přibližně v 19:03.

20:00

19:41
    Oceláři nezvládli přechod středního pásma a je jim odpískán ofsajd.

18:49
    Do odkryté branky mohl dorážet Raška, tomu ale nakonec hostující obrana zabránila.

18:18
    Klocek se nejprve zbavil bránících hráčů, následně pak ale poslal kotouč pouze do ochranné sítě.

17:49

17:18
    Pokus Rufera od modré skončil u připraveného Kulicha.

16:48
    Do brejku se hnal Donda, nakonec byl ale rychlejší Krzak.

15:49
    Jirčík je vyloučen na dvě minuty za faul kolenem.

15:43
    Kalusovi se sice kotouč zamotal mezi brusle, nakonec se ale dostal k JANU HLADONIKOVI, který jej poslal pod horní tyč. Asistence: Jan Kalus.

15:06
    Po dorážce Radzienciakova nahození se natahovali Raška s Indrstem, kotouč ale nakonec skončil mezi betony Kulicha.

13:54
    Hosté v plném počtu a mohli dokonce snižovat z přečíslení tři na jednoho, tahle akce jim ale vůbec nevyšla.

13:03
    Hosté ve čtyřech.

12:24
    Přihrávka Kaluse byla příliš prudká a Hladonik se tak ke střele nedostal.

11:54
    Geba poslal kotouč mimo hřiště a odpyká si dvě minuty za zdržování hry. Žďár tak bude hrát více než minutu pouze ve třech.

11:54
    Ránu Michálka od modré vyrazil Kulich betonem.

11:24
    Przybyla tečoval střelu Papaje do ochranné sítě a hra je tak přerušena.

11:03
    Poul si odpyká dvě minuty za podražení.

10:43
    Molin se natahoval po dorážce Kalusovy střely, ke kotouči se ale nakonec nedostal.

10:16
    Rufer našel přesným pasem Kaluse, ten ale o kotouč rychle přišel.

09:20
    V dobré pozici byl před brankou Donda, který se ale nakonec ke střele nedostal.

09:06
    Oddechový čas pro hosty.

09:06
    A Oceláři odskakují do tříbrankového vedení zásluhou FILIPA KRZAKA. Asistence: Michal Papaj, Jakub Michálek.

08:30
    Dobrou šanci si vypracovali také hosté, Trejbal přihrál v přečíslení na hůl Nečase, jeho zakončení ale gólem neskončilo.

07:28
    Plandor nahodil kotouč do prostoru před brankou, kde jej úspěšně tečoval do sítě ADAM RAŠKA. Asistence: Jiří Plandor.

07:22
    Po střele Radzienciaka od modré raději přerušil Kulich hru.

06:29
    Do brejku se mohl dostat Nečas, Michálek ho ale dokázal vytlačit do rohu.

04:31
    No, to bylo rychlé. Kalus vyhrál vhazování na modrou, kde se ke kotouči dostal FILIP RUFER a jeho rána se zastavila až o síť za zády žďárského brankáře. Asistence: Jan Kalus.

04:24
    Na trestnou lavici míří Jirčík, který si odpyká dvě minuty za faul kolenem.

03:49
    Przybyla se dostal k nahozenému kotouči jako první a okamžitě jej vracel do brankoviště, tam si ale celou situaci pohlídal Kulich.

03:04
    Kalus dostal kotouč do pásma a Hladonik tak může pokračovat v útoku.

02:15
    Raška se snažil přihrát Plandorovi, to se mu ale příliš nepodařilo.

01:10
    Najsar, Papaj a Przybyla se snažili tvořit v útočném pásmu, o kotouč ale nakonec přišli.

00:20
    Jako první se pokusil ohrozit branku Pytlík, nahazovaný kotouč ale skončil pouze na zadním mantinelu.

00:01

Vzájemné zápasy
    Dnešní čtvrtfináloví soupeři se v dosavadním průběhu sezóny střetli již čtyřikrát, první utkání vyhráli žďárští mladíci, v dalších třech zápasech se pak radovali Oceláři.

Třinec x Žďár – 2:4
    Žďár x Třinec – 4:8
    Třinec x Žďár – 5:0
    Žďár x Třinec – 1:10

Hosté skončili po druhé části ELIOD extraligy s pětačtyřiceti body na šestém místě. Hráčům SKLH se v poslední době příliš nedaří, naposledy nestačili na lídra tabulky ze Zlína, kterému podlehli 1:6.

Nejproduktivnější hráči Žďáru v nadstavbě
    Slavomír Kadleček – 21 bodů (13+8)
    David Donda – 8 bodů (5+3)
    Jakub Nečas – 7 bodů (5+2)

Domácí tým obsadil v nadstavbové skupině B s třiaosmdesáti body třetí příčku, v předchozích dvou kolech pak nejprve třinečtí mladíci porazili Vítkovice 4:2 a následně smetli Olomouc v poměru 8:2.

Nejproduktivnější Oceláři v nadstavbě
    Jan Hladonik – 40 bodů (15+25)
    Dan Przybyla – 27 bodů (17+10)
    Dominik Molin – 23 bodů (16+7)

Vítáme vás u on-line přenosu z prvního čtvrtfinálového zápasu mezi Oceláři a Žďárem. Utkání začíná v 18:15.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 5. Rufer (Kalus), 8. Raška (Plandor), 10. Krzak (Papaj, Michálek), 16. Hladonik (Kalus), 24. Molin (Adámek), 34. Kalus, 56. Przybyla (Rufer)

HC Oceláři Třinec: Ochman (Prokop) – Adámek, Klocek, Radzienciak, Timotej Marguš, Krzak, Michálek, Rufer – Najsar, Molin, Raška, Tobiáš Marguš, Korčák, Przybyla, Kalus, Plandor, Čmiel, Papaj, Indrst, Hladonik
    SKLH Žďár nad Sázavou: Kulich (Nadvěd) – Marek, Melichar, Geba, Jirčík, Nepokoj – Trejbal, Křehlík, Kyncl, Nečas, Donda, Pytlík, Caha, Poul

Rozhodčí: Polášek – Puczok, Tomis