NY Islanders – Minnesota 1:2 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Los Angeles 2:4 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 2:3 (po pr.)
Columbus – Anaheim 5:3 (kon.) | Detroit – Arizona 4:5 (po pr.) | Tampa – Florida 4:3 (kon.)
Nashville – Montreal 3:2 (po pr.) | Vancouver – Winnipeg 5:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
New York Islanders
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Minnesota Wild
Středa 25.03.2015, 00:05 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Ode mě to bude z dnešního zápasu všechno. Děkuji vám za pozornost a těším se u dalších přenosů na počtenou! (02:52:24)

Československá stopa v utkání:
    Jaroslav Halák (NYI) 65 minut, 31 zákroků, 1 gól, 96,9%

1. Zach Parise (MIN) 1+0
    2. Devan Dubnyk (MIN) 37 zák., 1 gól, 97,4%
    3. Jaroslav Halák (NYI) 31 zák., 1 gól, 96,9%

Střely: 38:32 (16:5, 12:12, 7:12 – 3:3)

Dnes se tedy z výhry po samostatných nájezdech raduje Minnesota Wild!
    Na branku jsme v tomto utkání čekali dlouho, a to především díky výborným výkonům obou brankářů. Skóre otevřel až v čase 39:36 John Tavares, kapitán a nejproduktivnější hráč Islanders. Za hosty se prosadil v 52. minutě Zach Parise, rovněž nejproduktivnější hráč týmu. Bylo tedy srovnáno 1:1 a utkání dospělo až do nájezdů, kde jediným úspěšným byl opět Zach Parise, který tak rozhodl o tom, že bonusový bod získala Minnesota.

Zach PARISE - 1:2sn

V samostatných nájezdech zvítězil tým Minnesota Wild.
    Autorem vítězného nájezdu se stal ZACH PARISE, jenž sice trefil tyčku, od ní se ale puk odrazil do Haláka a následně i do branky! Za domácí se nikdo neprosadil a bonusový bod tak získali Divočáci z Minnesoty.

3. série
    0:1
    S nožem na krku se rozjel kapitán Islanders John Tavares. Jel velice pomalu, zvolil řadu kliček, až nakonec s holí v jedné ruce zakončoval bekhendem. Dubnyk se ovšem roztáhl po brankovišti a betonem puk vyrazil, Wild tedy vítězí!

2. série
    0:1
    Finský útočník Mikko Koivu byl dalším v pořadí. Na Haláka zkusil bekhendovou kličku, domácí brankář mu ale vypíchl puk holí a udržel Isles ve hře.

2. série
    0:1
    Jako druhý jel za Islanders Kyle Okposo. Zvolil rychlou kličku do forhendu, ale na Dubnyka si nepřišel.

1. série
    0:1
    Za hosty začal asistent kapitána Zach Parise, který trefil tyčku, od níž se puk odrazil do Haláka a následně do branky!

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel Frans Nielsen, jehož střelu zápěstím Dubnyk zlikvidoval.

Samostatné nájezdy začínají.

Rozhodnutí nám nepřineslo ani prodloužení a tak diváci v newyorském Nassau Coliseum uvidí samostatné nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:48
    Hickey hledal Tavarese před brankou, pas ovšem neměl šanci projít.

64:22
    Ryan Strome se v útočném pásmu nedokázal dostat ke střele přes důrazně bránící hráče Minnesoty Wild.

64:00
    Začala poslední minuta prodloužení.

63:38
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

63:21
    Nyní muž s céčkem na hrudi v domácím dresu po přihrávce od Stromea střílel z pravého kruhu pro vhazování, Dubnyk byl poroný a puk chytil!

63:05
    John Tavares se pokusil využít své rychlosti a dostat se přes obránce do úniku, ale nedovedl to.

62:39
    Schroeder a Parise šli do přečíslení 2 na 1, jediný obránce Nick Leddy ovšem využil špatné přihrávky mezi nimi a o puk je obral!

61:42
    A rozhodnutí na holi měli i domácí! Kyle Okposo poslal krásný pas před branku, kde byl obránce Johnny Boychuk, jehož střelu z první chytil Devan Dubnyk do své výstroje!

61:17
    Thomas Vanek vyrazil do protiútoku a z pravé strany pádil sám na Haláka! Nemohl jít do kličky, neboť ho stíhali obránci, a tak vyslal tvrdou střelu, kterou domácí brankář vyrazil!

60:50
    Nyní se domácí kapitán obtočil okolo branky a k dorážce se snažil dostat Bailey, jenže Dubnyk byl úspěšný a puk za svá záda nepustil.

60:35
    Tavares se snažil dostat blíže k brance, jenže Suter mu to neumožnil.

60:18
    Ofsajd Minnesoty, vjel do něj obránce Ryan Suter.

60:01

Střely: 35:29

Základní hrací doba končí za stavu 1:1, oba týmy si tedy rozdělí body. Kdo získá ten bonusový se rozhodne buď v pětiminutovém prodloužení, nebo na nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46
    Možnost rozhodnout v základní hrací době měl Kennedy, který vyslal přízemní střelu! Dubnyk si s ní ovšem poradil.

59:18
    Nejprve Johnny Boychuk, poté Kyle Okposo. Oba zaznamenali dobré pokusy. Prvně jmenovaný při své dělovce zlomil hůl, druhý jmenovaný měl také smůlu, neb jeho střela byla zblokována.

59:00
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:53
    Koivu s Pominvillem teď zahrozili, ale uspět nedokázali.

58:34
    Scandella zakončil přečíslení 3 na 2 bekhendovou střelou ze strany, puk šel mimo.

58:21
    Nyní puk na druhé straně pokryl Dubnyk před napadajícím Martinem.

58:11
    Coyleův pokus do své lapačky chytil Jaroslav Halák.

58:00
    Kuljominova střela po vhazování byla zblokována.

57:53
    Zakázané uvolnění Wild. Na obou týmech je vidět mírná snaha rozhodnout ještě v základní hrací době. Podaří se to někomu?

57:28
    Ryan Suter se dostal ke střele. Calvin de Haan jí zblokoval, a tak Halákovi nepřidělala žádné potíže.

56:49
    Bergenheim, ač tísněný, dokázal dostat puk před branku, kde ho pokryl Halák.

56:12
    Casey Cizikas zpoza branky předal puk na Matta Martina, který byl nikým nehlídaný v mezikruží! Jeho střela z voleje zamířila jen těsně vedle Dubnykovy svatyně.

55:55
    Koivu se snažil přes brankoviště nahrát na Pominvillea, Brian Strait ale tento pas srazil do ochranné sítě.

55:32
    Oba týmy nyní velmi zodpovědně brání, přitom se ale nadále snaží útočit.

54:29
    Nielsenovi před branku sjížděl Kuljomin, což domácí forvard dobře věděl. Puk k němu ale procpat nedokázal.

54:13
    Hra nám už opět pokračuje.

54:11
    A máme tu další komerční přestávku.

54:04
    Niederreiter dobře zapracoval a dohnal puk v útočném pásmu, tam byl ovšem proti přesile a nic tedy nevymyslel.

53:10
    Tavares vyhrál buly na Baileyho, jenž okamžitě pálil. Branku ale přestřelil.

Střely: 34:27

53:08
    Nyní kapitán domácích vyslal střelu z otočky, kterou Dubnyk lapil. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

52:37
    Tavares se snažil dostat puk na Baileyho, tomu ale černý kus gumy přeskočil hůl.
    Zach PARISE - 1:1

51:45
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A máme vyrovnáno, i Jaroslav Halák tak přichází o čisté konto! Jason Pominville z pravé strany nahodil puk před branku, kde se ke střele dostal ZACH PARISE. Rodák z Bratislavy v brance domácího celku dokázal jeho první střelu vyrazit, bývalý kapitán New Jersey se ovšem dostal k dorážce a doklepl puk do branky! 1:1! Asistence: Jason Pominville a Mikko Koivu.

50:55
    Nielsen se odhodlal k zakončení z levé strany, které jak bylo rychlé, tak bylo nepřesné – tedy velmi.

50:31
    Při kombinaci dostali Isles puk na obránce de Haana, jenž byl už ovšem ve středním pásmu – ofsajd.

Střely: 33:25

50:13
    Mohlo to být ale o dvě branky, když se k nebezpečné střele přes obránce dostal Matt Martin. Dubnyk tento pokus ale bez problémů lapil. Následuje komerční přestávka a oba týmy si tak konečně mohou vydechnout.

49:45
    Parise se ocitl v souboji s Hamonicem, domácí obránce ho ale vyhrál. Přesto nedokázal puk vyvézt a Minnesota tak nadále může pokračovat ve snaze vyrovnat.

49:14
    Zakázané uvolnění New York Islanders dostane hru před Haláka.

48:34
    Střelec zatím jediné branky John Tavares opět v akci. Tentokráte jeho střelu betonem vyrazil Dubnyk do bezpečí.

48:16
    Nyní od modré nepřesně střílel Nick Leddy.

47:43
    Scandella přenechal puk Spurgeonovi, jehož dělová rána byla rovněž nepřesná.

47:20
    Nino Niederreiter se pokusil o střelu z levé strany, mířil ovšem moc vysoko.

46:53
    Brodin se v útočném pásmu pokusil dostat puk na Koivua, ale obránci jejich úmysl přečetli.

45:50
    Nyní to rakouský forvard zkusil z dálky, bratislavský rodák v brance Islanders kotouč opět vyrazil.

45:23
    Thomas Vanek se odhodlal k tvrdé střele, kterou Halák vyrazil svým betonem!

45:11
    Tavares se pokusil prodrat puk na Leeho před brankou, ale nevyšlo to.

44:12
    Niederreiter dvakrát před brankou selhal v zakončení.

43:38
    Mikko Koivu dlouho váhal se střelou, nakonec se k ní odhodlal, ale puk se záhadným způsobem odrazil mimo branku!

43:14
    Brodin se uvolnil k zakončení na modré čáře, přes hradbu těl ovšem nedostal kotouč do blízkosti Haláka.

43:02
    Zakázané uvolnění Islanders.

42:54
    Pokus Ryana Sutera od modré čáry byl ztečován do ochranné sítě.

42:47
    Nyní Halák padl na led, když chtěl zalehnout puk po akci Schroedera s Granlundem. Slovenský brankář tak stále drží čisté konto.

42:38
    Schroeder se dobrým způsobem snažil protlačit ke střele, Leddy ho ale čistě obral o puk.

42:09
    Matt Dumba drží puk za svou brankou a čeká na dostřídání svého celku.

41:27
    Coyle zblokoval tvrdý pokus de Haana ze strany, z ledu se zvedal pomaleji, ale hrdinně na něm zůstal a ve hře je schopen pokračovat.

41:19
    Brock Nelson předvedl parádní kličku a obešel Matta Dumbu, dostal se tak sám před Dubnyka. Toho už ovšem bekhendem nepřekonal!

41:07
    Nyní se dokonce hosté dopustili icingu.

40:50
    Minnesota se pokusila třetinu zahájit útočným stylem, což za stavu 0:1 ze svého pohledu potřebuje. Zatím se ale nemůže dostat k zakončení.

40:01

Dnešní utkání sleduje 16170 diváků.

První třetinu máme za sebou. Dočkali jsme se v ní konečně i branky, kterou zařídil nejproduktivnější hráč Islanders v tomto ročníku John Tavares.

Střely: 29:17

Další třetina začne přibližně v 1:55.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    John TAVARES - 1:0

39:36
    Islanders právě vstřelili branku!
    Přesně s koncem Granlundova trestu tu máme úvodní branku dnešního zápasu! Po velkém závaru před brankou Devana Dubnyka se prosadil ten, který sám závar započal – JOHN TAVARES! Nejlepší hráč New York Islanders v této sezoně nahodil z levé strany puk před branku, následně svatyni Wild objel a u pravé tyčky se dostal k dorážce – 1:0! Asistence: Kyle Okposo a Anders Lee.

39:00
    Začala poslední minuta hry ve třetině číslo dvě.

38:59
    Před napadajícím Baileym Dubnyk raději podržel puk.

38:46
    A další výhoz v podání Divočáků z Minnesoty.

38:32
    Leddy svou tvrdou ránou minul branku, zřejmě ovšem došlo k teči a tak se bude vhazovat po Dubnykově pravici.

38:07
    A další výhoz zařídil Marco Scandella.

37:47
    Tým s nejlepším oslabením – právě Minnesota – vyhazuje puk.

37:36
    Mikael Granlund (MIN) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Přesilovou hru si tedy nyní vyzkouší i domácí tým!

37:32

37:27
    Jaroslav Halák vytáhl proti střele finského šikuly Granlunda zákrok lapačkou, kterým přerušil hru.

37:17
    Isles se postarali o první výhoz, mohou tak vystřídat.

37:00
    Minnesota se celou dobu přesilovky drží v útočném pásmu, Dumba opět minul branku!

36:37
    Podobně dopadl i Matt Dumba.

36:29
    O to se nyní postaral až Ryan Suter, jenž ovšem nemířil přesně.

36:13
    Hosté nadále kombinují v pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.

35:47
    Pominville svou střelou nadělal Halákovi problémy, přesto si s tím domácí gólman poradil.

35:32
    Po komerční přestávce bude hra pokračovat.

Střely: 26:15

35:32
    Granlund byl za brankou podražen Thomasem Hickeym (NYI). Podobných zákroků jsme v dnešním zápase už viděli mnoho, trest, který nyní přichází, je ale první. Přesilovou hru si tedy zahraje Minnesota!

35:10
    Jordan Schroeder nyní zrychlil z vlastního pásma až do toho útočného, tam ovšem branku přestřelil.

34:47
    Schroeder procpal puk do předbrankového prostoru, nikdo z jeho spoluhráčů už se k němu ovšem nedostal.

34:00
    Hra se nyní poměrně uklidnila a oba celky se snaží hrát opatrně.

32:59
    Fontaine projel do útočného pásma a zkusil to z dálky, ale nemířil vůbec dobře.

32:35
    Bývalý hráč Minnesoty Cal Clutterbuck se pokusil překonat hostujícího brankáře, leč neuspěl.

32:07
    Hamonic vyslal střelu zápěstím, kterou Kuljomin tečoval jen těsně vedle klece Devana Dubnyka. Hosté následně vyhodili puk na icing.

Střely: 25:13
    Skvělý Halákův zákrok betonem

31:38
    Fantastický Jaroslav Halák!!! Zach Parise v přečíslení 2 na 1 nahrál na Jasona Pominvilleho, který z bezprostřední blízkosti trefil slovenského brankáře jen do jeho betonu. O chvíli později se po akci Koivua kotouč nebezpečně pohyboval v brankovišti, rodák z Bratislavy ho ovšem zalehl a přerušil hru. Hala bouří a vyvolává "Jaro, Jaro!".

31:01
    Pokračujme opět hrou. Bailey to zkusil z pravé strany, ale Dubnyk vyrazil puk.

30:04
    Zakázané uvolnění týmu z New Yorku, který se nyní ocitl pod menším tlakem. Domcáí fanoušci zatím požadovali vyloučení protihráče, což dali jasně najevo hlasitým bučením. A po opakovaných záběrech je třeba jim dát za pravdu, tady se vylučovat skutečně mělo, a to za podražení ...

29:24
    Vanek pálil z levé strany a k dorážce se málem dostal Fontaine, nyní jsou pro změnu nebezpeční Wild!

28:59
    Zaútočit se ale pokusili i hosté, Bergenheim zavezl puk do pásma. Vystřelit ovšem nedokázal a tak přihrál na Coylea, jehož pokus byl velmi nepřesný.

28:36
    Na ledě to momentálně vypadá, jakoby domácí hráli přesilovou hru!

27:43
    O dělovou ránu se nyní postaral zadák Johnny Boychuk, ale branku trefit nedokázal.

27:18
    Po tlaku New York Islanders pálil z velké vzdálenosti Nikolaj Kuljomin, Dubnyk byl ovšem připraven.

26:30
    Puk nyní zasáhla střídačka hostí, hra se tedy musela znovu přerušit.

Střely: 22:9

26:15
    Strait se snažil doklepnout Leeův pokus do branky, Dubnyk ovšem puk podržel. Následuje komerční přestávka.

25:48
    Brock Nelson se obtočil okolo branky a dostal před ní i puk, kde se k němu snažil propracovat Anders Lee! Nyní měli Wild velké štěstí, že to útočník Islanders nedovedl.

25:28
    Boychukovu střelu lapil Dubnyk, hra je přerušena.

25:18
    Ryan Suter svou nahazovanou střelou vybízel spoluhráče k teči, úmysl ovšem nevyšel.

24:42
    Rozháranou hru nyní Dubnyk uklidnil přerušením, když podržel puk.

24:17
    Na druhé straně zasahoval Halák svou holí proti Stewartovi.

23:57
    Kennedy s Kuljominem to udělali velmi dobře a vybojovali střelecký prostor pro de Haana, jehož pokus byl neúspěšný.

23:20
    Rovněž slovenský brankář učinil proti pokusu obránce Sutera z pravé strany v útočném pásmu.

22:51
    Nebezpečnou střelu nyní obstaral Justin Fontaine, Halák byl ale připravený a jeho pokus vyrazil.

22:07
    Domácí si málem vytvořili gólovou šanci, když se po střele Hamonica odrazil kotouč do volného prostoru. Strome se k němu ovšem nedokázal dostat.

21:33

21:07
    Parise nahrával mezi kruhy na Pominvillea, jehož tvrdá rána šla nad branku Jaroslava Haláka.

20:16
    Kuljomin se nejdříve ke střele nedostal, posléze už ovšem ano. Dubnyk jí vyrazil betonem a stále tak drží skóre bezbrankové.

20:05
    Ti se hned pokusili nahodit puk do útoku, ale kotouč byl sražen mezi diváky.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hosté.

20:01

Oba týmy už se připravují na zahájení druhé třetiny. Přinese nám konečně branku?

První třetina je za námi. Islanders jí (především v prvních 13 minutách) naprosto ovládli, ale branku nevstřelili. Wild mohou za bezbrankový stav děkovat Dubnykovi, který vytáhl několik důležitých zákroků.

Střely: 16:5

Další třetina začne přibližně v 1:01.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:34
    Islanders se dopustili prvního zakázaného uvolnění v tomto zápase, puk přes všechny čáry dostal Leddy.

19:00
    Začala poslední minuta hry v první třetině.

18:39
    Kennedy svou střelou vybízel Nielsena k teči, ten puk ovšem netrefil.

18:11
    Totéž se opakovalo na druhé straně, nicméně s jinými aktéry – zasahoval Halák, střílel Haula.

18:00
    Nyní se Devan Dubnyk postaral o přerušení tím, že do lapačky chytil střelu Caseyho Cizikase.

17:31
    Hamonic se dostal k odraženému kotouči a ihned ho posílal na branku, Pominville se ovšem postavil do dráhy této střely a statečně jí zblokoval.

16:46
    John Tavares se krásně dostal k zakončení na pravé straně v útočném pásmu, Dubnyk ale dokázal vytasit svůj beton a vyrazit puk.

16:18
    Mikko Koivu zařídil další střelecký pokus směrem k Halákovi, před slovenským brankářem ho ovšem zblokoval Hickey.

15:21
    Dělovou ránu obstaral obránce Wild Jonas Brodin, Halák jí ovšem dokázal vyrazit do rohu.

15:16
    Divočáci se drželi v útočném pásmu, ale nemohli se dostat ke kontrole puku. Ten následně skončil v hledišti.

14:38
    Hráči Minnesoty se dostali do ofsajdu.

14:21
    Nyní skončil černý nesmysl na střídačce Wild, přichází další komerční přestávka.

13:59
    Wild nyní odvedli dobrou defenzivní práci a nepustili domácí celek k dalšímu střeleckému pokusu. Puk jim ovšem nevzali z moci.

13:08
    Thomas Vanek je při každém doteku puku vnímán domácími fanoušky. Ti mu to dávají najevo bučením. Rakouský útočník zde totiž dříve působil.

12:43
    Hra opět pokračuje, puk na holi mají hosté. Jak dlouho jim to ovšem vydrží?

Střely: 14:2

12:31
    Nyní se hostům konečně podařilo tlak soupeře utlumit. Při pokusu vyrazit dopředu se po přihrávce vzduchem ocitl puk v hledišti, hra je tedy přerušena a následuje komerční přestávka.

11:52
    Islanders hrají zatím naprosto parádně! Branky se ovšem ne a ne dočkat.

11:34
    Nyní už se Lee ke střele dostal, Dubnyk ji ale vyrazil do rohu.

11:10
    Anders Lee se snažil prodrat přes obránce do zakončení, ale měl to moc těžké.

10:40
    Calvin de Haan se pokusil využít nedobrého výhledu Dubnyka, ale střela byla zblokována jedním z hráčů stojících před brankou.

10:16
    Stewart se mohl dostat do samostatného úniku, ale puk nedokázal dostihnout. Jako první se ho zmocnil Halák, jenž ho následně odpálil do bezpečí.

09:45
    Bergenheim se ocitl ve střelecké pozici v mezikruží po pěkné kombinaci, branku ale nedokázal trefit.

09:10
    John Tavares se krásně prodral k zakončení navzdory tomu, že měl před sebou dva beky soupeře! Na zatím skvěle chytajícího Dubnyka si ovšem nepřišel.

08:55
    Nick Leddy napálil puk od modré čáry, Dubnyk je ovšem nedále nepřekonán.

08:37
    Další zákrok pro slovenského brankáře v domácí brance, od modré to zkoušel Leopold.

08:14
    Minnesota se pokusila projít dopředu, zastavil jí ofsajd.

07:56
    Třetí formace domácího týmu se opět snažila něco vymyslet v útoku, ale nedokázala to. Kotouč byl následně předán obráncům a oba týmy střídají.

07:17
    Brock Nelson se přes Sutera pěknou kličkou sice nedostal ke střele, jakou si představoval, zakončit ovšem dokázal. Dubnyk kotouč vyrazil a následně došlo k posunutí branky.

06:50
    Islanders se opět přesunuli do útočného pásma, z úhlu to zkusil John Tavares. Neúspěšně.

06:34
    První zákrok má za sebou také Jaroslav Halák, moc obtížný ale nebyl.

Během této komerční přestávky by se Wild měli "hecnout" k lepšímu výkonu. Zatím svému soupeři vůbec nestačí.

Střely: 7:0

06:13
    Nielsenova střela byla sražena do ochranné sítě, následuje první komerční přestávka.

05:40
    Domácí tým pokračuje v dobrém výkonu, nyní dokázal vybojovat puk při rozehrávce Wild.

05:10
    Po dobré práci Nelsona a Leea byl Dubnyk donucen pokrýt puk ve své výstroji a přerušit tak hru.

04:50
    Wild se snažili aktivně napadat rozehrávku soupeře, puku se ovšem ne a ne zmocnit.

03:59
    Tavares to po buly zkusil bekhendem a před brankou na dorážku číhal Bailey, ale puk šel do jiných míst, než očekával.

03:54
    Tyler Kennedy se u levého mantinelu dostal ke střele. Ta byla zblokována Spurgeonem do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravici Devana Dubnyka.

03:16
    Divočáci opět dokázali několik sekund držet puk v útočném pásmu, ke střele se ovšem zatím nepropracovali.

02:38
    Matt Martin to zkusil z levé strany, hostující gólman dokázal kotouč vytěsnit do bezpečí.

02:16
    Minnesota už dokázala dostat puk do útočného pásma, v něm ovšem nic nevymyslela.

01:39
    Brock Nelson se před brankou dostal k dorážce střely de Haana, Dubnyk ovšem dokázal puk vyrazit!

01:34
    Obrovský tlak Isles od začátku utkání museli Wild vyřešit výhozem na zakázané uvolnění!

01:15
    Bailey nahrával před branku na Hickeyho, ten se ovšem ke kotouči nedostal.

00:52
    Tavares se přes obránce natlačil do zakončení a zaskočil hostujícího brankáře, jenž tuto situaci i tak zvládl.

00:34
    Tlak pokračoval a ke střele se dostal Frans Nielsen, Dubnyk byl ovšem připraven a jeho pokus vyrazil.

00:21
    První formace Islanders ihned donutila Dubnyka k zákroku.

00:01

Teď už se ovšem připravme na hokej a opravdové vhazování!

Clinton Brown se nyní zdraví s každým hráčem Islanders. Pokud jsem mluvil o malém vzrůstu, vůbec jsem nepřeháněl. Tento fanoušek má skutečně tak okolo 50cm maximálně.

Clinton Brown (zmíněný fanoušek Islanders velmi malého vzrůstu) a Pat LaFontaine se postarají o slavnostní buly.

Samozřejmě nemohla chybět ani americká hymna.

Před zápasem v Nassau Coliseum probíhá ještě slavnostní ceremoniál pro fanouška Islanders, účastní se ho i Pat LaFontaine.

Půlnoc je tady, úterý se nám přehouplo na středu. Ovšem v České republice, v Americe máme stále úterý večer. Za pár minut by nám mělo začít utkání mezi Islanders a Wild!

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Leddy, Boychuk, Hickey, Hamonic, de Haan, Strait – Bailey, Tavares, Okposo – Kuljomin, Nielsen, Kennedy – Lee, Nelson, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Minnesota Wild: Dubnyk (Bäckström) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Leopold, Dumba – Parise, Granlund, Pominville – Niederreiter, Koivu, Stewart – Vanek, Coyle, Fontaine – Bergenheim, Haula, Schroeder

Rozhodčí: O'Rourke, Joannette – Morin, Murchison.

Devan Dubnyk dnes odchytá už 33. zápas v řadě! To je úctyhodná bilance...

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Marco Scandella povzbuzuje své spoluhráče

V Nassau Coliseum právě začala předzápasová rozbruslení. Přibližně za 40 minut bude zahájeno i samotné utkání!

Československá stopa v týmech
    L'ubomír Višňovský (NYI) – 46 zápasů, 4+11
    Michal Neuvirth (NYI) – 4 zápasy, 88.2% – v sezoně 31 zápasů, 91.5%
    Jaroslav Halák (NYI) – 51 zápasů, 91.3%

Vzájemné zápasy
    Jedno vzájemné utkání z dvou už mají tyto celky za sebou, a byla to parádní gólová podívaná. Padlo celkem devět branek, z nichž pět dali Wild, jenž tak vyhráli 5:4. A to i přes to, že v zápase prohrávali 0:3 a 1:4!

Wild 5:4 Islanders
    30. Pominville, 43. Koivu. 52. Haula, 52. Vanek, 56. Niederreiter – 9. Grabner, 18. Nelson, 18. Martin, 38. Bailey

Divočáci jsou momentálně na pátém místě Západní konference s 89 body. Skóre mají 209:182.

Narozdíl od Islanders mají Wild dobrou formu. když z posledních pěti zápasů prohráli jediný – s Washingtonem. Jinak si vyšlápli na St. Louis (a to rovnou dvakrát), Nashville a Toronto.

Nejproduktivnějším hráčem Minnesoty je Zach Parise, jenž posbíral celkem 56 bodů v 66 zápasech. S 28 brankami je nejlepším střelcem. Roli nejlepšího nahrávače momentálně zastává Ryan Suter (34).

V brance Wild už jsme letos viděli čtyři brankáře. Devan Dubnyk chytal 31 zápasů s úspěšností 93.7%, Darcy Kuemper zápasů 29 s úspěšností 90.4%. Niklas Bäckström chytal 19krát (88.7%) a John Curry dvakrát.

Překvapení letošní sezony – ty jsou Islanders z New Yorku. Po 73 zápasech mají na svém kontě 92 bodů a skóre 225:203.

Momentálně Ostrované moc dobrou formu nemají. Z pěti zápasů vyhráli jen jeden, a to na ledě Devils 3:0. Jinak podlelhli Rangers, Senators, Canadiens a Blackhawks.

V čele klubové produktivity je útočník John Tavares se 73 body, nastoupil do všech zápasů. Branek dal 33 a je tedy i nejlepším střelcem, se 40 asistencemi dokonce nejlepším nahrávačem. Kyle Okposo a Ryan Strome mají oba 45 bodů, Tavares je tedy suverénním lídrem klubové produktivity.

Brankářskou dvojici tvoří Slovák Jaroslav Halák (51 zápasů, 91.3%) a Čech Michal Neuvirth (po přestupu z Buffala 4 zápasy, 88.2%).

Zdravím všechny hokejové příznivce! NHL má na programu opět několik zápasů, my se podrobněji zaměříme na utkání New York IslandersMinnesota Wild. Utkáním vás bude provázet Michal Belšán, přeji příjemné počtení!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 40. Tavares (Okposo, Lee) – 52. Parise (Pominville, Koivu), rozh. náj. Parise