NY Islanders – Minnesota 1:2 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Los Angeles 2:4 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 2:3 (po pr.)
Columbus – Anaheim 5:3 (kon.) | Detroit – Arizona 4:5 (po pr.) | Tampa – Florida 4:3 (kon.)
Nashville – Montreal 3:2 (po pr.) | Vancouver – Winnipeg 5:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
New York Islanders
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Minnesota Wild
Středa 25.03.2015, 00:05 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Zdravím všechny hokejové příznivce! NHL má na programu opět několik zápasů, my se podrobněji zaměříme na utkání New York IslandersMinnesota Wild. Utkáním vás bude provázet Michal Belšán, přeji příjemné počtení!

Překvapení letošní sezony – ty jsou Islanders z New Yorku. Po 73 zápasech mají na svém kontě 92 bodů a skóre 225:203.

Momentálně Ostrované moc dobrou formu nemají. Z pěti zápasů vyhráli jen jeden, a to na ledě Devils 3:0. Jinak podlelhli Rangers, Senators, Canadiens a Blackhawks.

V čele klubové produktivity je útočník John Tavares se 73 body, nastoupil do všech zápasů. Branek dal 33 a je tedy i nejlepším střelcem, se 40 asistencemi dokonce nejlepším nahrávačem. Kyle Okposo a Ryan Strome mají oba 45 bodů, Tavares je tedy suverénním lídrem klubové produktivity.

Brankářskou dvojici tvoří Slovák Jaroslav Halák (51 zápasů, 91.3%) a Čech Michal Neuvirth (po přestupu z Buffala 4 zápasy, 88.2%).

Divočáci jsou momentálně na pátém místě Západní konference s 89 body. Skóre mají 209:182.

Narozdíl od Islanders mají Wild dobrou formu. když z posledních pěti zápasů prohráli jediný – s Washingtonem. Jinak si vyšlápli na St. Louis (a to rovnou dvakrát), Nashville a Toronto.

Nejproduktivnějším hráčem Minnesoty je Zach Parise, jenž posbíral celkem 56 bodů v 66 zápasech. S 28 brankami je nejlepším střelcem. Roli nejlepšího nahrávače momentálně zastává Ryan Suter (34).

V brance Wild už jsme letos viděli čtyři brankáře. Devan Dubnyk chytal 31 zápasů s úspěšností 93.7%, Darcy Kuemper zápasů 29 s úspěšností 90.4%. Niklas Bäckström chytal 19krát (88.7%) a John Curry dvakrát.

Vzájemné zápasy
    Jedno vzájemné utkání z dvou už mají tyto celky za sebou, a byla to parádní gólová podívaná. Padlo celkem devět branek, z nichž pět dali Wild, jenž tak vyhráli 5:4. A to i přes to, že v zápase prohrávali 0:3 a 1:4!

Wild 5:4 Islanders
    30. Pominville, 43. Koivu. 52. Haula, 52. Vanek, 56. Niederreiter – 9. Grabner, 18. Nelson, 18. Martin, 38. Bailey

Československá stopa v týmech
    L'ubomír Višňovský (NYI) – 46 zápasů, 4+11
    Michal Neuvirth (NYI) – 4 zápasy, 88.2% – v sezoně 31 zápasů, 91.5%
    Jaroslav Halák (NYI) – 51 zápasů, 91.3%

V Nassau Coliseum právě začala předzápasová rozbruslení. Přibližně za 40 minut bude zahájeno i samotné utkání!
    Marco Scandella povzbuzuje své spoluhráče

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Devan Dubnyk dnes odchytá už 33. zápas v řadě! To je úctyhodná bilance...

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Leddy, Boychuk, Hickey, Hamonic, de Haan, Strait – Bailey, Tavares, Okposo – Kuljomin, Nielsen, Kennedy – Lee, Nelson, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Minnesota Wild: Dubnyk (Bäckström) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Leopold, Dumba – Parise, Granlund, Pominville – Niederreiter, Koivu, Stewart – Vanek, Coyle, Fontaine – Bergenheim, Haula, Schroeder

Rozhodčí: O'Rourke, Joannette – Morin, Murchison.

Půlnoc je tady, úterý se nám přehouplo na středu. Ovšem v České republice, v Americe máme stále úterý večer. Za pár minut by nám mělo začít utkání mezi Islanders a Wild!

Před zápasem v Nassau Coliseum probíhá ještě slavnostní ceremoniál pro fanouška Islanders, účastní se ho i Pat LaFontaine.

Samozřejmě nemohla chybět ani americká hymna.

Clinton Brown (zmíněný fanoušek Islanders velmi malého vzrůstu) a Pat LaFontaine se postarají o slavnostní buly.

Clinton Brown se nyní zdraví s každým hráčem Islanders. Pokud jsem mluvil o malém vzrůstu, vůbec jsem nepřeháněl. Tento fanoušek má skutečně tak okolo 50cm maximálně.

Teď už se ovšem připravme na hokej a opravdové vhazování!

00:01

00:21
    První formace Islanders ihned donutila Dubnyka k zákroku.

00:34
    Tlak pokračoval a ke střele se dostal Frans Nielsen, Dubnyk byl ovšem připraven a jeho pokus vyrazil.

00:52
    Tavares se přes obránce natlačil do zakončení a zaskočil hostujícího brankáře, jenž tuto situaci i tak zvládl.

01:15
    Bailey nahrával před branku na Hickeyho, ten se ovšem ke kotouči nedostal.

01:34
    Obrovský tlak Isles od začátku utkání museli Wild vyřešit výhozem na zakázané uvolnění!

01:39
    Brock Nelson se před brankou dostal k dorážce střely de Haana, Dubnyk ovšem dokázal puk vyrazit!

02:16
    Minnesota už dokázala dostat puk do útočného pásma, v něm ovšem nic nevymyslela.

02:38
    Matt Martin to zkusil z levé strany, hostující gólman dokázal kotouč vytěsnit do bezpečí.

03:16
    Divočáci opět dokázali několik sekund držet puk v útočném pásmu, ke střele se ovšem zatím nepropracovali.

03:54
    Tyler Kennedy se u levého mantinelu dostal ke střele. Ta byla zblokována Spurgeonem do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravici Devana Dubnyka.

03:59
    Tavares to po buly zkusil bekhendem a před brankou na dorážku číhal Bailey, ale puk šel do jiných míst, než očekával.

04:50
    Wild se snažili aktivně napadat rozehrávku soupeře, puku se ovšem ne a ne zmocnit.

05:10
    Po dobré práci Nelsona a Leea byl Dubnyk donucen pokrýt puk ve své výstroji a přerušit tak hru.

05:40
    Domácí tým pokračuje v dobrém výkonu, nyní dokázal vybojovat puk při rozehrávce Wild.

06:13
    Nielsenova střela byla sražena do ochranné sítě, následuje první komerční přestávka.

Střely: 7:0

Během této komerční přestávky by se Wild měli "hecnout" k lepšímu výkonu. Zatím svému soupeři vůbec nestačí.

06:34
    První zákrok má za sebou také Jaroslav Halák, moc obtížný ale nebyl.

06:50
    Islanders se opět přesunuli do útočného pásma, z úhlu to zkusil John Tavares. Neúspěšně.

07:17
    Brock Nelson se přes Sutera pěknou kličkou sice nedostal ke střele, jakou si představoval, zakončit ovšem dokázal. Dubnyk kotouč vyrazil a následně došlo k posunutí branky.

07:56
    Třetí formace domácího týmu se opět snažila něco vymyslet v útoku, ale nedokázala to. Kotouč byl následně předán obráncům a oba týmy střídají.

08:14
    Minnesota se pokusila projít dopředu, zastavil jí ofsajd.

08:37
    Další zákrok pro slovenského brankáře v domácí brance, od modré to zkoušel Leopold.

08:55
    Nick Leddy napálil puk od modré čáry, Dubnyk je ovšem nedále nepřekonán.

09:10
    John Tavares se krásně prodral k zakončení navzdory tomu, že měl před sebou dva beky soupeře! Na zatím skvěle chytajícího Dubnyka si ovšem nepřišel.

09:45
    Bergenheim se ocitl ve střelecké pozici v mezikruží po pěkné kombinaci, branku ale nedokázal trefit.

10:16
    Stewart se mohl dostat do samostatného úniku, ale puk nedokázal dostihnout. Jako první se ho zmocnil Halák, jenž ho následně odpálil do bezpečí.

10:40
    Calvin de Haan se pokusil využít nedobrého výhledu Dubnyka, ale střela byla zblokována jedním z hráčů stojících před brankou.

11:10
    Anders Lee se snažil prodrat přes obránce do zakončení, ale měl to moc těžké.

11:34
    Nyní už se Lee ke střele dostal, Dubnyk ji ale vyrazil do rohu.

11:52
    Islanders hrají zatím naprosto parádně! Branky se ovšem ne a ne dočkat.

12:31
    Nyní se hostům konečně podařilo tlak soupeře utlumit. Při pokusu vyrazit dopředu se po přihrávce vzduchem ocitl puk v hledišti, hra je tedy přerušena a následuje komerční přestávka.

Střely: 14:2

12:43
    Hra opět pokračuje, puk na holi mají hosté. Jak dlouho jim to ovšem vydrží?

13:08
    Thomas Vanek je při každém doteku puku vnímán domácími fanoušky. Ti mu to dávají najevo bučením. Rakouský útočník zde totiž dříve působil.

13:59
    Wild nyní odvedli dobrou defenzivní práci a nepustili domácí celek k dalšímu střeleckému pokusu. Puk jim ovšem nevzali z moci.

14:21
    Nyní skončil černý nesmysl na střídačce Wild, přichází další komerční přestávka.

14:38
    Hráči Minnesoty se dostali do ofsajdu.

15:16
    Divočáci se drželi v útočném pásmu, ale nemohli se dostat ke kontrole puku. Ten následně skončil v hledišti.

15:21
    Dělovou ránu obstaral obránce Wild Jonas Brodin, Halák jí ovšem dokázal vyrazit do rohu.

16:18
    Mikko Koivu zařídil další střelecký pokus směrem k Halákovi, před slovenským brankářem ho ovšem zblokoval Hickey.

16:46
    John Tavares se krásně dostal k zakončení na pravé straně v útočném pásmu, Dubnyk ale dokázal vytasit svůj beton a vyrazit puk.

17:31
    Hamonic se dostal k odraženému kotouči a ihned ho posílal na branku, Pominville se ovšem postavil do dráhy této střely a statečně jí zblokoval.

18:00
    Nyní se Devan Dubnyk postaral o přerušení tím, že do lapačky chytil střelu Caseyho Cizikase.

18:11
    Totéž se opakovalo na druhé straně, nicméně s jinými aktéry – zasahoval Halák, střílel Haula.

18:39
    Kennedy svou střelou vybízel Nielsena k teči, ten puk ovšem netrefil.

19:00
    Začala poslední minuta hry v první třetině.

19:34
    Islanders se dopustili prvního zakázaného uvolnění v tomto zápase, puk přes všechny čáry dostal Leddy.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 1:01.

První třetina je za námi. Islanders jí (především v prvních 13 minutách) naprosto ovládli, ale branku nevstřelili. Wild mohou za bezbrankový stav děkovat Dubnykovi, který vytáhl několik důležitých zákroků.

Střely: 16:5

Oba týmy už se připravují na zahájení druhé třetiny. Přinese nám konečně branku?

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hosté.

20:05
    Ti se hned pokusili nahodit puk do útoku, ale kotouč byl sražen mezi diváky.

20:16
    Kuljomin se nejdříve ke střele nedostal, posléze už ovšem ano. Dubnyk jí vyrazil betonem a stále tak drží skóre bezbrankové.

21:07
    Parise nahrával mezi kruhy na Pominvillea, jehož tvrdá rána šla nad branku Jaroslava Haláka.

21:33
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

22:07
    Domácí si málem vytvořili gólovou šanci, když se po střele Hamonica odrazil kotouč do volného prostoru. Strome se k němu ovšem nedokázal dostat.

22:51
    Nebezpečnou střelu nyní obstaral Justin Fontaine, Halák byl ale připravený a jeho pokus vyrazil.

23:20
    Rovněž slovenský brankář učinil proti pokusu obránce Sutera z pravé strany v útočném pásmu.

23:57
    Kennedy s Kuljominem to udělali velmi dobře a vybojovali střelecký prostor pro de Haana, jehož pokus byl neúspěšný.

24:17
    Na druhé straně zasahoval Halák svou holí proti Stewartovi.

24:42
    Rozháranou hru nyní Dubnyk uklidnil přerušením, když podržel puk.

25:18
    Ryan Suter svou nahazovanou střelou vybízel spoluhráče k teči, úmysl ovšem nevyšel.

25:28
    Boychukovu střelu lapil Dubnyk, hra je přerušena.

25:48
    Brock Nelson se obtočil okolo branky a dostal před ní i puk, kde se k němu snažil propracovat Anders Lee! Nyní měli Wild velké štěstí, že to útočník Islanders nedovedl.

26:15
    Strait se snažil doklepnout Leeův pokus do branky, Dubnyk ovšem puk podržel. Následuje komerční přestávka.

Střely: 22:9

26:30
    Puk nyní zasáhla střídačka hostí, hra se tedy musela znovu přerušit.

27:18
    Po tlaku New York Islanders pálil z velké vzdálenosti Nikolaj Kuljomin, Dubnyk byl ovšem připraven.

27:43
    O dělovou ránu se nyní postaral zadák Johnny Boychuk, ale branku trefit nedokázal.

28:36
    Na ledě to momentálně vypadá, jakoby domácí hráli přesilovou hru!

28:59
    Zaútočit se ale pokusili i hosté, Bergenheim zavezl puk do pásma. Vystřelit ovšem nedokázal a tak přihrál na Coylea, jehož pokus byl velmi nepřesný.

29:24
    Vanek pálil z levé strany a k dorážce se málem dostal Fontaine, nyní jsou pro změnu nebezpeční Wild!

30:04
    Zakázané uvolnění týmu z New Yorku, který se nyní ocitl pod menším tlakem. Domcáí fanoušci zatím požadovali vyloučení protihráče, což dali jasně najevo hlasitým bučením. A po opakovaných záběrech je třeba jim dát za pravdu, tady se vylučovat skutečně mělo, a to za podražení ...

31:01
    Pokračujme opět hrou. Bailey to zkusil z pravé strany, ale Dubnyk vyrazil puk.

31:38
    Fantastický Jaroslav Halák!!! Zach Parise v přečíslení 2 na 1 nahrál na Jasona Pominvilleho, který z bezprostřední blízkosti trefil slovenského brankáře jen do jeho betonu. O chvíli později se po akci Koivua kotouč nebezpečně pohyboval v brankovišti, rodák z Bratislavy ho ovšem zalehl a přerušil hru. Hala bouří a vyvolává "Jaro, Jaro!".
    Skvělý Halákův zákrok betonem

Střely: 25:13

32:07
    Hamonic vyslal střelu zápěstím, kterou Kuljomin tečoval jen těsně vedle klece Devana Dubnyka. Hosté následně vyhodili puk na icing.

32:35
    Bývalý hráč Minnesoty Cal Clutterbuck se pokusil překonat hostujícího brankáře, leč neuspěl.

32:59
    Fontaine projel do útočného pásma a zkusil to z dálky, ale nemířil vůbec dobře.

34:00
    Hra se nyní poměrně uklidnila a oba celky se snaží hrát opatrně.

34:47
    Schroeder procpal puk do předbrankového prostoru, nikdo z jeho spoluhráčů už se k němu ovšem nedostal.

35:10
    Jordan Schroeder nyní zrychlil z vlastního pásma až do toho útočného, tam ovšem branku přestřelil.

35:32
    Granlund byl za brankou podražen Thomasem Hickeym (NYI). Podobných zákroků jsme v dnešním zápase už viděli mnoho, trest, který nyní přichází, je ale první. Přesilovou hru si tedy zahraje Minnesota!

Střely: 26:15

35:32
    Po komerční přestávce bude hra pokračovat.

35:47
    Pominville svou střelou nadělal Halákovi problémy, přesto si s tím domácí gólman poradil.

36:13
    Hosté nadále kombinují v pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.

36:29
    O to se nyní postaral až Ryan Suter, jenž ovšem nemířil přesně.

36:37
    Podobně dopadl i Matt Dumba.

37:00
    Minnesota se celou dobu přesilovky drží v útočném pásmu, Dumba opět minul branku!

37:17
    Isles se postarali o první výhoz, mohou tak vystřídat.

37:27
    Jaroslav Halák vytáhl proti střele finského šikuly Granlunda zákrok lapačkou, kterým přerušil hru.

37:32

37:36
    Mikael Granlund (MIN) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Přesilovou hru si tedy nyní vyzkouší i domácí tým!

37:47
    Tým s nejlepším oslabením – právě Minnesota – vyhazuje puk.

38:07
    A další výhoz zařídil Marco Scandella.

38:32
    Leddy svou tvrdou ránou minul branku, zřejmě ovšem došlo k teči a tak se bude vhazovat po Dubnykově pravici.

38:46
    A další výhoz v podání Divočáků z Minnesoty.

38:59
    Před napadajícím Baileym Dubnyk raději podržel puk.

39:00
    Začala poslední minuta hry ve třetině číslo dvě.

39:36
    Islanders právě vstřelili branku!
    Přesně s koncem Granlundova trestu tu máme úvodní branku dnešního zápasu! Po velkém závaru před brankou Devana Dubnyka se prosadil ten, který sám závar započal – JOHN TAVARES! Nejlepší hráč New York Islanders v této sezoně nahodil z levé strany puk před branku, následně svatyni Wild objel a u pravé tyčky se dostal k dorážce – 1:0! Asistence: Kyle Okposo a Anders Lee.
    John TAVARES - 1:0

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 1:55.

První třetinu máme za sebou. Dočkali jsme se v ní konečně i branky, kterou zařídil nejproduktivnější hráč Islanders v tomto ročníku John Tavares.

Střely: 29:17

Dnešní utkání sleduje 16170 diváků.

40:01

40:50
    Minnesota se pokusila třetinu zahájit útočným stylem, což za stavu 0:1 ze svého pohledu potřebuje. Zatím se ale nemůže dostat k zakončení.

41:07
    Nyní se dokonce hosté dopustili icingu.

41:19
    Brock Nelson předvedl parádní kličku a obešel Matta Dumbu, dostal se tak sám před Dubnyka. Toho už ovšem bekhendem nepřekonal!

41:27
    Coyle zblokoval tvrdý pokus de Haana ze strany, z ledu se zvedal pomaleji, ale hrdinně na něm zůstal a ve hře je schopen pokračovat.

42:09
    Matt Dumba drží puk za svou brankou a čeká na dostřídání svého celku.

42:38
    Schroeder se dobrým způsobem snažil protlačit ke střele, Leddy ho ale čistě obral o puk.

42:47
    Nyní Halák padl na led, když chtěl zalehnout puk po akci Schroedera s Granlundem. Slovenský brankář tak stále drží čisté konto.

42:54
    Pokus Ryana Sutera od modré čáry byl ztečován do ochranné sítě.

43:02
    Zakázané uvolnění Islanders.

43:14
    Brodin se uvolnil k zakončení na modré čáře, přes hradbu těl ovšem nedostal kotouč do blízkosti Haláka.

43:38
    Mikko Koivu dlouho váhal se střelou, nakonec se k ní odhodlal, ale puk se záhadným způsobem odrazil mimo branku!

44:12
    Niederreiter dvakrát před brankou selhal v zakončení.

45:11
    Tavares se pokusil prodrat puk na Leeho před brankou, ale nevyšlo to.

45:23
    Thomas Vanek se odhodlal k tvrdé střele, kterou Halák vyrazil svým betonem!

45:50
    Nyní to rakouský forvard zkusil z dálky, bratislavský rodák v brance Islanders kotouč opět vyrazil.

46:53
    Brodin se v útočném pásmu pokusil dostat puk na Koivua, ale obránci jejich úmysl přečetli.

47:20
    Nino Niederreiter se pokusil o střelu z levé strany, mířil ovšem moc vysoko.

47:43
    Scandella přenechal puk Spurgeonovi, jehož dělová rána byla rovněž nepřesná.

48:16
    Nyní od modré nepřesně střílel Nick Leddy.

48:34
    Střelec zatím jediné branky John Tavares opět v akci. Tentokráte jeho střelu betonem vyrazil Dubnyk do bezpečí.

49:14
    Zakázané uvolnění New York Islanders dostane hru před Haláka.

49:45
    Parise se ocitl v souboji s Hamonicem, domácí obránce ho ale vyhrál. Přesto nedokázal puk vyvézt a Minnesota tak nadále může pokračovat ve snaze vyrovnat.

50:13
    Mohlo to být ale o dvě branky, když se k nebezpečné střele přes obránce dostal Matt Martin. Dubnyk tento pokus ale bez problémů lapil. Následuje komerční přestávka a oba týmy si tak konečně mohou vydechnout.

Střely: 33:25

50:31
    Při kombinaci dostali Isles puk na obránce de Haana, jenž byl už ovšem ve středním pásmu – ofsajd.

50:55
    Nielsen se odhodlal k zakončení z levé strany, které jak bylo rychlé, tak bylo nepřesné – tedy velmi.

51:45
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A máme vyrovnáno, i Jaroslav Halák tak přichází o čisté konto! Jason Pominville z pravé strany nahodil puk před branku, kde se ke střele dostal ZACH PARISE. Rodák z Bratislavy v brance domácího celku dokázal jeho první střelu vyrazit, bývalý kapitán New Jersey se ovšem dostal k dorážce a doklepl puk do branky! 1:1! Asistence: Jason Pominville a Mikko Koivu.
    Zach PARISE - 1:1

52:37
    Tavares se snažil dostat puk na Baileyho, tomu ale černý kus gumy přeskočil hůl.

53:08
    Nyní kapitán domácích vyslal střelu z otočky, kterou Dubnyk lapil. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

Střely: 34:27

53:10
    Tavares vyhrál buly na Baileyho, jenž okamžitě pálil. Branku ale přestřelil.

54:04
    Niederreiter dobře zapracoval a dohnal puk v útočném pásmu, tam byl ovšem proti přesile a nic tedy nevymyslel.

54:11
    A máme tu další komerční přestávku.

54:13
    Hra nám už opět pokračuje.

54:29
    Nielsenovi před branku sjížděl Kuljomin, což domácí forvard dobře věděl. Puk k němu ale procpat nedokázal.

55:32
    Oba týmy nyní velmi zodpovědně brání, přitom se ale nadále snaží útočit.

55:55
    Koivu se snažil přes brankoviště nahrát na Pominvillea, Brian Strait ale tento pas srazil do ochranné sítě.

56:12
    Casey Cizikas zpoza branky předal puk na Matta Martina, který byl nikým nehlídaný v mezikruží! Jeho střela z voleje zamířila jen těsně vedle Dubnykovy svatyně.

56:49
    Bergenheim, ač tísněný, dokázal dostat puk před branku, kde ho pokryl Halák.

57:28
    Ryan Suter se dostal ke střele. Calvin de Haan jí zblokoval, a tak Halákovi nepřidělala žádné potíže.

57:53
    Zakázané uvolnění Wild. Na obou týmech je vidět mírná snaha rozhodnout ještě v základní hrací době. Podaří se to někomu?

58:00
    Kuljominova střela po vhazování byla zblokována.

58:11
    Coyleův pokus do své lapačky chytil Jaroslav Halák.

58:21
    Nyní puk na druhé straně pokryl Dubnyk před napadajícím Martinem.

58:34
    Scandella zakončil přečíslení 3 na 2 bekhendovou střelou ze strany, puk šel mimo.

58:53
    Koivu s Pominvillem teď zahrozili, ale uspět nedokázali.

59:00
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

59:18
    Nejprve Johnny Boychuk, poté Kyle Okposo. Oba zaznamenali dobré pokusy. Prvně jmenovaný při své dělovce zlomil hůl, druhý jmenovaný měl také smůlu, neb jeho střela byla zblokována.

59:46
    Možnost rozhodnout v základní hrací době měl Kennedy, který vyslal přízemní střelu! Dubnyk si s ní ovšem poradil.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Základní hrací doba končí za stavu 1:1, oba týmy si tedy rozdělí body. Kdo získá ten bonusový se rozhodne buď v pětiminutovém prodloužení, nebo na nájezdy.

Střely: 35:29

60:01

60:18
    Ofsajd Minnesoty, vjel do něj obránce Ryan Suter.

60:35
    Tavares se snažil dostat blíže k brance, jenže Suter mu to neumožnil.

60:50
    Nyní se domácí kapitán obtočil okolo branky a k dorážce se snažil dostat Bailey, jenže Dubnyk byl úspěšný a puk za svá záda nepustil.

61:17
    Thomas Vanek vyrazil do protiútoku a z pravé strany pádil sám na Haláka! Nemohl jít do kličky, neboť ho stíhali obránci, a tak vyslal tvrdou střelu, kterou domácí brankář vyrazil!

61:42
    A rozhodnutí na holi měli i domácí! Kyle Okposo poslal krásný pas před branku, kde byl obránce Johnny Boychuk, jehož střelu z první chytil Devan Dubnyk do své výstroje!

62:39
    Schroeder a Parise šli do přečíslení 2 na 1, jediný obránce Nick Leddy ovšem využil špatné přihrávky mezi nimi a o puk je obral!

63:05
    John Tavares se pokusil využít své rychlosti a dostat se přes obránce do úniku, ale nedovedl to.

63:21
    Nyní muž s céčkem na hrudi v domácím dresu po přihrávce od Stromea střílel z pravého kruhu pro vhazování, Dubnyk byl poroný a puk chytil!

63:38

64:00
    Začala poslední minuta prodloužení.

64:22
    Ryan Strome se v útočném pásmu nedokázal dostat ke střele přes důrazně bránící hráče Minnesoty Wild.

64:48
    Hickey hledal Tavarese před brankou, pas ovšem neměl šanci projít.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Rozhodnutí nám nepřineslo ani prodloužení a tak diváci v newyorském Nassau Coliseum uvidí samostatné nájezdy!

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel Frans Nielsen, jehož střelu zápěstím Dubnyk zlikvidoval.

1. série
    0:1
    Za hosty začal asistent kapitána Zach Parise, který trefil tyčku, od níž se puk odrazil do Haláka a následně do branky!

2. série
    0:1
    Jako druhý jel za Islanders Kyle Okposo. Zvolil rychlou kličku do forhendu, ale na Dubnyka si nepřišel.

2. série
    0:1
    Finský útočník Mikko Koivu byl dalším v pořadí. Na Haláka zkusil bekhendovou kličku, domácí brankář mu ale vypíchl puk holí a udržel Isles ve hře.

3. série
    0:1
    S nožem na krku se rozjel kapitán Islanders John Tavares. Jel velice pomalu, zvolil řadu kliček, až nakonec s holí v jedné ruce zakončoval bekhendem. Dubnyk se ovšem roztáhl po brankovišti a betonem puk vyrazil, Wild tedy vítězí!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Minnesota Wild.
    Autorem vítězného nájezdu se stal ZACH PARISE, jenž sice trefil tyčku, od ní se ale puk odrazil do Haláka a následně i do branky! Za domácí se nikdo neprosadil a bonusový bod tak získali Divočáci z Minnesoty.
    Zach PARISE - 1:2sn

Dnes se tedy z výhry po samostatných nájezdech raduje Minnesota Wild!
    Na branku jsme v tomto utkání čekali dlouho, a to především díky výborným výkonům obou brankářů. Skóre otevřel až v čase 39:36 John Tavares, kapitán a nejproduktivnější hráč Islanders. Za hosty se prosadil v 52. minutě Zach Parise, rovněž nejproduktivnější hráč týmu. Bylo tedy srovnáno 1:1 a utkání dospělo až do nájezdů, kde jediným úspěšným byl opět Zach Parise, který tak rozhodl o tom, že bonusový bod získala Minnesota.

Střely: 38:32 (16:5, 12:12, 7:12 – 3:3)

1. Zach Parise (MIN) 1+0
    2. Devan Dubnyk (MIN) 37 zák., 1 gól, 97,4%
    3. Jaroslav Halák (NYI) 31 zák., 1 gól, 96,9%

Československá stopa v utkání:
    Jaroslav Halák (NYI) 65 minut, 31 zákroků, 1 gól, 96,9%

Ode mě to bude z dnešního zápasu všechno. Děkuji vám za pozornost a těším se u dalších přenosů na počtenou! (02:52:24)

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 40. Tavares (Okposo, Lee) – 52. Parise (Pominville, Koivu), rozh. náj. Parise