Buffalo – Carolina 4:3 (kon.) | NY Rangers – Columbus 4:3 (po pr.) | Minnesota – Winnipeg 0:2 (kon.)
Vancouver – Los Angeles 2:1 (1:0 po s.n.) | San Jose – Dallas 1:5 (kon.)
San Jose Sharks
1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Dallas Stars
Úterý 07.04.2015, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL
    Jamie Benn má po dnešku na svém kontě už 80 kanadských bodů a zapojil se do hry o Art Ross Trophy.

Československá stopa
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:29
    Aleš Hemský (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:57 (07:19:39)

1. Jamie Benn (DAL) 2+1
    2. Jason Spezza (DAL) 0+2
    3. Joe Thornton (SJS) 1+0

SAP Center dnes navštívilo 17562 diváků.

Skončilo utkání, které zcela ovládli hokejisté Dallasu Stars, kteří si ze San Jose odvážejí vítězství 1:5. Ve třetí třetině, do které se vstupovalo za stavu 1:3, Hvězdy v pohodě kontrolovaly svůj náskok a v závěru skóre ještě navýšily. V 56. minutě se podruhé v utkání trefil Jamie Benn a dvě minuty před koncem překonal Stalocka popáté ze samostatného úniku Ryan Garbutt.

Dallas si tak ještě zachoval alespoň teoretickou šanci na postup do play-off, naopak Sharks již definitivně ukončí sezónu po základní části.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:5, celkem – 24:25

60:00

59:22
    Shawn Horcoff najel do Stalocka a domácí tak dohrají utkání v početní výhodě.

59:01
    Začala poslední minuta zápasu.
    Ryan GARBUTT - 1:5

58:00
    Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí si nepohlídali RYANA GARBUTTA, který naskočil z trestné lavice! Hostující útočník si tak najel na pas Daleyho a samostatný únik s přehledem proměnil, když naznačil kličku do bekhendu a pak poslal kotouč do sítě mezi nohama Stalocka. Asistence: Trevor Daley.

57:10
    Ani teď Pavelski neskóroval, Enroth pokryl jeho střelu příklepem.

56:59
    Střelu Burnse vyrazil Enroth, který si poradil i s následnou dorážkou Pavelského!

56:36
    Pavelského vytlačil z útočného pásma Eakin.

56:19
    Hostům se podařilo vyhodit.

56:05
    Burns už nestihl puk na útočné modré. Navíc ho odehrál na střídačku.

55:52
    Ryan Garbutt zasáhl holí do obličeje Irwina. Přesilovka pro Žraloky a také poslední šance, jak ještě mohou domácí vykřesat jiskřičku naděje.

55:35
    O vítězi zápasu je asi definitivně jasno. Žraloci si play-off nezahrají, Dallas může ještě doufat.
    Jamie BENN - 1:4

55:08
    A nejen kontrolují, oni ho ještě navyšují! Stalock se snažil o vyhození po mantinelu, ale Seguin puk zachytil a okamžitě ho poslal na hůl JAMIEHO BENNA, který ho na zadní tyči doklepával do odkryté klece – 1:4. Asistence: Tyler Seguin.

54:59
    Už jen pět minut. Hosté zatím relativně v klidu kontrolují svůj náskok.

53:46
    Ránu Smithe vyrazil pozorný Enroth.

53:25
    Tierney v souboji s obráncem jen lehce posunul puk na branku. Enroth ho přikryl.

53:12
    Wingels zavezl kotouč do útočného pásma, ale tam uklouzl a kotouče se ujali hosté.

52:15

51:53
    Teď měli Žraloci i smůlu! Thornton ideálně nabil Pavelskému a Enrothovi vypomohla tyčka.

51:16
    Sharks kompletní.

50:38
    Domácí v oslabení zahrozili. Goodrow se výborně vyhnul bránícímu hráči, ale jeho střelu zastavil Enroth.

50:17
    Sceviour dostal krásnou přihrávku před branku, ale bekhendem nepřekonal Stalocka!

50:06
    Stars tentokrát v postavení mimo hru.

49:34
    Po přihrávce Benna střílel z pravého kruhu Spezza. Puk je na těle Stalocka.

49:15
    Tommy Wingels narazil na mantinel Jamieho Benna a je vyloučen na dvě minuty.

48:57
    V SAP Center panuje komorní atmosféra. Diváci už svému týmu zřejmě nevěří.

48:05
    Nepřesná rozehrávka domácích. Je z toho zakázané uvolnění.

47:22
    Nyní byl domácím odpískán ofsajd. Následuje reklamní přestávka.

46:56
    Ránu Hertla nepustil na Enrotha Jokipakka.

46:24
    Dallas v plném počtu.

46:14
    Kotouč je v obranném pásmu domácích a jejich přesilovka se chýlí ke konci.

45:43
    Couture dostal puk na modrou a měl před sebou dost prostoru, aby si mohl sjet až na pravý kruh. Enroth však jeho střelu vyškrábl lapačkou do ochranné sítě.

45:12
    Goligoski hosty opět osvobodil.

44:50
    Hvězdy vyhazují až ke Stalockovi.

44:34
    Střelu Coutura zablokoval obránce Demers.

44:23
    Přesilovka pro domácí. Cody Eakin vyloučen za držení.

44:05
    Irwinovu střelu vyrazil Enroth jen ke Goodrowovi. Ten měl před sebou prázdnou branku, ale na poslední chvíli mu přizvedl hůl jeden z obránců!

43:29
    Hosté zatím v pohodě hlídají svůj náskok a čas Žralokům pomalu utíká.

42:39
    Domácí v postavení mimo hru.

42:07
    Hosté vyhodili tak, že se nejednalo o icing a Dillon musel hrát.

41:20
    V úvodu třetí třetiny jsme zatím nic zajímavého neviděli.

40:01
    Jason Demers se dnes v dresu Dallasu vrátil do města, ve kterém strávil celou svou předchozí kariéru v NHL.

Třetí třetina začne přibližně v 6:28.

I po druhé třetině vede Dallas o dvě branky, tentokrát 1:3. Žraloci se dnes hodně trápí a ve 28. minutě potrestal jejich špatnou hru Jamie Benn, který se trefil v přesilovce 5 na 3. Alespoň nějakou šanci na zvrat domácím vykřesal ve 34. minutě svým zásahem Joe Thornton. San Jose bude muset každopádně hodně přidat, pokud chce ještě myslet na body.

Střely na branku ve 2. třetině – 6:10, celkem – 15:20.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58
    Od modré to ještě zkoušel Daley, Stalock puk vyrazil do rohu.

39:43
    Cody Eakin vypálil z dobré pozice vedle.

39:01
    Poslední minuta druhé části.

38:40
    Druhá třetina se pomalu dohrává, hosté se teď snaží především neinkasovat.

38:06
    Nieto střílel z ostrého úhlu, Enroth zakročil vyrážečkou.

37:30
    Po přiťuknutí Roussela pálil Garbutt. Puk prolétl vedle vzdálenější tyče.

36:36
    Obránce Stollery se vydal na útočný výlet, z pravé strany však branku Dallasu netrefil.

35:35
    Propagační pokus Jamieho Benna vyrazil Stalock.

34:45
    Pokus Spezzy zůstal ve výstroji Stalocka. Komerční přestávka.
    Joe THORNTON - 1:3

33:27
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Domácí přeci jen snižují těsně po skončení své přesilovky! Nejprve přitom zahrozil Sceviour, jenž dojel vyhození Goligoského, ale po objetí branky mu zabránil v zakončení Irwin. Sharks vzápětí přešli do rychlého protiútoku, který založil Tierney přihrávkou na JOA THORNTONA a střela zkušeného útočníka propadla Enrothovi do sítě mezi betony. Asistence: Chris Tierney.

32:47
    Hosté vyhodili.

32:13
    Enroth vyrazil maskou ránu Marleaua. Rozhodčí raději přerušili hru.

31:49
    Thornton našel zpoza branky Pavelského, který zblízka nedostal puk za Enrotha!

31:29
    Shawn Horcoff je vyloučen za nedovolené bránění Coutura. Přesilovka pro Sharks.

31:19
    Pokus Moena odrazil Stalock vyrážečkou až do ochranné sítě za svou brankou.

30:47
    Thorntonovu střelu z levé strany ukryl ve výstroji Enroth.

30:39
    Další icing, hra se vrací před Enrotha.

30:20
    Zakázané uvolnění Dallasu.

30:01
    Thornton nahrál Karlssonovi do postavení mimo hru. Přesně v polovině utkání tu máme reklamní přestávku.

29:28

29:06
    Seguin v tomto případě na Stalocka nevyzrál.

28:00
    Hosté pokračují v klasické přesilovce.
    Jamie BENN - 0:3

27:53
    Dvojnásobná přesilovka využita! Tyler Seguin našel na druhé tyči JAMIEHO BENNA, který puk uklidil nad rameno přesouvajícího se Stalocka – 0:3. Asistence: Tyler Seguin a Jason Spezza.

27:45
    Klingberg trefil jen Coutura.

27:27
    Hosté si vzali time-out.

27:27
    45 sekund přesilovky 5 na 3 pro hosty! Brent Burns dostává trest za sekání.

26:37
    Klingbergova střela byla zblokována a Wingels následně vyhodil.

26:12
    Joe Pavelski zahákoval Fiddlera a hosté tak budou po komerční přestávce hrát přesilovku.

26:05
    Z první se opřel do puku Burns, Enroth vyráží.

25:43
    Z ostrého úhlu to zkoušel Hemský, Stalocka nepřekvapil.

25:16
    Stalockova lapačka nyní přerušila hru.

24:58
    Jamie Benn uvolnil z otočky Seguina, který si sjel až před Stalocka, ale netrefil zařízení.

23:38
    Projektil Irwina netrefil hostující klec.

23:09
    Domácím se dnes zatím vůbec nedaří. Pavelski v útočném pásmu vybojoval puk pro Thorntona, který ho okamžitě předal Karlssonovi, jenž měl před sebou už poloodkrytou klec. Švédský útočník však vůbec nedokázal vystřelit, puk mu přeskočil hokejku.

22:42
    Hosté bruslí velmi svižně a zatlačili Žraloky do jejich obranného pásma.

21:54
    Na střelu Jordieho Benna měl Stalock dobrý výhled a zachytil ji do své výstroje.

21:23
    Sraženou přihrávku Irwina odpálil ze svého brankoviště Enroth.

20:36
    Domácí vyhodili puk jen na modrou, kde byl Goligoski. Rána beka Dallasu ale neprošla až na Stalocka.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:35.

Souboj o udržení alespoň teoretických nadějí na postup do play-off zatím vyznívá pro hostující Dallas. Stars do zápasu vstoupili skvěle a už po 28 vteřinách hry otevřel skóre přesnou dorážkou Colton Sceviour. Druhý gól Texasanů pak přidal v 18. minutě Patrick Eaves, který v přesilovce dotlačil puk za čáru bruslí.

Střely na branku v 1. třetině – 9:10.
    Patrick Eaves, střelec druhého gólu Stars.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:59
    Domácí to v závěru třetiny ještě zkoušejí, ale další pokus Hertla směřoval mimo a Marleau zase nechal vyniknout jen Enrotha.

19:48
    Couture našel zpoza branky Hertla, ale jeho střelu zblokoval obránce.

19:01
    Běží poslední minuta úvodního dějství.
    Patrick EAVES - 0:2

17:32
    Hosté přesilovku využívají a vedou už 0:2! Ránu Spezzy vyrazil Stalock jen před sebe, Jamie Benn kotouč za brankovou čáru ještě nedostal, ale důrazný PATRICK EAVES už ano. Sice to bylo bruslí, ale rozhodčí se ani nepotřebovali poradit s videem a gól uznali. Asistence: Jamie Benn a Jason Spezza.

17:18
    Seguin dostal přihrávku mezi kruhy. Měl dost času zamířit, ale trefil jen Stalocka.

17:10
    Domácí Barclay Goodrow je vyloučen za faul loktem.

17:10
    Po střetu s Goodrowem skončil na ledě Seguin. Okamžitě tu máme strkanici.

16:28
    Braun pálil od modré, Enroth vyrazil. Hosté jsou už kompletní.

15:36
    Pavelského střílenou přihrávku na zadní tyč jeho spoluhráči nedotlačili do branky!

15:03
    Daley vyhodil puk až ke Stalockovi.

14:21
    Shawn Horcoff vyloučen za držení hole. Početní výhoda pro domácí.

14:03
    Na domácí branku dotíral Spezza, puk je ale pod Stalockem.

13:52
    Stollery od modré spíše jen nahazoval puk na branku. Enroth zakročil lapačkou a přerušil hru. Reklamní přestávka.

12:30
    Jordie Benn od modré netrefil prostor mezi tyčemi.

11:52
    Domácí jsou v plném počtu, Stars Stalocka prakticky neohrozili.

11:29
    Puk jě opět až za Enrothovou klecí.

11:02
    Sharks se v oslabení brání dobře, Dallas se nemůže usadit v pásmu.

10:24
    Domácí vyhazují.

09:51
    Domácí se řítili do přečíslení, ale hra je přerušena! Mike Brown totiž zvedl ruce v souboji s Daleyem a je poslán na trestnou lavici.

09:12
    Joe Thornton si najel do ofsajdu.

08:58
    Puk skončil v ochranné síti. Sledujeme poměrně rušné a útočně laděné utkání.

08:09
    Jamie Benn hledal na vzdálenější tyč najíždějícího Seguina, ten před odkrytou brankou netrefil puk!

07:29
    Od modré pálil z voleje Couture, Enroth jeho prudký pokus vyrazil.

07:15
    Thorntonovu střelu raději podržel v lapačce Enroth.

06:56
    Eakinovo bekhendové nahození vyrazil Stalock do rohu.

06:45
    Ofsajd hostí. Následuje reklamní přestávka.

06:04

05:23
    Patrick Eaves trefil z mezikruží spojnici břevna a tyče! Stalock se za pukem jen ohlédl.

05:09
    Střelu Jamieho Benna vyráží Stalock.

04:09
    Hned po buly vypálil Sceviour, Stalock vyráží.

04:03
    Přesilovka pro Dallas. Vyloučen je Melker Karlsson za podražení.

03:32
    Po prudké ráně Moena měl Stalock co dělat, ale kotouč až za jeho záda nepropadl.

02:29
    Žraloci se snaží rychle vyrovnat. Dvě střely Pavelského však pokryl Enroth.

01:31
    Logan Couture měl na holi vyrovnání! Po levé straně unikl hostující obraně a jeho střela Enrothovi dokonce projela mezi betony. Bohužel pro Sharks kotouč skončil centimetry vedle tyčky!

00:28
    Oba kohouti si pět minut odpočinou na trestné lavici.

00:28
    Rozhodčí nestihl ani vhodit puk do hry a už tu máme bitku! Hostující Antoine Roussel si to rozdal s Mikem Brownem!
    Colton SCEVIOUR - 0:1

00:28
    Vynikající start Hvězd do utkání! Čtvrtá řada hostí si vytvořila tlak, který korunoval COLTON SCEVIOUR, jenž po střele Demerse dorážel kotouč za záda bezmocného Stalocka. Asistence: Jason Demers a Vernon Fiddler.

00:06
    Hned po úvodním buly se kotouč odrazil až k domácímu brankáři Stalockovi, který musel rozehrávat.

00:01

San Jose Sharks: Stalock (Niemi) – Braun, Dillon, Burns, Stollery, Fedun, Irwin – Pavelski (A), Thornton (A), Karlsson – Hertl, Couture, Marleau (A) – Wingels, Tierney, Nieto – Goodrow, Smith, Brown. Trenér: Todd McLellan

Dallas Stars: Enroth (Lehtonen) – Klingberg, Goligoski, Daley (A), Jokipakka, Demers, Jordie Benn – Seguin, Eakin, Jamie Benn (C) – Horcoff, Spezza, Eaves – Garbutt, Fiddler (A), Roussel – Hemský, Sceviour, Moen. Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Furlatt, Charron – Cameron, Pancich.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hokejisté Dallasu jsou prý nejzábavnějším týmem NHL. Ale může to přinést i úspěch?

Československá stopa:
    Tomáš Hertl (SJS) – 79 zápasů, 31 bodů (13+18)
    Aleš Hemský (DAL) – 73 zápasů, 32 bodů (11+21)

Vzájemné zápasy:
    09.11. 14: Dallas – San Jose 3:5
    20.02. 15. Dallas – San Jose 2:5

San Jose Sharks:
    Také Sharks jsou už téměř ze hry o postup do bojů o Stanley Cup. V tabulce Západní konference jsou na desátém místě jen o bod před Dallasem a tři zápasy před koncem ztrácejí na postupové pozice pět bodů. Celek San Jose přišel o naděje kvůli špatné formě, která na tým sedla od začátku února. Zlepšení v podobě čtyř výher z posledních šesti zápasů přišlo až nyní, ale to už je na záchranu neúspěšné sezóny asi příliš pozdě.