Buffalo – Carolina 4:3 (kon.) | NY Rangers – Columbus 4:3 (po pr.) | Minnesota – Winnipeg 0:2 (kon.)
Vancouver – Los Angeles 2:1 (1:0 po s.n.) | San Jose – Dallas 1:5 (kon.)
HC Olomouc
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Úterý 07.04.2015, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Baráž o extraligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky u dalšího důležitého hokejového střetnutí mezi extraligovou Olomoucí a prvoligovým dravcem z Českých Budějovic.

ČEZ Motor České Budějovice

Tento dravý tým, jenž usiluje o místo v české extralize na příští rok se momentálně nachází na nepříznivé třetí pozici a na druhý Chomutov ztrácí dva body. Snahou Jihočechů bude tedy po vydařených předchozích dvou duelech s pražskou Slavii a Olomoucí navázat na menší šňůru výher a porvat se o druhé, případně první políčko ve skupině o udržení. Nejproduktivnějším hráčem Motoru v baráži je prozatím s osmi body (4+4) Tomáš Nouza, který je zároveň nejúspěšnějším střelcem budějovického celku.

Poslední zápasy:

SLA – CEB 1:3
    CEB – OLO 4:3
    CHM – CEB 4:3

HC Olomouc

To domácí celek se nyní nenachází v příliš lepší pozici. Se 7 bodyzaujímají poslední čtvrté místo v tabulce a na druhý Chomutov ztrácejí Hanáci tři body. Zároveň se hodně spekuluje, že tento zápas bude pro Olomoucké velmi důležitý, jelikož může předem rozhodnout o neúčasti Kohoutů v dalším ročníku domácí nejvyšíí soutěže. Mora baráž vzala ze začátku opravdu vážně a tomu nasvědčoval její výkon, který svěřenci Petra Fialy předváděli v úvodních zápasech s Motorem a Slavii. Nyní se domácí celek ocitl opět ale v nepříznivé situaci, když poslední tři zápasy prohrál. Tahounem celého týmu je mimojiné Jan Knotek, který má prozatím na svém kontě pět bodů (3+2). Stejně jako Nouza je Knotek zároveň nejlepším střelcem Mory.

OLO – CHM 2:5
    SLA – OLO 2:1

Vzájemné zápasy

Oba celky spolu doposud odehrály pouze dvě utkání, přičemž každý si připsalna své konto jednu výhru, a to na domácím ledě.

B1: OLO – CEB 4:2
    B5: CEB – OLO 4:3

To, kdo se ujme druhého vítězství ve vzájemných střetnutích, či lepší pozice v tabulce baráže, můžete sledovat přímo na zimním stadiónu v Olomouci nebo přímo zde na on-line přenosu. Nezapomeňte – utkání začíná v 18 hodin.

Zápas nám za necelou půl hodinu odstratuje a zde jsou sestavy obou celků.

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Houdek, Skrbek, Majeský, Vyrůbaík, Škůrek, Ondrušek, Rašner – Matai, Patera (C), Buc – Kucharczyk, Knotek, Laš – Pekr, Herman, Řípa – Zuzin, Marosz, Dlouhý.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Pončochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Růžička, Mucha, Švec – Marek, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka (C), Kuchejda – Vaniš, Rob, Přibyl – Pašek, Trummer, Boháč.

Rozhodčí: Pešina, Homola – Barvíř, Blümel.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Na ledě se již krystalizují první pětky obou mužstev. Utkání za malou chvíli odstartuje.

00:01

00:35
    Úvodní buly vyhrál Patera, jenže puk o malou chvíli stanul na holích hostů.

01:21
    Olomoučané se puku ale zmocnili a po vhazování u brány Bláhy se zde trvale usadili.

01:50
    Vráblík odvezl puk za vlastní bránu a čekal, než jeho spoluhráči vystřídají. Bude se snažit založit útok.

02:03
    Jeho šance však brzy skončila, o kotouč byl obrán a do útočné třetiny se opět vrhá Mora.

02:09
    Rob po osobním souboji u mantinelu zůstal chvíli ležet, ale nakonec odjel po svých na střídačku.

02:36
    Budějovice sice vyhodily za branku Vošvrdy, jenž nastoupil vůbec poprvé od začátku zápasu do brány v průběhu baráže. Je bohužel odpískán icing.

03:15
    Dlouhý přenechal za vlastní bránou touš Houdkovi a odjel se zbytek formace střídat. Olomouc se následně vrhá k Bláhovi.

03:59
    Mora opět na menší dobu zalačila Budějovice k jejich brance. Z toho tlaku se ale hosté brzy vymanili a následoval rychlý protiútok.

04:37
    Útok hostů pokračoval, jenže po nevydařené střele jednoho z hráčů Motoru si Vošvrda pohlídal a zalehl puk až v levém kruhu. Hra se přerušuje.

05:03
    Hraje se v obranném pásmu Motoru.

05:52
    Švihálek bojuje o puk s Houdkem u mantinelu vedle branky Vošvrdy. Přesně odevzdat puk spoluhráčům se mu nepovedlo a pulu se ujala Olomouc.

06:09
    Zakázané uvolnění hostů způsobilo vhazování po pravici Bláhy.

06:32
    Majeský nedokázal na modré čáře zadržet kotouč a dva útočnící hostů mohli pokračovat pouze na Vošvrdu a jednoho z olomouckých hráčů. Za záchranou brzdu nakonec zatáhl Kucharczyk (OLO), který je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

06:59
    Budějovickým se ale nedaří nastálo zahnat Olomouc k jejich brance. Hraje se převážně ve středním pásmu.

07:35
    Další podařené vyhození Mory. Tentokrát pouze do střední třetiny a Motor okamžitě vrací hru k brance Vošvrdy.

08:17
    Po pár střeleckých pokusech hostů se puku zmocnil Řípa a s chladnou hlavou vyhodil puk až k Bláhovi.

08:23

09:02
    Pajičovi se nepodařilo přesně vyhodit puk na druhou stranu kluziště. Ve středním pásmu se touše ujal Zuzin a založil rychlý protiútok. Ten byl završen střelou jednoho z Kohoutů.

09:19
    Za zdržování odjíždí na trestnou lavici Boháč (CEB). Domácí celek tak má první příležitost přesilové hry.

09:48
    Řípa si v pravém kruhu stále vyměňuje puk se Škůrkem. Nakonec se dostalo až k samotnému zakončení, se kterým měl Bláha velké problémy. Hra se ale nakonec po úspěšném zákroku gólmana hostů přerušuje.

10:07
    Majeský od modré čáry vyslal razantní střelu zápěstím, jenže ta skončila přímo v lapačce Bláhy.

11:00
    Další velká možnost Olomouckých. Puk se ocitl před úplně prádnou bránou, jenže Knotek nedokázal ve zmatku zasunout do odkryté části brány.

11:11
    Budějovičtí nakonec vyjeli s pukem na druhou stranu kluziště, kde si svůj další zákrok připsal i Vošvrda.

11:27

12:35
    Marosz vzal celou akci na sebe a s pukem prokličkoval od modré čáry až za bránou Motoru. Hostující obránci však nenechali forvarda dále pokračovat a obrali jej o puk.

12:40
    Hra se obrátila do třetiny Oomouce, kde po osobních soubojích došlo k vytržení brány ze svého postavení.

13:18
    Vhazování po levici Vošvrdy vyhrál Knotek. Povytáhl sice celou hru do středního pásma, ale zde se touše ujaly Budějovice.

14:18
    Pajič si projel celou třetinou domácích, ovšem před samotným Vošvrdou byl perfektně čistě obrán vracejícím se Ondruškem.

14:49
    Marosz zkusil i tentokrát sólo akci, ale jeho snaha skončila už na modré čáře.

15:34
    Po delší době se domácím podařilo uzamknout hosty v jejich třetině. Po nekonečné přetahované o puk u zadního mantinelu ale rozhodčí hru přerušují.

16:16
    Beznadějné vysoké nahození Ondruška ze středového kruhu si Bláha pohlídal a lehce zachytil do lapačky. Bude se vhazovat v pravém kruhu.

17:04
    Matai si projel s pukem až za branku Bláhy, odkud okamžitě přesně přihrál na obsazeného Pateru, jenž stál v mezikruží. Střelu kapitána domácího celku však bláha nejistě pokryl mezi svými betony.

17:56
    Marosz měla zcela prázdný prostor před Bláhou, jeho prudkou střelu ale hostující gólman precizně vyrazil pravým betonem.

18:19
    Kucharczyk zkusil poslat z pravého kruhu střelu na Bláhu, ten ale jistě odrazil puk hokejkou do ochranné sítě.

18:29
    Hraje se za brankou Motoru.

19:21
    Knotek byl na modré čáře sestřelen obráncem hostů. K puku se tak dostali hostující hráči.

19:39
    Matai vyslal ze střední třetiny skákavou přihrávku k brance Bláhy, jenže Buc nedokázal včas dojet a brankář Budějovic pro jistotu pozdržel celou hru, když skryl touš pod svojí lapačku.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina dnešního utkání byla vyrovnaná, ovšem excelentími zákroky se blýskal Bláha, který byl téměř po celou dobu zaneprázdněn. O tom svědčí fakt, že hra probíhala zejména v obranném pásmu Budějovic. Ovšem celá dvacetiminutovka proběhla bez jediného gólu. Další třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:26
    Vhazování opět vyhrál Patera, jenže puk se znovu ocitl okamžitě na holích hostů.

21:12
    Ti byli o něco později o puk obrání a na Bláhu letěl první prověřovací projektil. S tím si Budějovický brankář poradil.

22:21
    Knotek zkusil z levého kruhu vystřelit, ovšem pohotový bláha lehce vyrazil pravým betonem. Následovala slibnější akce v podání Laše, ten z mezikruží treffil pouze zadní plexisklo.

23:15
    Domácí úspěšně uzamkli soupeře u jejich brány.

23:51
    Bláha se v těchto chvílích velmi zapotil, jelikož musel likvidovat několik střeleckých pokusů.

25:00
    Dlouhý se stáhl netradičně na modorou čáru, odkud zkusil z otočky vystřelit na Bláhu. Chybělo pár centimentrů od pravé tyče a první gól byl na světě.

25:31
    Hosté se konečně vymanili ze své třetiny, jenže puk u brány Vošvrdy opět na hokejkách Mory.

26:08
    Všichní hráči na ledě se ocitli před Bláhou a Knotek mohl přesně přihrát zpoza brány na osamocenného Majeského v pravém kruhu. Ten ihned z první vyslal dělovku do davu v brankovišti, ovšem ten proletěl až k zadnímu mantinelu.

26:53
    Budějovickým semomentálně nedaří na delší dobu kontrolovat puk a stále čelí hrozícím atakům Hanáků.

26:53
    Hra se nakonec přerušuje ofsajdem hostů, kteří se s obtížemi vysvobodili z vlastního pásma.

27:15
    Buly vedle trestných lavic vyhrál Herman a Řípa okamžitě vystartoval ke brance hostů.

27:35
    Olomoučtí byli zahnání zpět do středního pásma. I když se ihned vrhli zpět k brance Bláhy, Pekr se ocitl v ofsajdu.

28:17
    Majeský velmi špatně odehrál puk od modré čáry do mezikruží, jelikož se touše ujal jeden z obránců Motoru a vyváží jej do středního pásma. Odpískán je však ofsajd.

29:01
    Zuzin si vodí puk za brankou Budějovic. Přihrál na zcela volného Dlouhého, jenž se pohyboval v mezikruží, ale jeho střela skončila pouze v lapačce hostujícího brankáře.

29:15
    Trummer se dostal po chybě hráčů Mory do brejku, jenže ještě před samotným Vošvrdou byl jedním z Kohoutů obrán o kotouč.

29:49
    Mora se okamžitě vrhla zpět do útoku, jenže byl odpískán velmi rozporuplný ofsajd.

30:30
    Kohouti opět uzamkli Motor u jejich brány, ale je potřeba zmínit vynikající zákroky Bláhy.

31:35
    Kuchejda se přetahoval u mantinelu o puk s Knotkem, jenže ani nepostřehl, že Knotek odehrál brulí kotouč za vlastní branku. Budějovický útočník ještě chvíli bojoval o "nepuk", poté se však rozkoukal.

31:49
    Hra opět probíhá na holích Hanáků v pásmu Českých Buějovic. Bláha si ale připsal další úspěšný zákrok a pozastavuje hru.

32:46
    Motor sice opět vyvezl puk až do středního pásma, jenže puk se hned ocitl na hokejkách Kohoutů.

33:06
    Hosté se dopustili icingu a vhazování po pravačce Bláhy vyhrála Olomouc.

33:36
    Kucharczyk zkusil z levého kruhu tvrdě vystřelit Blíáhu, jenže ten vytáhl opět úžasný zákrok hokejkou. Zdá se, že dnešní utkání ze strany hostů stojí především na výkonu jejich brankáře.

34:01
    Rob vyhrál vhazování ve středním pásmu a jeho spoluhráči okamžitě míří k Vošvrdovi.

34:32
    Následně ale Herman s Řípou odvezli puk před Bláhu, kde se jej ale ujali obránci Motoru. Hra se tedy opět přesouvá na druhou stranu ledové plochy.

34:38
    Zakázané uvolnění Hanáků.

35:43
    Kohouti ale stále potvrzují dominantu v dnešním zápase. Ondrušek mohl lehce dorazit kotouč z brankoviště za záda nic netušícího Bláhy, jenže nestrefil puk.

36:12
    Buc vozí puk za bránou Bláhy, jenže byl tvrdě odstaven Žovincem. Ten sice vyhodil puk do bezpečí, jenže byl odpískán icing. Vhazování po pravici hostujícího gólmana.

36:53
    Knotek dostal krásnou přihrávku na modrou čáru od Ondruška. Poté se napřáhl a vylsal velmi razantní projektil na samotného Bláhu, ten ale se vší odvahou zachytil puk na svojí hruď.

37:43
    Houdek zavezl puk za vlastní bránou a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají. Po rozehře se ale puku ujímá Motor, a hra tak zůstáva v třetině domácích.

38:37
    Boháč od modré nahodil puk za bránu Vošvrdy, kde se ale kotouče ujal jeden z obránců Mory a hra se přesouvá k Bláhovi.

39:00
    Vhazování po pravici Bláhy vyhrál Straka, jenže puk opět na holích Olomouce.

39:13
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Pár minut před koncem první dvacetiminutovky zde máme první gól utkání, který vstřelil jeden z olomouckých hráčů. PAVEL SKRBEK dostal přímo naservírovaný pas na modrou čáru, odkud tvrdě vystřelil do davu hráčů v brankovišti. Puk nakonec přelétl ležícímu Bláhovi přes hlavu. Bez asistence.
    Pavel SKRBEK - 1:0

39:42
    Budějovičtí budou mít odchod do šaten velmi smutný. O druhý gól zápasu se postaral PAVEL PATERA. Asistence: Jakub Matai, Ivan Majeský.
    Jakub MATAI - 2:0

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině panovala téměř stejná atmosrféra. Stejně tomu bylo na ledě, kde se hrál vyrovnaný souboj, ve kterém zářil zejména hostující gólman Bláha. O nešťastný vstup do šaten hostů se postarali až v poslední minutě PAVEL SKRBEK a JAKUB MATAI. Další třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

40:24
    Na buly opět úspěšný Patera, jenže tentokrát se dopředu vrhá Skrbek.

40:46
    Ten byl po cvíli obrán a hra se přesunula na druhou stranu.

41:22
    Houdek zavezl puk k vlastní bráně a bude se snažit utvořit útok. Ten nakonec končí ve středním pásmu, když byl jeden z jeho spoluhráčů přitlačen k mantinelu soupeřem.

41:39
    Po velmi dlouhé době zde máme další vyloučení. Na trestnou lavici si odjel odpykat dvouminutový trest Kuchejda (CEB) za vysokou hůl.

41:39
    Ovšem nebude tam sám. Po krátké hře se opět dění na ledě přerušuje a na trestnou odjíždí Boháč (CEB).

42:24
    Buc vylslal od modré velmi tvrdou střelu, která ovšem trefila pouze zadní mantinel. Hra pokračuje stále u branky Bláhy.

42:49
    Další pokus Buce Bláha zneškodnil a hra se přerušuje.

42:57
    Hanáci využívají přesilovou hru 5 na 3! Skrbek naservíroval přesnou přihrávku TOMÁŠI HOUDKOVI na modrou čáru. Olomouckému beku zbýval pořádný nápřah a zasadit nechytatelnou střelu do pravého růžku. To zvládl úspěšně! Asistence: Marek Laš, Radim Kucharczyk.
    Tomáš HOUDEK - 3:0

44:18

44:49
    Ondrušek podržel kotouč za vlastní bránou a čeká na vystřídání hráčů. Následuje útok v podání třetí olomoucké lajny, ovšem neúspěšný.

44:58
    Knotek (OLO) vyloučen za hákování.

45:40
    Budějovičtí dobře uzamkli domácí u jejich brány, jenže pass Muchy na Nouzu byl velmi nepřesný.

45:58
    Kohoutům se navíc podařilo vytlačit hosty mimo jejich pásmo.

47:16
    Kucharczyk ve středním pásmu ukořistil puk a a přihrál na Ondruška. Ten lehce nahodil až k Bláhovi, ovšem hostujícího gólmana moc neohrozil.

47:19

47:20
    Komerční přestávka.

47:51
    Vhazování ve středním pásmu vyhrál Straka a Budějovičtí mají puk na svých holích. Nedaříse jim ale přes bránící hokejisty Mory přejít k Vošvrdovi.

48:58
    Nakonce se Jihočechům podařilo proniknout do pásma Hanáků, ovšem o malou chvíli později o puk přišli.

49:00
    Dnešní utkání sleduje 2682 diváků.

50:10
    Hra probíhá ve středním pásmu. Kotouče se ale rychle ujala Mora a snaží se dojet až k Bláhovi. prozatím neúspěšně.

51:03
    Růžička nahodil zpoza vlastní brány pukpodél mantinelu a osvobodil tak své mužstvo z vlastního pásma.

51:11
    Ale jak už je tomu v dnešním zápase známo, domácí se okamžitě puku chopili a přejeli zpět k Bláhovi.

52:06
    Ondruškova střela zblokována Trummerem. Hra pokračuje před bránou Bláhy.

52:09
    Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu vedle střídačky hostů.

52:28
    Buly vyhrál Knotek a Mora opět uzavřela hosty v jejich pásmu.

52:52
    Ti se nakonec osvobodili a bojují společně s domácími o puk vedle mantinelu. Hra se ale po odpískání jedním z arbitrů přerušuje.

53:38
    Houdek velmi tvrdě a zárověň čistě odstavil umantinelu Kuchejdu o puk. Hra tedy opět v režii Olomouce.

54:30
    Už to vypadalo, že se Budějovice na nějaký čas usídlí v obranném pásmu Mory, jenže Zuzin přesně přečetl hru obránců hostů a dovezl puk až k Bláhovi.

54:54
    Na opačné straně kluziště nyní panuje další výrazný tlak Hanáků. Ovšem Bláha předvádí excelentní výkony, které drží Budějovice ve hře.

55:47
    Po dalším vydařeném zákroku brankáře hostů se bude vhazovat po jeho levici. Buly sice vyhrál Straka, jenže hra zůstává v pásmu hostů.

56:43
    Kucharczyk odevzdal ve středním pásmu kotopuč hostům, aby mohla jeho formace vystřídat. Motor se následně na malou chvíli usadil v třetině Hanáků.

57:28
    Růžička vyslal k Vošvrdovi velmi razantní střelu, avšak ta ztroskotala u blokujícího Dlouhého.

57:28
    Zakázané uvolnění domácích.

57:39
    Oddechový čas pro domácí.

58:15
    Skrbek pro jistotu z vlastního pásma vysoko vyhodil puk do středního pásma. Z toho zkusil vytěžit Pekr, který sprintoval za pukem. Po několika výměnách mezi hráči Mory došlo i k zakončení, se kterým měl budějovický gólman velký problém.

58:54
    Chvíli se hraje v obranném pásmu Olomouce, jenže kotouč na holích domácích Kohoutů. Těm se ale nedaří vyjet z pásma.

59:30
    Domácí fanoušci tuší jasnou výhru svého celku a poslední minutu hry tak doprovází mohutný aplaus.

59:48
    Skrbek si ještě troufale povodil Roba ve vlastním pásmu. Toho mále využil jeden z Budějovických, který se puku ujal a vystřelil na Vošvrdu. Ten si čisté konto udržel a vyrazil touš pravým betonem.

60:00

Na dnešní utkání přišlo do olomoucké plecharény poměrně málopočetné osazenstvo, ovšem i tak se dnes odehrál kvalitní hokej. Byl k vidění především jednoznačný výkon domácího celku, ale i perfektní zákroky hostujícího Bláhy. Třešnišku na dortu tomu dal domácí gólman Tomáš Vošvrda, který nastoupil do zápasu vůbec poprvé v baráži od začátku a hned vychytal čisté konto. Tedy velmi důležitý duel pro Hanáky zvládl domácí celek výborně a stále je ve hře o extraligu. Tímto se s vámi loučím a těším se na další setkání u on-line přenosu. Napočtenou. (20:15:35)

Matěj Langer

Branky a nahrávky: 40. Skrbek, 40. Patera (Matai, Majeský), 43. Houdek (Laš, Kucharczyk)

HC Olomouc: Vošvrda – Houdek, Skrbek, Majeský, Vyrůbaík, Škůrek, Ondrušek – Matai, Patera (C), Buc – Kucharczyk, Knotek, Laš – Pekr, Herman, Řípa – Zuzin, Marosz, Dlouhý.
    Banes Motor České Budějovice: Bláha – Pončochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Růžička, Mucha – Marek, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka (C), Kuchejda – Vaniš, Rob, Přibyl – Pašek, Trummer, Boháč.

Rozhodčí: Pešina, Homola – Barvíř, Blümel