Dánsko – Česko 0:3 (kon.) | Norsko – Lotyšsko 2:1 (kon.) | Francie – Rakousko 2:3 (kon.)
Norsko
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Lotyšsko
Čtvrtek 16.04.2015, 16:00 • Patinoire de l'Ile Lacroix, Rouen • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

59:53
    Petersoneová to vzala na sebe, obkroužila norskou klec a málem překvapila Nilsenovou. Poskakující puk v brankovišti naštěstí pro Norsko odpálila včas jedna z obránkyň!

58:55
    Lotyšsko si bere oddechový čas a zkusí to bez brankářky se šesti hráčkymi v poli!

58:55
    Liga Miljoneová je nejmenší, ale také nejrychlejší hráčkou Lotyšska. Teď prosvištěla kolem levého mantinelu a vystřelila na Nilsenovou, která musela puk zneškodnit dobrým zákrokem lapačkou!

54:28
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Norky jdou pět a půl minuty před koncem základní hrací doby do vedení 2:1 zásluhou MADELEN HAUG-HANSENOVÉ, která si z rohu kluziště vybruslila do osy hřiště a střelou tahem poslala kotouč pod horní tyčku! Asistence: Ingrid Morsetová a Mathea Fischerová.

46:10
    Carlssonová v obrovské šanci před brankovištěm! Norská útočnice trefila Tetinaovou do jejího pravého ramene!

45:11
    Farstadová dostala krásně nabito do prostoru mezi modrou čárou a pravým kruhem a vypálila tvrdě příklepem na bránu. Tam puk chytá po přesunutí lotyšská brankářka.

39:06
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno ještě před začátkem druhé přestávky! IEVA PETERSONEOVÁ dostala přihrávku před brankoviště od Miljoneové a posílá kotouč do pravého horního rohu norské klece. Nilsenová se přemisťovala po předchozím zákroku a na puk svou lapačkou nedosáhla. Asistence: Liga Miljoneová.

35:20
    Bude se opět vylučovat. Dvířka se otevírají nejdříve na norské straně, ale teď už na lotyšské. Iveta Kokaová (LAT) je potrestána za nedovolený atak brankářky.

33:32
    Haug-Hansenová pálila backhandem z mezikruží a puk se po několika tečích prokutálel těsně vedle levé tyčky!

30:19
    Ozmenaová se ocitla v obrovské šanci před brankou, ale puk napálila přímo do Tetinaové, které jen stačilo nastavit střele hruď.

27:37
    Miljoneová doráží střelu Ozmenaové od modré čáry, ale Nilsenová chytá!

26:36
    Marlene Guntherová (NOR) podrazila útočící Miljoneovovu a odchází na trestnou lavici. Lotyšsko tak dostane možnost zahrát si přesilovou hru.

21:23
    Miljoneová dorážela kotouč na hranici brankoviště, ale Nilsenová se roztáhla na brankové čáře a její pokus chytá!

21:09
    Silje Holosová (NOR) dostává dvě minuty za podražení, takže Lotyšsko bude hrát 45 sekund 5 na 3!

15:39
    Haug-Hansenová zavezla kolem levého mantinelu kotouč do útoku a vybídla ke střele Fischerovou, která trefila lotyšskou brankářku z prostoru před brankovištěm do plastronu!

12:19
    Norky jsou do vedení po skrumáži před Tetinaovou. Nejdříve pálila z mezikruží Dalenová, pak z dorážky Hjelmová a nakonec se kotouč po druhém zásahu brankářky odrazil k INGVILD FARSTADOVÉ, která ho v pádu dopravila do poloodkryté klece. Asistence: Jeanett Hjelmová a Andrea Dalenová.

09:58
    Počet hráček na ledě se ale rychle srovná, protože Anna Kublinaová (LAT) zahákovala svou protivnici.

09:49
    Martine Henriksenová (NOR) dostává dvě minuty za vysokou hůl, Lotyšsko si tak zahraje přesilovou hru.

09:44
    Na obránkyni Vasilevskou se řítily tři Norky, které ji obehrály, ale Nikolajevaová předvedla famózní zákrok na brankové čáře! Norky už zvedaly ruce nad hlavu.

04:49
    Victoria Lovdalová (NOR) dostává dvě minuty za nepovolenou hru tělem.

04:37
    Dalenová přihrávala zpoza branky Farstadové a ta trefila pravý beton Tetinaové!

Tomáš Lichnovský

Branky a nahrávky: 13. Farstadová (Hjelmová, Dalenová), 55. Haug-Hansenová (Morsetová, Fischerová) – 40. Petersoneová (Miljoneová)

Norsko: Nilsenová (Sandvenová) – Guntherová, Lovdalová, Morsetová, Tautraová, Olafsenová, Oisethová, Tendenesová, Gjerdeová – Farstadová, Dalenová, Hjelmová – Henriksenová, Haug-Hansenová, Fischerová – Holosová, Carlssonová, Furulundová – Fjellvangová. Trenér: Arne Bilkvam
    Lotyšsko: Tetinaová (Nikolajevaová) – Kublinaová, Ozmenaová, Vasilevská, Aija Apsiteová, Zebereová, Liepinaová – Kokaová, Miljoneová, Petersoneová – Bicevská, Mihejenková, Agnese Apsiteová – Hartmaneová, Agareová, Lagzdinaová – Stengrevicaová, Kruminaová, Apseová. Trenér: Aleksandrs Macijevskis

Rozhodčí: Grisonová (CAN) – Kuonenová (SUI), Torribio Rousselinová (FRA)