Banská Bystrica – Mountfield HK 3:2 (2:0 po s.n.) | Martin – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Mountfield HK
sk Pátek 21.08.2015, 16:00 • Martinské hokejové centrum • Mountfield Cup

Zápas sa rozhodol až v nájazdoch. V nich dominovali hráči Banskej Bystrice. Góly a asistencie: 1. Zigo, 57. Ďatelinka (Šmach), rozh. náj. Loskot – 12. Šimánek (Kudrna, Čáp), 28. Troliga (Červený, Frühauf). (18:16:50)

Najlepším hráčom Hradca Králové je brankár Adam Svoboda. Z hráčov Banskej Bystrice to je útočník Tomáš Zigo.

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC 05 iClinic Banská Bystrica.

1:0
    K puku sa stavia Loskot. Puk sa dostal po odrazení od brankára do bránky.

Samostatné nájazdy začínajú.

Na tomto turnaji prichádzajú za nerozhodného stavu automaticky na rad nájazdy. Už teraz sú na ploche obaja kapitáni, ktorí si dohadujú s rozhodcami detaily.

59:56
    Zigo obetavo v súboji. Stratil aj hokejku, zostáva ale na ľade.

59:16
    Vydarený zachytáva puk na modrej. Hradec Králové má ale značné problémy s udržaním pásma.

58:53
    Homer zastavil ďalší sľubný útok súpera. Tento bod už slovenský zástupca nepustí.

58:25
    Ešte pokus Kudrnu. Ten takisto nedokázal presne vystreliť.

57:44
    Červený tvrdo zastavený v prieniku. Teraz sa už hrá naozaj len na obranu.

56:54
    Banská Bystrica dala gól!
    Obrovská chyba, ktorá povedie možno až k nájazdom. Šmach sa vracal z trestnej lavice, dostal prihrávku a rútil sa na brankára. Ten mu znemožnil vystreliť, do odkrytej obrany ale prenikol IVAN ĎATELINKA, ktorý rutinérsky triafa prázdnu bránku.

55:56
    Šimánek z pravej strany. Puk preletel bránkoviskom.

55:19
    Pláněk teraz značne frustrovaný. Po jeho peknej strele od modrej čiary sa puk nezakotúľal až do bránky po teči protihráča.

54:43
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Šmach dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

54:40
    Lunter v potýčke s Kukumbergom. Rozhodca to rieši.

54:26
    Loskot na útočnom výlete. Zrazil sa však Ihnacakom.

53:44
    Šimánek si na trikrát neporadil so skackajúcim pukom. Trestuhodné zahodenie šance.

52:43
    Kopta teraz naháňa puk v rohu klziska. Až po chvíli ho dostal na Čápa.

52:20
    Matoušek na útočnom výlete. Počkal si na prihrávku a bekendom skúša pozornosť Svobodu.

51:49
    Majdan z ľavej strany. Ani tento pokus nesmeroval do priestoru bránky.

51:14
    Galamboš z pravej strany. Banská Bystrica to teraz prekombinovala.

50:40
    Ďatelinka tvrdo vypálil od modrej. Puk sa odrazil od zadného mantinelu a Köhler ho vyhadzuje do bezpečia.

49:55
    Vylúčenie na strane Hradca Králové. Červený dostáva dve minúty za vyhodenie puku.

49:50
    Pekný pokus Pašeka. Puk letel vedľa bránky.

49:34
    Pašek našiel Majdana. Teraz môže ísť dopredu Banská Bystrica, ešte je tam aj hokejka Luntera a veľká smola.

48:57
    Galamboš a proti nemu Di Diomete. Až na druhý pokus sa podarilo dostať puk opäť von.

48:14
    Ďatelinka sa pokúsil odpáliť puk do bezpečia. Triafa ale Di Diometeho a puk stále nie a nie dostať von.

47:31
    Gründling musel pomôcť svojmu brankárovi. Pridal sa aj Homer a hra je zastavená.

47:02
    Tvrdík počkal na modrej. Hradec Králové sa snaží rotovať v útočnom pásme.

46:27
    Červený si pýtal na ľavej strane prihrávku. Takáto hra teraz rozkúskovala obranu súpera, chýbalo už len zakončenie.

45:44
    Dej sa dostal úniku. Jeho zakončenie ale skončilo na betóne Bacashihua.

45:11
    Sonne sa ocitol pred bránkou. Dvaja obrancovia nezvládli situáciu, pričom Hradec Králové mohol za to pykať.

44:32
    Zigo to skúsil z prvej. Puk Svobodu neohrozil.

43:54
    Kudrna vyhodil puk z obranného pásma. Dostal sa k nemu Knotek, ktorý je ale vytlačený do rohu klziska.

43:12
    Petran rozbieha novú akciu Banskej Bystrice. Ešte mu v tom ale skúša zabrániť Troliga.

42:36
    Lunter zachytil rozohrávku súpera. Okamžite hľadal Gründlinga, ktorý bol v lepšej pozícii.

41:52
    Köhler z ľavej strany míňa bránku. Zatiaľ je to veľmi nepresné na oboch stranách.

41:20
    Ihnacak nemôže pokračovať v akciu pre vysokú hokejku. Teraz Hradec Králové môže iba počkať na ďalšie vhadzovanie.

41:02
    Matoušek na Lampera, ktorý pohotovou strelou tesne minul. Banská Bystrica vstúpila do tretiny mimoriadne aktívne.

40:21
    Matoušek to neurobil zle. Keby bol bližšie k ľavému kruhu, mohol okamžite strieľať, takto sa vytlačil až na bránkovú čiaru.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Gólov sme v úvodných dvoch tretinách veľa nevideli. Je to však vynikajúci súboj v obrane oboch tímov. Hradec Králové zatiaľ vo vedení zaslúžene, Banská Bystrica ale určite má príležitosť na to, aby stretnutie vyrovnala.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:48
    Lunter si pristavil puk. Chýbal mu ale do odkrytého priestoru spoluhráč.

39:21
    Majdan zadovkou hľadal Galamboša. Puk ale letí do opačného rohu klziska.

38:50
    Handlovský proti Červenému. Pekné súboje, avšak minimum vyložených príležitostí.

38:13
    Tvrdík musí prenechať svoje miesto na buly Troligovi. Rozhodca sa teraz vložil do tejto situácie a vyháňa pôvodného hráča z kruhu.

37:49
    Handlovský len do protihráča. Niekedy sa zdá akoby v obrane Hradca Králové hralo všetkých päť hráčov.

37:18
    Vyhodený puk na zakázané uvoľnenie. Teraz to urobil veľmi zle Hradec Králové, ktorý sa určite nemusel ponáhľať s rozohrávkou.

36:54
    Aktivitu Banskej Bystrici rozhodne nemožno uprieť. Opäť ale Homer len nastreľuje puk do bránkoviska, odkiaľ ho vyhadzuje Kukumberg.

36:20
    Jankovič pred bránku. Ešte sú tam dvaja spoluhráči, ktorí sa v zmätku snažia získať puk.

35:46
    Ďatelinka teraz čaká na spoluhráčov. Chcelo by to určite väčší pohyb, najmä ak sa hrá presilová hra.

35:18
    Sonne po pravej strane. Banská Bystrica sa teraz snaží rozostaviť v útočnom pásme.

34:42
    Vylúčenie na strane Hradca Králové. Červený dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

34:31
    Pláněk opäť od modrej. Každý pokus však smeruje na bránku.

34:22
    Vašíček to skúša od modrej čiary. Puk smeroval k pravej žŕdke banskobystrickej bránky.

33:23
    Opäť Kukumberg v dobrej príležitosti. Hradec Králové ich však už niekoľko v tejto tretine spálil.

32:45
    Čáp len nahodil puk na bránku. Kukumberg sa ešte pokúsil o teč, no neúspešne.

31:59
    Najskôr Šimánek a potom aj Knotek dokázali ohroziť bránku Bacashihua. Banská Bystrica teraz musí ďakovať svojmu brankárovi za výborné zákroky.

31:12
    Vylúčenie na strane Hradca Králové. Vašíček dostáva dve minúty za údery.

31:12
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Di Diomete dostáva dve minúty za údery.

31:12
    Handlovský tentoraz zakončil. Za bránkou Svobodu je ale teraz poriadna mela.

30:48
    Handlovský vybojoval útočné pásmo. Hostia totiž pred ním veľmi rýchlo vyhodili puk cez všetky čiary.

30:24
    Lunter teraz tvrdo odstavil Čápa. Ten sa ocitol na ľadovej ploche a je značne rozčarovaný z postupu protihráča.

29:54
    Homer trafil protihráča. Škoda teraz pásma pretože dopredu sa vyrútil Kukumberg, ktorý aj zakončil.

29:46
    Skúša to aj Lunter. Zatiaľ bez výsledku.

29:36
    Za pukom teraz musí korčuľovať Čáp. Toho stíhal Galamboš.

28:30
    Z tribún sa už ozýva "Už sme tam". Priaznivci Hradca Králové dávajú o sebe vedieť.

27:45
    Mountfield HK dáva gól! Rýchly protiútok odštartoval z vlastného pásma Frühauf. Červený sa neulakomil pred bránkou na zakončenia, puk sa dostal na hokejku TOMÁŠA TROLIGU, ktorý obracia skóre v prospech Hradca Králové. Asistencie: Červený a Frühauf.

27:21
    Lunter si počkal na súpera. Obišiel ho z opačnej strany, dostal sa ale do nevýhodného uhla a tak radšej posunul puk do rohu klziska.

26:54
    Jankovič ešte naspäť na Pašeka. Ten už to ľavačkou neusmernil do bránky.

26:22
    Pašek to urobil veľmi dobre. Prebil sa cez obranu a po zákroku Svobodu získal útočné pásmo.

25:58
    Krátoška na Koptu. Ten to mal na príliš dlhú hokejku.

25:17
    Majdan bojuje s Kudrnom o puk. Ten končí za bránkou Banskej Bystrice, ktorá môže striedať.

24:41
    Matoušek v obkľúčení dvojice protihráčov. Puk sa mu nepodarilo ani len nahodiť na zadný mantinel.

24:16
    Galamboš sa zbytočne ponáhľal do zakončenia. Postavenie mimo hry stoplo nádeje Banskej Bystrice.

23:56
    Di Diomete na dvakrát neuspel. Svoboda teraz ukázal zákrok ako sa patrí.

23:31
    Opäť Kytnár na buly. Tentoraz ale Frühauf získal odrazený puk a môže byť z toho akcia súpera.

23:01
    Kytnár vybojoval aspoň vhadzovanie v útočnom pásme. Handlovský sa okamžite pokúša po buly dopraviť puk do bránky.

22:54
    Vašíček len zľahka nahodil puk na bránku. Tento pokus sa určite nerátal.

22:20
    Krátoška si svoj pokus zopakoval. Tentoraz sa prebil obrannou dvojicou a zakončil končekom hokejky.

21:53
    Krátoška sa otáčal s pukom v útočnom pásme. Nestihol tak už presnejšie zakončiť.

21:20
    V súboji Lamper s Kudrnom. Puk je nakoniec prišliapnutý a hra prerušená.

21:00
    Jank sa z pravej strany boril obranou súpera. Napokon z toho bude len vhadzovanie v útočnom pásme.

20:34
    Pokus Vydareného cez polovicu klziska. Bacashihua ho poľahky vyrazil.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V úvodnej tretine mal viac z hry tím Hradca Králové. Banská Bystrica sa síce ujala vedenia, potom ale svojimi vylúčeniami dovolila súperovi vyrovnať.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:59
    Ešte potýčka za bránkou Banskej Bystrice. Zaobíde sa to bez vylúčení.

19:54
    Pekný pokus z hokejky Knoteka. Ten sa z ľavej strany odhodlal k strele a puk musel brankár vyraziť.

19:28
    Kukumberg už mal toho plné zuby. Odhodlal sa na strelu. Tá išla vedľa bránky.

18:59
    Záver tretiny pomerne nesúrodý. Vidíme len vyhadzované puky, akoby tímy nechceli ešte zaútočiť.

18:50
    Dietz sa vracia po vyhodený puk. To isté musí o niekoľko sekúnd neskôr urobiťPetran.

18:24
    Zigo zabojoval o puk. Hľadá Matoušeka, ktorý sa ale nedostal za polovicu klziska.

17:59
    Kudrna stráca puk i pásmo. Banská Bystrica si v závere tretiny dáva pozor aby sa nevystavila zbytočným problémom.

17:16
    Prerušená hra pre vysokú hokejku. Hra sa presťahuje pred bránku Svobodu.

17:10
    Kopta z ľavej strany. Ďatelinka ho prikryl pri mantineli.

16:45
    Jank na modrej nastrelil puk pred bránkovisko. Dvaja spoluhráči sa ho pokúšali ešte získať, no neúspešne.

16:12
    Na ľad naskočil Sonne. Okamžite podržal puk na modrej. Vydarený ho ale oklamal a sám dokonca na opačnej strane zakončil.

15:34
    Pekné zakončenie Lampera. Banská Bystrica je razom na koni.

14:55
    Takmer sme podcenili Banskú Bystricu. Handlovského pokus skončil na žŕdke.

14:24
    Ihnacak na Pilařa, ktorý z prvej priamo do náručia brankára. Zdá sa, že ďalší gól by mohol padnúť ešte v prvej tretine.

14:09
    Kopta to skúsil z diaľky. Takýto pokus ale bránku Bacashihua nemohol ohroziť.

13:53
    Gründling sa už na to celé nemohol pozerať. Vzal si puk a ten konečne opúšťa obranné pásmo.

13:23
    Ihnacak to skúsil individuálne. Medzitým mohli jeho spoluhráči prestriedať.

12:28
    Hostia stále pokračujú v presilovej hre. Pláněk len trafil protihráča a puk mieri von z pásma.

11:33
    Mountfield HK dáva gól! Veľmi jednoduchým spôsobom sa Hradcu Králové podarilo vyrovnať. Kudrna len prihral na voľného JIŘÍHO ŠIMÁNKA, ktorému len stačilo správne nasmerovať puk do bránky. Asistencie: Kudrna a Čáp.

11:22
    Vybojované buly. Knotek však puk dlho neudržal.

11:05
    Dietz priklepol puk spoluhráčovi. Opäť je to zákrok brankára Banskej Bystrice.

10:54
    Dej vypálil spomedzi kruhov na bránku. Bacashihua ešte vyrazil puk nad seba.

10:18
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Majdan dostáva dve minúty plus desaťminútový osobný trest za údery do oblasti hlavy a krku.

10:14
    Majdan nahodil puk na zadný mantinel. Opäť sa na polovici súpera iskrí.

10:00
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Sonne si na striedačku odnáša dvojitý menší trest za hru so zdvihnutou hokejkou.

09:53
    Vylúčenie na strane Hradca Králové. Jank dostáva dve minúty za napadnutie.

09:43
    Výborne pokrytý Šimánek sa nedostal k odkrytej bránke. Mohla byť z toho zaujímavá príležitosť.

09:27
    Postavenie mimo hry na strane českého tímu. Už to vyzeralo na prečíslenie dvaja na jedného.

09:16
    Na ľadovej ploche sa už ocitol aj hlavný rozhodca Lokšík. Ten teraz prerušuje hru.

08:56
    Výborne teraz pokryl súpera Ihnacak. Loskot to mal proti nemu sťažené aj z toho dôvodu, že si ho nedokázal predtým obhodiť.

08:25
    Galamboš to teraz trošku prehnal s aktivitou. Ocitol sa na ľadovej ploche a puk letí von z útočného pásma.

08:01
    Pri puku bol skôr Sonne. Je však pískané zakázané uvoľnenie na strane Hradca Králové.

07:23
    Köhler sa dostal po pravej strane do útočného pásma. Ešte je tam zakončenie Deja.

06:53
    Bacashihua v bránke Banskej Bystrice diriguje svoj tím, aby bránil. Matoušek teraz môže dostať puk z pásma, dokonca sa prebil až do opačného rohu klziska.

06:17
    Brankár Svoboda bol zatiaľ jediným, kto v tomto zápase inkasoval. Teraz sa bude pred jeho bránkou opäť vhadzovať, postaral sa o to Lamper.

05:55
    Pašek sa pokúsil vyviezť puk do stredného pásma. Hradec Králové ale nedá Banskej Bystrici vydýchnuť a čaká kedy jej hradba padne.

05:12
    Kudrna je zatiaľ najaktívnejší. Hradec Králové však márne čaká na vyloženejšiu príležitosť.

04:39
    Potýčka medzi Frühaufom a Majdanom. Banskobystrický hráč bol nespokojný s rozohrávkou súpera a tak do neho drgol.

03:54
    Nahodený puk pred bránku. Z pravej strany to najskôr vyskúšal Dej, Červený keby prišiel pred bránkovisko skôr, mohol túto poloprihrávku aj tečovať.

03:12
    Červený si počkal medzi kruhmi. Napokon ale vracia puk na hokejku Pláněka, ktorý páli od modrej čiary.

02:34
    Kudrna na útočnom výlete. Musí však počkať na spoluhráčov za bránkou.

02:05
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Gründling dostáva dve minúty za podrazenie.

01:23
    Köhler sa prebíjal obranou súpera. Jankovič mu nedovolil čo i len vystreliť.

00:51
    Nedorozumenie v obrane Hradca Králové pohotovým spracovním puku a jeho dopravením do bránky trestá TOMÁŠ ZIGO.

00:32
    Úvodné buly v prospech hostí. Kudrna našiel Knoteka, ktorý prvý ohrozuje bránku v zápase.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Hradec Králové naposledy v priateľskom stretnutí podľahol Olomoucu 1:2 po nájazdoch. Doteraz mal na svojom konte jedno víťazstvo.

Pre Banskú Bystricu je to v krátkom čase už druhý turnaj za sebou. Pred týždňom sa jej hráči predstavili v Trenčíne na RONA Cupe. V troch zápasoch si pripísali iba remízu s Irtyšom Pavlodar, následne dvakrát prehrali zhodne 2:1, najskôr s HC Dukla Jihlava, potom s PSG Zlín.

Obaja tréneri sa krátko pred stretnutím netajili ambíciami zvíťaziť v úvodnom stretnutí na turnaji. Rovnako ako tréner Banskej Bystrice Vladimír Országh, tak aj tréner Hradca Králové Peter Draisaitl však nepodceňujú súpera pred ktorým majú rešpekt.

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua (Corbeil) – Čížek, Šmach – Homer, Ďatelinka – Jankovič, Gründling – Jendroľ, Petran – Sonne, Galamboš, Majdan – Lunter, Pašek, Loskot – Handlovský, Kytnár, Di Diomete – Matoušek, Zigo, Lamper

Mountfield HK: Svoboda (Kacetl) – Vydarený, Frühauf – Čáp, Pláněk – Jank, Pilař – Vašíček, Dietz – Šimánek, Knotek, Kudrna – Dej, Kukumberg, Köhler – Kopta, Ihnacak, Krátoška – Červený, Tvrdík, Troliga

Rozhodca: Lokšík – Farkaš, Hanko.

Tím Banskej Bystrice naposledy doplnil útočník Juraj Majdan. Do Martina takisto pocestuje aj dvojica bývalých hráčov MHC Mountfield Martin – obranca Ivan Ďatelinka a útočník Peter Galamboš.

Hradec Králové sa bude musieť zaobísť bez Jaroslava Bednáře i Adama Courchaina. Spomedzi brankárov sa na turnaji objaví dvojica Ondřej Kacetl a Adam Svoboda. Nováčikmi v tíme budú Karel Plášil, Aleš Krátoška a Ondřej Kopta. Z vychádzajúcich hviezd sa objavia Radek Pilař, Filip Hronka a Radovan Pavlík.

Prvé stretnutie na turnaji postaví proti sebe vicemajstra slovenskej Extraligy a štvrťfinalistu uplynulého ročníka českej najvyššej hokejovej súťaže. Banská Bystrica je však na rozdiel od Hradca Králové na tomto turnaji nováčikom, v uplynulom ročníku zastupoval slovenskú súťaž tím z Piešťan.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 1. Zigo, 57. Ďatelinka (Šmach), rozh. náj. Loskot – 12. Šimánek (Kudrna, Čáp), 28. Troliga (Červený, Frühauf)