Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 6:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 2:1 (kon.) | Ufa – Jekatěrinburg 4:5 (kon.)
HC Slovan – Novosibirsk 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Riga 5:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Vladivostok 3:4 (0:1 po s.n.)
Nižněkamsk – Omsk 1:4 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Záhřeb – Novokuzněck 4:3 (3:2 po s.n.)
HC Slovan Bratislava
2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 01.09.2015, 17:00 • Slovnaft Arena, Bratislava • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy, v němž jediný slovenský zástupce v soutěži HC Slovan Bratislava vyzve elitní ruský celek HK Sibir Novosibirsk. Úvodní buly bylo z původních 17:30 posunuto už na 17. hodinu!

Svěřenci Miloše Říhy prožívají start sezóny jako na houpačce. Po nemastných, neslaných výkonech doma podlehli Vladivostoku 1:3 a Chabarovsku 0:1, v neděli si však poradili s Metallurgem Novokuzněck vysoko 6:0. Jak se bude Belasým dařit proti loňskému semifinalistovi z Novosibirsku?

Za Sibir už druhým rokem chytá Alexandr Salák, jemuž v létě přibyli do kabiny dva čeští parťáci: ofenzivní zadák Vladimír Roth a útočník Tomáš Vincour. Do Novosibirsku přišli spolu s Callem Ridderwallem či Rinatem Ibragimovem. Sibir v probíhajícím ročníku zvítězil – stejně jako Slovan – jen jednou, a to 5:1 na ledě Podolsku. Z horkého ledu Dynama Moskva si sněhuláci odvezli alespoň bod, v aréně Medveščaku Záhřeb nechali všechny tři.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Slovan Bratislava: Garnett (Brust) – Barker, Sersen, Starosta, Švarný, Mihálik, Valach, Kozák – Kašpar, Nedorost, Surový – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skokan, Protasenja, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Vereščagin, Ibragimov, Alexejev, Roth, Gimajev, Naumov, Menšikov, Ignatovič – Monja, Kopejkin, Ullström – Šumakov, Ridderwall, Okulov – Sannikov, Fefelov, Vorošilo – Žavjarov, Gubin, Šalunov.

Rozhodčí: Dejev, Zacharenkov – Naumov, Zacharenkov.

Na řadě jsou hymny Ruské federace a Slovenska, za chvilku už bude vhozeno úvodní buly!

00:01

00:28
    Úvodní buly ve středovém kruhu ovládli hosté, nicméně v rohu po Garnettově levici vybojoval puk pro Slovan kapitán Surový.

01:04
    První vzruch před Alexandrem Salákem: proti zblokované střele však český gólman ve službách Sibiru nemusel zasahovat. Poté ještě nahazoval puk zpět do ohně Juraj Valach, ale Salák bez problémů kotouč vyrazil.

02:15
    Skalický pálil z pravé strany a vybojoval útočné pásmo, domácí jsou v úvodu o něco aktivnější.

02:57
    Garnett za svou svatyní zastavil touš pro dojíždějícího Sersena, ten však se založením útoku musí počkat na své dostřídávající spoluhráče.

03:39
    Domácí se sice vztekají, ale rozhodčí se hostů zakázané uvolnění odpískat nerozhodli. Ve Slovnaft Aréně dnes panuje nezvykle ospalá, až komorní atmosféra.

04:50
    Ani jeden z týmů se nedokázal usadit v útočném pásmu, tempo zápasu není v úvodu nikterak závratné.

05:37
    Pokus Václava Nedorosta ztečoval Ibragimov k mantinelu, hosté míří do protiútoku.

06:08
    Michael Garnett si připsal důležitý zákrok! Okulov na něj mířil sám ze středního pásma, nicméně Lukáš Kašpar jej zezadu stínoval, čímž mu znemožnil kvalitnější zakončení.

06:51
    Následovat bude vhazování před Alexandrem Salákem.

07:59
    Ani jednomu týmu se nedaří založit kloudnou akci, puk se neposedně stěhuje ze strany na stranu bez žádného efektu.

08:57
    Vitalij Menšikov předložil puk do skvělé pozice Vorošilovi, ten však skákavý kotouč trefit nedokázal.

09:35
    Hosté zařadili na vyšší rychlostní stupeň, poněkolikáté v krátkém časovém sledu se bude vhazovat před Garnettem.

10:41
    Pokud Okulova doletěl přesně do Garnettovy nastavené lapačky, kanadský gólman domácích přerušil hru.

11:28
    Salák měl co dělat, aby lapil Barkerovu parádní jedovatici! K dorážce se ještě zkoušel prokousat Patrik Lušňák, jenže neúspěšně.

12:12
    Sannikov z ostrého úhlu vypálil k bližší tyči, Michael Garnett byl na svém místě včas. Následuje reklamní přestávka.

13:05
    Damir Žafjarov na toto střídání nebude vzpomínat v dobrém. Sice se dostal do skvělé palebné pozice, nicméně byl odzbrojen, dohrán u mantinelu a poté ještě sražen na kolena, když se vracel z útočného pásma.

13:28
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění, hra se přestěhuje zpět před Garnetta.

14:01
    Propagační pokus Skokana Salákovi žádné vrásky nepřidělal, nicméně hráči Slovanu ještě zůstávají v útočném pásmu.

14:22
    Alexejev (SIB) je vyloučen na dvě minuty za hákování, Belasí si zahrají v početní převaze.

14:55
    Sibir se osvobozuje, domácí musí vyklidit útočné pásmo.

15:29
    Žiga Jeglič pálil z první, nicméně puk netrefil ideálně. Salák stále čeká na svůj první zákrok v této početní nevýhodě.

16:16
    Před Alexandrem Salákem vznikl obrovský závar, ale ani jeden z domácích nedokázal dostrkat puk za jeho záda! To už je Novosibirsk v plném počtu.

17:24
    Monja se natlačil před Garnetta a snažil se za něj propasírovat volný touš, jenže strážce domácí svatyně byl rychlejší a přerušil hru.

18:28
    Další buly před Garnettem ovládli domácí hráči, Slovan může založit protiakci.

19:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny! Puk je za domácí svatyní.

19:39
    Ivan Švarný možná až příliš dlouho váhal, zda vypálit. Když už se rozhoupal, byl Salák dávno na svém místě.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po úvodní dvacetiminutovce dál platí bezbrankový stav. Rovněž šancí bylo jako šafránu, o něco aktivnější byl domácí Slovan, jemuž očividně chybí lehkost v zakončení. Jedinou interesantní střelu Novosibirských měl na svědomí Okulov, jenže Garnett jí zneškodnil svými betony. Dočkáme se ve druhé třetině gólů? To se dozvíme v 17:50.

20:01

20:44
    Slovanisté měli očividné problémy s aktivním napadáním soupeře a nepodařilo se jim kloudně rozehrát, místo toho se museli spokojit s nekonstruktivním odpalem puku.

21:05
    Tičar zakončoval do poloodkryté hostující svatyně, ale ležícího Saláka prostřeit nedokázal!

21:40
    Domácí příznivci pískají, ale o faul na jednoho z hráčů v tmavomodré kombinaci se podle sudího nejednalo.

23:02
    Dmitrij Monja nahodil puk na Garnetta a sám jej dojel, donutil tak domácího gólmana, aby přerušil hru.

24:28
    Signalizované zakázané uvolnění rozhodčí nakonec neodpískali, hráči Sibiru mohou pokračovat v akci.

24:55
    Hostující zadáci úplně zapomněli na volného Lukáše Kašpara, který se po levém křídle přesunul do mezikruží, odkud tvrdě vypálil a Salák měl co dělat, aby kotouč vyrazil!

25:11
    Sibir právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! MAXIM ŠALUNOV uprchl domácí obraně a z kruhu vypálil zápěstím. Garnett sice kotouč zasáhl, ale jeho cestě za brankovou čáru už nezabránil. Asistence: Damir Žafjarov, Sergej Gimajev.
    ŠALUNOV - 0:1

26:01
    Tak tohle jsou hodně krušné chvilky pro Slovan! Defenzíva slovenského celku neuvěřitelně zaspala a hosté si s Garnettem dělali, co chtěli. Domácí gólman sice statečně vzdoroval, ale na dorážku SERGEJE ŠUMAKOVA zpoza jeho svatyně už dosáhnout nemohl. Asistence: Konstantin Okulov.
    ŠUMAKOV - 0:2

26:01
    Oddechový čas pro domácí!

27:30
    Nechme se překvapit, jakou stopu v hráčích Slovanu dvě laciné slepené branky zanechají, Bratislavští každopádně mají na vyrovnání spoustu času.

28:25
    Hosty zastavil ofsajd, nicméně co je důležité, Sibir je nadále aktivnějším celkem.

29:31
    Šumakov hledal na pravém kruhu osamoceného Ridderwalla, ten však ztratil rovnováhu a na prudký pas dosáhnout nemohl.

30:16
    Skokan zaparkoval své mohutné tělo před Salákem, jenž měl sice zakrytý výhled, ale střela od modré mířila přímo do jeho výstroje.

31:07
    Slovan právě vstřelil branku!
    Na snížení domácí příznivci nemuseli čekat dlouho, ba naopak! Hosté katastrofálně rozehráli – přímo do rukavice Žigy Jegliče. Ten přiťukl kotouč zcela volnému ANDREJI ŠŤASTNÉMU, který bez problémů propálil přemisťujícího se Saláka!
    ŠŤASTNÝ - 1:2

31:39
    Domácí jsou nadále při chuti, vstřelená branka Slovanu konečně probudila také dosud hibernující bratislavské publikum.

32:32
    Parádní ťukes Novosibirských! Puk se stěhoval z hokejky na hokejku, než se dostal na hůl Alexeje Kopejkina, ten však z mezikruží nedokázal překonat Michaela Garnetta!

33:05
    Tísněný Calle Ridderwall dorážel z bezprostřední blízkosti, nicméně Garnett měl prostor u své pravé tyče dokonale pokrytý.

33:49
    Marek Viedenský ve středním pásmu přišel o puk, domácí však mohou v akci pokračovat.

34:36
    Surový hledal z otočky najíždějícího si Kašpara, k zamýšlenému adresátovi však puk nedocestoval.

35:28
    Úplně volný Kašpar dostal nabito na vrcholu pravého kruhu, Salák vytáhl fenomenální zákrok betonem! Nedorost se už k dorážce nedostal a hosté se následně osvobodili.

36:41
    Kotouč nebezpečně poskakoval okolo Salákova brankoviště, sudí však odpískali postavení hráče Slovanu ve výsostném revíru českého brankáře Sibiru.

37:08
    Je vyrovnáno! Vyhození Sibiru skončilo jen na hokejce Václava Nedorosta, jenž okamžitě z úhu nahodil kotouč na Saláka, před nímž se poté nejlépe zorientoval LUKÁŠ KAŠPAR a i s trochou štěstí dokázal procedit kotouč za brankovou čáru. Salákova herecká etuda o tom, že puk čáru nepřekročil, byla trapná a naprosto zbytečná. Asistence: Václav Nedorost.
    KAŠPAR - 2:2

38:10
    Žiga Jeglič (SBA) je vyloučen na dvě minuty za držení, zatímco Salák (SIB) za zdržování hry. Druhá třetina se dohraje ve čtyřech na obou stranách.

38:39
    Tičar se pokoušel dorážet Sersenovu střelu, ale neuspěl! Domácí jsou nyní jednoznačně lepším týmem.

39:36
    Stadionem to jen zahučelo, nechybělo mnoho, aby Kašparovo nahození z vlastní poloviny skončilo za zády očividně velmi rozhozeného Saláka! Ten to nyní absolutně neunáší...

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

V prostřední části hry jsme se mohli těšit z brankových hodů. Hosté udeřili dvakrát během necelé minuty, když se z rychlých protiútoků prosadili Šalunov a Šumakov. Slovan však ještě před sirénou góly Šťastného a Kašpara stihl vyrovnat na 2:2. Jaké rozuzlení přinese třetí dvacetiminutovka? Na to si počkejme do 18:42.

40:01

40:01
    Mihálik a Ignatovič se do sebe pustili ještě před druhou sirénou, nyní usedli na dvě minuty za hrubost.

40:43
    Maxim Šalunov to zkusil z vrcholu kruhů, ale orazítkoval jen zadní mantinel.

41:38
    Sibir se na chvilku usadil v útočném pásmu, ale žádné nebezpečí pro Garnetta z toho nepramenilo.

42:05
    Sersenovu střelu srazil Salák do rohu a právě s Michalem Sersenem měl sto chutí se poprat nasupený Vitalij Menšikov. Domácí bek se však vykolejit nenechal.

42:09
    Surový už tak trpělivý nebyl, a tak spolu s Menšikovem usedá na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.

43:19
    Zatím to vypadá spíše jako přesilovka Slovanu, hosté jen nekonstruktivně vyhazují puky z vlastní třetiny.

44:09
    Oba týmy hrají v plném počtu. Okulov se probil až před Garnetta, domácí gólman však vytáhl skvělý zákrok!

44:47
    Dnešní utkání sleduje 7547 diváků.

45:25
    Sledujeme hlušší pasáž hry, oba týmy hrají ze zajištěné obrany a neodvažují se souvisleji útočit.

46:08
    Domácí uzamkli svého soka před Salákem, z čehož pramenil Sersenův nepříliš přesný kanon od modré.

47:31
    Slovan je nadále aktivnější, nicméně Švarného nahození se po mantinelu doklouzalo až k jednomu z hráčů Sibiru.

48:24
    Ivan Vereščagin byl na modré čáře úplně sám, ale Garnett si proti jeho tvrdé ráně golfákem povyjel a kotouč dokázal umně lapit. Na řadě je komerční přestávka.

48:28
    Hosté vystřelili ihned po buly, nicméně jen do zadního mantinelu. Slovan může založit protiútok.

48:47
    Aktivní Surový se po levém křídle prokousal až před Saláka a vybojoval vhazování v útočném pásmu.

49:18
    Ignatovičova střela doplachtila přesně do Garnettovy nastavené lapačky, domácí gólman nemusel pohnout ani brvou.

49:49
    Už už to vypadalo, že se hosté dostanou do obrovské šance, Švarný však parádně vypíchl puk soupeři a Belasí mohou znovu útočit.

50:35
    Sersen přišpendlil Sannikova na mantinel, ten však udržel rovnováhu i puk na holi a posléze bekhendem našel na modré Ignatoviče, s jehož pokusem si Michael Garnett v pohodě poradil.

50:56
    Garnett bezchybný i tentokrát. Maxim Šalunov obkroužil jeho svatyni a poté z otočky zakončoval, nicméně domácí gólman bleskurychle vytasil svou lapačku!

51:39
    Andrej Šťastný se prokousal až do mezikruží, nicméně byl natolik tísněn, že jeho následná střela se stala snadnou kořistí Alexandra Saláka.

52:35
    Trma-vrma před Garnettem, strážce svatyně Slovanu však zasahovat nemusel. Puk je nyní v rohu kluziště.

53:23
    Černá pryž se přesunula na opačnou stranu hrací plochy, nicméně domácí hokejisté s ní nic kloudného nedokázali vymyslet.

54:27
    Starostovu střelu následoval faul hostí. Ivan Vereščagin (SIB) je vyloučen na dvě minuty podražení, Slovan bude mít skvělou příležitost na dokonání obratu!

54:59
    Zmatky v hostující rozehrávce nedokázal potrestat napadající Tomáš Surový, tato početní výhoda domácím příliš nevychází.

55:13
    Slovan inkasoval ve vlastní přesilovce! Calle Ridderwall a MAXIM ŠALUNOV dokonale rozebrali domácí obranu a druhý jmenovaný už zakončoval do poloodkryté klece! Asistence: Calle Ridderwall.
    ŠALUNOV - 2:3

56:27
    Hosté v plném počtu. Tuto přesilovku si svěřenci Miloše Říhy za rámeček rozhodně nedají.

56:55
    Maxim Šalunov je dnes při chuti, z ostrého úhlu však pálil příliš vysoko, Garnett se za letícím pukem pouze ohlédl.

57:48
    Bratislavští se pokoušejí uzamknout soupeře před Salákem, zatím se jim to však příliš nedaří.

58:33
    Sergej Šumakov drží touš u mantinelu a střádá cenné vteřinky. Slovan už to bude mít hodně těžké...

59:15
    Do konce třetí třetiny zbývá třičtvrtě minuty a hosté v poklidu kombinují ve vlastním obranném pásmu. Belasí jsou naprosto bezzubí.

59:53
    Troufám si říct, že je rozhodnuto!

Skutečně tomu tak je. Slovan byl sice ve třetí třetině aktivnějším týmem, nicméně necelých pět minut před koncem inkasoval ve vlastní početní převaze, což svěřencům Miloše Říhy naprosto zlomilo vaz. V závěru byli Belasí bezzubí a Sibir si tři body zkušeně pohlídal.

Pro dnešek je to z mé strany vše, zítra se na vás budu těšit u dalšího zápasu KHL, v němž Čerepovec přivítá od 18:30 Nižnij Novgorod. Tak zatím na počtenou! (19:15:12)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 32. Šťastný (Jeglič), 38. Kašpar (Nedorost) – 26. Šalunov (Žafjarov, Gimajev), 27. Šumakov (Okulov), 56. Šalunov (Ridderwall)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Vereščagin, Ibragimov, Alexejev, Roth, Gimajev, Naumov, Menšikov, Ignatovič – Monja, Kopejkin, Ullström – Šumakov, Ridderwall, Okulov – Sannikov, Fefelov, Vorošilo – Žavjarov, Gubin, Šalunov.

Rozhodčí: Dejev, Zacharenkov – Naumov, Sadovnikov