Poruba 2011 – Opava 0:0 (zruš.) | Žilina – Poprad 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Ústí n/L 7:3 (kon.)
Olomouc – Trenčín 5:1 (kon.) | K. Vary – Chomutov 1:7 (kon.) | Zlín – Znojmo 5:6 (kon.)
Benátky n/J – Most 3:2 (1:0 po s.n.) | Ústí n/L – Děčín 0:0 (zruš.) | Litoměřice – Kadaň 1:7 (kon.)
Šumperk – Prostějov 4:3 (kon.) | SHK Hodonín – Technika Brno 4:3 (kon.) | Vrchlabí – Mountfield HK 7:5 (kon.)
Kolín – Kobra 4:3 (kon.) | Skalica – Senica 0:0 (zruš.) | Klášterec nO – Řisuty 2:1 (2:1 po s.n.)
Žďár n/S – Havlíčkův Brod 6:1 (kon.) | Nymburk – Jablonec n/N 2:1 (kon.) | Sparta – Slavia 5:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:7 (0:1, 0:3, 1:3)
Piráti Chomutov
Úterý 01.09.2015, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Přípravné zápasy

Přípravný zápas je za námi. Energie si z něj může odnést snad jen to, že je stále na čem pracovat. Piráti nehráli na plný pohon a i tak si s domácím mužstvem v pohodě poradili. Karlovaráci tak dostali pořádnou lekci a je jen na nich, jak a zda se poučí. Díky za sledování online přenosu, na shledanou. (20:09:25)

59:03
    Energie už se modlí za závěrečnou sirénu.

57:15
    Piráti právě vstřelili branku!
    Bleskově využitá přesilová hra. JAN RUTTA se prosadil z bezprostřední blízkosti.

57:02
    A bude se vylučovat. Tomáš Harant (KVA) dostal dvě minuty za držení protihráče.

55:44
    Utkání se nyní jen dohrává. Piráti vyhodili na zakázané uvolnění.

Dnešní utkání sleduje 1268 diváků.

53:37
    Obrovská chyba Tomáše Haranta, který chtěl zahrát patičkou, puk netrefil, za bránou se pak touše ujal Dušek, přihrál mezi kruhy MARKU HOVORKOVI a ten se nemýlil. Habal se totiž vracel zpoza branky. Asistence: Antonín Dušek a Martin Rýgl.

52:59
    Piráti nahazují do pásma a znovu na hřišti panují.

52:10
    Energie se dostala z pásma, puk ale znovu přebírá Chomutov.

51:22
    Domácí se trápí se samotnou rozehrávkou z vlastní třetiny. Puk tak už poněkolikáté skončil pod Habalem.

50:49
    MAREK HOVORKA schoval svou střelu perfektně mezi chumel hráčů, Habal byl naprosto bez šance.

49:57

49:05
    A znovu, i tentokrát byl ale Kopřiva proti Vachovcovi pozorný.

48:24
    V dalším úniku Tomáš Rachůnek. Kopřiva vyrazil špičkou betonu.

47:57
    Vyloučení pro Antonína Duška (CHM).

47:29
    A rázem Energii narostla křídla. Od vstřeleného gólu vyslala několik střel.

46:36
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    MATĚJ ZADRAŽIL podruhé v úniku uspěl. Miroslav Kopřiva se snažil skočit mladému útočníkovi pod nohy, Zadražil se štěstím brankaře obhodil a zakončil do prázdné branky. Asistence: Vojtěch Tomeček a Michal Gulaši

45:41
    Energetici svírají Piráty v pásmu, stále ale chybí střelba.

44:15
    Zadražil byl v samostatném úniku, pokoušel se o zakončení bekhendem a neuspěl.

43:30
    Vladimír Růžička ml. střílel zpoza obránce, Habal v klidu zachytil.

42:41
    Gulaši zpoza branky posílal dlouhý pas na Rachůnka. Ten puk ztratil.

41:55
    Energetici se trápí. Fanoušci se je snaží podpořit alespoň pokřikem „Bojujte za Vary!“

41:19
    Habal čeká s rozehrávkou za bránou.

40:38
    První akci Energie v třetí části přerušili rozhodčí. Zadražil stál jednou nohou v brankovišti.

40:01

Domácí hrají mrzký hokej. Na Chomutov herně a takticky nestačí ani v přesilových hrách, kdy by si teoreticky měli s Piráty pohrávat. Severočeši v druhé části na čtyři minuty zapnuli, vstřelili tři góly a vedou 4:0.

40:00

38:58
    Piráti hrají s pukem, Energie jen bruslí, bez nápadu, bez plánu...

37:44
    Domácí přesilovce výrazně chybí střelba, energetici se v koncovce výrazně trápí.

37:11
    Hosté hrají ve čtyřech.

37:03
    Vondrkův trest skončil, a tak nyní v přerušení mohl přejet na střídačku.

36:19
    Ale domácí vůbec nevědí, jak hrát. Přihrávají si po pásmu a nestřílejí.

35:26
    A další Pirát na trestné! Martin Rýgl (CHM) seknul po Marcelu Haščákovi a dostal dvě minuty. Centr elitní domácí formace pak odešel rovnou do šatny.

35:11
    Hosté zahráli ve více hráčích a jdou do tří. To by mohla být příležitost ke vstřelení alespoň čestné branky. Trest odpyká Lukáš Bláha.

34:24
    Domácí ve stejném čase vystřídali brankaře, do svatyně se postaví Vladislav Habal.

34:24
    A i nadále hrají hosté ve velké pohodě. Až teď ji z ní vytrhl faul Michala Vondrky, který v nepozornosti trefil domácího obránce do obličeje.

33:29
    Martin Rýgl poslal slabé nahození na branku, před Závorkou jej lehce tečoval LUKÁŠ KVĚTOŇ a rázem je to už 4:0 pro hosty. Asistence: Martin Rýgl a Marek Račuk.

32:41

32:18
    Tomáš Pospíšil hraje v přesilovkách falešného obránce, a tak když se k němu teď dostal puk, dělovka od modré měla řádnou razanci. Závorka si ale s projektilem poradil.

31:45
    I dále pokračuje přesilovka Pirátů 5 na 4.

31:19
    A po lehčí roztržce za bránou Pirátů se vylučuje na obou stranách. Hostující Štěpán Hřebejk (CHM) za hrubost, stejně tak i Sebastian Gorčík (KVA) z Energie.

30:41
    Za sekání vyloučen Michal Gulaši (KVA).

29:50
    LUKÁŠ KVĚTOŇ nachytal Závorku. Po přihrávce od Dlapy zpoza vlastní brány se Květoň vydal do útočného pásma a lehkou střelou nad rameno Tomáše Závorky zvýšil náskok svého týmu na tříbrankový. Asistence: Ondřej Dlapa.

29:02
    MARTIN RÝGL se postavil mezi kruhy, opřel se naplno do odraženého puku a tvrdou ranou k tyči zvýšil vedení svého týmu. Asistence: Marek Hovorka, Aleš Kranjc.

28:47
    Domácí hrají ve čtyřech.

28:34
    Michal Vondrka odjíždí z ledu poměrně otřesený, po bodyčeku Petra Koblasy se z ledu sbíral dost těžce.

28:01

27:40
    Bičánkova hůl se zasekla v mantinelu dost nešťastně, rozhodčí ale hru nepřerušil přesto, že hráči byli ohrožení holí trčící z plexiskla.

27:04
    A další vyloučení. Tentokrát Michal Vachovec (KVA) za nedovolené bránění. Chomutov tak bude hrát přesilovku 4 na 3.

26:47
    Jeden z úniků ale přerušil Martin Bartek (KVA) podražením. Síly na ledě se srovnají.

26:41
    První přesilovka Energie, v níž se domácí tým dostal do zámku.

26:01
    Vyloučení pro Adama Jánošíka (CHM). Dvě minuty za sekání.

25:51
    Vondrka na ledě vyniká svou poziční hrou a také hbitostí a rychlostí. A to přesto, že ani zdaleka nehraje na sto procent.

24:38
    Energie hraje ve druhé třetině lepší hokej, více bojuje a hraje urputněji. Na Chomutov ale zatím nestačí.

24:17
    Haščák zkusil nahození z pravého kruhu. Kopřivu ale nepřekvapil, puk končí v lapačce chomutovského brankaře.

23:49

22:52
    Energii se ale při tomto oslabení zatím daří to, co Chomutovu při všech přesilovkách domácího týmu. A to nepustit Piráty k brance Závorky.

21:49
    V akci se ale provinil hákováním Vojtěch Tomeček (KVA), takže domácí budou hrát dvě minuty ve čtyřech.

21:49
    Akci Chomutova přerušil pozorným zákrokem Tomáš Závorka. Vhazovat se bude po jeho levici.

21:13

20:43
    Vary začaly v druhé třetině více střílet. Benák teď pěkně prověřil Kopřivovu pozornost střelou od modré čáry.

20:01

Z tribun KV Areny se ozývá pískot. Hra domácího týmu zatím moc nebaví. Piráti vstřelili gól hned v první minutě, po 34 sekundách se radoval Štěpán Hřebejk. Domácí hráli tři přesilovky a nic moc v nich nevymysleli. Ze čtvrté, nařízené po faulu Marka Tomici, zbývá ještě 74 sekund. Oba trenéři mají svým svěřencům co říct, uvidíme, jak se zatím mdlý a líný obraz hry změní po pauze. Druhá třetina začne v 18:45.

20:00

19:13
    Faul Marka Tomici (CHM) byl posouzen jako nedovolené bránění. Další dvouminutová přesilovka pro Energii.

18:58
    Duda začal napadat hostující rozehrávku a domácí se tak dostali k puku. Bartek pak najížděl z boku před bránu, trefil ale pouze pravý beton Miroslava Kopřivy.

17:46

17:42
    Chomutov hraje své přesilovky v zámku v útočném pásmu. To je něco, co jsme dneska od domácího celku mockrát neviděli.

16:51
    Jánošík vyslal pěknou a jedovatou střelu od modré, Závorka v pohodě kryl.

15:46
    Vojtěch Tomeček (KVA) šel do souboje tělo na tělo u mantinelu, při napadání ale použil hokejku, podrazil Hřebejka a odchází na dvě minuty pykat.

15:18

15:02
    Vondrka byl v dalším úniku, tentokrát mu ale v klíčové pasáži utekl puk.

14:33
    Bekhendové nahození Davida Hrušky vše jen dokresluje, Kopřiva jej v pohodě zakryl.

13:43
    Domácí si chtěli vyzkoušet přesilovky, které jsou pro Energii problémem snad poslední tři sezony. Dnes je k tomu dostatek příležitostí, bída a nouze ale pokračuje.

13:18
    A další vyloučení pro Chomutov. Dlapa za bránou jasně podrazil domácího útočníka a odchází na trestnou lavici.

12:10

11:56
    Vondrka ujel v oslabení po pravém křídle. Určitě ale nejel v plné rychlosti, zakončení bekhendem také nepatřilo mezi jedny z nejlepších.

11:34
    A znovu až zpoza Závorkovy brány začíná útok Energie.

10:53
    Jakub Sklenář bojuje v oslabení a daří se mu přetlačit karlovarské, kterých je na ledě o jednoho více.

10:10
    Držení protihráče za dvě trestné minuty pro Lukáše Bláhu (CHM).

09:26
    Konečně trocha kreativity. Energetici nahodili puk za bránu, kde v souboji ramena na rameno zvítězil křídelník první řady Bartek. Ten pak přihrával před bránu, kde ale Haščák na puk nedosáhl.

08:47
    Deylův dlouhý pas nikdo nezachytil, a tak se došoural až ke Kopřivovi. Ten raději před lačnými vlky puk zalehl.

07:25
    Zatím se tedy střídá jedna hrubka za druhou. Kranjc další skákavý puk nezpracoval a černý kus gumy propadl za něj, čehož si bek Pirátů nevšiml. Kverka neváhal, puk přebral a zblízka trefil jen Kopřivovy betony.

06:04
    Sičák poskakující puk jen přibrzdil nohou, aby jej od něj přímo přebral Michal Vondrka. I on ale kontrolu vzápětí ztratil.

05:30
    Puk zpoza domácí branky vyvážel Kverka. U vlastní střídačky ale narazil a odešel střídat.

04:35
    Hra zatím postrádá jakékoli tempo, Chomutov hraje dle svých potřeb a Energie ne a ne se chytit.

04:19

03:44

03:13
    Ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě ale jasně panují hosté. Domácí energetici se zatím trápí.

02:19
    Energetici ale ve vlastní přesilovce chybovali, do úniku se už už chystal jeden z Pirátů, když po záchranné brzdě sáhnul Marcel Haščák (KVA) a dostal dvě minuty za sekání.

01:44
    Tomáš Pospíšil (CHM) dostal dvouminutový trest za sekání.

00:34
    Do vedení jdou hosté z Chomutova. ŠTĚPÁN HŘEBEJK dostal přihrávku z pravé strany od Marka Hovorky, domácí kapitán Duda vypustil napadání a Hřebejk z mezikruží trefil přesně do šibenice. Asistence: Marek Hovorka, Ondřej Dlapa.

00:20
    Úvodní vhazování vyhráli domácí a hned se pustili do útoku.

00:01

Hlasatel zahlásil, že v domácí brance nastoupí Vladislav Habal. Nebude tomu ale tak, nic se nemění – v brance bude Tomáš Závorka.

Do karlovarské KV Areny se pomalu scházejí i diváci. Domací fanklub si přinesl buben, z Chomutova si fanoušci přivezli bubny dva.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Benák, Gulaši, Harant, Sičák, Deyl, Bičánek, Tomeček J. – Bartek, Haščák, Duda – Tomeček V., Kverka, Rachůnek T. – Hruška, Zadražil, Vachovec – Koblasa, Gríger, Gorčík.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Dlapa, Rutta, Redlihs, Jánošík, Kranjc, Szathmáry, Bláha, Rýgl – Hřebejk, Dušek, Hovorka – Vondrka, Růžička, Květoň D. – Sklenář, Kämpf, Pospíšil – Tomica, Račuk, Květoň L.

Rozhodčí: Grech, Kostourek – Hynek, Rozlílek.

Piráti na druhou stranu hrají v pohodě. Extraligový nováček pro sezonu 2015/16 vyhrál první vzájemný zápas přípravy s Energií 3:2 a od té doby neprohrál, když porazil dva prvoligové celky. Nejprve Kadaň 4:2, naposledy pak Ústí vysoko 9:1.

Zatímco Západočeši v přípravě v poslední době strádají, tým trenéra Vladimíra Růžičky se nadechuje k silnému vstupu do sezony 2015/16. Karlovarští vyhráli naposledy v polovině srpna, od té doby mají na kontě pět proher včetně dvou posledních, kdy se nedokázali ani jednou prosadit...

Do úvodního vhazování Tipsport extraligy zbývá deset dní. Přípravy extraligových týmů tak vrcholí, v první školní den se utká karlovarská Energie s chomutovskými Piráty.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vladimír Koča

Branky a nahrávky: 47. Zadražil (Tomeček V., Gulaši) – 1. Hřebejk (Hovorka, Dlapa), 30. Rýgl (Hovorka, Kranjc), 30. Květoň L. (Dlapa), 34. Květoň L. (Rýgl, Račuk), 51. Hovorka (Dlapa), 54. Hovorka (Dušek, Rýgl), 58. Rutta (Květoň D., Hřebejk)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (35. Habal) – Benák, Gulaši, Harant, Sičák, Deyl, Bičánek, Tomeček J. – Bartek, Haščák, Duda – Tomeček V., Kverka, Rachůnek T. – Hruška, Zadražil, Vachovec – Koblasa, Gríger, Gorčík.

Rozhodčí: Grech, Kostourek – Hynek, Rozlílek