Zlín – Vsetín 10:1 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Vítkovice – Poruba 4:2 (kon.)
HC Plzeň – Chomutov 6:8 (kon.) | Liberec – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.) | Pardubice – Jihlava 2:6 (kon.)
Olomouc – Havířov 1:2 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Třinec – Opava 11:0 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 3:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:6 (1:1, 1:3, 0:2)
HC Dukla Jihlava
Pátek 04.09.2015, 17:00 • Tipsport arena • Extraliga staršího dorostu • 1. kolo

Dynamu první zápas příliš nevyšel, od Jihlavy inkasovali šest branek, zatímco sami vstřelili jen dvě. To je ode mne pro dnešek vše, na počtenou. (19:10:15)

59:29
    Machač protečoval nahození mimo hrací plochu místo do útočného pásma.

58:07
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlavští trestají hru Dynama v šesti hráčích v poli, po přihrávce od Berky mířil přesně od modré čáry TOMÁŠ MEJZLÍK. Asistence: Josef Berka.

57:35
    Mert ztratil útočné pásmo a Pardubice musí začít odznovu.

57:12
    Zakázané uvolnění Dukly.

56:48
    Domácí hrají v šesti hráčích v poli, Klouček je na střídačce!

56:48
    Kautovu ránu z mezikruží zlikvidoval hostující gólman lapačkou.

56:16
    Jihlavští jsou sice stále v útočném pásmu, ale nedaří se jim poslal kotouč přímo na Kloučka.

55:03
    Štefka vystihl rozehrávku Jihlavy, ale následně nedokázal ideálně vystřelit.

54:06
    Jakub Mert (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.

52:40
    Domácí obránci nedokázali uhlídat VLADIMÍRA OŠČÁDALA, jenž se z pravé strany prosadil bekhendovým pokusem. Asistence: Lukáš Jindra.

51:36
    Ani Šeliga se svými dorážkami neuspěl.

50:57
    Velký závar před jihlavskou brankou! Jenže ani jeden z pardubických hráčů nedokázal uklidit kotouč do poloodkryté klece.

49:25
    Berka mířil svou tvrdou ranou přímo na Kloučka.

47:55
    Východočeši se svou aktivitou snaží snížit na rozdíl jedné branky, jenže to se jim nedaří a Jihlavští vyrážejí do rychlých protiútoků.

47:18
    Klouček musel nadvakrát zasahovat proti střele Havelky.

46:56
    Po střeleckém pokusu Šeligy raději Škarek přerušil hru.

45:52
    Odpískané zakázané uvolnění Pardubic.

44:41
    Mejzlík se nedokázal prokličkovat mezi vracejímíci se domácími hráči, kteří ho obrali o kotouč.

44:20
    Roubal se dostal před brankou k odraženému puku, jenže zakončoval pouze do gólmana.

43:08
    Štefkův střelecký pokus končí pouze ve výstroji Škarka.

42:23
    Machalovu ránu příklepem srazil hostující hráč, který zůstává ležet na ledě.

41:30
    Po zakázaném uvolnění Jihlavy se bude vzahovat po pravici Škarka.

40:59
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, za krosček odchází na trestnou lavici Vladimír Oščádal (JIH).

40:16
    Zakázané uvolnění Dynama.

40:01

Druhá část utkání je minulostí, povedla se lépe Dukle, která dokázala vsítit tři branky a Pardubice pouze jednu. Třetí třetina začne zhruba v 18:36.

40:00

39:53
    Dukla dokázala přesilovku využít poměrně bleskově, když se střela ALEŠ HEINRICHA z levé strany odrazila od jednoho z hráčů před brankou a následně puk doskákal až za brankovou čáru. Bez asistence.

39:45
    Viliam Šeliga (PCE) vyloučen na dvě minuty za sekání.

38:52
    Hosté se již potřetí v utkání ujímají vedení, ihned po vzahování nahrál Heinrich puk MILANU STRNADOVI, který ho poslal za Kloučka. Asistence: Aleš Heinrich.

38:49
    Počet hráčů na ledě se ale rychle vyrovnává, dvě minuty za krosček dostává Ondřej Machala.

38:25
    Další početní výhoda pro domácí, dvě minuty za sekání si odpyká Stanislav Huňáček.

38:22
    Machala střelou z mezikruží trefil pouze plexisklo za brankou.

37:27
    Roubal prověřek Škarka, ten vyráží do rohu kluziště.

36:41
    Jihlava se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

35:46
    Stranad zkoušel zasunout kotouč k levé tyčce, jenže tu si Klouček pohlídal.

33:26
    Zakázané uvolnění Dynama, vhazovat se bude po levici Kloučka.

32:31
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice opět vyrovnávají, z levé strany propálil příklepem vše, co mu stálo v cestě, ONDŘEJ MACHALA. Asistence: Matěj Štefka.

31:57
    Mert dvakrát za sebou trefil pouze prvního protihráče před sebou.

31:32
    Stanislav Huňáček (JIH) vyloučen na dvě minuty za podražení.

31:12
    Machala zblokoval střelu svého spoluhráče a po chvíli odjíždí na střídačku.

29:02
    Po střele Palieseka se kotouč odrazil od Pochobradského těsně vedle branky.

28:03
    Štefka dostal přihrávku od Machaly, jenže mu kotouč odskočil těsně před střelou od hole.

26:50
    Slabého střelecký pokus zneškodnil gólman Pardubic lapačkou.

26:28
    Pochobradské jel zcela sám na hostujícího brankáře, zamířil mezi betony, které ale Škarek dokázal včas sklapnout k sobě.

25:10
    Hosté dokázali ubránit oslabení a ihned poté udeřili. VLADIMÍR OŠČÁDAL vypálil z mezikruží a jeho střela propadla Kloučkovi nad betonem. Asistence: Matěj Vála.

23:50
    Boček ztratil na útočné modré čáře kotouč, ale Heinrich toho nedokázal využít. Obránci ho včas zastavili.

23:19
    Střefka mířil z mezikruží přímo do připraveného gólmana.

23:07
    Další vyloučení na straně Jihlavy, dvě minuty za podražení dostává Tomáš Mejzlík.

22:17
    Šeligovu ránu k tyčce si Škarek pohlídal.

21:12
    Po střele Štefky z mezikruží, vypadl gólmanovi Škarkovi puk, ale Pardubice toho nedokázaly využít.

20:47
    Východočeši si usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

20:27
    Za hru vysokou holí si odsedí dvě minuty Lukáš Jindra (JIH).

20:01

První dvacetiminutovka je u konce, Jihlava se díky svému aktivnímu napadání ujala vedení již po sedmadaceti sekundách hry zásluhou Mejzlíka. Pardubice ale po souhře Kauta s Machalou dokázaly ve 12. minutě vyrovnat, a tak je stav po první třetině nerozhodný 1:1.

20:00

19:09
    Oščádal se těsně za modrou čárou ujal kotouče a měl volnou cestu na branku, jenže jeho pokus gólman zlikvidoval.

18:36
    Pochobradského nahrávka před branku neprošla a Jihlava se vydává do protiútoku.

17:40
    Srnský pálil příklepem od modré čáry přímo na Kloučka, který kotouč schoval do lapačky.

15:51
    Tentokrát je tu vyloučení na straně domácích, za hrubost na trestnou lavici odjíždí Ondřej Paliesek.

15:06
    Odpískané zakázané uvolnění Dynama.

14:22
    Oščádal se ocitl sám před gólmanem Kloučkem, ale byl příliš blízko na to, aby dokázal pořádně vystřelit.

13:24
    Vladimír Srnský (JIH) si odypká dvě minuty na trestné lavici za podražení.

13:18
    Štefka dobře vybojoval kotouč, který se k němu za pár okamžiků dostal zpět, ale nedokázal ideálně vypálit.

11:28
    A je vyrovnáno. Machala nasměřoval přesnou přihrávkuna před bránou osamoceného MARTINA KAUTA, který poté už zakončoval do odkryté klece. Asistence: Ondřej Machala a Matouš Boček.

11:07
    Mareš trefil střelou z otočky pouze obránce.

09:26
    Oščádalova střela byla sražena a poté se puk odrazil do střední třetiny.

08:45
    Matouš Boček (PCE) vyloučen na dvě minuty za faul kolenem.

07:36
    Pardubice jsou vykázany z útočné třetiny, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

06:40
    Jihlavští se osvobozují vyhozením přes všechny čáry a odjíždějí střídat.

05:43
    Aleš Heinrich (JIH) si odsedí dvě minuty za podražení.

05:27
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

05:20
    Východočechům se nedaří proniknout do útočného pásma.

04:04
    Další Matýsův sražený pokus, tentokrát skončil v hledišti.

03:11
    Ani další střela domácích nekončí úspěchem, Roubal z otočky pálil do rohu kluziště.

02:11
    Machala střelou mezi nohama obránce zamířil pouze do gólmana Škarka.

01:38
    Matýsova sražená střela končí pouze v ochranné síti.

00:27
    Dynamo sice vyhrálo úvodní vhazování, ale hosté díky své aktivitě vybojovali kotouč a hned po první střele se ujímají vedení zásluhou TOMÁŠE MEJZLÍKA. Asistence: Vladimír Oščádal.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Jánský) – Žouželka, Boček, Mert, Bureš, Matýs, Javůrek – Martínek, Pochobradský, Kaut, Štefka, Machač, Paliesek, Roubal, Machala, Kubišta, Šeliga.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Šťastný) – Mareš, Stark, Srnský, P. Slabý, Huňáček, Havelka, Vála – Jindra, Adam, Heinrich, Mejzlík, Berka, J. Slabý, Strnad, Čermák, Oščádal

Rozhodčí: Barek – Vepřovský, Potůček.

Příjemný hokejový podvčer, dnes startuje extraliga staršího dorostu., v rámci jejího prvního kola přivítají domácí Pardubice Duklu Jihlava.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 12. Kaut (Machala, Boček), 33. Machala (Štefka) – 1. Mejzlík (Oščádal), 26. Oščádal (Vála), 39. Strnad (Heinrich), 40. Heinrich, 53. Oščádal (Jindra), 59. Mejzlík (Berka)

Rozhodčí: Barek – Vepřovský, Potůček