Zlín – Vsetín 10:1 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Vítkovice – Poruba 4:2 (kon.)
HC Plzeň – Chomutov 6:8 (kon.) | Liberec – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.) | Pardubice – Jihlava 2:6 (kon.)
Olomouc – Havířov 1:2 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Třinec – Opava 11:0 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 3:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:6 (1:1, 1:3, 0:2)
HC Dukla Jihlava
Pátek 04.09.2015, 17:00 • Tipsport arena • Extraliga staršího dorostu • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemný hokejový podvčer, dnes startuje extraliga staršího dorostu., v rámci jejího prvního kola přivítají domácí Pardubice Duklu Jihlava.

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Jánský) – Žouželka, Boček, Mert, Bureš, Matýs, Javůrek – Martínek, Pochobradský, Kaut, Štefka, Machač, Paliesek, Roubal, Machala, Kubišta, Šeliga.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Šťastný) – Mareš, Stark, Srnský, P. Slabý, Huňáček, Havelka, Vála – Jindra, Adam, Heinrich, Mejzlík, Berka, J. Slabý, Strnad, Čermák, Oščádal

Rozhodčí: Barek – Vepřovský, Potůček.

00:01

00:27
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dynamo sice vyhrálo úvodní vhazování, ale hosté díky své aktivitě vybojovali kotouč a hned po první střele se ujímají vedení zásluhou TOMÁŠE MEJZLÍKA. Asistence: Vladimír Oščádal.

01:38
    Matýsova sražená střela končí pouze v ochranné síti.

02:11
    Machala střelou mezi nohama obránce zamířil pouze do gólmana Škarka.

03:11
    Ani další střela domácích nekončí úspěchem, Roubal z otočky pálil do rohu kluziště.

04:04
    Další Matýsův sražený pokus, tentokrát skončil v hledišti.

05:20
    Východočechům se nedaří proniknout do útočného pásma.

05:27
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

05:43
    Aleš Heinrich (JIH) si odsedí dvě minuty za podražení.

06:40
    Jihlavští se osvobozují vyhozením přes všechny čáry a odjíždějí střídat.

07:36
    Pardubice jsou vykázany z útočné třetiny, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

08:45
    Matouš Boček (PCE) vyloučen na dvě minuty za faul kolenem.

09:26
    Oščádalova střela byla sražena a poté se puk odrazil do střední třetiny.

11:07
    Mareš trefil střelou z otočky pouze obránce.

11:28
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno. Machala nasměřoval přesnou přihrávkuna před bránou osamoceného MARTINA KAUTA, který poté už zakončoval do odkryté klece. Asistence: Ondřej Machala a Matouš Boček.

13:18
    Štefka dobře vybojoval kotouč, který se k němu za pár okamžiků dostal zpět, ale nedokázal ideálně vypálit.

13:24
    Vladimír Srnský (JIH) si odypká dvě minuty na trestné lavici za podražení.

14:22
    Oščádal se ocitl sám před gólmanem Kloučkem, ale byl příliš blízko na to, aby dokázal pořádně vystřelit.

15:06
    Odpískané zakázané uvolnění Dynama.

15:51
    Tentokrát je tu vyloučení na straně domácích, za hrubost na trestnou lavici odjíždí Ondřej Paliesek.

17:40
    Srnský pálil příklepem od modré čáry přímo na Kloučka, který kotouč schoval do lapačky.

18:36
    Pochobradského nahrávka před branku neprošla a Jihlava se vydává do protiútoku.

19:09
    Oščádal se těsně za modrou čárou ujal kotouče a měl volnou cestu na branku, jenže jeho pokus gólman zlikvidoval.

20:00

První dvacetiminutovka je u konce, Jihlava se díky svému aktivnímu napadání ujala vedení již po sedmadaceti sekundách hry zásluhou Mejzlíka. Pardubice ale po souhře Kauta s Machalou dokázaly ve 12. minutě vyrovnat, a tak je stav po první třetině nerozhodný 1:1.

20:01

20:27
    Za hru vysokou holí si odsedí dvě minuty Lukáš Jindra (JIH).

20:47
    Východočeši si usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

21:12
    Po střele Štefky z mezikruží, vypadl gólmanovi Škarkovi puk, ale Pardubice toho nedokázaly využít.

22:17
    Šeligovu ránu k tyčce si Škarek pohlídal.

23:07
    Další vyloučení na straně Jihlavy, dvě minuty za podražení dostává Tomáš Mejzlík.

23:19
    Střefka mířil z mezikruží přímo do připraveného gólmana.

23:50
    Boček ztratil na útočné modré čáře kotouč, ale Heinrich toho nedokázal využít. Obránci ho včas zastavili.

25:10
    Hosté dokázali ubránit oslabení a ihned poté udeřili. VLADIMÍR OŠČÁDAL vypálil z mezikruží a jeho střela propadla Kloučkovi nad betonem. Asistence: Matěj Vála.

26:28
    Pochobradské jel zcela sám na hostujícího brankáře, zamířil mezi betony, které ale Škarek dokázal včas sklapnout k sobě.

26:50
    Slabého střelecký pokus zneškodnil gólman Pardubic lapačkou.

28:03
    Štefka dostal přihrávku od Machaly, jenže mu kotouč odskočil těsně před střelou od hole.

29:02
    Po střele Palieseka se kotouč odrazil od Pochobradského těsně vedle branky.

31:12
    Machala zblokoval střelu svého spoluhráče a po chvíli odjíždí na střídačku.

31:32
    Stanislav Huňáček (JIH) vyloučen na dvě minuty za podražení.

31:57
    Mert dvakrát za sebou trefil pouze prvního protihráče před sebou.

32:31
    Pardubice opět vyrovnávají, z levé strany propálil příklepem vše, co mu stálo v cestě, ONDŘEJ MACHALA. Asistence: Matěj Štefka.

33:26
    Zakázané uvolnění Dynama, vhazovat se bude po levici Kloučka.

35:46
    Stranad zkoušel zasunout kotouč k levé tyčce, jenže tu si Klouček pohlídal.

36:41
    Jihlava se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

37:27
    Roubal prověřek Škarka, ten vyráží do rohu kluziště.

38:22
    Machala střelou z mezikruží trefil pouze plexisklo za brankou.

38:25
    Další početní výhoda pro domácí, dvě minuty za sekání si odpyká Stanislav Huňáček.

38:49
    Počet hráčů na ledě se ale rychle vyrovnává, dvě minuty za krosček dostává Ondřej Machala.

38:52
    Hosté se již potřetí v utkání ujímají vedení, ihned po vzahování nahrál Heinrich puk MILANU STRNADOVI, který ho poslal za Kloučka. Asistence: Aleš Heinrich.

39:45
    Viliam Šeliga (PCE) vyloučen na dvě minuty za sekání.

39:53
    Dukla dokázala přesilovku využít poměrně bleskově, když se střela ALEŠ HEINRICHA z levé strany odrazila od jednoho z hráčů před brankou a následně puk doskákal až za brankovou čáru. Bez asistence.

40:00

Druhá část utkání je minulostí, povedla se lépe Dukle, která dokázala vsítit tři branky a Pardubice pouze jednu. Třetí třetina začne zhruba v 18:36.

40:01

40:16
    Zakázané uvolnění Dynama.

40:59
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, za krosček odchází na trestnou lavici Vladimír Oščádal (JIH).

41:30
    Po zakázaném uvolnění Jihlavy se bude vzahovat po pravici Škarka.

42:23
    Machalovu ránu příklepem srazil hostující hráč, který zůstává ležet na ledě.

43:08
    Štefkův střelecký pokus končí pouze ve výstroji Škarka.

44:20
    Roubal se dostal před brankou k odraženému puku, jenže zakončoval pouze do gólmana.

44:41
    Mejzlík se nedokázal prokličkovat mezi vracejímíci se domácími hráči, kteří ho obrali o kotouč.

45:52
    Odpískané zakázané uvolnění Pardubic.

46:56
    Po střeleckém pokusu Šeligy raději Škarek přerušil hru.

47:18
    Klouček musel nadvakrát zasahovat proti střele Havelky.

47:55
    Východočeši se svou aktivitou snaží snížit na rozdíl jedné branky, jenže to se jim nedaří a Jihlavští vyrážejí do rychlých protiútoků.

49:25
    Berka mířil svou tvrdou ranou přímo na Kloučka.

50:57
    Velký závar před jihlavskou brankou! Jenže ani jeden z pardubických hráčů nedokázal uklidit kotouč do poloodkryté klece.

51:36
    Ani Šeliga se svými dorážkami neuspěl.

52:40
    Domácí obránci nedokázali uhlídat VLADIMÍRA OŠČÁDALA, jenž se z pravé strany prosadil bekhendovým pokusem. Asistence: Lukáš Jindra.

54:06
    Jakub Mert (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.

55:03
    Štefka vystihl rozehrávku Jihlavy, ale následně nedokázal ideálně vystřelit.

56:16
    Jihlavští jsou sice stále v útočném pásmu, ale nedaří se jim poslal kotouč přímo na Kloučka.

56:48
    Kautovu ránu z mezikruží zlikvidoval hostující gólman lapačkou.

56:48
    Domácí hrají v šesti hráčích v poli, Klouček je na střídačce!

57:12
    Zakázané uvolnění Dukly.

57:35
    Mert ztratil útočné pásmo a Pardubice musí začít odznovu.

58:07
    Jihlavští trestají hru Dynama v šesti hráčích v poli, po přihrávce od Berky mířil přesně od modré čáry TOMÁŠ MEJZLÍK. Asistence: Josef Berka.

59:29
    Machač protečoval nahození mimo hrací plochu místo do útočného pásma.

Dynamu první zápas příliš nevyšel, od Jihlavy inkasovali šest branek, zatímco sami vstřelili jen dvě. To je ode mne pro dnešek vše, na počtenou. (19:10:15)

Adam Joska

Branky a nahrávky: 12. Kaut (Machala, Boček), 33. Machala (Štefka) – 1. Mejzlík (Oščádal), 26. Oščádal (Vála), 39. Strnad (Heinrich), 40. Heinrich, 53. Oščádal (Jindra), 59. Mejzlík (Berka)

Rozhodčí: Barek – Vepřovský, Potůček