SK Karviná – Vsetín 1:2 (kon.) | Vrchlabí – Děčín 6:5 (kon.) | Klášterec nO – Jindř. Hradec 7:2 (kon.)
Písek – Pelhřimov 1:2 (po pr.) | Technika Brno – Nový Jičín 3:2 (kon.) | Poruba 2011 – SHK Hodonín 5:1 (kon.)
Frýdek-M. – Opava 5:2 (kon.) | Kopřivnice – Mor. Budějovice 7:5 (kon.) | Břeclav – Val. Meziříčí 2:4 (kon.)
Kolín – Klatovy 5:4 (kon.) | Žďár n/S – Bílina 6:3 (kon.) | Sokolov – Trutnov 1:4 (kon.)
Tábor – Řisuty 4:3 (po pr.) | Kobra – Nymburk 4:2 (kon.) | Jablonec n/N – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.)
HC Stadion Vrchlabí
6:5 (1:1, 3:3, 2:1)
HC Děčín
Sobota 19.09.2015, 17:00 • DD Eletromont Aréna, Vrchlabí • 2. liga skupina Západ • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Krásný, dobrý podvečer. Vítám Vás u sledování dalšího druholigového utkání, kde se dnes v rámci třetího kola představí HC Stadion Vrchlabí, které přivítá na svém ledě HC Děčín. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:00, tak u toho buďte s námi.

Oba dnešní celky čekají na první vítězství a také na první bod. Uvidíme, kdo bude mít dnes větší snahu a kdo si půjde za vítězstvím.

Věděli jste, že..:
    .. se oba celky v novodobé historii proti sobě postavili pouze čtyřikrát?

.. z těchto čtyř utkání bylo třikrát lepší Vrchlabí a pouze jednou zvítězil Děčín?

.. pokaždé začínal utkání v brance Děčína jiný gólman?

.. v utkání Vrchlabí s Děčínem padne průměrně 8,5 branky na zápas?

..se proti Děčínu nejvíce bodově daří Filipovi (2+4), Vlachovi (2+3) a Bláhovi (3+1) ?

Vzájemná utkání z loňské sezóny:

13. kolo Vrchlabí – Děčín 7:5
    30. kolo Děčín – Vrchlabí 9:4

HC Děčín

Medvědům se letos vstup do sezóny příliš nepovedl. Po dvou odehraných utkáních náleží Děčínu nelichotivá sedmnáctá pozice. Hosté započali letošní sezónu na domácím ledě proti Táboru, kde po velmi nepovedené třetí třetině, odešli poraženi celkově 2:7. Nutno podotknout, že výkon rozhodčího v tomto utkání nebyl příliš povedený. Do druhého utkání nastoupili Medvědi opět před svým publikem. Na led Děčína zavítala Kobra Praha, která si v první periodě udělala tříbrankový náskok, který nakonec uhlídala a v poklidu zvítězila 5:2. Za Medvědy by se měl v dnešním utkání představit Jan Musil, který přišel do Děčína na střídavé starty z Mostu.

Nejproduktivnější hráči týmu v lize:
    Drnec 2 (2+0)
    Vacek, Faigl 1 (1+0)
    Kuchyňka, Oliverius, Hašek, Vegner 1 (0+1)

Domácí Stadion se před třetím kolem nachází na čtrnáctém místě druholigové tabulky. Nutno dodat, že bylo první kolo s Trutnovem přeloženo a tak má Stadion odehráno pouze jedno utkání, které se konalo na ledě Bíliny. Vrchlabí šlo do utkání jako favorit, ovšem celé utkání tahalo za kratší konec a po šedesáti minutách slavili hráči Bíliny vítězství 7:4.

Šimoníček 2 (1+1)
    Bláha, Filip, Maďar 1 (1+0)
    Jirků, Mrňa, Šťastný, Jebavý 1 (0+1)
    Předzápasová rozcvička je v plném proudu.

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Beneš, Lenoch, Martin Klement, deCarvalho, Jebavý, Kadavý, Chleborád, Erban – Šťastný, Filip "C", Mrňa, Bláha, Šimoníček, Oppelt, Jirků, Urban, Maďar, Krsek, D. Vacek, Srnský
    Trenér: Jan Holeček

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Procházka, Molnár, Vaněk, Hříbal, Vegner, Marek Klement, Kvaček – Musil, Volráb, R. Vacek, Havlíček, Oliverius "C", Kuchyňka, Drnec, Faigl, Fojt, Strnad, Kment
    Trenér: Karel Chládek

Rozhodčí: Batěk – Špringl, Pechánek.

Vše je připraveno na úvodní vhazování, kterého budeme za pár okamžiků svědky.

00:01

00:20
    Domácí mají kotouč na vlastních hokejkách, ale jsou s ním ve svém obranném pásmu.

00:42
    Děčín právě vstřelil branku!
    Hosté jdou rychle do vedení, když se nenápadnou střelou dokázal prosadit ŠTĚPÁN KUCHYNKA. Kotouč vyjel ven z branky a rozhodčí chvíli nevěděli, zda-li branka opravdu padla. Bez asistence.

01:22
    Medvědi se usadili v pásmu domácích. Jelínek musel zasahovat lapačkou. Následně se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

02:23
    Mrňa zavezl kotouč do útočné třetiny. Tam o něj ovšem záhy přišel a puk je ve středním pásmu.

02:45
    Nepřesná přihrávka Lenocha končí až za brankou Děčína, kde bude rozehrávat Vaněk.

03:37
    Do úniku se dostal domácí Tomáš Oppelt, ovšem proti připravenému Lavingerovi neuspěl. Hostující gólman stihl sklapnout betony včas k sobě.

03:38
    Následně se strhla u branky Děčína menší mela, která končí vyloučením. Za domácí si jde odpočinout Oppelt, za hosty Vaněk. Oba jsou vyloučeni za hrubost. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.

04:34
    Vegner se srazil s čárovým rozhodčím, čehož málem využil domácí Šimoníček. Hostující obrana následně raději zahrála kotouč na zakázané uvolnění.

05:13
    Domácí obléhali pásmo Děčína, ovšem Lavinger nemusel ani jednou zasahovat.

05:38
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

05:52
    Z levého kruhu vyslal nenápadnou ránu jeden z hostujících hráčů, jehož pokus musel schovat ve výstroji domácí Jelínek.

06:18
    Tlak Vrchlabí vyústil ve vyloučení. Domácí si zahrají první přesilovou hru. Dvě minuty vyfasoval Zdeněk Vegner, který byl vyloučen za hákování.

06:45
    Děčínská čtveřice se osvobozuje a vyhazuje kotouč za branku Jelínka.

07:01
    Filip si vzal kotouč, zajel s ním do pásma, kde ho zadovkou přenechal Šťastnému, jenž prověřil Lavingera. Ten Děčín podržel jistým zákrokem.

07:35
    Na levé straně se hnal do útoku Oppelt, který hledal na druhé straně Šimoníčka. Přihrávka prvně jmenovanému nevyšla. Domácí nicméně zůstávají v pásmu, kde nadále kombinují.

08:18
    Medvědi se ubránili oslabení a Vegner se ihned zapojuje do hry.

08:36
    Vegner na ledě dlouho nepobyl a je opět vyloučen na dvě minuty za hákování. Na druhé straně je za stejný souboj vyloučen Tomáš Jirků, který se provinil nafilmovaným pádem.

09:13
    Stadion se usadil v pásmu, kde kombinoval, ovšem do střeleckého zakončení se nikdo v modrém nedostal.

09:36
    Levý beton Lavingera zastavil pokus tahem, který vyslal Tomáš Šťastný.

09:58
    Domácí jdou do tří! Za hákování si jde odpočinout Pavel Mrňa. Osmatřicet vteřino budou hrát hosté přesilovou hru 4 na 3.

10:13
    Před Vaňkem zívala prázdná branka, ovšem hostující obránce nedokázal trefit odkrytou klec domácích.

10:36
    Vegner s Jirků jsou na ledě. Pokračuje klasická přesilová hra Děčína.

11:25
    Bláha odvedl výbornou práci a našetřil pro domácí cenné vteřiny z Mrňova vyloučení.

11:58
    Děčín zkrácenou přesilovou hru nevyužil. Hraje se opět s plným počtem hráčů na obou stranách.

12:43
    Hra se poměrně přiostřila z obou stran.

13:10
    Pokus Kuchynky z pravé strany schoval Jelínek ve své lapačce. Vhazovat se bude v obranném pásu Stadionu.

13:48
    Vaněk je s kotoučem za vlastní brankou a snaží se zklidnit hru.

14:42
    Hostující Lukáš Lavinger několikrát podržel své mužstvo. Domácí zatlačili Děčín v jejich obranné třetině.

15:17
    Po teči Hříbala končí kotouč v ochranné síti. Hosté si mohou odpočinout a v klidu vystřídat.

15:45
    Horko bylo také na druhé straně. Jelínek raději přikryl kotouč před dotírajícím Havlíčkem, jehož formace dostala domácí pod tlak.

16:22
    Lavinger si poradil s nahozením deCarvalha od modré čáry a raději podržel kotouč v lapačce. Vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího gólmana.

17:07
    Molnár s Musilem zaměstnali domácí obranu, která si nakonec poradila a dostala kotouč do středního pásma.

17:58
    Mrňa vypálil, ovšem nepříliš přesně. Kotouč skončil vedle branky.

18:10
    Marek Klement oslabuje Děčín. Hostující obránce byl potrestán dvouminutovým trestem za držení.

18:27
    Vrchlabská pětice se ihned rozestavila před Lavingerem. Domácí kombinují, ale je to ovšem bez střely.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:24
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno. Stadion dokázal využít přesilovou hru. Před brankou zůstal nikým nepokrytý TOMÁŠ BLÁHA, jenž měl spoustu času na to, aby bekhendem zakončil do odkryté klece. Asistence: Tomáš Oppelt, Jiří Šimoníček.

20:00

Je za námi první dvacetiminutovka, ve které jsme viděli dvě branky. Hosté se dostali zásluhou Kuchynky do vedení již po dvaačtyřiceti vteřinách. Stadion se poté snažil vyrovnat, proti byl ovšem Lavinger. Ten kapituloval až šestatřicet vteřin před koncem třetiny, když neměl šanci proti dorážce Bláhy. Do druhé třetiny tak půjdeme za nerozhodného stavu 1:1.

20:01

21:45
    Obě mužstva začali druhou periodu opatrně. Oba brankáři si již připsali po jednom zákroku.

23:23
    Hosté jdou opět do vedení. Mezi kruhy se dostal ke střele JAN HAVLÍČEK, který propálil Jelínka a poslal Medvědy opět do vedení. Asistence: Michal Oliverius.

24:02
    Mrňa byl na útočné modré podražen, ale k nevoli domácích fanoušků se nepíská.

24:32
    Nyní si však domácí zahrají v početní převaze. Dvě minuty za hákování vyfasoval Marek Klement.

25:37
    Domácím se přesilová hra příliš nedaří. Kotouč je ve středním pásmu.

26:32
    Hosté hrají v plném počtu.

26:57
    Šťastný byl sám před brankou, ovšem v poslední chvíli mu jeden z hostujících obránců vložil hokejku do střely a kotouč skončil v ochranné síti.

27:15
    Je opět vyrovnáno. Ke kotouči se dostal TOMÁŠ ŠŤASTNÝ, který ho napálil za přesouvajícího se Lavingera. Asistence: Martin Filip.

27:33
    Nepřesná přihrávka Lenocha končí pouze na zakázaném uvolnění.

27:50
    Oliverius si vyjel z levé strany do středu, kde musel následně Jelínek vyrazit kotouč ramenem.

28:21
    Nejprve střílel Bláha a po něm také Oppelt. Hostující mág si však poradil s oběma pokusy domácích forwardů.

29:06
    Jirků se neprosadil proti Vegnerovi, který ho dobrým obraným zákrokem obral o kotouč.

29:48
    Maďar nabral rychlost a byl v útočné třetině podražen Molnárem, který již sedí na trestné lavici. Přesilovka Vrchlabí právě začíná.

30:21
    Hosté se prosazují v oslabení. ŠTĚPÁN KUCHYNKA jel s Vaňkem dva na jednoho. Prvně jmenovaný zvolil střelu a trefil se přesně mezi Jelínkovy betony. Asistence: Michal Oliverius, Radomír Vaněk.

31:11
    Stadionu se opět daří vyrovnat. Od modré vypálil Klement, jehož ránu před brankou tečoval Bláha. Kotouč se vykutálel k DALIBORU DECARVALHOVI, který ho doklepl do odkryté branky a využil tak přesilovou hru. Asistence: Tomáš Bláha, Martin Klement.

32:17
    Domácí jsou při chuti a snaží se vstřelit další branku.

32:42
    S brankami se nám roztrhl pytel. Lavinger byl krátký na střelecký pokus TOMÁŠE ŠŤASTNÉHO, který poprvé v utkání posílá Stadion do vedení. Asistence: Pavel Mrňa, Martin Filip.

33:38
    Medvědi jsou viditelně zaskočeni vývojem utkání a nedaří se jim pořádné založení útoku.

34:07
    Po střele Tomáše Jirků končí kotouč v ochranné síti, kam ho po zákroku ramenem nasměroval Lavinger.

35:21
    Tvrdou ránu od modré vyslal Vaněk. Kotouč prosvištěl vedle pravé tyče a skončil na mantinelu za brankou domácích.

36:03
    Obrana domácích zaspala a neohlídala ŠTĚPÁNA KUCHYNKU, který po přihrávce Kmenta vyrovnává bekhendem na 4:4 a kompletuje tak svůj dnešní hattrick. Asistence: Jan Kment.

37:05
    Šimoníčkův pokus o oslovení Oppelta na středu hřiště končí až za brankou Lavingera. Je odpískáno zakázané uvolnění.

37:40
    Medvědi se usadili v pásmu domácích. Jelínek však zatím nemusel zasahovat.

38:27
    Před Tomášem Jirků dobře zasáhl hokejkou Hříbal. Kotouč skončil v ochranné síti nad brankou hostů.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:17
    Daniel Volráb se dostal do úniku, ale nedokázal bekhendem překonat Jelínka.

40:00

Druhá perioda je u konce. Děčín se dostal do dvoubrankového vedení, které jim nevydrželo. Stadion se třemi góly dostal poprvé do vedení. Netrvalo dlouho a bylo opět vyrovnáno po brance Kuchynky, který má již po dvou třetinách kompletní hattrick. Do třetí třetiny půjdeme za stavu 4:4.
    Druhá třetina začne za malý okamžik.

40:01

40:12
    Ihned zkraje třetí části prověřil Lenoch pozornost Lavingera. Ten si mezeru mezi betony pohlídal.

41:15
    Urban drží kotouč za svou brankou a čeká, až mu spoluhráči vystřídají.

42:02
    Jirků zavezl kotouč do útočného pásma, kde se domácí usadili. Lavinger je ovšem zatím bez práce.

42:33
    Lenoch dostal nabito na modrou čáru, odkud vypálil. Hostující gólman vyrazil pokus domácího hráče ramenem do rohu kluziště.

43:22
    Kotouč se ocitl po teči jednoho z domácích hráčů mimo hřiště. Vhazovat se bude po pravé ruce Lavingera.

44:16
    Kotouč si vzal za svou brankou Martin Kváček, který se snaží rozjet útok Medvědů.

44:57
    Hraje se dlouho bez přerušení. Obě mužstva jsou s kotoučem převážně ve středním pásmu.

45:27
    U levé tyče byl sám Tomáš Šťastný, který před prázdnou brankou promáchl a odmítl tak hattrick.

46:11
    Nyní se však budou domácí bránit přesile. Na trestnou lavici usedá Dalibor deCarvalho za podražení. Medvědům začíná početní výhoda.

46:38
    Domácí čtveřici se daří vyhodit kotouč až za branku Děčína.

47:14
    Medvědi tlačili v obranném pásmu Vrchlabí, ovšem rozhodčí Batěk jim odpískal hraní vysokou holí. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

47:40
    Hostům se přesilová hra nedaří. Kotouč je opět ve středním pásmu.

48:11
    Domácí hrají v plném počtu. DeCarvalho se zapojuje ihned do hry.

48:29
    Situace se obrátila. Nyní si zahrají přesilovou hru také domácí. Dvě minuty za držení vyfasoval děčínský Martin Kvaček.

49:02
    Vrchlabí využívá přesilovou hru a necelých jedenáct minut před koncem se dostává do vedení. TOMÁŠ BLÁHA se trefil přesně a potěšil dnešních 672 přítomných diváků. Asistence: Dalibor deCarvalho.

50:17
    Filip hledal Lenocha, před nímž dokázal zastavit kotouč Tomáš Faigl. Touš nakonec po několika odrazech skončil v hledišti.

50:55
    Do dobré šance se dostal mezi kruhy Kment, který však mířil hodně mimo domácí branku.

51:42
    Klement vyslal tvrdou ránu, kterou vyrazil Lavinger pouze před sebe. Hostující brankář nevěděl, kde je kotouč. Šimoníček se ovšem nedostal k dorážce, jelikož byl výborně tísněn jedním z hostujících obránců.

52:12
    Na levé straně nabral rychlost Tomáš Oppelt, který vypálil, ale kotouč skončil po teči v ochranné síti. Vhazovat se bude v obranném pásmu Děčína.

52:57
    Jelínek musel zasahovat po střele Havlíčka z levé strany. Domácí gólman raději kotouč podržel ve výstroji a nechal přerušit hru.

53:30
    Nedáš, dostaneš. Oppelt minul prázdnou branku a tak následoval trest. Hosté se dostali do rychlého protiútoku, který zakončil střelou k levé tyči ŠTĚPÁN KUCHYNKA, pro kterého je to dnes již čtvrtá branka. Asistence: Radomír Vaněk, Jan Havlíček.

54:21
    Je před námi necelých šest minut. Dočkáme se rozuzlení v základní hrací době?

55:19
    Šimoníček čekal na útočné modré, kam mu byla adresována nakonec přihrávka. Domácí hráč pouze prodloužil do útočné třetiny a odešel střídat.

56:08
    Lenoch si teď počínal jako mazák z NHL. Svým bodyčkem na středu hřiště poslal na zem Drnce, který odjížděl na střídačku bez přilby.

57:13
    Stadion chce rozhodnout a tlačí se dopředu. Nyní se dostal z větší vzdálenosti do zakončení Mrňa, jehož přízemní pokus zlikvidoval Lavinger lapačkou.

57:29
    Vhazovat se bude v obranném pásmu Děčína. Bylo odpískání zakázané uvolnění hostujícímu mužstvu.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:10
    Na řadu přichází další zakázané uvolnění v podání hostujících hráčů. Vhazovat se bude po levé ruce Lavingera.

58:10
    Oddechový čas pro HC Děčín.

58:39
    Beneš zkusil překvapit Lavingera z nulového úhlu. Gólman Medvědů se však nenechal zahanbit a kotouč vyrazil.

59:20
    Ve Vrchlabí to vře. Čtyřicet vteřin před koncem se dostali domácí do přečíslení a z pravé strany přišla tvrdá rána PATRIKA MAĎARA, který propálil Lavingera a domácí hodně přiblížil prvním bodům. Asistence: Jiří Jebavý, Tomáš Jirků.

Je dobojováno. Vyrovnané utkání rozhodla třetí třetina, kterou vyhrálo Vrchlabí poměrem 2:1. Když už to vypadalo, že se půjde za stavu 5:5 do prodloužení, tak napřáhl Maďar a vystřelil domácím první tři body do tabulky. (19:11:53)
    Domácí Stadion si připsal první tři body do druholigové tabulky.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 20. Bláha (Oppelt, Šimoníček), 28. Šťastný (Filip), 32. deCarvalho (Bláha, Martin Klement), 33. Šťastný (Mrňa, Filip), 50. Bláha (deCarvalho), 60. Maďar (Jebavý, Jirků) – 1. Kuchynka, 24. Havlíček (Oliverius), 31. Kuchynka (Vaněk), 37. Kuchynka (Kment), 54. Kuchynka (Vaněk, Havlíček)

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Procházka, Molnár, Vaněk, Hříbal, Vegner, Marek Klement, Kvaček – Musil, Volráb, R. Vacek, Havlíček, Oliverius "C", Kuchynka, Drnec, Faigl, Fojt, Strnad, Kment

Rozhodčí: Batěk – Špringl, Pechánek