Kladno – Most 5:3 (kon.) | Benátky n/J – Třebíč 2:4 (kon.) | Přerov – Jihlava 3:2 (kon.)
Šumperk – Havířov 5:2 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 5:3 (kon.) | Slavia – Motor ČB 2:4 (kon.)
Prostějov – Kadaň 5:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
5:3 (1:2, 1:0, 3:1)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 24.10.2015, 17:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika • Chance liga • 17. kolo

59:53
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Gól do prázdné branky! Gól v oslabení! DAVID TŮMA (11+10; dnes 2+1) trefuje přes celé hřiště prázdnou branku hostů. Bez asistence.

58:53
    Stadion v šesti!

58:25
    Šance na vyrovnání pro Litoměřice. Jiří Rys (UNL) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

Celkem TM v letošním ročníku: 8.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:6, navíc Brož 10 min. OT [NESP] – Pavlas 10 min. OT + OK [NESP].

57:35
    Domácí znovu odskakují! JAN DALECKÝ (1+1; dnes 1+1) naznačil nahrávku na střed, avšak od levého mantinelu zvolil nečekanou střelu, která zapadla až do sítě Adama Svobody. Asistence: Ondřej Smetana (1+12; dnes 0+2), Jan Pohl (2+5).

46:39
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Je znovu srovnáno! Jakub Šulc (2+5) vyslal do útočné akce TOMÁŠE ROUSKA (2+6; dnes 1+1), který se zařídil podle toho, jakoby obrana Ústí nad Labem vůbec neexistovala. Ve finální fázi si střelec vyrovnávacího gólu poradil i s Jakubem Soukupem. Asistence: Jakub Šulc (2+5).

45:23
    Při vhazování na středovém kruhu se strhla menší potyčka, po které byli vyloučeni hráči:

David Tůma (UNL) – menší trest za hrubost, celkem TM v letošním ročníku: 22;
    Ondřej Kopta II (LTM) – menší trest za hrubost, celkem TM v letošním ročníku: 22.

Hrát se bude čtyři na čtyři.

45:23
    Jiří Kuchler (3+5) prošel obranou Litoměřic jako nůž máslem a v přečíslení předal kotouč ANTONÍNU MELKOVI (4+4), který si doslova smlsl na Adamovi Svobodovi, kterého vylákal z branky a skóroval do odkryté části svatyně. Asistence: Jiří Kuchler (3+5), Jan Dalecký (0+1).

Dnešní utkání sleduje 1 621 divák.

37:58
    Vladimír Brož (UNL) protestoval proti odpískanému ofsajdu a od hlavního arbitra obdržel desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

Celkem TM v letošním ročníku: 32.

36:19
    Melka nastřelil břevno!

34:27
    Využitá přesilovka! Ondřej Smetana (1+11) si na útočné modré čáře vyměnil kotouč s Davidem Tůmou (10+10; dnes 1+1), jehož střelu ještě Adam Svoboda chytil, na dorážku JAROSLAVA ROUBÍKA (10+13; dnes 1+1) byl ale už krátký. Asistence: David Tůma (10+10; dnes 1+1), Ondřej Smetana (1+11).

34:05
    Domácí si zahrají početní výhodu. Jan Berger (LTM) si počínal ve středním pásmu za hranicí pravidel, za což mu hlavní rozhodčí Jakub Smitka vyměřil dvě minuty za podražení. Komerční přestávka.

Celkem TM v letošním ročníku: 12.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:5, navíc Pavlas (LTM) 10 min. OT + OK [NESP].

26:16
    Antonín Melka po zaváhání obrany hostů si ze samostatného úniku na Adama Svobodu nepřišel. Komerční přestávka.

24:10
    Merta hledal v předbrankovém prostoru Tůmu, který před odkrytou brankou promáchl.

20:53
    Litoměřice jdou do tří. Angel Krstev (LTM) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za vražení na hrazení.

Celkem TM v letošním ročníku: 22.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:4, navíc Pavlas (LTM) 10 min. OT + OK [NESP].

20:14
    Početní výhoda pro Slovan. Bývalý hráč Ústí nad Labem Aleš Pavlas (LTM) obdržel dvě minuty za podražení a následně po neudržení emocí desetiminutový osobní trest za nesportovní chování + za házení holí na trestné lavici další osobní desetiminutový trest za nesportovní chování znamenající vyloučení do konce utkání.

Menší trest odpyká Milan Valášek.

Celkem TM v dnešním utkání: 36.
    Celkem TM v letošním ročníku: 40.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:3, navíc Pavlas (LTM) 10 min. OT + OK [NESP].

18:07
    Využitá přesilovka! Tomáš Rousek (1+6) v početní výhodě přihrál z pravého kruhu k útočné modré čáře ALEŠI PAVLASOVI (1+2), který nechytatelnou střelou do horního růžku odčiňuje svá předchozí dvě vyloučení a prosazuje se poprvé v sezóně. Asistence: Tomáš Rousek (1+6), Angel Krstev (0+12).

17:29
    Další souboj Ondřeji Smetanovi (UNL) již neprošel a je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

Vyloučení celkem v zápase: 1:2.

11:14
    Druhá přesilová hra pro Slovan. Aleš Pavlas (LTM) si musí jít odsedět dvouminutový trest, a to opět za nedovolené bránění.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:2.

10:33
    Rychlá odpověď v podání hostů! Jaroslav Kalla (6+6) v přečíslení zahlédl nikým nepokrytého LUKÁŠE NEDVÍDKA (7+3), který v samostatném úniku nalezl recept na bezmocného Jakuba Soukupa. Asistence: Jaroslav Kalla (6+6), Jiří Vašíček (0+1).

09:41
    Domácí jdou do vedení! Jaroslav Roubík (9+13) nalezl zpoza branky v mezikruží volného DAVIDA TŮMU (10+9), který neměl potíže s překonáním Adama Svobody z bezprostřední blízkosti. Asistence: Jaroslav Roubík (9+13).

05:18
    Početní výhoda pro domácí. Aleš Pavlas (LTM) inkasoval menší trest za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 6.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 10. Tůma (Roubík), 35. Roubík (Tůma, Smetana), 46. Melka (Kuchler, Dalecký), 58. Dalecký (Smetana, Pohl), 60. Tůma – 11. Nedvídek (Kalla, Vašíček), 19. Pavlas (Rousek, Krstev), 47. Rousek (Šulc)

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Kosina) – Pohl, Smetana, M. Vágner, Vl. Brož, D. Sobotka, Hes, Bernad – D. Tůma, Roubík, D. Merta – Tenkrát, J. Kloz, Rys – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, O. Kopta II, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.
    HC Stadion Litoměřice: A. Svoboda (Pavelka) – Krstev, Pavlas, J. Šulc, D. Bílek, J. Vašíček, Piegl, Mikliš – Rousek, Nedvídek, Kalla – P. Beránek, Valášek, Švagrovský – Z. Doležal, Troliga, O. Kopta I – M. Procházka, Berger, M. Ondráček. Trenéři: Jiří Kučera, Daniel Tvrzník.

Rozhodčí: Smitka – M. Svoboda, Krátký

Diváci: 1 621