Lipt. Mikuláš – Bardejov 2:8 (kon.) | Pov. Bystrica – Trnava 1:2 (kon.) | Michalovce – Prešov 4:3 (po pr.)
Senica – Humenné 3:1 (kon.) | Topoľčany – Spišská N. Ves 3:5 (kon.) | Detva – Nové Zámky 4:3 (kon.)
HK Detva
4:3 (4:0, 0:2, 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Neděle 01.11.2015, 17:30 • ZŠ Detva • 1. liga (SR)

Miroslav Ihnačák (tréner HC O7 Detva): „Dnes nám vyšla prvá tretina, kde sme dali súperovi štyri góly. Potom v sme v ďalších dvoch tretinách urobili individuálne chyba a nepozornosť v našej hre dovolila súperovi zdramatizovať stretnutie. Sme radi, že sa nám podarilo súpera ako sú Nové Zámky zdolať a mám dôležité tri body. Teraz si trošku oddýchneme a potrénujeme na ďalšie zápasy, ktoré prídu.“

Ľubomír Hurtaj (tréner HC Nové Zámky): „Veľmi ma mrzí, že dneska sme prespali úvod zápasu. Nepripravovali sme sa, že v Detve budeme hrať len druhú a tretiu tretinu, ale pripravovali sme sa aj na úvod zápasu. Nerozumel som tomu, čo sa dialo s mojim mužstvo a nespoznával som ho v prvej tretine. Hrali sme dosť ustráchane a domáci veľmi dobre korčuľovali. Prvá tretina skončila ako skončila a v Detve sa každému veľmi ťažko hrá a nie to ešte otáča zápas. Domáci majú veľmi dobré mužstvo, ktoré je na toľko skúsené aby si postrážilo vedenie, ktoré malo. Nám sa podarilo dostať aj napriek tomuto do zápasu a zdramatizovali sme ho. Dnes sme tu chceli bodovať a mali bodovať lenže sa tak nestalo tak nemôžeme byť spokojní. Jediné, čo nás môže tešiť a to druhá a tretia tretina 3:0 v náš prospech, ale zápas sa hrá tri tretiny.“ (22:20:07)

Záverečný nápor hostí vyrovnanie nepriniesol a tak po výsledku 4:3 zostali všetky tri body v Detve.

59:45
    Bašič sám pred Polcom mohol vyrovnať, ale puk sa mu skĺzol z hokejky.

59:21
    Hostia sa sami vystavili z útočného pásma.

58:54
    Domáci zatiaľ nepustili súpera pred Polca.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:45
    Hostia sú v plnom počte.

57:28
    Po strele Busilka sa puk odrážal pred Šinkovičom, ale Parkhouse a Graham ho neposlali do siete.

56:54
    Nové Zámky sa bránia veľmi úspešne. Domáci sa nedokážu usadiť v útočnom pásme.

56:10
    Lunter poslal puk mimo ľad a vhadzuje sa v strednom pásme.

55:44
    Albín Podstavek dostáva dve minúty za hákovanie.

55:42
    Pri signalizovanom vylúčení Srnka netrafil ideálne puk.

54:34
    Kanaet po prechode červenou čiarou nahodil puk a odišiel striedať.

53:27
    Buda sa nedokázal presadiť jeden na jedného.

51:28
    Lohkanin po naskončení na ľad z trestnej lavice získal puk a pokúsil sa vyrovnať. Domáci Polc odolal.

51:11
    Hostia v plnom počte.

49:54
    Zorvan na stred tretiny mal puk, ale trafil len vyrážačku brankára.

49:10
    Za hru z vysokou hokejkou dostáva Dmitri Lokhanin dve minúty.

48:40
    HC Nové Zámky dali gól!

Hostia dosiahli kontaktný gól na 4:3, keď do prázdnej brány puk poslal DANIEL KONC.
    Asistencia: Luka Bašič, Dávid Priganc.

48:19
    Zorvan po ľade vystrelil, ale minul bránu.

46:37
    Zorvan v obrannom pásme stratil puk, keď ho prihral rovno na hokejku Podstavek. Následne hostia roztočili kolotoč, ktorý zastavil Polc.

45:09
    Róth spracoval ťažký puk a dostal sa do útočného pásma, kde však nemal nikoho na pomoc a stratil ho.

43:44
    Ďalšie postavenie mimo hry.

43:30
    Úmyselné postavenie mimo hry.

42:54
    Hájnik spätnou prihrávkou našiel Grahama, ktorý sám pred Šinkovičom minul bránu.

42:38
    Hostia sa snažia o kontaktný gól. Domáci hráči zatiaľ hrajú veľmi dobre v obrannej činnosti.

41:14
    Gašpar o modrej len nahodil puk pred bránu, kde nebol nik v domácom drese.

Dnešné stretnutie sleduje 296 divákov.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine dávalo opäť len jedno mužstvo góly a tento raz to bolo mužstvo Nových Zámkov, ktoré skorigovali výsledok po 40. min. na 4:2.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:17

Hosťujúci ALBÍN PODSTAVEK sa dostal do rýchleho brejku. Posadil si domáceho Polca na ľad a puk poslal do šibenice.
    Asistencia: Vladimirs Mamonovs.

39:01
    Posledná minúta druhej tretiny.

38:42
    Strelu Grahama obranca hostí tečoval na ochrannú sieť.

38:09
    Hostia poslali puk len na domácu striedačku. Buly bude v útočnom pásme Detvy.

37:09
    Hájnik našiel pred bránou súpera Budu. Domáci útočník nezakončil ideálne.

36:11
    Polc zneškodňuje možnosť Chovana, ktorý začal obsekávať domáceho brankára. Následne bránil svojho brankára Sládok a Chovan sa už chcel biť.

34:52
    Domáci Gašpar poslal puk do brány a s pukom šiel do brány aj obranca hostí. Rozhodca Lauff po porade s asistentmi gól neuznali.

33:28

Domáci hráči sa viac sústredili na dohranie súboja pri mantinely a DÁVID PRIGANC skóruje.
    Asistencie: Luka Bašič, Martin Baron.

32:08
    Následne sa po ľavom krídle pretlačil pred bránu Graham a na dvakrát mohol prekonať Šinkoviča, ktorý nechal betóny pri sebe.

31:36
    Po prihrávke Blaška netrafil v dobre možnosti Róth.

30:40
    Buda v páde pripravil gólovú možnosť Hájnikovi, ale aj Šinkovič predviedol veľmi pekný semafor.

30:15
    Hájnik nabil Busilkovi, ktorý netrafil ideálne skákavý puk.

29:40
    Domáci sú v plnom počte.

29:14
    Následne puk pred Polcom upratal Srnka a Gašpar ho vyhodil do stredného pásma.

28:43
    Ďurčovu strelu od modrej čiary Polc videl a vyrazil na zadný mantinel.

28:02
    Krásny semafor Polca po zakončení Štefanku.

27:39
    Iľja Busilko dostáva dve minúty za bránenie v hre.

27:11
    Aj útok Róth – Balko – Blaško robí problémy hosťom sa dostať z pásma.

26:32
    Nominovaný Predajniansky na hráča mesiaca október vyslal od modrej nepríjemný projektil na Šinkoviča, ktorý ho len zrazil pred seba. Na šťastie hostí tam nebol nikto v domácom drese.

25:00
    Hostia nedokážu zobrať puk hráčom druhého domáceho útoku. Gašpar, – Srnka – Říha.

24:08
    Hostia len cez všetky čiary poslali puk.

23:21
    Opäť skvelý Polc, keď ramenom zabránil puku dostať sa do brány.

22:53
    Mamonovs na opačnej strane mohol znížiť. Lenže Polc vytiahol ľavý betón.

22:16
    Domáci spustili ďalší kolotoč pred bránou súpera. Nikonov prihral pred bránu a tam Hájnik bekhendom minul bránu.

21:33
    Polc prerušuje hru.

20:28

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Je tu záver prvej tretiny. Dosť prekvapivý, ale zaslúžený stav 4:0 je v Detve. Nové Zámky, len s 15timi hráčmi a dvoma brankármi veľa hokejového umenia neukázali. Po štvrtom inkasovanom góle sa v 18. min nechal vystriedať brankár Kristín.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:01
    Posledná minúta prvej tretiny.

18:27
    Dominik Hegyi dostáva dva minúty za hákovanie.

17:52
    Po štvrtom góle nahradil Mateja Kristína jeho náhradník Leonard Šinkovič.

17:52
    Detva dala gól!

Druhý útok Detvy roztočil kolotoč pred Kristínom a pomedzi nohy poslal puk do siete RASTISLAV GAŠPAR.
    Asistencie: Lukáš Říha, Branislav Srnka.

16:42
    Po dlhšom čase sa dostáva puk aj k Polcovi. Domáci brankár ho zakryl po strele Barona.

15:22
    Hájnik mohol zavŕšiť svoj hetrik, ale Kristín si tento raz poradil.

14:44
    Detva zavrela súpera v ich obrannom pásme. Strela Gašpara bola vytlačená na ochrannú sieť.

13:17

Že by sa vracala MARTINOVI HÁJNIKOVI forma? Zrejme áno. Vedel by o tom rozprávať brankár Kristín, keď ho v dnešnom zápase po prihrávke Zorvana prekonal druhý raz.
    Asistencia: Slavomír Buda, Ivan Zorvan.

12:51
    Zorvanovi preskočil puk hokejku. Získal ho Dubec a z ľavej strany triafa len do betónu Polca.

12:11
    Rýchly Hegyi si hodil puk, ale Říha sa stihol vrátiť a odstavil ho od neho.

10:25
    Zorvan odstavil od puku Lokhanina čisto.

09:25
    Polc bol na chvíľu bez hokejky, ale hostia to nevyužili, ani len na zakončenie.

09:07
    Prihrávka domácich šla spoza červenej čiary a nikoho nenašla. Zakázané uvoľnenie.

08:52
    Postavenie mimo hry domáceho mužstva.

08:02
    Prečíslenie hostí dva na jedna hosťom nevyšlo.

07:32
    Strela Konca trafila obetávého Říhu, ktorý sa hodil do strely.

06:54
    Momentálne sa hrá hore dolu, ale bez šancí.

05:25
    Nové Zámky poslali puk len cez všetky čiary.

05:15
    Polc prerušil hru, keď podržal puk v lapačke.

04:26

Lukáš Říha našiel spoza brány pred Kristínom voľného BRANISLAVA SRNKU a domáci kapitán zvýšil vedenie Detvy.
    Asistencie: Lukáš Říha, Rastislav Gašpar.

04:07
    Ďalšiu možnosť domáci na skórovanie mohol pridať druhý gól aj Pakhouse, ale Kristín je pozorný.

03:39

Sládok rozohral akciu vo vlastnom obrannom pásme našiel Budu, ktorý vysunul MARTINA HÁJNIKA a ten na dvakrát prekonal Kristína. Asistencie: Slavomír Buda, Jozef Sládok.

03:06
    Domáci poslal puk cez všetky čiary. Hra sa vráti pred Polca.

02:33
    Říha sa spoza brány dostal pred Kristína a zakončil. Brankár hostí puk vyrazil.

01:42
    V krátkom čase sa dvakrát po sebe ocitol puk na hráčskej lavici Nových Zámkov.

00:50
    Rýchly brejk domácich. Nikonov bekhendom triafa len vyrážačku Kristína.

00:31
    Srnka sa dostáva v úvode do zakončenia, ale puk mu zle sadol na hokejke.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Polc (Korytár) – Predajniansky, Lunter, Sládok "A", Zorvan, Mačkovič, Busilko, Gábor – Buda "A", Nikonov, Hájnik – Říha, Srnka "C, Gašpar – Graham, Kanaet, Parkhouse – Róth, Balko, Blaško. Tréner: M. Ihnačák.

HC Nové Zámky: Kristín (Šinkovič) – Ďurčo "A", Chovan, Gula, Baron, Hrudík, Sucharda, Konc – Dubec "C", Štefanka, Podstavek "A" – Mamonovs, Bašič, Lohkhanin – Priganc, Hegyi. Tréner: Ľ. Hurtaj.

Rozhodca: Lauff – Ríš, Smerek.

Pod Poľanou sa chystajú na veľký zápas. V nedeľu 1. novembra pricestuje do Detvy nováčik z Nových Zámkov.

V prvé vzájomné stretnutie sa skončilo výsledkom 3:0 v prospech Nových Zámkov. Obaja súperi hrali spolu aj v príprave na sezónu. Vo všetkých doterajších stretnutiach sa aj na ľade iskrilo. Takže je predpoklad, že tomu bude tak aj V Detve.

V Nových Zámkoch dostal po zákroku na Mamonovsa trest do konca zápasu. Hráč Detvy v ďalšom priebehu súťaže hral ďalej, ale vedenie Nových Zámkov žiadalo o ďalší trest pre hráča Detvy. Tak sa aj stalo Patrik Fekiač od 28. 10. nemôže hrať až v 8 stretnutiach. Dve z nich už odstál.

Detva po domácej výhre nad Prešovom vybuchla na Spiši, kde v repríze minuloročného finále prehrala s domácim celkom 2:4.

Nové Zámky hrali v poslednom kole súboj nováčikov a z Humenného si odviezli ako dovtedajší líder len jeden body a to ich stálo prvú priečku.

Diváci v Detve sa tak v nedeľu od 17:30 hod. majú na čo tešiť. Aj chcete aj vy vedieť ako dopadne tento ostro sledovaný zápas čítajte textový on-line prenos, kde bude všetko podstatné z ľadovej plochy pod Poľanou.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 4. Hájnik (Buda, Sládok), 5. Srnka (Říha, Gašpar), 14. Hájnik (Buda, Zorvan), 18. Gašpar (Říha, Srnka) – 34. Priganc (Bašič), 40. Podstavek (Mamonovs), 49. Konc (Bašič, Priganc)

HK Detva: Polc (Korytár) – Predajniansky, Lunter, Sládok "A", Zorvan, Mačkovič, Busilko, Gábor – Buda "A", Nikonov, Hájnik – Říha, Srnka "C" , Gašpar – Graham, Kanaet, Parkhouse – Róth, Balko, Blaško. Tréner: M. Ihnačák.
    HC MIKRON Nové Zámky: Kristín (Šinkovič) – Ďurčo "A", Chovan, Gula, Baron, Hrudík, Sucharda, Konc – Dubec "C", Štefanka, Podstavek "A" – Mamonovs, Bašič, Lohkhanin – Priganc, Hegyi. Tréner: Ľ. Hurtaj.

Rozhodčí: Lauff – Ríš, Smerek