Bournemouth – Newcastle 0:1 (kon.) | West Ham – Everton 1:1 (kon.) | Sunderland – Southampton 0:1 (kon.)
Norwich – Swansea 1:0 (kon.) | Leicester – Watford 2:1 (kon.) | Manchester Utd. – West Brom 2:0 (kon.)
Stoke – Chelsea 1:0 (kon.)
AFC Bournemouth
0:1 (0:1)
Newcastle United
Sobota 07.11.2015, 13:45 • Goldsands Stadium • Anglická Premier League • 12. kolo

Je dobojováno, Newcastle si z jihu Anglie vede tři body, ale je nutno dodat, že naprosto nezaslouženě! Jedinou šanci Magpies v tomto utkání proměnil v sedmadvacáté minutě Ayoze Pérez, domácí ani jednu ze svých mnoha tutovek přetavit v gól nedokázali. Hrdinou tohoto střetnutí je tak zcela jednoznačně strážce hostující svatyně Rob Elliot. Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (15:46:54)

90+7

90+5
    Domácí zkusili úplně všechno, ale už jim došly nápady. Utkání se už jen dohrává...

90+4
    Nastavený čas se už přechýlil do své druhé poloviny a vše nasvědčuje tomu, že Newcastle přeskočí Bournemouth v tabulce a odsune Cherries do sestupového pásma.

90+3
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Vurnon Anita, přichází Kevin Mbabu.

90+2
    Tomlin kombinuje s Charliem Danielsem na levé straně hřiště, ale Cherries se ne a ne dostat do nějaké šance.

90+1
    Nad rámec druhého poločasu sudí nastavil šest minut!

90
    Pas na rozběhnutého Thauvina byl příliš prudký, v probíhající poslední minutě základní hrací doby budou domácí vhazovat.

89
    Ritchieho centr skončil v zámezí a následovat bude pouze odkop od Elliotovy svatyně.

88
    Žlutou kartu dostává Cheick Tioté (Newcastle United).

88
    Ofsajd a v něm Papiss Cissé, hosté jsou přesto o další minutku blíže vytouženému (leč nezaslouženému) vítězství!

87
    Sissoko však nevyzrál na zkušeného Sylvaina Distina a Cherries zakládají další protiakci.

86
    Utkání už se chýlí ke svému konci a Magpies stále vedou, u míče je navíc hostující Georginio Wijnaldum.

84
    Exekuce nařízeného přímého kopu se ujal právě faulovaný Florian Thauvin, jehož centr se odrazil na hlavu volného Colocciniho a ten hlavičkoval těsně nad!

83
    Adam Smith povalil k zemi Thauvina a narozdíl od Elliota za své počínání žlutou kartu dostal.

82
    Rob Elliot s rozehrávkou otálel dobrých patnáct dvacet sekund a může být rád, že z toho vyvázl bez žlutého napomenutí.

81
    Coloccini dlouhým nákopem vyslal na zteč Papisse Cissého, nicméně vyběhnuvší Federici včas vyběhl a snadno zachytil letící míč.

Vojtěch Balon

Branky: 27. Ayoze Pérez (Wijnaldum)

Karty:   69. Arter (BTH), 83. Smith (BTH) – 44. Janmaat (NEW), 88. Tioté (NEW)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 15:1. Rohy: 16:0. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 9:11.
    AFC Bournemouth: Federici – Smith, Francis, Distin, Daniels – Ritchie, Surman, Gosling, Stanislas (73. Tomlin) – Arter (79. Rantie) – King (73. Kermorgant).
    Náhradníci: Boruc – Cook, Rantie, Kermorgant, MacDonald, Tomlin, J. Bennett.

Newcastle United: Elliot – Janmaat, Mbemba, Coloccini, P. Dummett – Moussa Sissoko, Anita (90+3. Mbabu), Wijnaldum, Tioté – A. Mitrović (63. P. Cissé), Ayoze Pérez (77. Thauvin).
    Náhradníci: Woodman – P. Cissé, Gouffran, S. de Jong, Lascelles, Thauvin, Mbabu.

Rozhodčí: Mason – Smart, Kirkup

Diváci: 11155