Pittsburgh – Boston 2:6 (kon.) | Washington – Tampa 5:3 (kon.) | Carolina – Florida 0:2 (kon.)
Ottawa – San Jose 4:2 (kon.) | Detroit – Vancouver 3:4 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – NY Rangers 5:2 (kon.)
Buffalo – Chicago 2:3 (0:1 po s.n.) | St. Louis – Calgary 3:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
Detroit Red Wings
3:4 (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Vancouver Canucks
Sobota 19.12.2015, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

54:34
    Další vyloučení domácích, to je pro Detroit výrazná komplikace! Za sekání je je dvěma minutami potrestán Brendan Smith, teď to ale sudí viděli naprosto správně.

53:06
    Tohle bylo hodně přísné vyloučení. Niklas Kronwall se dle sudího provinil nedovoleným bráněním vůči unikajícímu Sedinovi, Vancouver má k dispozici přesilovku 4 proti 3.

52:43
    Vypadá to, že na trestnou lavici usedne z každého týmu jen jeden hráč. Dvěma minutami za hrubost jsou oceněni domácí Luke Glendening a hostující Alex Biega.

49:22
    Až nyní se hra přerušuje, na trestné lavici už sedí Jared McCann, střelec dnešní první branky, jenž si odpyká dvě minuty za hákování.

40:00
    Po zaznění sirény se před Howardem ještě utvořila menší šarvátka mezi Prustem a Ericssonem, dvouminutovým trestem za hrubost je nakonec potrestán pouze hostující borec – Detroit tak bude mít v úvodu třetí třetiny dobrou šanci na vyrovnání.

33:42
    První přesilovka tohoto utkání, tohle je dobrá šance pro domácí! Dvě minuty za podražení si odsedí Alexandre Burrows.

Vojtěch Tůma

Branky a nahrávky: 39. Andersson (DeKeyser, Glendening), 44. Dacjuk (Smith, Marčenko), 59. Zetterberg (Dacjuk) – 19. McCann (Hansen), 38. Baertschi (Horvat, Vrbata), 46. Vrbata (Tanev, Baertschi), rozh. náj. Vey