NY Rangers – Anaheim 3:2 (po pr.) | Boston – St. Louis 0:2 (kon.) | Detroit – New Jersey 3:4 (kon.)
Tampa – Vancouver 1:2 (kon.) | Florida – Ottawa 2:1 (2:0 po s.n.) | Minnesota – Montreal 2:1 (kon.)
Dallas – Chicago 4:0 (kon.) | Calgary – Winnipeg 4:1 (kon.) | Arizona – Toronto 3:2 (kon.)
Los Angeles – San Jose 3:5 (kon.)
Boston Bruins
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
St. Louis Blues
Středa 23.12.2015, 01:10 • TD Garden, Boston • NHL

Z tohoto zápasu je to vše. Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek noci a co nejklidnější poslední předvánoční den. (03:50:58)

BOS 32 – STL 29

Utkání sledovalo 17 565 diváků – bylo vyprodáno.

Třetí třetina nakonec přinesla rozuzlení a za delší konec tahali hráči St. Louis! Boston se v poslední části absolutně nedokázal prosadit a Allen v podstatě neměl těžký zákrok. Zápas tak rozhodl ruský kanonýr Tarasenko, který se dostal do úniku a proměnil ho střelou na vyrážečku. Krátce po něm potvrdil vítězství parádní ranou do šibenice Fabbri. Ve zbytku zápasu hosté v klidu ubránili Allenovi nulu, již pátou v sezóně, i přes téměř 2,5 minuty trvající hru Bostonu bez brankáře.

59:48
    Spooner ztratil puk na útočné modré a Stastny trefil tyč prázné branky! Mrzet ho to ale nemusí.

59:39
    Ještě jedno zakázané uvolnění hostů.

59:21
    Chára nahazoval, některý z útočníků dorážel, ale Allen drží nulu.

59:01
    Opět.

58:47
    Stastny vahrál buly a puk ve středním pásmu.

58:43
    Další zakázané uvolnění. Pietrangelo netrefil přes celé hřiště prázdnou branku.

58:30
    Bruins se nedokážou usadit v útočné třetině.

58:13
    Backes vyhazuje do středního pásma.

58:03
    Steen zkusil trefit prázdnou branku, ale minul. Tím pádem zakázané uvolnění.

57:32
    Rask na střídačce, Boston v šesti!

Zákrok Allena proti dorážce Marchanda ze druhé třetiny byl vyhlášen zákrokem zápasu.

Libor Štěpán

Branky a nahrávky: 48. Tarasenko (Pääjärvi, Backes), 53. Fabbri (Pietrangelo, Bouwmeester)

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – McQuaid, Chára, C. Miller, Seidenberg, K. Miller, Krug – Eriksson, Krejčí, Beleskey – Conolly, Bergeron, Marchand – Hayes, Spooner, Vatrano – Randell, Ferraro, Rinaldo
    St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Edmundson, Parayko, Bortuzzo – Tarasenko, Stastny, Steen – Brouwer, Backes, Pääjärvi – Jaškin, Lehterä, Fabbri – Reaves, Upshall, Caron

Rozhodčí: Ian Walsh, Chris Rooney – Matt MacPherson, Scott Cherrey

Diváci: 17 565