NY Rangers – Anaheim 3:2 (po pr.) | Boston – St. Louis 0:2 (kon.) | Detroit – New Jersey 3:4 (kon.)
Tampa – Vancouver 1:2 (kon.) | Florida – Ottawa 2:1 (2:0 po s.n.) | Minnesota – Montreal 2:1 (kon.)
Dallas – Chicago 4:0 (kon.) | Calgary – Winnipeg 4:1 (kon.) | Arizona – Toronto 3:2 (kon.)
Los Angeles – San Jose 3:5 (kon.)
Arizona Coyotes
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Toronto Maple Leafs
Středa 23.12.2015, 03:00 • Gila River Arena, Glendale (kapacita 17125 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásné prožití Vánočních svátků a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (05:59:37)

Československá stopa v dnešním zápase:

ROMAN POLÁK (TOR) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:13
    MARTIN MARINČIN (TOR) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:17

1. SHANE DOAN (ARI) – 2+1, 4 střely, čas na ledě 20:48
    2. LOUIS DOMINGUE (ARI) – 37 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 94,9%

Největší čas na ledě: Ekman-Larsson 28:20 – Phaneuf 25:08

Branky a nahrávky: 16. Doan (Elliott, Richardson), 16. Doan (Chipchura), 47. Murphy (Richardson, Doan) – 16. van Riemsdyk (Phaneuf, Parenteau), 34. Kadri (Bozak, Rielly). Rozhodčí: Skilliter, Peel – Murchison, Mach. Diváci: 12234.

Coyotes dokázali těsný náskok ubránit až do závěrečné sirény a zapisují tak další velmi cenné dva body do tabulky Pacifické divize!

Začátek utkání byl dnes velmi opatrný, druhá polovina prvního dějství ale přinesla nevídanou věc. Během 21 vteřin se totiž hned třikrát měnilo skóre! Nejdříve poslal Toronto do vedení v přesilové hře James van Riemsdyk.

O pouhých sedm vteřin později ale srovnal Shane Doan. Domácí kapitán byl střelcem i další trefy, když za dalších 14 vteřin obrátil stav zápasu na stranu Coyotes. Louis Domingue pak ještě v závěru třetiny chytil Grabnerovi trestné střílení.

Maple Leafs se vyplatila aktivita ve druhé části hry, v 34. minutě srovnával na 2:2 Nazem Kadri. Rozhodnutí pak přinesla 47. minuta a celkem nenápadná střela Connora Murphyho od modré čáry.

Toronto se pak ještě snažilo o vyrovnání, recept na skvěle chytajícího Domingueho už ale nenašlo. Arizona tak zvítězila nad Torontem 3:2!

59:55
    Po vyhození Ekmana-Larssona se puk dostal na domácí střídačku, necelých pět vteřin před závěrečnou sirénou se tak ještě jednou bude vhazovat před Dominguem.

59:30
    Shane Doan už mohl mířit do prázdné branky, jeho pokus byl ovšem sražen a už se hraje opět před domácí brankou.

59:12
    Louis Domingue zapisuje další velmi důležitý zákrok proti ráně Diona Phaneufa od modré čáry.

59:04
    Po Kadriho zblokované střele se domácím zásluhou Kyla Chipchury podařilo vyhodit za cenu zakázaného uvolnění.

58:31
    Daniel Winnik střílel z pravého kruhu mimo branku, domácím se pak povedlo dostat kotouč alespoň do středního pásma.

57:58
    Jonathan Bernier míří na střídačku, Toronto zkusí vyrovnat v šesti hráčích v poli!

57:25
    Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu k nějakému tlaku, naopak domácí hrají výborně, alespoň co se týče obranné části hry.

56:54
    Riellymu se nepovedlo zavézt kotouč do útočného pásma, domácí se opět osvobodili vyhozením do střední třetiny.

56:10
    Hráči Maple Leafs už jsou zpátky s kotoučem v útočném pásmu, opět ale uběhlo několik vteřin.

55:41
    Domácí hráči teď drží kotouč v útočném pásmu, výbornou práci odvádějí Boyd Gordon a Viktor Tichonov.

55:08
    Po zakázaném uvolnění Coyotes se hra vrátí zpátky před Domingueho branku.

54:44
    James van Riemsdyk se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, zamířil těsně mimo branku!

54:05
    Kotouč sražen do ochranné sítě za Domingueho brankou, po další komerční přestávce se bude vhazovat před domácí brankou.

Adam Lacek

Arizona Coyotes: Domingue (Lindbäck) – Ekman-Larsson, Murphy, Dahlbeck, Elliott, Grossmann, Stone – Domi, Vermette, Boedker – Rieder, Tichonov, Duclair – Chipchura, Gordon, Doan (C) – Martinook, Richardson, Downie. Trenér: Dave Tippett.
    Toronto Maple Leafs: Bernier (Bibeau) – Gardiner, Phaneuf (C), Corrado, Rielly, Marinčin, Polák – Grabner, Kadri, Komarov – van Riemsdyk, Bozak, Parenteau – Winnik, Holland, Lupul – Matthias, Froese, Boyes. Trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Skilliter, Peel – Murchison, Mach

Diváci: 12234