NY Rangers – Anaheim 3:2 (po pr.) | Boston – St. Louis 0:2 (kon.) | Detroit – New Jersey 3:4 (kon.)
Tampa – Vancouver 1:2 (kon.) | Florida – Ottawa 2:1 (2:0 po s.n.) | Minnesota – Montreal 2:1 (kon.)
Dallas – Chicago 4:0 (kon.) | Calgary – Winnipeg 4:1 (kon.) | Arizona – Toronto 3:2 (kon.)
Los Angeles – San Jose 3:5 (kon.)
Detroit Red Wings
3:4 (1:3, 1:0, 1:1)
New Jersey Devils
Středa 23.12.2015, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Já se s vámi loučím a přeji krásné vstávání a také předvánoční středu. U NHL zase někdy nashledanou. (04:22:36)

3. Mike Green (DET) 1+0

Třetí třetina nám nabídla po brance na každé straně. Začátkem třetiny se po střele Jacoba Josefsona, kterou ještě Mrázek vyrazil, prosadil Sergej Kalinin. Domácím se ovšem povedlo snížit a bylo tak zaděláno na dramatu, trefil se po individiuální akci Riley Sheahan. V závěru se ale Rudá křídla již neprosadila, a tak je vítězem utkání New Jersey.

59:51
    Jiří Tlustý puk nahodil na branku Detroitu, kterou sice netrefil, ale i tak je jasné, že jeho celek zvítězí.

59:19
    Domácí se hned vydali dopředu a Mrázek ujel z branky. Střely z levé strany se ujal Dylan Larkin, ale Schneider si jeho pokus našel a ukryl jej v lapačce.

59:03
    Po Kindlově střele se puk odrazil mimou útočnou třetinu a do šance se hnal Stephen Gionta, který přebruslil Kronwalla, jenž jej fauloval a půjde na dvě minuty.

58:20
    Petr Mrázek ujíždí z branky a domácí hrají tak powerplay. Povede se jim tato výhoda zužitkovat?

57:20
    Henrik Zetterberg nahazoval puk na branku od modré čáry, kde na teč čekal Abdelkader. Pravý křídelník ovšem puk ani netečoval.

56:29
    Kyle Palmieri se prodíral po pravé straně. V moment, kdy se tento útočník zkoušel prodrat před branku, mu ujel puk a bylo po zajímavé akci.

56:05
    Nahození Jakuba Kindla od modré čáry ani nedoputovalo k brance Schneidera. Puku se zmocnili hosté a odjeli s ním mimo třetinu.

55:17
    Rázem je o co hrát. Cítí to nejen hráči Rudých křídel, ale také fanoušci, jejichž skandování je nyní více slyšet.
    Riley SHEAHAN - 3:4

54:23
    Detroit právě vstřelil branku!
    Krásná individuální akce RILEYE SHEAHANA končí brankou naděje! Tento šikovný útočník se prosmýkl kolem bránících hráčů a za jedním z posledních vypálil na vzdálenější tyčku, od které se kotouč odrazil do branky! Asistence: Tomáš Jurčo.

53:50
    A Devils již nespěchají. Nahazují puk za branku Petra Mrázka a rychle se střídají. Detroit je celkem, který musí hrát.

53:01
    Stephen Gionta se na modré čáře napřahoval ke střele, ale místo toho mu do hokejky drcnul Zetterberg. Puk je u hráčů v červených dresech.

52:20
    V tento moment přesilovka Devils končí. Hosté se nedostali vůbec k ničemu, a tak se pokračuje za stejného stavu i nadále.

51:25
    Ani hostům se ale vůbec nedaří dostat se do třetiny, kde by mohli pohodlně kombinovat a zkusit utkání rozhodnout. Zatím to vypadá, jakoby byl Abdelkader na ledě.

David Panuška

Branky a nahrávky: 19. Larkin (Zetterberg, Kronwall), 33. Green (Richards, Dacjuk), 55. Sheahan (Jurčo) – 13. Palmieri (Merrill), 13. Tootoo (Greene), 15. Schlemko (Palmieri), 43. Kalinin (Josefson)

Detroit Red Wings: Howard (od 15. Mrázek) – DeKeyser, Kronwall, Green, Smith, Marčenko, Kindl – Abdelkader, Zetterberg, Larkin – Richards, Dacjuk, Helm – Tatar, Sheahan, Nyquist – Andersson, Glendening, Jurčo
    New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Larsson, Greene, Severson, Moore, Schlemko, Merrill – Stempniak, Henrique, Cammalleri – Palmieri, Zajac, Tlustý – Kennedy, Josefson, Kalinin – Tootoo, Gionta, Ruutu

Rozhodčí: O'Halloran, Pochmara – Devorski, Driscoll

Diváci: 20 027