NY Rangers – Anaheim 3:2 (po pr.) | Boston – St. Louis 0:2 (kon.) | Detroit – New Jersey 3:4 (kon.)
Tampa – Vancouver 1:2 (kon.) | Florida – Ottawa 2:1 (2:0 po s.n.) | Minnesota – Montreal 2:1 (kon.)
Dallas – Chicago 4:0 (kon.) | Calgary – Winnipeg 4:1 (kon.) | Arizona – Toronto 3:2 (kon.)

Radim Vrbata (VAN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:31

(Ondřej Palát do utkání proti Vancouveru nezasáhl kvůli neblíže specifikovanému zranění.) (04:18:09)

Tři hvězdy utkání

1. Daniel Sedin (VAN) 1+0
    2. Jonathan Marchessault (TBL) 1+0
    3. Ryan Callahan (TBL) 0+0
    I Santové dnes drželi palce Tampě Bay Lightning, marně.

Dramatické utkání mezi Tampou a Vancouverem ve třetí třetině gradovalo a krátce po jejím zahájení mohl otočit misky vah na stranu Tampy Bay Lightning kapitán Steven Stamkos, který si z pravého kruhu pro vhazování sjel před bránu a předvedl nádherný bekhendový blafák, po kterém chtěl puk zasunout k levé tyči, Jacob Markstrom ale jeho střelu po ledě pravým betonem zastavil. Steven Stamkos dělal vše, aby zápas zvrátil na stranu svého týmu a po necelých sedmi minutách od zahájení třetí třetiny se mu to málem podařilo, jeho střela z pravého kruhu pro vhazování mířila tentokrát přesně pod břevno, nakonec se ale puk od břevna odrazil zpět do hry. Lightning během celého zápasu využili pouze jednu z deseti přesilových her a v čase 51:09 za to byli potrestáni. Bratři Sedinové ukázali svou sílu a vstřelili další důležitý gól. Henrik Sedin na pravém křídle nádhernou zadovkou našel najíždějícího bratra Daniela Sedina, který z pravého kruhu pro vhazování zamířil přesně do pravého horního rohu a vystřelil Vancouveru Canucks cenné vítězství. Konečný výsledek. Tampa Bay Lightning 1 Vancouver Canucks 2.

59:58
    Steven Stamkos znovu tvrdě vypálil, jeho střelu ale za cenu vlastního zdraví zastavil obětaví Christopher Tanev.

59:50
    Bo Horvat ihned po vhazování zalehl puk, vylučovat ale nebude, přestože Lightning chvíli hodně protestovali.

59:46
    Steven Stamkos vypálil z levého kruhu pro vhazování a Jacob Markstrom dokázal jeho střelu s obrovskými problémy zastavit! Před bránou Vancouveru poté vznikl obrovský závěr, největší v dnešním zápase, ani jednomu z hráčů Lightning se ale vstřelit vyrovnávací gól na 2:2 vstřelit nepodařilo!

58:35
    Tampa Bay Lightning má k dispozici desátou přesilovou a Ben Bishop se vydal na střídačku, aby ji ještě posílil!

58:18
    Jared McCann (VAN) odpyká týmový trest, 2 minuty příliš mnoho hráčů na ledě.

58:17
    Canucks tvrdě vypálili z levého křídla, jejich střela ale zamířila vedle bližší levé tyče.

58:07
    Nikita Kučerov na levé straně obranného pásma zalehl puk, Vancouveru se ho ale podařilo vydolovat.

57:28
    Radim Vrbata a po něm Adam Cracknell prověřili pozornost Bena Bishopa, brankář Lightning ale obě dvě střely vyrazil.

56:59
    Victor Hedman vypálil na pravém křídle z ostrého úhlu, jeho střela ale na bránu nezamířila.

56:47
    Hráči obou týmů si alespoň na chvíli oddechly a nyní je čeká zřejmě ještě dramatický závěr zápasu.

56:47
    Nahození Lightning bylo sraženo mimo ledovou plochu a na řadu přichází poslední reklamní přestávka.

56:25
    Vancouver Canucks dostal Tampu Bay Lightning pod tlak, Daniel Sedin a ani žádný z jeho spoluhráčů se ale do zakončení nedostal.
    Ben Bishop měl dnes hodně práce a pochytal, co se dalo.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 40. Marchessault (Kučerov, Stralman) – 16. Baertschi (Vrbata, Biega), 52. D. Sedin (H. Sedin)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Gudlevskis) – Hedman, Stralman (A), Garrison, Šustr, Carle, Coburn, Nesterov – Namestnikov, Stamkos (C), Kučerov – Killorn, Filppula, Callahan (A) – Marchessault, Paquette, Condra – Angelidis, Blunden. Trenér: Jon Cooper.
    Vancouver Canucks: Markstrom (Cannata) – Edler (A), Tanev, Bartkowski, Biega, Hutton, Weber – D. Sedin, H. Sedin (C), Hansen – Burrows (A)), McCann, Dorsett – Baertschi, Horvat, Vrbata – Kenins, Cracknell, Prust. Trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Dean Morton – Steve Miller, Tim Nowak

Diváci: 19092