Vladivostok – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | Chabarovsk – Ufa 5:4 (po pr.) | Novokuzněck – Čeljabinsk 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (1:0 po s.n.) | N.Novgorod – Kazaň 3:2 (3:1 po s.n.)
Viťaz – Petrohrad 2:4 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavl 4:0 (kon.) | HC Slovan – Jokerit 4:2 (kon.)
Minsk – Toljatti 2:3 (2:3 po s.n.) | Riga – Záhřeb 2:5 (kon.)
po s.n. (1:0)
Severstal Čerepovec
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
HK Soči
Středa 06.01.2016, 15:00 • Sports-Concerts Hall • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům KHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Severstal Čerepovec a HK Soči.

Co se týká posledních pěti zápasů, tak nejproduktivnějšími hráčů hostujícího týmu jsou šestibodoví Andrei Kostitsyn (3+3) a Ziyat Paigin (2+4). Trio nejproduktivnějších uzavírá Andre Petersson s pěti body (2+3).

V domácím týmu vede kanadské bodování Daniil Vovčenko, který za posledních pět zápasů nasbíral stejný počet bodů (3+2). O dva body méně má Jury Trubachyov (0+3). Trojici nejproduktivnějších hráčů za posledních pět zápasů uzavírá dvoubodový Anatoly Nikontsev (2+0).

Poslední zápasy hrály oba týmy 23. prosince. Soči nestačilo na Vladivostok, kterému podlehlo 1:4. Naopak Čerepovec si vyšlápl na Togliatti, vyhrál 4:3.

Severstal Čerepovec: Magarilov, (Gorjačevskich) – Sizov, Němec, Karlsson, Chamidulin, Svijazov, Schaefer, Kudako – Trubačev, Demagin, Skorochodov – Kagarlickij, Černov, Moisejev – Berdnikov, Nikocev, Kazakovcev – Krjukov, Kupstov, Gimatov – Monachov

HK Soči: Barulin (Šikin) – Bernackij, Malevič, Wilson, Paigin, Jalesvaara, Mamašev – Kazjonov Denis, Ščegolkov, Kazjonov Dmitrij – Krikunov, Ignatuškin, Kosticin – Jakubov, Petersson, Skačkov – Warn, Anisin, Ščerbina – Morozov

Rozhodčí: Zacharov, Soin – Koršak, Černišev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

01:12
    Vyloučení v týmu HK Soči (Wilson - 2 min.).

01:12
    Hned z kraje zápasu fauloval hostující Clay Wilson, a tak si domácí zahrají přesilovou hru.

03:12

05:12
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovou hru nevyužili, ale i tak se dostávají do vedení. Prosazuje se PAVEL ČERNOV. Asistence: Dmitrij Kagarlickij, Dmitrij Moisejev.
    ČERNOV - 1:0

10:30
    Hraje se poměrně rychlý hokej, ani jeden tým nechce udělat chybu.

10:47
    Bojuje se o převahu ve středním pásmu.

12:08
    Hosté se nyní brání útoku hostujícího týmu. Brankář Barulin má plné ruce práce.

13:35
    Soči se dostalo do několika dobrých střeleckých pozic, ale se všemi si domácí brankář dokázal poradit.

14:11
    Barulin má kotouč ve své moci, následuje komerční přestávka.

14:30
    Atmosféra na utkání je velmi dobrá, diváci se baví rychlým hokejem, který zatím přinesl jedinou branku, obstarali jo domácí v 6 minutě.

15:11
    Dostáváme se do finální části první třetiny, v níž jsou aktivnější domácí hráči Barulin a spol. se musí bránit.

15:59
    Do rychlého protiútoku se dostali hosté, šanci nevyřešili vůbec dobře, Kosticyn v dobré pozici branku minul.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

18:50
    Aktivnější jsou nyní hosté, snaží se před koncem první třetiny vyrovnat, do velké šance se dostal Jakubov, ale kotouč poslal mimo.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v této třetině.

19:50
    Poslední buly ve středovém kruhu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina přinesla jedinou branku, prosadili se domácí, a tak vedou díky brance Chernova.

Střelecky aktivnější jsou domácí, v tomto ohledu vedou 9:4.

20:01

20:09
    Domácí se dostávají do útočného pásma.

20:40
    Po výborně Trubačevově přihrávce měl před sebou IGOR SKOROCHODOV prázdnou branku Soči. Dokázal ji trefit, a tak domácí vedou o dva góly. Asistence: Jurij Trubačev, Sergej Demagin.
    SKOROCHODOV - 2:0

20:50
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Magarilov - 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

21:30
    Přesilovou hru nehrají hosté špatně, ale nemohou se stabilně dostat do útočného pásma.

22:50
    Čerepovec je kompletní, oslabení ubránil celkem s přehledem. Do vyložených gólových pozic se Soči nedostalo.

23:43
    Domácí z kraje třetiny vstřelili branku, díky níž se dostali do vedení 2:0. Následně pak hráli oslabení, během kterého poněkud vypadli z tempa.

24:30
    Domácí hráči už zvedali ruce nad hlavu, ale sudí rozpažili. Severstal trefil štangli.

25:01
    Prvních pět minut druhé třetiny je pryč, Soči nedokázalo v úvodu třetiny využít přesilovou hru.

25:30
    Barulin likviduje další střelecký pokus domácího celku. Střely na branku 10:7.

26:27
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden tým nechce udělat chybu, která by mohla znamenat šanci pro soupeře.

27:01
    Komerční přestávka.

27:30
    Hosté nemohou najít účinný recept na obranu domácího týmu. Ta dnes hraje velmi koncentrovaně.

28:10
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikocev – 2 min., hákování).

29:03
    Prakticky minuta hostující přesilové hry je pryč. Soči se snaží snížit, ale nedaří se překonat domácí kvarteto hráčů.

30:10
    Soči se v závěru přesilovky vlastní chybou připravilo o pásmo. Domácí jsou v plném počtu.

31:05
    Čerepovec přečkal oslabení, a tak se znovu dostává do útočné fáze. Barulin musí být pozorný.

32:01
    Soči se nyní musí bránit.

32:56
    Vyloučení v týmu HK Soči (Paigin - 2 min., příliš mnoho hráčů).

33:19
    Domácí přesilovku hrají aktivně.

34:56
    Čerepovec nedokázal přesilovou hru využít. Soči je v plném počtu.

35:01
    Probíhá finální část druhé třetiny.

37:00
    22:11, takový je aktuální poměr střel na branku, aktivnější jsou domácí.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty druhé třetiny.

39:01
    Soči v útočném pásmu v době, kdy probíhá poslední minuta třetiny.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

40:45
    Rána Soči od modré končí v náruči brankáře Čerepovce.

41:20
    Domácí se dostávají do útočného pásma, brankář Soči musí být pozorný.

42:08
    Střelecky aktivnější jsou domácí hráči, kteří vedou o dvě branky.

44:20
    Čtyři minuty třetí třetiny jsou minulostí, hraje se spíše ve střední části kluziště.

45:01
    Vyloučení v týmu HK Soči (Kazionov - 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

46:20
    Domácí tým je v útočném pásmu, snaží se vstřelit další branku, Barulin odolává.

47:01

47:30

48:13
    Blíží se polovina třetí třetiny, stále platí vedení domácího týmu o dvě branky.

49:30
    Hostující celek se nyní musí bránit, domácí se snaží vstřelit další branku. Soči se zodpovědně brání.

51:28
    Hostující tým je nyní ve stabilnějším tlaku, domácí brankář podává dobrý výkon.

53:20
    Třetí třetina se blíží do své finální části.

53:45

54:00
    Soči právě vstřelilo branku!
    V době, kdy do konce třetí třetiny zbývá šest minut, poprvé v zápase se prosazují domácí. DMITRY KAZIONOV se prosazuje přesnou střelou. Asistence: Jevgenij Skačkov, Andre Petersson.
    KAZIONOV - 2:1

55:50
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Kryukov - 2 min., faul kolenem).

56:45
    Polovina přesilové hry je pryč.

57:50

58:50
    A je vyrovnáno, prosazuje se CLAY WILSON, který k velké radosti hostujícího celku poslal puk přesně za brankovou čáru. Asistence: Andre Petersson, Ilya Krikunov.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:40
    Hosté jsou v útočném pásmu, snaží se vstřelit rozhodující branku.

61:40
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Svijazov - 2 min., hákování).

63:40
    Přesilovou hru nedokázali hosté využít, i když měli velké množství šancí.