Club Bruggy – Mouscron 3:0 (kon.) | Leuven – Kortrijk 1:0 (kon.) | Westerlo – Mechelen 3:2 (kon.)
Charleroi – Sint-Truiden 0:0 (kon.)
Oud-Heverlee Leuven
1:0 (0:0)
KV Kortrijk
Sobota 16.01.2016, 20:00Belgická Jupiler Pro League • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Příjemný sobotní večer! Po několika týdenní zimní přestávce nabírá belgická nejvyšší soutěž opět na obrátkách, a my se tak dnes společně můžeme podívat na souboj ze spodních pater tabulky mezi Oud-Heverlee Leuven a KV Kortrijk.

Domácí se aktuálně nachází v tabulce až na předposlední příčce se ziskem pouhých 19 bodů, hosté jsou však na tom jen o málo lépe, s 25 body do zápasu nastoupí z 12.pozice. Situace není ani na jedné straně ideální, a tak dnes lze očekávat vyrovnanou a napínavou bitvu.

Úvodní výkop je naplánován na 20:00!

Oud-Heverlee Leuven: Riou – Ngawa, Volovyk, Kanu, Monteyne – Bostock, Croizet, Le Postollec – Remacle, Kostovski, Trossard
    Náhradníci: Lenaerts – Reynaud, Calvé, Cerigioni, Houdret, Asamoah, Ojo

KV Kortrijk: Keet – Van Loo, Boyer, Chanot, Tomašević – De Mets, De Smet, Pavlović – Marušić, Kiš, D'Haene
    Náhradníci: Sifakis – Claeys, Verstraete, Van Eenoo, Kage, Lallemand, Mercier

Rozhodčí: Van Driessche – Nijssen, Dhondt.

Oba dnešní soupeři jsou již nastoupeni na hrací ploše, před samotným zahájením však ještě proběhne smuteční minuta ticha.

1

1
    Domácí se pouštějí do prvního poločasu aktivní kombinací na vlastní polovině hřiště.

2
    Do rozehrávky se zapojil také brankář Riou, po jehož dalekém odkopu míč končí za postranní čárou.

3
    Po útočném faulu Kiše sudí hru přerušuje.

4
    Remacleův centr od postranní čáry zamířil pouze do Keetovy náruče.

5
    Na hráče Kortrijku teď čeká rozehrávka prvního přímého kopu zápasu.

6
    Ovšem Van Loo napálil pouze dobře stojící zeď a navíc při pokusu o rychlé zastavení brejku ostrým skluzem ostře sestřelil Trossarda.

7
    Ngawa se snažil dlouhým pasem založit útočnou akci, ale balón nakonec posílá až do zámezí.

9
    Kortrijk se v posledních okamžicích sice drží u balónu, ale k ohrožení Riouovy brány to zatím nevede.

10
    A k ohrožení nakonec nevedl ani rohový kop hráčů v červených dresech.

11
    Co se týče držení míče, hosté mají více ze hry, avšak prozatím jsme se nedočkali ani na jedné straně žádné lepší šance.

12
    Volovyk po hlavičkovém souboji s De Smetem končí na trávníku, sudí píská a přerušuje hru.

14
    Leuvenští se teď marně snaží reklamovat nedovolené počínání Chanota v pokutovém území, ale sudí hru nechává pokračovat.

15
    Kostovskiho střelecký pokus hlavičkou končí daleko mimo třech tyčí.

16
    Croizet poněkud zbytečně poslal k zemi Van Looa, sudí však i nadále zůstává klidným.

17
    Po Tomaševićově faulu bude pro Leuven následovat výhoda v podobě přímého kopu.

18
    Balón však nakonec končí pouze v náruči brankáře Keeta.

20
    V úvodních dvaceti minutách prozatím nebyla k vidění kdovíjaká podívaná.

21
    K vidění je však mnoho osobních proviněních v podobě faulů a následně i častá přerušení.

22
    Po faulu na De Smeta musí sudí opět sáhnout pro píšťalku a pozastavit hru.

23
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází De Smet, přichází Van Eenoo.

24
    Rohový kop pro Kortrijk.

25
    Hráčům v bílých dresech se podařilo míč prakticky ihned odehrát do bezpečí, celá šance hostů tak končí neúspěchem.

26
    Gólman Riou se velmi často zapojuje do rozehrávky Leuvenu, k vidění prozatím není příliš ofenzivní podívaná.

27
    Chanot pohotově odkopl nebezpečně se pohybující míč v malém vápně do zámezí, domácí tak budou mít alespoň výhodu rohového kopu.

28
    Po centru od rohového praporku vznikla v malém vápně skrumáž, kdy nepříliš jistým zákrokem zakročil Keet.

29
    Domácí si teď vytvořili obrovský tlak, který se pokusil střelou z otočky zakončit Remacle, jenž nakonec po zásahu hostujícího obránce posílá míč mimo tři tyče.

30
    Po následném rohovém kopu míč míří přímo za Keetovu bránu, hostující brankář bude vykopávat od brány.
    Smuteční minuta ticha se na začátku zápasu držela kvůli úmrtí jednoho z významných fanoušků Leuvenu - Harryho Beertena, jenž zesnul při včerejší nehodě.

32
    Domácí teď mají více ze hry, po průniku Ngawy do velkého vápna však budou rozehrávat pouze rohový kop.

33
    A celou situaci si ještě jednou zopakují.

34
    Boyer ostrým skluzem zajel do útočícího Le Postolleca a od sudího vidí rovnou červenou kartu!
    34. Červená karta

36
    Následná rozehrávka přímého kopu však domácím hráčům nepřinesla žádné ovoce.

37
    Naopak po průniku Marušiće se dočkáme i na druhé straně přímého kopu, ovšem tady se jedná o takřka ideální pozici!

38
    Van Eenoo se pokusil rotující střelou prostřelit zeď, což se mu sice podařilo, ale zároveň míč zamířil do zámezí.

39
    Po následném nepovedeném rohovém kopu se domácí pustili do rychlého brejku, který zakončili vstřelenou brankou. Pomezní sudí však signalizuje ofsajd, a tak hlavní rozhodčí branku neuznává.

41
    Oba celky zvolily poměrně ostrý přístup co se týče osobních soubojů a skluzů, je jen zázrak, že sudí musel sáhnout zatím jen jednou do kapsičky pro kartu.

43
    Leuven teď i díky početní převaze obléhá soupeřovu polovinu.

44
    Remaclův nepovedený centr do vápna nakonec skončil až za Keetovou bránou.

45
    Pomezní sudí opět signalizuje zdviženým praporkem ofsajd, tentokrát se ocitl v ofsajdové pasti Remacle.

45+1

45+2
    Po nepovedeném rohovém kopu v podání hráčů Kortrijku hlavní sudí Van Driessche uzavírá hvizdem píšťalky první poločas.

45+2

Máme za sebou prvních pětačtyřicet minut, ve kterých tedy k vidění příliš světlých momentů nebylo. Oba celky mají problémy s útočnou fází a zejména pak se zakončením – o tom vypovídá také fakt, že oba celky vystřelily pouze jednou za celý poločas na bránu. Kortrijk je navíc oslaben o jednoho hráče, dokáží domácí této výhody využít ve svůj prospěch? Druhý poločas začne přibližně ve 21:07.

46

47
    Hosté se takřka ihned po úvodním výkopu připravují o balón.

48
    Leuvenští se i díky početní převaze opět usídlili na soupeřově polovině, kde i nadále marně dobývají Keetovu bránu.

49
    Prozatím největší šanci zápasu si na své konto připsal Kostovski, jenž se ve vápně výborně naskočil na Remacleův centr a jen těsně minul bránu!

51
    Volovyk zbytečným zákrokem na soupeřově polovině poslal Marušiće k zemi, od sudího navíc vidí žlutý kartónek.

52
    Hráči Oud-Heverlee jsou i nadále velmi aktivní, mají velkou optickou převahu.

54
    Dle reakcí v hledišti začíná již i skalním příznivcům být hra jejich oblíbenců k nelibosti.

55
    Keet si dává s výkopy od brány velmi na čas, je jen otázkou, kdy dojde nějakému karetnímu napomenutí.

56
    Trossard byl v úniku zastaven Van Looem, jenž za svůj pozdní zákrok na hranici velkého vápna vidí žlutou kartu.

57
    Z následného přímého kopu hráči v bílých dresech i navzdory velmi dobré pozici nedokázali ohrozit brankáře Keeta.

59
    Kortrijku se nakonec daří odrazit útok domácích a posílají míč zpět na soupeřovu polovinu.

60
    Po nepřesné kombinaci opět drží Keet míč pevně ve své náruči.

61
    Tentokrát se Keet opravdu blýskl! Bostock vyslal dlouhý balón za obranu, jenž se již téměř dostal na kopačku Croizeta, ale díky včasnému výběhu byl u míče o pár vteřin dříve hostující brankář, jenž tak zhatil celou slibnou akci.

63
    Trossardův centr od postranní čáry na vzdálenější tyč končí bohužel pro Leuven až v zámezí.

64
    Terén na místním stadionu v Leuvenu zřejmě nebude v úplně ideálním stavu, při odkopu od brány totiž skončil brankář Keet již minimálně dvakrát na zemi.

65
    Také Kortrijk se vydává na útočné tažení, ofenzivě hostujících hráčů však chybí kreativita, a tak se nedostávají ani ke střele.

67
    Po centru na hranici malého vápna měl Croizet na kopačce rozdílovou branku, ale z první nedokázal míč ideálně trefit a bránu minul.

69
    Kostovski je v útočné akci zastaven, na vině je signalizovaný ofsajd, jenž zdviženým praporkem signalizuje pomezní rozhodčí.

70
    De Mets se proviňuje faulem na Croizeta, sudí hru přerušuje.

72
    Marušić zkusil překvapit brankáře Rioua z velké dálky, ale jeho střela byla bránícími hráči zblokována, takže mohl domácí brankář zůstat absolutně v klidu.

73
    Na trávníku se navíc v bolestech ocitá Pavlović, sudí raději hru přerušuje.

74
    Rohový kop pro Leuven.

75
    Leuven právě vstřelilo branku!
    Máme tady první branku zápasu! Croizet vyslal do velkého vápna Remaclea jenž, naservíroval přesnou přihrávkou míč do malého vápna JOVANU KOSTOVSKIMU, který bez problému uklidil míč k levé tyči za Keetova záda!
    75. KOSTOVSKI - 1:0

77
    Navzdory inkasované brance se ale také hosté probouzejí k útočné aktivitě.

78

79
    Při rozehrávce rohového kopu výborně zasáhl gólman Riou, pak ale došlo ke střetu hráčů v oblasti malého vápna a sudí musí opět přerušovat.

80
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Van Loo, přichází Mercier.

81
    Hosté teď měli možnost přímého kopu, kterou po centru do vápna zakončil hlavičkou Pavlović, avšak našel pouze Riouovu náruč.

82
    Střídání v týmu Oud-Heverlee Leuven: ze hřiště odchází Kostovski, přichází Ojo.

83
    Střídání v týmu Oud-Heverlee Leuven: ze hřiště odchází Croizet, přichází Houdret.

85
    Ojo se po Chanotově chybě ve vápně ocitl sám proti hostujícímu brankáři, nicméně Keet perfektním výběhem znemožnil Ojoovi vystřelit a připisuje si tak další velmi důležitý zákrok!

87
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází D'Haene, přichází Lallemand.

88
    Dlouhý nákop Kortrijku končí nechtěně až u brankáře Rioua, teď jsou to naopak domácí, jenž nemusí nikam s rozehrávkou pospíchat.

89
    Žlutou kartu dostává Kanu (Oud-Heverlee Leuven).

90
    Hlavní rozhodčí bude nastavovat 3 minuty.

90+1
    Hosté se v samotném závěru dostávají k blízkosti Riouovy brány, ovšem zakončit se jim nedaří.

90+2
    Po útočném faulu na Bostocka sudí hru přerušuje, to Leuvenu maximálně vyhovuje.

90+3
    Ojo již mohl definitivně rozhodnout o výsledku dnešního zápasu, ale dle pomezního sudí se nacházel v ofsajdové pasti.

90+4
    Střídání v týmu Oud-Heverlee Leuven: ze hřiště odchází Trossard, přichází Asamoah.

90+4

Je konec! Vítězi dnešního klání se nakonec stávají hráči domácího Oud-Heverlee Leuven, jenž si ve druhém poločase vydřeným výkonem došli pro všechny tři body. A zároveň je nutno podotknout, že zaslouženě. Hosté dohrávali více jak 65 minut v deseti hráčích a tomu také odpovídal jejich herní projev – k vidění tedy zrovna příliš fotbalové parády nebylo. O jedinou branku zápasu se postaral v 75.minutě Jovan Kostovski.

Z dnešního zápasu je to ode mne vše. Budu se s vámi těšit u dalších komentovaných přenosů na viděnou. Hezký zbytek večera! (22:03:37)