K. Vary – Litvínov 4:3 (kon.) | Zlín – Liberec 2:1 (kon.) | Plzeň – Třinec 1:3 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 3:2 (2:1 po s.n.) | Pardubice – Sparta 4:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 4:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 17.01.2016, 15:30 • KV Arena • Tipsport extraliga • 37. kolo

58:22
    Bartek zachytil puk ve středním pásmu, bránu minul jen o pár centimetrů!

57:34
    Ale pozor, Janus zůstává na střídačce, Verva to zkusí v šesti!

57:34
    Hosté si vyžádali oddechový čas, uvidíme, co trenér Rulík svým svěřencům nadiktuje.

55:13
    Toto se ale Vervě nepodařilo! V rohu hřiště Kubát (LIT) strhl Vachovcovi helmu a je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

47:55
    Hosté mají dobrou šanci na vyrovnání, Bičánek (KVA) je vyloučen za hákování.

Dnešní utkání sleduje 4378 diváků, nutno ale podotknou, že jsou zde velmi početně zastoupeni také hostující fanoušci.

38:32
    Martin Bartek se dostal do samostatného úniku po levé straně, Janus ale vytáhl skvělý zákrok lapačkou!

37:00
    Energetici se dostali pod tlak, puk vyhodili jen na zakázané uvolnění. Trenér Oremus si vzal oddechový čas, hráčům žádné pokyny nedal, čistě jen pro odpočinek.

35:43
    Domácí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Kůs našel na druhé straně volného Svobodu, ten by mohl pálit do odkryté klece, kdyby se mu puk nezamotal mezi nohama...
    Tomáš PAVELKA - 4:3

34:49
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté se dočkali snížení a je tu opět zápletka! TOMÁŠ PAVELKA předvedl na beka krásnou sólo akci, kdy se proháčkoval s pukem skoro z poloviny hřiště až mezi kruhy, odkud se trefil mezi Habalovy betony. Asistence: Kamil Piroš a Filip Pavlík

30:29
    Ve středním pásmu Bičánek (KVA) podrazil Hanzla a je to potrestán dvěma minutami.
    Martin BARTEK - 4:2

29:50
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí přidávají čtvrtou branku a to opět z nenápadné akce! V rohu kluziště se k puku dostal MARTIN BARTEK, který zkusil puk nahodit z velikého úhlu na bránu a brankáři Janusovi kotouč propadl za záda! Asistence: Tomáš Rohan

26:36
    Přesilovou hru si hned vzápětí vyzkouší hosté, Bartek (KVA) totiž vyhodil kotouč mimo hrací plochu a to bez teče.

24:22
    Kamil Piroš (LIT) trefil Marosze do obličeje holí a je za to potrestán dvouminutovým trestem. Na rozhodčího se velmi vztekal, může být rád, že nedostal navíc osobní trest.
    Martin BARTEK - 3:2

23:02
    Nenápadná akce domácího celku končí třetí brankou v Janusově síti! Kůs po levé straně zavezl kotouč do pásma, zadovkou našel MARTINA BARTEKA, který svou rychlou střelou propálil litvínovského brankáře! Asistence: Jaroslav Kůs a Tomáš Rohan

19:45
    Po vhazování se k puku dostal Tomáš Rachůnek, proháčkoval se s ním mimo všechny hráče, avšak Januse nedokázal prostřelit.

15:17
    Po střele na Habala se strhla menší potyčka v obranném pásmu, dvě minuty si z ní odnesl Rostislav Marosz (KVA). Druhý početní výhoda pro hosty.

14:57
    Domácí se dostávají v útočném pásmu do tlaku! Před brankou se dostal k dorážce Gorčík, ten ale svou bekhendovou střelu branku těsně minul!
    Robin HANZL - 2:2

13:54
    V KV Areně máme opět vyrovnání! Hosté získali kotouč v útočném pásmu, Martynek z rohu kluziště našel před bránou ROBINA HANZLA, který už neměl problém dostat puk za přesunujícího se Habala. Asistence: Rostislav Martynek

11:39
    Přesilovou hru si zahrají také hosté, Rudolf Huna (KVA) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
    Jaroslav KŮS - 2:1

08:52
    Domácí využívají přesilovou hru a otáčí skóre! Po střele z pravé strany před bránou puk tečoval perfektně JAROSLAV KŮS, který tak po několika asistencích vstřelil svou první branku v dresu Energie a zároveň první branku v extralize! Asistence: Jakub Svoboda a Michal Gulaši

08:46
    Ať už Radek Duda hraje v KV Areně za domácí nebo hosty, je vždy vyloučen. Nyní dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

05:38
    Krásná kombinace Rachůnka se Svobodou, přičemž první jmenovaný se dostal před bránou k bekhendové střele, tu ale dokázal Janus bekhendem vyrazit.
    Vojtěch TOMEČEK - 1:1

02:11
    Toto bude zajímavé utkání! Domácí si vytvořili v útočném pásmu krátký tlak, který ihned končí brankou! Tečovanou střelu od modré Janus vyrazil nad sebe, puk se snesl do brankoviště, kde ho dokázal dorazit za dezorientovaného Januse VOJTĚCH TOMEČEK! Asistence: Radim Bičánek a Michal Vachovec

01:20
    Hosté se mohli dostat do vedení o dvě branky, avšak z mezikruží trefil spojnicí tyči Tomáš Frolo!
    Robin HANZL - 0:1

00:51
    První útočná akce hostujícího celku a hned končí brankou! Rychlý přechod do útočného pásma zužitkoval ROBIN HANZL, který dostal zpětnou přihrávku od Martynka a svižnou střelou propálil Habala. Asistence: Rostislav Martynek

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 3. V. Tomeček (Bičánek, Vachovec), 9. Kůs (Svoboda, Gulaši), 24. Bartek (Kůs, Rohan), 30. Bartek (Rohan) – 1. Hanzl (Martynek), 14. Hanzl (Martynek), 35. Pavelka (Piroš, Pavlík)

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Bičánek "C", J. Tomeček, Gulaši, Benák, Sičák "A", Redlihs, Weinhold – Rachůnek, Gríger, Svoboda – Rohan, Kůs, Bartek – Gorčík, Marosz, Huna – Flek, Vachovec "A", V. Tomeček. Trenér: Peter Oremus
    HC VERVA Litvínov: Janus (Horák) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Pavelka, Gula, Frolo – Duda, Vantuch, Lukeš "A" – Martynek, Hanzl, Trávníček "C"– Hořava, Gerhát, Piroš "A"– Jurčík, Reichel, Doležal – Válek.. Trenér: Radim Rulík

Rozhodčí: Šír, Horák – Brejcha, Suchánek