Chabarovsk – Viťaz 1:4 (kon.) | Vladivostok – Dynamo Moskva 2:5 (kon.) | Novokuzněck – Záhřeb 5:1 (kon.)
Novosibirsk – HC Slovan 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Soči 3:6 (kon.) | Kazaň – Magnitogorsk 0:1 (kon.)
Spartak Moskva – CSKA Moskva 2:4 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
HK Soči
Neděle 31.01.2016, 15:00 • Arena 2000 • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Nedělní program KHL nabízí zajímavý souboj dvou týmů z Tarasovovy divize. Lokomotiv Jaroslavl, který patří k vůbec nejlepším mužstvům v soutěži, přivítá HK Soči. Ani tento celek nehraje vůbec špatně a již nyní je jasné, že se ve městě, jež bylo dějištěm ZOH v roce 2014, bude hrát play-off.

Oba celky se v této sezóně utkaly už třikrát. Hned v jejím úvodu zvítězili na svém ledě 2:1 hokejisté Soči. V dalších dvou případech už triumfoval Lokomotiv. Nejprve se radoval z výhry 3:0 doma a poté 5:2 také na půdě soupeře.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Lokomotiv Jaroslavl: Kolesnik (Murygin) – Kronwall, Hersley, Gorochov, Grigorjev, Pašnin, Koledov, Rafikov – Apalkov, Novotný, Averin – Konkov, Mosaljov, Lokťjonov – Sigarjov, Kapustin, Romancev – Iljenko, Korškov, Malcev – Polunin.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Jalasvaara, Semjonov, Paigin, Wilson, Glazkov, Mamašev – Krikunov, Ignatuškin, A. Kosticyn – Petersson, Maxwell, Skačkov – Denis Kazionov, Ščegolkov, Dmitrij Kazionov – Anisin, Ščerbina, Morozov – Jakubov

Rozhodčí: Dejev, Kiseljov – Goljak, Nesterov.

Zní hymna Ruské federace.

00:01

00:40
    Hosté se v úvodu utkání drží na puku. Kolesnika ale zatím neohrozili.

01:43
    Od modré nahazoval kotouč Pašnin, puk ale neprošel až na hostující branku.

02:42
    Ščegolkov se pokusil o individuální průnik, domácí obrana jej však nenechala střílet.

03:51
    Zatím se hraje hodně opatrně, brankáři mají minimum práce.

04:07
    Do zakončení se dostal hostující Petersson, puk je pod betony Kolesnika.

04:55
    Soči právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do vedení! Na jedné straně neproměnil velkou šanci Konkov a hokejisté Soči záhy trestali! MICHAIL ANISIN dostal přihrávku do samostatného úniku, který zakončil střelou mezi betony brankáře Kolesnika. Asistence: Dmitrij Kazionov.
    Michail ANISIN - 0:1

05:15
    Dvě minuty za sekání dostává hostující Alexander Ščerbina. Přesilovka pro Lokomotiv.

06:12
    Domácí se zatím nemohou dostat do útočného pásma.

07:16
    Tohle byla hodně špatná přesilovka Jaroslavle. Barulin vůbec nemusel zasahovat a Soči už je kompletní.

07:24
    Další vyloučení na hostující straně. Alexej Semjonov – podražení.

07:47
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Tuhle početní výhodu už domácí využívají! Novotný nahrál JEGORU AVERINOVI, který z pravého kruhu zamířil pod víko. Asistence: Jiří Novotný.
    Jegor AVERIN - 1:1

09:07
    Pohotovou střelu Mosaljova z pravého kruhu dokázal zlikvidovat Barulin, který se rychle přesunul proti střelci.

09:47
    Domácím byla odpískána přihrávka rukou.

11:19
    Pronikající Kapustin nic moc nevymyslel. Vypálil jen do chráničů hostujícího obránce.

11:50
    Denis Kazionov připravil dobrou pozici pro Anisina, jehož přízemní střelu z kruhu musel v rozkleku vyrážet Kolesnik.

13:38
    Je tu reklamní přestávka. Sledujeme především bojovný hokej.

14:09
    Po sražené střele Jalasvaary se bude vhazovat v obranném pásmu Jaroslavle.

14:18
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Andrej Sigarjov – 2 min.).

15:08
    Mamašev si sjel až na levý kruh, odkud neprostřelil Kolesnika.

15:40
    Domácím se podařilo vyhodit.

16:13
    Tohle bylo hodně nebezpečné! Hosté si rychle vyměnili puk a Dmitrij Kazionov celou akci zakončil střelou z mezikruží. Kolesnik si nebyl svým zákrokem moc jistý, ale puk přeci jen uvízl někde mezi jeho betony.

16:19

16:36
    Barulin přerušil hru poté, co lapil do rukavice propagační pokus Koledova.

17:21
    Novotný zavezl puk do útočného pásma, kde ho předal Averinovi. Jeho střela však byla zablokovaná.

18:24
    Domácí si před brankou soupeře vytvořili hned dvě nebezpečné situace. V obou šancích byl Mosaljov, ale Barulin byl vždy na místě.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:52
    Třetina se už jen dohrává, domácí mají puk, ale jsou daleko od brány soupeře.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině padly hned dvě branky, po jedné na akždé straně. Skóre zápasu otevřeli hosté ze Soči, když se už v 5. minutě prosadil ze samostatného úniku Michail Anisin. Lokomotiv srovnal o tři minuty později přesilovkovým zásahem Jegora Averina.

Střely na branku v 1. třetině – 8:10.

Další třetina začne přibližně v 15:52.

20:01

20:55
    Po střele z pravého kruhu vytáhl efektní zákrok lapačkou Kolesnik.

21:20
    Hosté vstoupili do druhé části velmi aktivně. Nyní před Kolesnikem zatápěli Petersson s Maxwellem. Po přerušení hry ještě propukla menší šarvátka, ve které byl aktivní zejména Maxwell, ovšem vylučovat se nebude.

22:06
    Kolesnik vyrážel betonem dalekonosnou střelu jednoho z hostujících hráčů.

22:45
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

23:06
    Tohle domácí sehráli náramně! Finále celé akce obstaral Apalkov, jenž našel mezi kruhy JEGORA AVERINA, který z první překonal Barulina. Ten se nemohl stihnout včas přesunout proti střílejícímu hráči – 2:1. Asistence: Daniil Apalkov.
    Jegor AVERIN - 2:1

24:52
    Hosté rychle odpovídají! Ben Maxwell našel na zadní tyči najíždějícího ANDREHO PETERSSONA, který zakončoval do odkryté branky. Asistence: Janne Jalasvaara a Ben Maxwell.
    Andre PETERSSON - 2:2

25:50
    Hosté se po vyrovnání vrhli dopředu a pobývají v útočném pásmu.

26:20
    Hostující tým dokonce otáčí skóre! Výborně to udělal Petersson, jenž přesvědčil obranu i brankáře soupeře, že bude objíždět branku. Náhle však hodil puk do brankoviště a BEN MAXWELL ho uklidil za záda překvapeného Kolesnika. Asistence: Andre Petersson a Jevgenij Skačkov.
    Ben MAXWELL - 2:3

28:11
    Puk skončil v hledišti, reklamní přestávka.

30:01
    Už jsme se přehoupli do druhé poloviny duelu. Hráči Lokomotivu mají o čem přemýšlet.

30:44
    Apalkov s Averinem nebezpečně operovali ped hostující brankou. Puk za čáru ale nedostali.

31:01
    Další šance domácích. Rafikov vypálil od modré a následný velký závar musel řešit zalehnutím kotouče Barulin.

32:13
    Od levého mantinelu střílel hostující obránce Wilson. Kolesnik svým zákrokem přerušil hru.

32:50
    Právě Clay Wilson dostal úder do obličeje a je na střídačce ošetřován. Vylučovat se ale nebude.

32:59
    Hostující střídačka protestovala tak vehementně, že byl kouč Gusarov vykázán do útrob stadionu! Denis Kazionov navíc dostává desetiminutový osobní trest.

33:29
    Za faul kolenem je vyloučen Michail Pašnin, přesilovka pro hosty.

34:20
    Domácí vyhazují.

35:19
    Maxwell na útočné modré neudržel puk a Lokomotiv se tak může opět osvobodit.

35:30

36:08
    Hostující Janne Jalasvaara zasáhl soupeře holí do tváře a dostává dvouminutový trest.

36:30
    Puk se po střele Jegora Averina zastavil na brankové čáře a Daniil Apalkov ho doklepl do sítě. Bude se ale ještě telefonovat, protože Apalkov stál v brankovišti!

36:30
    Gól neplatí! Pokračuje se za stavu 2:3.

38:04
    Hosté vyvezli kotouč do útočného pásma a jejich oslabení je téměř u konce.

38:10
    Celek Soči je v plném počtu.

38:27
    Domácích bylo na ledě šest. Je jim tedy udělen trest za příliš mnoho hráčů.

38:41
    Domácí vyrovnávají ve vlastním oslabení! MICHAIL GRIGORJEV dostal přihrávku na modrou čáru a tvrdou ranou prostřelil brankáře Barulina – 3:3. Asistence: Kirill Kapustin.
    Michail GRIGORJEV - 3:3

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině se hrál zajímavý hokej a viděli jsme hned čtyři góly. Lokomotiv šel ve 24. minutě do vedení 2:1, když se podruhé v utkání trefil Jegor Averin. Hráči Soči však odpověděli velmi rychle a zásahy Andreho Peterssona a Bena Maxwella otočili stav. Lokomotiv poté dlouho nemohl vyzrát na obranu soupeře, ovšem 79 sekund před druhou sirénou se prosadil ve vlastním oslabení Michail Grigorjev.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:13, celkem – 19:23.

Další třetina začne přibližně v 16:51.

40:01

40:28
    Domácí jsou v plném počtu.

42:16
    Rychlý kontr domácí čtvrté formace vypadal slibně, chyběla ale přesnější finální přihrávka.

42:29
    Domácí útočník Jegor Korškov dostává dvouminutový trest za sekání.

43:20
    Hosté přesilovou hru využívají a vedou 3:4! Na vrcholu levého kruhu napřáhl JEVGENIJ SKAČKOV a kotouč skončil za zády Kolesnika. Asistence: Zijat Paigin.
    Jevgenij SKAČKOV - 3:4

44:13
    Za sekání je vyloučen hostující Igor Ignatuškin. Domácí mají šanci vyrovnat.

45:15
    V první minutě přesilovky se hráči Lokomotivu výrazněji neprosadili.

45:54
    Střelu Apalkova vyrazil Barulin do rohu hřiště.

46:14

47:52
    Petersson zavezl kotouč do útočného pásma, ale neměl podporu spoluhráčů. Zaútočit mohou domácí.

49:03
    Za podražení putuje za katr Dmitrij Kazionov. Domácí si zahrají další přesilovku.

49:23
    Střelu Koledova pokryl Barulin. Poté se do sebe pustili domácí Romancev se Semjonovem a oba hráči odcházejí na trestnou lavici za hrubost.

50:52
    Novotný z první neprostřelil pozorného Barulina.

51:03
    Hosté jsou již kompletní.

51:15
    Střela Denise Kazionova skončila v lapačce Kolesnika. Hosté tak získali buly v útočném pásmu.

52:01
    Domácím zbývá osm minut na to, aby alespoň vyrovnali. Nyní zakládají útočnou akci.

52:37
    Další přesilovka pro domácí! Vyloučen je Renat Mamašev za sekání.

53:09
    Domácí přišli o důležitého útočníka Daniila Apalkova! Ten dostává osobní trest za nesportovní chvování.

53:54
    Pavel Koledov střílel z vrcholu levého kruhu, puk je na těle Barulina.

54:17
    Hosté vyhazují.

54:45
    Domácí si nepohlídali RENATA MAMAŠEVA, který naskočil z trestné lavice, obdržel přihrávku od Skačkova a samostatný únik zakončil střelou na lapačku! Soči vede 3:5. Asistence: Jevgenij Skačkov.
    Renat MAMAŠEV - 3:5

55:00
    Další komplikace pro domácí! Za nedovolené bránění je vyloučen Kirill Kapustin.

55:46
    Hosté početní výhodu využívají a zřejmě definitivně rozhodují o osudu zápasu! Po sehrávce s Mamaševem a Kosticynem překonal Kolesnika ZIJAT PAIGIN. Asistence: Andrej Kosticyn a Renat Mamašev.
    Zijat PAIGIN - 3:6

56:59
    Domácí to neunášejí. Jegor Averin dostává dvě minuty za hákování.

58:02
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i celého utkání.

58:36
    Novotný s Konkovem zahrozili ve vlastním oslabení. Právě český útočník byl faulován Andrem Peterssonem, který usedá na trestnou lavici. Hrát se bude 4 na 4.

59:00
    Domácí v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.

59:40
    Domácí už nikam nepospíchají, je jim jasné, že ani případný vstřelený gól už by jim moc nepomohl.

Třetí třetinu jasně ovládli hokejisté ze Soči, kteří v ní soupeři nastříleli tři góly a celkově zvítězili 3:6. Nakonec vítěznou trefu zařídil ve 44. minutě v přesilovce Jevgenij Skačkov. V čase 54:45 si pak domácí obrana nepohlídala Renata Mamaševa, jenž naskočil na led z trestné lavice a poslední branku zápasu obstaral v další početní výhodě Zijat Paigin.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:9, celkem – 29:32.

Československá stopa

Jiří Novotný (JAR) 0+1 (17:36:54)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Averin (Novotný), 24. Averin (Apalkov), 39. Grigorjev (Kapustin) – 5. Anisin (Dmitrij Kazionov), 25. Petersson (Jalasvaara, Maxwell), 27. Maxwell (Petersson, Skačkov), 44. Skačkov (Paigin), 55. Mamašev (Skačkov), 56. Paigin (A. Kosticyn, Mamašev)

Rozhodčí: Dejev, Kiseljov – Goljak, Nesterov